Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Laos Tham Kong Lo Cave

Dovolená Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země plná překvapení, s mnoha přírodními krásami, které si zaslouží pozornost. Jedním z těchto překrásných míst je Tham Kong Lo Cave. Jedná se o jeskyni, která je součástí Národního parku Phou Hin Boun a která se nachází v centrální oblasti Laosu. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Asie, je toto místo ideálním cílem.

Tham Kong Lo Cave je dlouhá 7,5 kilometrů a je hluboká až 100 metrů. Je to úžasné místo, kde můžete vidět krásné krasové útvary, jako jsou stalaktity a stalagmity, a mnoho dalších krás. Tato jeskyně je pro místní obyvatele posvátná a je to také důležité místo pro buddhistické poutníky. Proto byste se měli vyhnout přílišnému hluku a respektovat místní zvyky a tradice.

Navštívit Tham Kong Lo Cave je velmi jednoduché. Z hlavního města Laosu, Vientiane, si můžete pronajmout auto nebo motocykl a jet na jih od země asi šest hodin. To ale není jediná možnost. Někteří cestovatelé se rozhodnou jet vlakem, který nabízí vak nový zážitek a umožní vám cestovat za přijatelnou cenu. Existuje také možnost objednat si výlet s místním průvodcem, což vám umožní objevit další zajímavá místa v této oblasti.

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, když se nacházíte v Tham Kong Lo Cave, je pronajmout si loď a plout po podzemní řece, která prochází jeskyní. Je to úžasný pohled na krásné krajinu Laurentských hor a na impozantní krasové útvary uvnitř jeskyně. Můžete také navštívit místní vesnice a okolní přírodní rezervace, kde můžete vidět exotické rostliny a zvířata.

Laos je země, která nabízí nádherné přírodní scenérie a Tham Kong Lo Cave je jedním z těch nejlepších míst, kde můžete začít svou dovolenou. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, historie a kultury. Je to místo, které nabízí mnoho zábavy a je přístupné pro všechny druhy turistů a cestovatelů. Takže, jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Asie, neváhejte a navštivte Tham Kong Lo Cave a zbytek této krásné země.


Počasí Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země známá svou přírodní krásou a jednou z nejzajímavějších přírodních památek, které stojí za návštěvu, je jeskyně Tham Kong Lo. Tato jeskyně se nachází v údolí Nam Hin Bun, ve střední části země, a je jednou z největších a nejimpozantnějších jeskynních systémů v jihovýchodní Asii.

Vstup do jeskyně je přístupný přes řeku Hin Bun, která prochází skrz jeskynní tunel. Samotný tunel je dlouhý přibližně 7,5 kilometrů a v některých částech dosahuje výšky až 100 metrů. To poskytuje návštěvníkům úžasný výhled na skalní stěny a různé formace vytvořené přírodní erozí.

Jeskyně je jedinečná také svým jedinečným a pestrobarevným světlem. Přes okna ve stropě jeskyně proniká sluneční světlo, které vytváří neuvěřitelnou atmosféru. Během slunečních hodin lze pozorovat, jak se světlo mění od jasně modré až po příjemně oranžovou. Tato přirozená světelná show je opravdu ohromující a stojí za to vidět.

Pokud se chystáte navštívit Tham Kong Lo, je vhodné si s sebou vzít vhodné oblečení a boty. Jeskyně je vlhká a místy i kluzká, takže je důležité se na procházku připravit. Vstup do jeskyně je možný pouze na motorových člunech, které vás provedou celým tunelem. Prohlídka trvá přibližně hodinu a je plná neuvěřitelných výhledů a zážitků.

Kromě návštěvy sameotné jeskyně je zde také možnost vychutnat si krásnou přírodu okolo. Okolní vesnice nabízí možnost ubytování a je možné si vypůjčit kolo nebo si projít některé z okolních turistických tras. Venkovský život v této oblasti Laosu je neuvěřitelně krásný a autentický.

Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po poznávání krásy přírody, Tham Kong Lo Cave v Laosu je ideálním místem pro vás. Tato jeskyně nabízí jedinečné zážitky a přírodní scenérie, které vás doslova vezmou dech. Ať už se rozhodnete prozkoumat jeskyni na lodičce nebo se vydat na výlet do okolí, Laos vám přinese nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky na celý život.


Ubytování Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je země s nespočtem malebných vesniček a kouzelných přírodních krás. Jedním z největších pokladů tohoto nádherného kouta světa je Tham Kong Lo Cave. Tato velkolepá jeskyně se nachází v centrální části země, v provincii Khammouane. Pokud se chystáte do Laosu, je tento unikátní přírodní skvost místo, které byste rozhodně neměli opomenout.

Aby vám pobyt v blízkosti Tham Kong Lo Cave co nejvíce splnil vaše očekávání, bude nutné si zajistit ubytování. V této oblasti můžete volit mezi několika druhy ubytování od jednoduchých hostinců až po luxusní hotely, které splní požadavky i těch nejnáročnějších hostů.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, nabízí se vám Guesthouse Ban KongLo. Tento komfortní penzion se nachází v blízkosti Tham Kong Lo Cave, pouze 2 km od vstupu do jeskyně. Guesthouse Ban KongLo má čisté a dobře vybavené pokoje s vlastní koupelnou a T.V. V rámci ubytování zde máte také k dispozici místní restauraci se specialitami z laoské kuchyně.

Další možností, jak strávit noc poblíž Tham Kong Lo Cave, je ubytování v luxusních vilách a resortech. Jedním z nejlepších ubytování v této kategorii je Nabuak Lodge. Tento krásný resort se nachází v oázové krajině uprostřed pozoruhodné přírody. Nabuak Lodge nabízí návštěvníkům 16 luxusních domů s výhledem na jezero, které je součástí resortu. Každá vila je elegantně zařízená a má vlastní koupelnu, T.V. a klimatizaci. V rámci resortu je také restaurace, ve které si můžete vychutnat skvělé jídlo, nebo wellness, kde si můžete dopřát masáže a relaxaci.

Pokud hledáte ubytování, které splní požadavky vysokého standardu, máte na výběr z řady dalších luxusních resortů v oblasti. Typickým příkladem je bungalovová vesnička Tha Lang Garden, která se nachází pouhý kilometr od jeskyně Tham Kong Lo.

Kamkoliv se rozhodnete ubytovat, bude vám pobyt v této části Laosu nezapomenutelným zážitkem. Ubytování poblíž Tham Kong Lo Cave je totiž v ideální pozici pro objevování nejkrásnějších míst v této části země, ať už se jedná o vzdálená lesní údolí, stezky s úchvatnými vodopády, nebo mnoho dalších krásných přírodních památek. Ať už budete hledat jednoduché ubytování nebo luxusní resort, tato oblast Laosu vás zaručeně překvapí svým neopakovatelným kouzlem a jedinečností.


Letenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je zemí bohatou na fascinující přírodní krásy, jednou z nich je jeskyně Tham Kong Lo. Tato úchvatná jeskyně se nachází v provincii Khammouane v centrálním Laosu a je jedním z nejpůsobivějších přírodních zázraků, které Laos nabízí.

Jeskyně Tham Kong Lo se táhne na délku téměř 7,5 kilometru, což z ní činí jednu z nejdelších soutěsek na světě. Uvnitř jeskyně protéká řeka Hin Boun, což jí dodává jedinečný charakter. Jeskyně vznikla erozí vápencových skal, které vytvořily impozantní stěny a tunely. V mnoha částech jeskyně je její strop tolik vysoko, že se zdá jako nekonečné nebe.

Jednou z největších atrakcí je plavba loďkou po řece uvnitř jeskyně. Tato plavba je nezapomenutelným zážitkem, který vás vtáhne do tajemného podzemního světa. Během této plavby budete obklopeni obrovskými vápencovými stěnami, které vyzařují fascinující barvu a texturu. Dojemnou atmosféru dotváří jemné zvuky vody a ticha, které navodí pocit klidu a odpočinku.

Samotná plavba trvá přibližně hodinu a půl a vede vás přes několik částí jeskyně. Během této plavby projdete mnoha tunely a úzkými průchody, které jsou zároveň jednou z nejzajímavějších částí. Jeskyně je velmi dobře osvětlena, což umocňuje její tajemnou atmosféru.

Výlet do jeskyně Tham Kong Lo je jedinečným způsobem, jak na chvíli uniknout z běžného světa a ponořit se do klidu a krásy přírody. Můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky a úžasné fotografické příležitosti, které vám tato jeskyně poskytne.

Laos je tradičně znám jako země tisíce sloupů a krásných širokých řek. Avšak, země také skrývá mnoho skrytých pokladů a překvapení. Jeskyně Tham Kong Lo je jedním z nich a určitě stojí za návštěvu, pokud máte možnost navštívit tuto fascinující zemi jihovýchodní Asie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Tham Kong Lo Cave


1. Kampung: Jak se dostat do jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Jeskyně Tham Kong Lo se nachází v provincii Khammouane ve středním Laosu. Nejsnazší způsob, jak se dostat do ní, je cestovat do města Ban Nahin a odtud pokračovat lodí po řece Tham Kong Lo.

2. Kampung: Jakým způsobem se dostat do města Ban Nahin?
Odpověď: Z hlavního města Vientiane v Laosu je možné se do města Ban Nahin dostat autobusem. Cesta trvá přibližně 8 hodin. Alternativně je možné využít také letadlo a přistát na letišti v Thakhek, odkud je nutné pokračovat na autobusovém spoji do Ban Nahin.

3. Kampung: Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Prohlídka jeskyně Tham Kong Lo trvá obvykle přibližně 2-3 hodiny. Cesta vede lodí říčním systémem jeskyně, který je dlouhý asi 7,5 kilometry.

4. Kampung: Je nutné mít s sebou vlastní světlo při prohlídce jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Ne, není nutné mít vlastní světlo. Prohlídky jeskyně se obvykle konají s místními průvodci, kteří mají k dispozici světla a ostatní vybavení potřebné k prohlídce. Je však vždy dobré mít s sebou pochodovou čelovku či jiný zdroj světla pro případ nouze.

5. Kampung: Jakou dobu je nejlepší navštívit Laos a Tham Kong Lo jeskyni?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jeskyně Tham Kong Lo a Laosu obecně je v období od listopadu do února, kdy je méně vlhké počasí a příjemnější teploty. V létě může být velmi horko a deštivo, což může ovlivnit komfort a dostupnost některých oblastí.

6. Kampung: Existuje nějaký věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo?
Odpověď: Neexistuje žádný přesný věkový limit pro prohlídku jeskyně Tham Kong Lo. Nicméně, kvůli fyzické náročnosti a délce prohlídky by měli být někteří jedinci, zejména děti, nemocní nebo starší lidé, opatrní při rozhodování o účasti.

7. Kampung: Jsou v jeskyni Tham Kong Lo nějaké bezpečnostní opatření?
Odpověď: Ano, místní průvodci a turistické společnosti věnují pozornost bezpečnosti návštěvníků během prohlídek. Vzhledem k tomu, že voda a bláto jsou přítomny v jeskyni, je nutné dodržovat pokyny a dbát na opatrnost při pohybu.

8. Kampung: Musím mít při návštěvě jeskyně Tham Kong Lo nějakou specifickou výbavu?
Odpověď: Doporučuje se mít s sebou pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro procházení blátem a mokrými podmínkami. Nikdy se nezapomeňte oblečení do jeskyně dostatečně zahřát a ochránit se před možnými dešti.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí souvisejících s jeskyní Tham Kong Lo v Laosu. Přestože se informace mohou lišit, je vždy nejlepší se obrátit na místního průvodce nebo turistickou kancelář pro nejaktuálnější a specifické informace.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky