Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Battambang Bamboo Train

Ubytování Kambodža Battambang Bamboo Train


Battambang Bamboo Train je jednou z největších turistických atrakcí v Kambodži. Tato unikátní atrakce se nachází ve městě Battambang, které je druhým největším městem v zemi.

Bamboo Train je svůj specifický název získal díky konstrukci samotného vozidla. Jedná se o malou platformu, která je vyrobena z bambusu a je umístěna na dřevěném rámu. Na této platformě je umístěný malý ocelový podvozek, na který je namontovaná sedačka pro cestující. Vozidlo je poháněno pomocí malé benzinové nebo dieselové motorky.

Battambang Bamboo Train vznikl původně jako prostředek přepravy zboží a místních obyvatel, ale postupem času se stal populární turistickou atrakcí. S rychlým rozvojem dopravy v Kambodži si však postupně získává pověst jako odpočinková jízda, kterou turisté mohou zažít.

Jízda na Battambang Bamboo Train je zážitek, který je těžko popsatelný. Cestující se mohou těšit na příjemnou a poklidnou projížďku po malebné venkovské krajině Kambodže. Okolní scenerie je ohromující a cestující si mohou vychutnat klid a krásu, kterou tato oblast nabízí.

Jízda na Battambang Bamboo Train je také interaktivním zážitkem. Když se dvě vozidla setkají na jednokolejné trati, musí se jedno z vozidel demontovat a odstranit z trati, aby druhé vozidlo mohlo projíždět. Tato scéna je velmi populární u turistů a mnoho z nich se dokonce zapojuje do demontáže a montáže vozidel.

Battambang Bamboo Train je oblíben nejen u turistů, ale také u místních obyvatel. Mnoho lidí se spoléhá na tuto formu dopravy pro přepravu zboží a zemědělských produktů. Místní obyvatelé také prodávají suvenýry a občerstvení přímo na trase, což jim poskytuje příležitost k přivýdělku.

Nicméně, nedávno bylo oznámeno, že Battambang Bamboo Train bude uzavřen kvůli rozšíření železniční sítě v Kambodži. Navzdory této zprávě se věří, že atrakce bude zachována ve formě rekonstrukce, aby mohla nadále sloužit jako turistická atrakce.

Battambang Bamboo Train je jedinečným zážitkem, který nabízí návštěvníkům blízko srovnání s kambodžskou kulturou a poskytuje prostor pro odpočinek a relaxaci. Pokud se chystáte navštívit Kambodžu, nezapomeňte si toto místo přidat na svůj seznam a zažít ten nezapomenutelný pocit jízdy na Bamboo Train.


Dovolená Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země, která se pomalu, avšak jistě rozvíjí v oblasti turistického průmyslu. Kromě známých míst jako jsou Angkor Wat, Siem Reap nebo hlavní město Phnom Penh, se turisté stále více zajímají o menší města a vesničky, které skrývají svoji jedinečnou kulturu a historii.

Jedním z těchto míst je město Battambang. Nachází se na severozápadě Kambodže a je druhým největším městem po Phnom Penhu. Město je obklopeno rýžovými poli a na každém kroku se tu setkáte s nádhernou přírodou. Turistickou atrakcí, kterou si zdejší obyvatelé velmi váží a turisté nesmí přehlédnout, je Bamboo Train.

Bamboo Train, tedy „bambusový vlak“, je unikátní způsob dopravy, který využívá pohon bambusovými vozíky. Ty jsou vyrobené ze dřeva a dřevotřísky, položené na dřevěné podložce. Na ně se pak naskládají polštáře a koberce, aby cestování bylo pohodlnější. Vlak posouvají malé motory, které jsou napojené na nápravu, takže se vozík snadno a rychle hnací dopředu.

První Bamboo Train byl vyroben na konci 20. století, kdy se místní obyvatelé potýkali s tím, že železniční trať, která tudy vedla, byla ve velmi špatném stavu a jezdily po ní jen velmi pomalé vlaky. Vláda se rozhodla trať zrušit, protože ji nebylo možné opravit a udržovat, což by znamenalo velkou finanční zátěž pro státní rozpočet. Místní obyvatelé však nechtěli ztratit jediné spojení s okolními městy a vesnicemi a tak vymysleli Bamboo Train.

Dnes je Bamboo Train hlavní turistickou atrakcí města Battambang. Cestování na něm je velmi zábavné a nezapomenutelné. Vyjíždí se z malé vesničky zvané O Dambong vzdálené od Battambangu asi 3 km. Zde si turisté mohou pronajmout jeden z bambusových vozíků a projet se po trati dlouhé asi 7 km. Cesta vede nádhernou přírodou, kolem rýžových polí a vesniček. Na trati se vyskytují i několik zatáček, a tak bývají cestující zpočátku trochu nervózní z toho, jak se vozík naklání.

Bamboo Train se stal jedním z nejoblíbenějších míst pro turisty, kteří navštíví Kambodžu. Pokud tedy plánujete cestu do této krásné země, rozhodně nezapomeňte navštívit město Battambang a vyzkoušet si jízdu na Bamboo Train. Je to zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Battambang Bamboo Train


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Kambodžského Bambusového vlaku v Battambangu:

1. Co je to Bambusový vlak?
Bambusový vlak je unikátní dopravní prostředek v Battambangu, ve kterém je na dřevěném rámu umístěn sedadlový povoz poháněný motorem. Je to oblíbená atrakce pro turisty, která umožňuje prozkoumat okolní krajinu.

2. Jak mohu navštívit Bambusový vlak?
Pro návštěvu Bambusového vlaku v Battambangu se nejčastěji využívá zájezdů organizovaných cestovními kancelářemi. Také si ho však můžete pronajmout na vlastní pěst nebo se podílet na sdílené jízdě s místními obyvateli.

3. Jak dlouho trvá jízda Bambusovým vlakem?
Doba trvání jízdy Bambusovým vlakem závisí na vzdálenosti, kterou se rozhodnete projet. Obvykle trvá mezi 20 minutami až hodinou.

4. Jaké jsou nejlepší časy pro navštívení Bambusového vlaku?
Nejlepší časy pro návštěvu Bambusového vlaku jsou brzké dopoledne nebo pozdní odpoledne, aby se vyhnuli největšímu turistickému ruchu. Doporučuje se také vyhnout se deštivým obdobím, která mohou ovlivnit jízdní podmínky.

5. Kolik stojí jízda Bambusovým vlakem?
Cena jízdy Bambusovým vlakem se může lišit v závislosti na dohodě s místním vodičem. Obecně se cena pohybuje mezi 5 až 10 USD na osobu, ale může se změnit v závislosti na délce trasy a sezoně.

6. Jaká je trasa Bambusového vlaku?
Trasa Bambusového vlaku v Battambangu vede z centra města do okolních venkovských oblastí, kde se můžete podívat na rýžová pole, vesnice a přírodní scény. Trasa může být různá v závislosti na vašich preferencích a délce jízdy.

7. Jaká je historie Bambusového vlaku v Battambangu?
Bambusový vlak má dlouhou historii v Battambangu. Byl původně používán jako způsob přepravy zboží a pasažérů mezi vesnicemi. Dnes je to spíše turistická atrakce, ale stále si uchovává svůj původní charakter.


Letenka Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země plná fascinujících památek, exotické krajiny a bohaté kultury. Jedním z nejzajímavějších a neobvyklých zážitků, které můžete v této zemi zažít, je jízda na Letence Battambang Bamboo Train.

Letenka Battambang Bamboo Train je malá lokální dopravní prostředek, který se používá ve vesnici O'Smach v provincii Battambang. Jedná se o jednoduchý vozík skládající se z dřevěného rámu a bambusové podlahy, který je umístěn na dvojkolích a pohání ho malý motor. Každý vozík má kapacitu 2-4 pasažérů.

Tato zvláštní forma dopravy se vyvinula během období Pol Potovy vlády v Kambodži, kdy byly běžné vlaky zničeny a místní obyvatelstvo si muselo najít alternativní způsob dopravy. Letenka Battambang Bamboo Train se stala velmi populární a přestože původně sloužila k přepravě zemědělských plodin, dnes je oblíbená i mezi turisty.

Procestování krajinou Kambodži na tomto jedinečném vozíku je jedním z nejuznávanějších zážitků v regionu. Zatímco se svou letenkou přejíždíte po starých kolejích, budete obklopeni nádherným krajinou, která je charakteristická svými zelenými rýžovými poli, vesnicemi a domorodými obyvateli, kteří se s vámi případně rádi podělí o své příběhy.

Dochází k vám pocit svobody, když se vozíte na Letence Battambang Bamboo Train. Bez velkého zábrzdění či soustrasti projíždíte krajinou v příjemném tempu. Vítr ve vlasech a úžasná atmosféra vám umožní propojit se s místní kulturou a být jedním s okolím.

Pasažéři mají také možnost se seznámit s životem tutejsích vesničanů, kteří žijí v malých domcích podél železnice. Občas se může stát, že vám místní nabídnou zastávku ve své vesnici a přivítají vás s úsměvy a hostinností. Můžete ochutnat tradiční kambodžské jídlo a ochutnat místní speciality.

Battambang Bamboo Train se postupem času stala turistickou atrakcí a přitahuje návštěvníky z celého světa. Nicméně plány na modernizaci železniční sítě v Kambodži by mohly znamenat konec Letence Battambang Bamboo Train. Je toto unikátní dopravní prostředek, který byl vytvořen improvisačním způsobem z dostupných materiálů, má své kouzlo a zaslouží si být zachován.

Pro ty, kteří touží po neobvyklém zážitku v Kambodži, je Letenka Battambang Bamboo Train vynikající volbou. Kromě toho, že si užijete jízdu přes krajinu, setkáte se s pohostinnými vesničany a získáte úchvatné pohledy na tradiční kambodžský život. Je to způsob, jak se dostat pod pokličku této země a poznat ji z jiné perspektivy.


Počasí Kambodža Battambang Bamboo Train


Kambodža je země, která se může pyšnit mnoha krásami přírody. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je Battambang Bamboo Train, kam se sjíždí turisté z celého světa. Tato atrakce se nachází v provincii Battambang, která se nachází v západní části země. Turisté se sem sjíždějí, protože zde mohou zažít jedinečný zážitek, který je nezapomenutelný.

Bamboo train, neboli v překladu bambusový vlak, je speciální druh dopravy, který se sestává z jednoduchého vozíku, který je postaven z bambusových trámů. Na tomto vozíku jsou umístěny sedačky a dále doplněné o motor a kola.

Při cestě v zelených kulisách Kambodži, se na jedné straně rozprostírá zelená krajina se zelenými rýžovými poli, na druhé straně pak řeka Sangkae, kterou můžete vidět při cestě. Samotná jízda na vláčku je velmi zajímavá a velmi rychlá. Rychlost se pohybuje okolo 40 km/hod.

Počasí v Battambangu, kde se nachází atrakce, je v průměru teplé po celý rok, přičemž nejteplejší měsíce jsou březen a duben. V těchto měsících se teploty pohybují v průměru okolo 37°C. Nejvhodnější období pro návštěvu této atrakce je v období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější, kolem 25 až 30°C.

V letním období, zejména v červnu, srpnu a září, Budhouč podnebí v Battambangu také mokré monzunové období, kdy dochází k pravidelným dešťům a také velmi vysoké vlhkosti.

Při návštěvě atrakce Battambang Bamboo Train je nutno si uvědomit, že vláček jede po jedné trati, takže se často stává, že se potkávají dva vlakůynd třeba i několikrát během jízdy. V takovém případě se oba vlaky odstaví u strany trati a nechají se projet vlakem menším. Taková situace je velmi zajímavá, protože turisté vidí nejen krátkou část asijské krajiny, ale také mohou vidět, jak se domorodí obyvatelé dostávají po trati s přepravou zboží a dalších věcí.

Celkově je Battambang Bamboo Train jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít. Turisté si mohou užít krásné výhledy z bambusového vlaku a poznat život domorodých obyvatel tohoto místa. Navštivte toto místo a splňte si tak sen o cestách do vzdálených zemí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky