Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Luanshya

Ubytování Zambie Národní park Luanshya


Zambia je jednou z nejkrásnějších a nejlépe střežených tajemství v Africe, a národní park Luanshya je jedním z nejvíce fascinujících a nezapomenutelných míst, které můžete navštívit v této zemi. Leží v severní části země a nabízí unikátní možnost poznat africkou divočinu a její rozmanitou faunu a flóru.

Národní park Luanshya se rozprostírá na rozloze přes 90 000 hektarů a je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů. Park je důležitým útočištěm pro mnoho afrických velkých savců, jako jsou sloni, lvi, levharti, gepardi, nosorožci, buvoli a mnoho dalších. Můžete si také vychutnat pozorování volně žijících zvířat, jako jsou antilopy, zebry, žirafy, hyeny a mnoho dalších.

Pokud se chystáte navštívit národní park Luanshya, můžete si vybrat z různých možností ubytování. Jednou z možností je využít možnosti kempování v přírodě. V parku jsou k dispozici některé kempy, které nabízejí základní vybavení, například toalety a sprchy. Kempování v přírodě vám umožní dýchat čerstvý vzduch a být jedním s přírodou.

Pro ty, kteří preferují více komfortu, jsou ve spolupráci s národním parkem Luanshya k dispozici také luxusní safari lodže. Tyto lodže nabízejí moderní a pohodlné ubytování, restaurace s lahodnou místní kuchyní a další vybavení, které vám umožní relaxovat a užívat si krásy zambijské přírody.

Návštěva národního parku Luanshya vám také nabízí možnost se účastnit různých safari výletů. Můžete se projet v otevřeném terénním vozidle a vydat se na lov fotografií vzácných a divokých zvířat, nebo se můžete zúčastnit nočního safari a zažít nádherný pohled na zambijské hvězdné nebe.

Nezapomeňte si také vychutnat místní kulturu a tradice, které můžete objevit v okolních vesnicích. Zambijský lid je přátelský a vstřícný, a tak můžete strávit čas s místními obyvateli a získat jedinečný pohled na jejich každodenní život.

Návštěva národního parku Luanshya v Zambii je skutečným dobrodružstvím a pamětihodným zážitkem. Ubytování v parku vám umožní prozkoumat krásu a rozmanitost africké přírody a prožít nezapomenutelnou dovolenou. Ponořte se do divokého světa Zambie a zažijte dobrodružství, které budete pamatovat po zbytek svého života.


Dovolená Zambie Národní park Luanshya


Luanshya National Park je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Zambii a skvělým místem pro dovolenou v této africké zemi. Tento národní park nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodu, fascinující divokou zvěř a jedinečnou možnost poznávat zambijskou kulturu.

Leží v oblasti Copperbelt, nedaleko města Luanshya. Park se rozprostírá na ploše přes 800 kilometry čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, antilop, žiraf, buvolů a různých druhů opic. Je to skvělé místo pro safari a pozorování zvěře.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o ptactvo, je Luanshya National Park rovněž rajským místem. V parku lze pozorovat více než 350 různých druhů ptáků, včetně krocanů, orlů, pelikánů a mnoha dalších. Některé z těchto vzácných ptáků jsou endemity Zambie a tím pádem se nedají vidět na žádném jiném místě.

Jednou z největších předností tohoto národního parku je, že není příliš komerčně známý a nezasažen masovou turistikou. Tím je Luanshya vhodným místem pro ty, kteří hledají autentičtější a méně přeplněnou zkušenost s divokou zvěří v Africe. Můžete si opravdu užít klidnou atmosféru a přírodu bez masového shonu.

Luanshya National Park nabízí také výjimečné možnosti pro procházky a treky v přírodě. Existuje mnoho stezek a cest, které vás provedou krajinou parku a umožní vám objevovat jeho krásy. Během těchto procházek si můžete prohlédnout úžasné vodopády, jezera a místní vegetaci.

Pokud se chcete ponořit do místní kultury a tradic, můžete navštívit i některé z blízkých vesnic a setkat se s místními obyvateli. Zambie je známá svou pohostinností a srdečností, takže budete vřele přivítáni. Můžete se dozvědět o tradičním způsobu života, tančit s místními lidmi a ochutnat jejich kuchařku.

Celkově lze říci, že národní park Luanshya v Zambii je skvělým místem pro dovolenou. Nabízí nejen nezapomenutelnou přírodu a divokou zvěř, ale také pohostinné obyvatele, kteří vás rádi provedou jejich zemí. Pokud hledáte autentickou a dobrodružnou dovolenou v Africe, pak je tento národní park nejlepší volbou pro vás.


Počasí Zambie Národní park Luanshya


Zambie, africká země obklopená nádhernou divočinou, hostí mnoho úchvatných národních parků. Jedním z nich je Národní park Luanshya, který se nachází ve východní části země. Tento park je známý svou mimořádnou přírodní krásou a divokými zvířaty. V tomto článku se zaměříme na počasí v Národním parku Luanshya.

Národní park Luanshya se rozkládá na území o rozloze přes 2700 hektarů a je domovem různých druhů rostlin a živočichů. Nachází se na vyvýšeném terénu, což ovlivňuje jeho klima. Celkově lze klima v Národním parku Luanshya popsat jako teplé a suché, typické pro východní Afriku.

V období mezi květnem a říjnem, které představuje období dešťů, se ve Zambii a tedy i v Národním parku Luanshya objevují vyšší srážky. Právě v těchto měsících se do parku dostává větší množství vody, což znamená, že zdejší řeky a potoky jsou plné energie a života. Tato doba je ideální pro pozorování migrace zvířat, protože řada z nich se vydává na dlouhé a náročné cesty v hledání potravy a vody.

V létě, od listopadu do ledna, proudí do Národního parku Luanshya horký a suchý vzduch. Během tohoto období jsou teploty v oblasti národního parku velmi vysoké, často se pohybují nad 35 °C. Je tedy vhodné si přinést dostatek vody a chránit se před slunečním zářením.

V období od února do dubna může v Národním parku Luanshya zafoukat nádherná a osvěžující vánice. Tyto příjemné poryvy větru přinášejí úlevu od horka a jsou ideální pro procházky a výlety po parku. Teploty v tomto období jsou mírnější a pohybují se kolem 25-30 °C.

Celkově je Národní park Luanshya v Zambii znám svým horkým a suchým klimatem. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného parku, doporučuje se vybavit se vhodným oblečením a dostatkem vody, která vám pomůže překonat horké teploty. V jakémkoli období si můžete vychutnat krásy této přírodní rezervace a pozorovat fascinující zvířata, která zde žijí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Luanshya


1. Jaké atrakce mohu ve zdejším Národním parku Luanshya vidět?
- V Národním parku Luanshya můžete vidět různé druhy zvířat, včetně slonů, levhartů, nosálů, antilop a mnoha dalších.

2. Jak se dostanu do Národního parku Luanshya?
- Národní park Luanshya se nachází v Zambii a nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Kennetha Kaundy v Lusace. Z letiště pak můžete cestovat autem nebo autobusem k parku.

3. Je v parku ubytování?
- Ano, v Národním parku Luanshya najdete různé ubytovací možnosti, včetně kempování, chat a luxusních lodge.

4. Jak dlouho trvá safari v Národním parku Luanshya?
- Délka safari záleží na vašich preferencích. Obvykle trvají asi 2-3 hodiny, ale existují také celodenní safari.

5. Jaké jiné aktivity mohu v parku dělat?
- Kromě safari můžete v Národním parku Luanshya podniknout pěší túru, vyjet na jezeře nebo se věnovat fotografování zvířat a přírody.

6. Můžu do parku chodit s průvodcem?
- Ano, je doporučeno mít průvodce, který vám pomůže s identifikací zvířat a zajistí vaši bezpečnost.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Luanshya?
- Nejlepší doba na návštěvu parku je v suchém období mezi květnem a říjnem, kdy je možná lepší viditelnost zvířat a cesty nejsou tak bahnité.

8. Můžu si ve Zambii v parku Luanshya táborit?
- Ano, v parku Luanshya je povoleno kempování na vyhrazených místech. Nicméně je důležité dodržovat zásady bezpečnosti a přírodního životního prostředí.

9. Jakou wildlife mohu v parku očekávat?
- V Národním parku Luanshya můžete očekávat vidění rozmanitých druhů zvířat, včetně zebry, válcatek, žiraf nebo kudlanky.

10. Jaká je vstupní cena do Národního parku Luanshya?
- Vstupní poplatky se mohou lišit, ale obvykle se pohybují mezi 10 a 20 americkými dolary pro dospělé. Pro děti a studenty mohou být slevy.


Letenka Zambie Národní park Luanshya


Zambie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a stojí za to ji navštívit a poznat její krásy. Pokud máte chuť zažít něco opravdu nevšedního, určitě byste měli navštívit Národní park Luanshya. Tento národní park se nachází v centrální oblasti Zambie, nedaleko města Luanshya.

Pro cestovatele, kteří hledají zážitky, je návštěva národního parku Luanshya naprosto nezbytná. Park je rozlehlý a nabízí mnoho možností pro pozorování zvířat v přirozeném prostředí. V parku žije mnoho druhů zvířat, mezi něž patří sloni, levharti, krokodýli, žirafy a mnoho dalších.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o botaniku, park nabízí i bohatou flóru. K dispozici jsou mnoho stezek a turistických tras, na kterých lze krásně pozorovat okolní přírodu. Můžete si procházet lesy plné různých druhů rostlin a pozorovat místní druhy zvířat, která v lesích žijí.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Luanshya, musíte si zajistit letenku do Zambie. Letenky do Zambie lze zakoupit mnoha různými způsoby, buď přes internet nebo u některé z cestovních kanceláří, které se specializují na poznávací zájezdy. Letenky do Zambie se pohybují v cenové relaci od 20 000 Kč až po více než 70 000 Kč. Cena letenky závisí na mnoha faktorech, jako jsou délka letu, letový režim a také na sezóně, kdy chcete letět.

Národní park Luanshya je opravdu krásný a stojí za to ho navštívit. Pro cestovatele, kteří touží po pozorování přírody a poznávání nových míst, je tento park ideálním místem. Ačkoli letenky do Zambie mohou být trochu dražší, cestování a poznávání nových zemí a kultur je zážitek, který stojí za to.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky