Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz Great Blue Hole

Dovolená Beliz Great Blue Hole


Belizský Grand Blue Hole je jednou z nejznámějších přírodních památek ve Střední Americe. Nachází se na pobřeží Belize v Karibském moři a je nejlépe přístupný z města San Pedro. Tato podmořská propast je jedním z největších světových ponorů modré barvy a je považována za jeden ze sedmi úžasných zázraků přírody.

Belizský Grand Blue Hole byl poprvé objeven v roce 1971, kdy byl výzkumnými potápěči, včetně slavného Jacquesa Cousteaua, prohlášen za jednu z nejlepších ponorných lokalit na světě. Má perfektní tvar kruhu s průměrem 300 metrů a hloubkou kolem 125 metrů. Je obklopen korálovými útesy a je domovem mnoha druhů tropických ryb, korálů a mořských živočichů.

Potápěči z celého světa sem putují, aby se ponořili do této fascinující propasti. Její sláva na světové úrovni přitahuje do Belize mnoho zkušených potápěčů i začátečníků. Je to místo, kde lze zažít výjimečný a nezapomenutelný potápěčský zážitek.

Ponor do Belizského Grand Blue Hole je však doporučován pouze zkušeným potápěčům, protože se jedná o technicky náročnou výzvu. Kvůli velké hloubce potřebujete adekvátní vybavení a zkušenosti s ponory do hlubokých vod. Voda je zde průzračná a modrá barva je překrásná, nicméně podmínky ve velké hloubce se mohou dramaticky proměnit, a proto je návštěva Grand Blue Hole zároveň vzrušujícím i náročným dobrodružstvím.

Pro ty, kteří nemají potápěčskou licenci, je zde možnost prohlídky z paluby lodí a vrtulníku. Z paluby lodi lze pozorovat tyto úžasné vody, zatímco z vrtulníku máte možnost vidět propast z ptačí perspektivy, což je opravdu jedinečný zážitek.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Belize, nezapomeňte zařadit do svého seznamu Grand Blue Hole. Tato ikonická přírodní památka je jedním z nejkrásnějších potápěčských míst na světě. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete prozkoumat tuto úžasnou propast ponořením pod hladinu nebo pozorováním z paluby, Grand Blue Hole vás nadchne svou krásou a unikátností.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Great Blue Hole


1. Co je Belizská Velká Modrá Díra?
Belizská Velká Modrá Díra je podvodní přírodní útvar, který se nachází u pobřeží Belize ve Střední Americe. Jedná se o obrovskou díru o průměru přibližně 300 metrů a hloubce kolem 124 metrů.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Belizské Velké Modré Díry?
Nejlepší doba k návštěvě Belizské Velké Modré Díry je během suchého období mezi listopadem a dubnem. V této době jsou nejpříznivější podmínky pro šnorchlování a potápění.

3. Jak se dostanu k Belizské Velké Modré Díře?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Belizské Velké Modré Díře, je letecky z Belize City. Existuje také možnost plavby lodí nebo katamaránem, které nabízejí výlety k díře.

4. Jaká je cena za potápění v Belizské Velké Modré Díře?
Cena za potápění v Belizské Velké Modré Díře se liší v závislosti na potápěčské škole a nabízených službách. Obvyklá cena za jeden potápěčský výlet se pohybuje kolem 200 až 300 USD.

5. Je Belizská Velká Modrá Díra vhodná i pro šnorchlování?
Ano, Belizská Velká Modrá Díra je vhodná i pro šnorchlování. Avšak, při šnorchlování je možné vidět jen povrchovou část díry a hlavní atrakce, tedy útesy a korálové útvary, jsou viditelné pouze při potápění.

6. Jaké druhy mořského života lze ve Velké Modré Díře spatřit?
Ve Velké Modré Díře je možné spatřit různé druhy mořského života, včetně žraloků, raje, korálových ryb, želv a mnoho dalších. Je to jedno z nejoblíbenějších míst pro potápění a pozorování mořského života v Belize.

7. Může kdokoli Navštívit Belizskou Velkou Modrou Díru?
Ano, Belizská Velká Modrá Díra je otevřená pro návštěvníky všech úrovní potápění i šnorchlování. Nicméně je třeba mít náležité potápěčské dovednosti a certifikaci, pokud chcete potápět do větších hloubek.

8. Jak dlouho trvá potápění v Belizské Velké Modré Díře?
Délka potápění v Belizské Velké Modré Díře záleží na potápěčské škole a nabízených programech. Obvykle trvá kolem 40-50 minut a zahrnuje dosažení maximální hloubky díry a okruhovou trasu mezi útesy a korálovými útvary.

9. Je potřeba si předem rezervovat potápění nebo šnorchlování v Belizské Velké Modré Díře?
Ano, je dobře doporučeno si předem rezervovat potápění nebo šnorchlování v Belizské Velké Modré Díře. Rezervace umožňuje zajistit místo na potápěčské lodi a zajistit si potřebné vybavení a instruktora.

10. Jaká je maximální hloubka Belizské Velké Modré Díry?
Maximální hloubka Belizské Velké Modré Díry je přibližně 124 metrů, což ji činí jednou z nejhlubších potápěčských lokalit na světě.


Ubytování Beliz Great Blue Hole


Velká modrá díra Belizské Great Blue Hole je jedním z nejúžasnějších přírodních divů na světě. Tato jedinečná geologická formace se nachází na pobřeží Belize ve Střední Americe a představuje fascinující místo pro milovníky potápění a turistiku.

Great Blue Hole je především podvodní jeskyně, která vznikla před více než 150 tisíci lety. Její průměr činí přibližně 300 metrů a hloubka dosahuje přibližně 124 metrů. Jedná se o největší zatopený krasový vývrt na světě. Co dělá Great Blue Hole tak jedinečnou, je jeho fascinující modrá barva, která kontrastuje s okolními azurovými vodami Karibského moře.

Potápěči z celého světa přijíždějí do Belize, aby prozkoumali neuvěřitelné podmořské scenérie, které skrývá tato jeskyně. Voda je průzračná a plná různých druhů ryb, korálů a dalšího mořského života. Zde můžete potápět se společně s žraloky, želvami a dalšími exotickými tvory. Tato jedinečná šance přilákala do Belize mnoho dobrodruhů a profesionálních potápěčů.

Pokud jste zkušeným potápěčem, můžete se účastnit ponorů do velkých hloubek, kde se nacházejí podvodní jeskyně a útesy. Na těchto ponorech budete mít možnost vidět neuvěřitelné formace a vstoupit na místa, která jinak nejsou přístupná.

Pro ty, kteří nemají zkušenosti s potápěním, je zde také možnost prozkoumávat Great Blue Hole z povrchu. Existuje mnoho výletních lodí, které vás převezou do oblasti, kde si můžete vychutnat krásný výhled na tuto přírodní památku. Při plavání přes křišťálově čistou vodu uvidíte mnoho korálových útesů a pestrou paletu ryb.

Ubytování poblíž Great Blue Hole je poměrně omezené, neboť se nachází na odlehlém místě. Nicméně, v blízkosti se nachází mnoho menších letovisek a turistických středisek, které nabízejí různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními resorty s panoramatickým výhledem na moře, nebo menšími plážovými chatami a vilami. Ve většině těchto ubytováních si můžete užít přímý přístup na pláž a různé vodní aktivity.

Belizská Great Blue Hole je skutečným rájem pro potápěče a dobrodruhy. Jeho krása je nepochybně ohromující a nezapomenutelná. Pokud hledáte unikátní a neuvěřitelný zážitek, pak je toto místo určitě tou správnou volbou. Ať už se rozhodnete potápět nebo se jenom kochat z povrchu, Belizská Great Blue Hole vám nabídne přírodní krásy, které nelze nikde jinde zažít.


Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jednou z nejkrásnějších přírodních kráterů v Karibiku, který rok co rok přitahuje miliony turistů po celém světě. Kráter, který vznikl před mnoha tisíci lety, se nachází v blízkosti břehů ostrova Belize a jeho vodní hloubka činí až 124 metrů. Pro cestovatele, kteří hledají nezapomenutelnou zážitek, není nic jako letenka Beliz Great Blue Hole.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Beliz Great Blue Hole, jsou k dispozici dvě možnosti. Buď se mohou vydát na cestu lodí nebo se rozhodnout pro letenku. Letové spojení nabízí nejen neuvěřitelný výhled z letadla, ale také celkový pohled na kráter z druhé perspektivy. Někteří turisté využívají letadlo pro kruhový let nad kráterem, což nabízí ještě více vzrušení a zážitků.

Beliz Great Blue Hole nabízí širokou škálu aktivit pro turisty, kteří se rozhodli pro letenku. Mezi tyto aktivity patří potápění a šnorchlování. Voda v kráteru je průzračná a nabízí dokonalé podmínky pro pozorování podmořského života. Místní potápěči nabízejí kurzy pro ty, kteří se chtějí naučit potápět a bavit se pod hladinou. Pokud nejste zkušený potápěč, můžete si zakoupit šnorchlovací výbavu a podívat se na úžasnou podmořskou flóru a faunu.

Beliz Great Blue Hole je také ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. Pláže v okolí kráteru nabízejí spoustu příležitostí k tomu, aby si turisté odpočinuli a užili si krásný výhled na okolní krajinu. Když navštívíte Beliz Great Blue Hole, neměli byste opomenout navštívit i sousední ostrov Belize, který nabízí nádherné pláže a historické památky.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro letenku nebo cestu lodí, návštěva Beliz Great Blue Hole je zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Kráter nabízí nádhernou podmořskou flóru a faunu, historické památky a spousty příležitostí k relaxaci. Takže neváhejte a rezervujte si let na Beliz Great Blue Hole a užijte si nezapomenutelný dovolenou plnou zážitků a zábavy.


Počasí Beliz Great Blue Hole


Belizská Velká modrá díra (Great Blue Hole) je velká přírodní zvláštnost a turistická atrakce, která se nachází ve střední Americe v Belize, v Karibiku, asi 100 kilometrů východně od města Belize City. Je to mohutná podmořská jeskyně o průměru přibližně 325 metrů a hloubce kolem 124 metrů.

Počasí v oblasti Belizské Velké modré díry je tropické a teplé po celý rok a je ovlivněno nadcházejícími orkány v měsících červen až říjen. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 24 až 33 stupni Celsia a průměrná teplota vody je 27 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu je poměrně vysoká a v měsících s největším množstvím srážek, jako jsou květen a červen, to může dosáhnout až 85 procent.

Na základě těchto podmínek je nejlepší období pro návštěvu Belizské Velké modré díry v období od listopadu do dubna, kdy je nejstabilnější počasí. V tuto dobu se můžete těšit na slunečné a suché dny, ale také na mírné větry, které dodávají této oblasti krásnou atmosféru.

Během návštěvy Belizské Velké modré díry si turisté mohou vychutnat nejen fantastický výhled na podmořskou oblast a úžasnou modrou barvu vody, ale také si mohou užít šnorchlování nebo potápění a pozorovat živočichy, jako jsou žraloci, ryby a mořští savci.

Stojí za zmínku, že Belizská Velká modrá díra byla zapsána na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO v roce 1996 a stala se jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Belize.

Vzhledem k tomu, že Belizská Velká modrá díra se nachází na otevřeném moři, je důležité mít na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé a může se rychle měnit, což může ovlivnit vaší návštěvu. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou oblast, vždy se ujistěte, že máte náležité vybavení, včetně plavek, potápěčského vybavení a sluneční ochrany.

V každém případě Belizská Velká modrá díra je úžasnou přírodní krásou, kterou by měl každý milovník přírody a mohutných podmořských jeskyní a přílivových vln určitě navštívit.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky