Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Qrendi

Dovolená Malta Qrendi


Na jihu ostrova Malta se rozkládá malebné městečko Qrendi, které láká turisty svou krásnou přírodou, historickými památkami a klidnou atmosférou. Dovolená v tomto malém městečku slibuje skvělé zážitky pro milovníky kultury, historie, ale také pro ty, kteří si chtějí užít odpočinku na pláži.

Qrendi je zejména známé díky svému archeologickému nalezišti, které se nachází na jihozápadě města. Hagar Qim a Mnajdra jsou starobylé chrámy, které zde byly postaveny již v období 3600-2500 př. n. l. Tato místa jsou odedávna považována za posvátná a jsou skvělým příkladem megalitické architektury.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je lískový háj. Tato přírodní rezervace je skvělým místem pro procházky a pikniky. Můžete se zde vydat na krásné výlety a obdivovat pohled na okolní krajinu. Zvláště nádherný je východ nebo západ slunce, který můžete pozorovat ze zdejšího vyhlídkového bodu.

Pokud preferujete sluneční pláže a koupání, pak není problém. Qrendi se nachází blízko přímořského letoviska Blue Grotto, které nabízí báječné možnosti pro relaxaci a zábavu. Pláže jsou zde písečné a voda je překrásně modrá. Můžete si pronajmout slunečník a lehátko a poté si užívat klidné chvíle pod palmami.

Ve večerních hodinách si pak můžete prohlédnout malebnou část Qrendi, která láká svými starobylými uličkami a historickými budovami. Místní obyvatelé jsou velmi přívětiví a rádi se podělí o své znalosti o místní historii.

Pokud máte rádi tradiční kuchyni, neopomeňte ochutnat místní speciality. Malta je známá svou bohatou gastronomií, která zahrnuje čerstvé mořské plody, chutné ryby a mnoho dalších pokrmů připravovaných podle starých receptů.

Dovolená v Qrendi je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou stranu Malty. Klidné prostředí, krásná příroda a historické památky udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.


Počasí Malta Qrendi


Malta je malou zemí nacházející se v jižním Středomoří. Díky své geografické poloze, je počasí na této ostrovní zemi velmi příjemné téměř po celý rok. Jedním z míst, kde můžete zažít neuvěřitelný pocit při pozorování krásného počasí je Qrendi, malé město nacházející se na západním pobřeží Malty.

V létě se na Maltě teploty často pohybují kolem 30-35 stupňů Celsia a více, což je ideální počasí pro ty, kteří chtějí trávit čas na pláži a relaxovat u moře. Naopak, v zimě se teploty pohybují kolem 15-20 stupňů Celsia, což je stále příjemné počasí pro turisty a domácí obyvatele.

Qrendi má podobné počasí jako většina Maltě, s vysokými teplotami v létě a mírnými teplotami v zimě. Průměrná teplota v létě je kolem 30 stupňů Celsia, s velkým množstvím slunečního svitu. Mnoho lidí využívá této příležitosti k relaxaci u moře, koupání a vodním sportům, jako je například potápění.

V zimě jsou teploty v Qrendi mírnější, s průměrnou teplotou kolem 15-20 stupňů Celsia. To činí Qrendi ideálním místem k návštěvě během zimy pro turisty, kteří se snaží uniknout z chladného počasí v jejich zemích. I když počasí bývá v zimě mírnější, občas se setkáte se silnými dešti.

Celkově platí, že Maltské počasí je převážně slunné a teplé. Nezáleží na tom, zda jste na pláži, v městě nebo na výletě, budete si užívat skvělé počasí, které Malta nabízí téměř po celý rok. Pokud navštívíte Qrendi, můžete si být jisti, že se vám bude líbit a že si užijete slunce, krásné pláže, přírodní prostředí a atmosféru tohoto úchvatného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Qrendi


1. Jak se dostat z letiště na Maltě do Qrendi?
- Nejjednodušší způsob je využít veřejnou dopravu. Z letiště v Luqa jezdí autobusové linky, které vás doveze do Qrendi. Přesné linky a jízdní řády si můžete zkontrolovat na webových stránkách dopravní společnosti na Maltě.

2. Jaká je vzdálenost mezi Qrendi a hlavním městem Valletta?
- Qrendi se nachází asi 11 km západně od Valletty. Můžete se tam dostat autem za přibližně 20 minut jízdy.

3. Jaká je nejlepší doba navštívit Qrendi?
- Mnoho turistů navštěvuje Maltu v létě kvůli jejímu teplému středomořskému podnebí. Avšak Qrendi si zachovává svůj kouzelný a klidný ráz po celý rok, takže můžete navštívit toto místo kdykoliv.

4. Jaké jsou nejzajímavější turistické atrakce v Qrendi?
- Nejvýznamnější atrakcí v Qrendi je chrám Ħaġar Qim, který je součástí UNESCO světového dědictví. Tento starověký chrám je jedním z nejstarších dochovaných staveb na světě a je zde možnost si prohlédnout archeologické vykopávky.

5. Kde se dá v Qrendi nejlépe ubytovat?
- V Qrendi můžete najít několik rodinných penzionů a malých hotelů. Doporučuji prověřit recenze a rezervovat si ubytování předem, protože nabídka ubytování je omezená.

6. Jaké jsou možnosti stravování v Qrendi?
- V Qrendi najdete několik typických maltských restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční místní jídla a speciality. Tyto restaurace často nabízejí pěkný výhled na okolní krajinu.

7. Kde se mohu nejlépe zastavit na nákupy v Qrendi?
- Qrendi je malé městečko a nemá velké obchodní centrum. V blízkosti se ale nachází nákupní centrum The Point v Sliemě, kde najdete širokou škálu obchodů, restaurací a kin.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Qrendi pro cestování po Maltě?
- Maltou je poměrně snadné se pohybovat veřejnou dopravou. Mezi Qrendi a dalšími místy na Maltě jezdí autobusové linky. Existuje také možnost si pronajmout auto, což by mohlo být pohodlnější, zejména pokud máte v plánu prozkoumat více míst na Maltě.


Letenka Malta Qrendi


Malta Qrendi je malebné město nacházející se na ostrově Malta ve Středozemním moři. Toto historické město je bohaté na kulturní dědictví a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání. S letenkou do Qrendi můžete zažít autentickou maltskou atmosféru a obdivovat krásu ostrova.

Jedním z hlavních lákadel města Qrendi je chrám Ħaġar Qim, který je jedním z nejstarších dochovaných megalitických chrámů na světě. Tento chrám byl postaven před více než 5 000 lety a je považován za důležitou kulturní památku UNESCO. Navštívte toto místo a oceníte architektonickou dokonalost a mystiku, kterou ukrývá.

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je místa s názvem Mnajdra, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Je to soubor megalitických chrámů, které jsou staré přibližně stejně dlouho jako Ħaġar Qim. Díky svému odlehlému umístění můžete zažít klidné a nádherné prostředí.

Pro milovníky přírody a krásného výhledu stojí za návštěvu také útesy Dingli, které jsou nejvyššími útesy na Maltě a nabízejí impozantní výhled na Středozemní moře. Tento malebný a mírumilovný kout Maltě poskytuje úžasné možnosti pro turisty, kteří chtějí vyfotit krásné scenérie nebo jen relaxovat a užívat si klidného prostředí.

Navštívit Qrendi znamená také ochutnat malebnou místní kuchyni. Maltézská kuchyně je jedinečná a kombinuje vlivy Sicílie, Arabie a dalších středomořských regionů. Dopřejte si tradiční maltský pokrm, jako je "fenkata" (klobása s kari omáčkou), "pastizzi" (plněné pečivo) nebo "imqaret" (čajáčky s fíky).

Při návštěvě Qrendi si můžete také vychutnat rázovitý ostrůvek Malta. Maltské ostrovy jsou známé svým teplým počasím, krásnými plážemi a azurovým mořem. Užijte si slunné dny na místních plážích, jako je Għajn Tuffieħa nebo Golden Bay, které jsou známé svou čistotou a krásou.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na potápěčskou výpravu a objevovat podvodní krásy Maltézského souostroví. Nejznámějšími potápěčskými lokacemi jsou Wrack HMS Maori, nebo Blue Hole na ostrově Gozo.

Výlet do Qrendi na Maltě je plný historie, kultury, přírody a dobrodružství. Pořiďte si letenku a zažijte nezapomenutelný pobyt v tomto kouzelném maltském městě. Uchvátí vás svým bohatstvím a unikátním charakterem, který vám umožní poznat pravou duši Malty.


Ubytování Malta Qrendi


Pokud hledáte ubytování na Maltě, může být Qrendi skvělou volbou pro vaše ideální dovolenou. Tento malý městečko na jihozápadě Malty nabízí jedinečné zážitky a pohodlí ubytování pro turisty všech věkových skupin.

Qrendi je známý především pro své největší turistické atrakce jako jsou Hypogeum, Megalithic Temples of Malta a Blue Grotto. Tyto atrakce návštěvníkům poskytnou zajímavé zážitky a možnosti k objevování místní historie a kultury.

V Qrendi najdete různé typy ubytování pro vaše potřeby. Můžete si vybrat mezi různými luxusními hotely, apartmány, vilami nebo malými penziony. Pokud hledáte klidnou a přírodní atmosféru, většina hotelů má výhled na moře nebo okolní vinice a polní cesty, které se v městečku nacházejí.

Většina ubytování v Qrendi má balkony nebo terasy, které poskytují nádherný výhled na okolní krajinu. Některé hotely a vily mají také bazény pro návštěvníky k relaxaci a užívání si vody.

Ceny v Qrendi jsou přiměřené a dostupné pro každého, včetně rodin s dětmi. Většina hotelů nabízí slevy pro skupiny a mají různé balíčky pro návštěvníky, které zahrnují stravu, parkování a další služby.

Hosté mohou také využívat různé sportovní aktivity jako jsou potápění, rybaření, jízdu na koni a turistiku v okolních oblastech. V blízkosti Qrendi se nachází také několik oblíbených pláží, kde si lze užívat písku a slunce.

V Qrendi najdete restaurace, bary a kavárny, které nabízí tradiční maltskou kuchyni a další mezinárodní speciality. Pokud hledáte něco více jedinečného, najdete v Qrendi také místní trhy a festivaly, kde si lze ochutnat místní kuchyni a nákupem suvenýrů a místních produktů.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do místní kultury a historie, je Qrendi ideálním místem k pobytu. Je to klidná a malebná oblast, která nabízí spoustu aktivit a zážitků pro všechny návštěvníky.

Pokud hledáte ubytování na Maltě, zvažte Qrendi jako jednu z nejlepších lokalit. Najdete tady perfektní místo k ubytování a četné turistické atrakce, které nabízejí nezapomenutelný zážitek pro každého.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky