Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Namur

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Namur


1. Jak se dostat do Namuru?
Odpověď: Můžete se do Namuru dostat vlakem, autobusem nebo autem. Město také má dobré spojení s okolními městy a letištěmi.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Namuru?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Namuru patří Namurský hrad, Citadela, Muzeum Feliciena Ropa a Katedrála Saint-Aubin.

3. Kde se dá dobře ubytovat v Namuru?
Odpověď: V Namuru se nachází řada hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení vhodných pro různé rozpočty. Doporučit můžeme například Hotel Beauregard nebo Hotel The Royal Snail.

4. Které restaurace v Namuru jsou doporučované?
Odpověď: V Namuru je mnoho skvělých restaurací nabízejících různé kuchyně. Mezi doporučené patří například restaurace L'Éveil des Sens, Le Jardin du Séraphin nebo Le Prieuré Saint-Géry.

5. Kdy se konají největší festivaly v Namuru?
Odpověď: V Namuru se koná mnoho festivalů během celého roku. Mezi největší patří například karneval La Féérie du Feu, Festival du Rire (festival smíchu) a Fêtes de Wallonie (valonské slavnosti).

6. Jaké jsou nejbližší okolní města, která stojí za návštěvu?
Odpověď: V blízkosti Namuru se nacházejí atraktivní města jako Dinant, Charleroi, Huy a Rochefort. Každé z těchto měst nabízí své jedinečné historické památky a zajímavosti.

7. Kde se dá v Namuru nakoupit?
Odpověď: V Namuru najdete mnoho obchodů, tržnic a nákupních center, kde můžete nakoupit oblečení, potraviny, suvenýry a další zboží. Největší nákupní centrum v Namuru je La Galerie.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny v Namuru?
Odpověď: V Namuru existuje několik aktivit vhodných pro rodiny, jako je návštěva ZOO Parc de Namur, cyklistika nebo procházky podél břehu řeky Sambre. Město také nabízí různé dětské hřiště a parky.

9. Jaká je typická belgická specialita, kterou bychom měli ochutnat v Namuru?
Odpověď: V Namuru byste měli vyzkoušet typickou belgickou specialitu jako waffle, moules-frites (mušle s hranolkami), nebo belgický čokoládový dezert.

10. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v rámci města Namur?
Odpověď: Město Namur nabízí dobře fungující dopravní systém včetně místních autobusů, tramvají a taxislužby. Mnoho atrakcí je také snadno dostupných pěšky, protože centrum města je relativně kompaktní.


Počasí Belgie Namur


Namur je okouzlující město ležící ve středozápadní Belgii, které je známé svými historickými památkami, úchvatnou přírodou a zajímavou kulturou. Stejně jako v jiných evropských zemích, i v Belgii je počasí hornaté a proměnlivé, a Namur není výjimkou.

Jaro (březen - květen)

Jaro v Namuru je charakterizováno střídáním deště a slunce. Může být chladno a nehybné, ale také může být příjemně teplo. Teploty se obvykle pohybují mezi 5 - 20 °C. V dubnu může být poprvé vidět kvetoucí tulipány a jiné jarní květiny.

Léto (červen - srpen)

Léto v Namuru je obvykle teplé a vlhké. Teploty se pohybují mezi 15 - 25 ° C, ale v některých dnech mohou dosáhnout i více než 30 °C. Průměrná teplota v červenci je 22 °C. Nejlepší čas na návštěvu Namuru v létě je v červenci a srpnu, kdy se konají festivaly a kulturní akce.

Podzim (září - listopad)

Podzim v Namuru může být obdobím deště a větru. Teploty se snižují, průměrná teplota v listopadu je 7 °C. Listopad je nejsychtivějším měsícem s délkou dne pouhých 9 hodin, což může být pro některé návštěvníky obtížné.

Zima (prosinec - únor)

Zima v Namuru je obvykle studená a vlhká, s nízkými teplotami dosahujícími -2 °C. Sníh může přijít od prosince do února. Dny jsou krátké s malým množstvím slunečního svitu, což může být pro návštěvníky obtížné.

Celkově lze říci, že Namur má typické středoevropské podnebí, které je proměnlivé a náročné na počasí. Nejlepší období na návštěvu Namuru je v létě, kdy můžete zažít krásné slunečné dny a kulturní akce. Pokud se chystáte na cestu v jiném ročním období, mějte na paměti, že teploty se mohou prudce měnit a mohou se vyskytnout deště a větry. Nicméně, i v méně příznivých podmínkách může být Namur krásné a fascinující místo k návštěvě!


Letenka Belgie Namur


Belgium is a small but beautiful country located in Western Europe. Namur, a charming city in the southern part of Belgium, is a must-visit destination for tourists. With its beautiful landscapes, rich culture, and historical sites, Namur has become a popular spot for travelers looking to experience the best of Belgium. If you're planning a trip to Namur, finding the right flight is the first step. Here's what you need to know about booking a flight to Namur.

Getting to Namur

Namur has no airport of its own, but travelers can easily reach the city by flying to Brussels. Brussels Airport (BRU) is the largest airport in Belgium, and it is located just 60 kilometers north of Namur. There are several airlines that offer flights to Brussels from various parts of the world, so finding a good deal should be easy.

Other airports that are within easy reach of Namur include Charleroi Airport (CRL), which is located 45 kilometers south of the city, and Liège Airport (LGG), which is 65 kilometers northwest of Namur. However, you should note that these airports are used mainly by low-cost airlines, so you might not find as many flight options as you would at Brussels Airport.

When to Book a Flight

Namur is a popular tourist destination, so it's always a good idea to book your flight well in advance. If you're planning your trip during the high season (June to September), you should try to book your flight at least five months in advance to get the best deal.

If you're looking for cheaper flights, you might want to consider traveling during the low season (October to May), when there are fewer tourists in Namur. You might be able to find lower flight prices during this time.

Best Airlines to Fly With

There are many airlines that offer flights to Brussels, so you'll have plenty of options to choose from. Some of the best airlines to fly with include Brussels Airlines, KLM, Air France, and Lufthansa. These airlines offer comfortable flights, good service, and competitive prices.

You can also consider flying with low-cost airlines such as Ryanair, Vueling, and EasyJet. While these airlines might not offer the same level of comfort and service as other airlines, they can be a good option if you're on a budget.

Conclusion

Namur is a beautiful city that attracts many tourists each year. Whether you're interested in history, culture, or natural beauty, there's something for everyone in Namur. To ensure a stress-free trip, it's important to book your flight well in advance and to choose an airline that suits your needs and budget. With the right flight, you'll be able to enjoy all that Namur has to offer without breaking the bank.


Dovolená Belgie Namur


Belgie je země bohatá na kulturu, historii a krásná místa. Jedno z těchto krásných míst je město Namur, které leží na soutoku řek Sambry a Mázy. Namur láká turisty svou architekturou, historickými památkami a vynikající belgickou kuchyní.

Namur má hlavní roli v historii Belgie, byla totiž hlavním městem Burgundského soustátí a poté hrabství Namur, což se odpovídá v mnoha z hradů a dalších historických památek, které jsou v Namuru k vidění. Nejznámější z těchto památek je hrad Namur, který dominuje nad městem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud vám historie není tolik blízká, můžete si v Namuru užít i návštěvu zábavního parku Périple en la Demeure, což je ideální místo pro celou rodinu. Park nabízí mnoho zajímavých aktivit a zážitků, jako jsou stavební hry, labyrinty a adrenalinové atrakce.

Belgie je známá svou vynikající kuchyní a Namur není výjimkou. Na každém rohu najdete čokoládovny a pekárny nabízející pravé belgické speciály. Města plné restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou belgické hovězí, krokety a moules-frites (mušle s hranolky).

Namur je také ideálním místem pro nákupy. Město nabízí širokou škálu obchodů s ručně vyráběnými suvenýry a keramikou.

Pokud se chystáte do Namuru na dovolenou, nezapomeňte navštívit také Musée Félicien Rops, což je muzeum umění zaměřené na práce slavného belgického malíře. Muzeum obsahuje velkolepé sbírky jeho nejlepších prací.

Celkově vzato, Namur je ideálním místem pro dovolenou v Belgii. Město nabízí širokou škálu aktivit a zážitků pro každého, bez ohledu na to, zda máte rádi historii, adrenalinové atrakce, nebo jen chcete ochutnat některé z nejlepších belgických specialit a objevit krásu této malebné oblasti.


Ubytování Belgie Namur


Na jihovýchodě Belgie se nachází krásné historické město Namur, které je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit. Pokud se chystáte navštívit toto město a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností, které vám garantují pohodlný a příjemný pobyt.

Namur je univerzitní město s bohatým kulturním dědictvím. Jeho dominantou je středověký hrad pevnost, který se tyčí nad městem. Při procházce malebnými uličkami města narazíte na mnoho historických budov a památek, jako je například katedrála svatého Petra, která je skvělou ukázkou gotické architektury.

Pokud jde o ubytování, v Namuru najdete širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů, které vyhovují různým představám a rozpočtům. Pro ty, kteří preferují luxusnější variantu, je k dispozici několik pětihvězdičkových hotelů s veškerými moderními vybaveními a prvotřídní obsluhou.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří mají rádi tiché a útulné prostředí, jsou k dispozici penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení vás přivítají s teplou atmosférou a příjemnou péčí. Majitelé často sami vaří domácí jídlo, které si můžete vychutnat přímo na místě.

Pokud se cítíte jako doma dál od domova, můžete zvolit možnost pronájmu bytu nebo apartmánu. Existuje mnoho nabídek pro krátkodobý i delší pronájem a výhodou je, že budete mít vlastní kuchyňku a všechny potřebné vybavení. To vám umožní připravit si vlastní jídlo a zažít město z jiné perspektivy.

Další možností ubytování v Namuru je možnost kempování. V okolí města se nachází krásná příroda, jako jsou lesy, řeky a jezera, které nabízejí skvělé prostředí pro táboráky a venkovní aktivity. Mnoho kempů nabízí různé typy ubytování, jako jsou stanová místa, chatky nebo karavany.

Vzhledem k tomu, že Namur je oblíbeným turistickým cílem, doporučuji vám rezervovat ubytování předem. To vám zajistí, že získáte to nejlepší místo za dobrou cenu a nemusíte se starat o hledání ubytování při příjezdu.

Nyní, když máte vybrané ubytování v Namuru, můžete se těšit na objevování tohoto krásného belgického města a okolní přírody. Přejeme vám příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky