Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Brazílie Rio de Janeiro

Dovolená Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie je země plná krásy, kultury a energie. A pokud plánujete svou příští dovolenou, nemůžete vynechat její nejslavnější město - Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro, známé jednoduše jako Rio, je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v celé Jižní Americe. Město je známé svými ikonickými plážemi, mistrovstvím v tanečním sportu Samba a samozřejmě slavným karnevalem. Kombinace dramatického pobřeží, korunovaného kopcemi a živoucí městskou kulturou vytváří nezapomenutelný zážitek.

Prvním místem, které byste měli navštívit v Riu, je zřejmě jeden z nejznámějších znaků města - pláž Copacabana. Tato pěší boulevarda nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a nabízí skvělou možnost pláže a slunění. Můžete si pronajmout lehátko a slunečník nebo si zahrát některý ze sportů, které se na pláži hrají, jako je fotbal nebo plážový volejbal. Nenechte si ujít také populární promenádu, kde najdete restaurace, bary a obchody, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a pití.

Další ikonickou pláž, kterou byste měli navštívit, je Ipanema. Tato pláž byla zmrštěna do popředí díky písni "The Girl from Ipanema" a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. S jemným pískem, smaragdově zeleným mořem a širokou paletou beach klubů je Ipanema ideální pro ty, kteří hledají sofistikovaný a živý plážový zážitek.

Pokud jde o kulturu, Rio de Janeiro je domovem několika významných památek. Patří sem také Korcová socha Krista Spasitele, která je jednou z nejznámějších soch na světě. Postavený na vrcholu hory Corcovado, tato 38 metrů vysoká socha je ikonou města a nabízí nádherný výhled na celé Rio.

Další z důležitých památek je historické centrum Rio de Janeiro, známé jako Centro. Toto bohaté kulturní centrum je plné odkazů na koloniální éru a zahrnuje budovy jako například Candelária Church a Imperial Palace. Můžete se také procházet uličkami plnými obchodů, galerií a restaurací a objevovat skryté poklady města.

Pokud navštívíte Rio de Janeiro v období karnevalu, měli byste pořádný zážitek. Karneval v Riu je známý jako největší karneval na světě a je považován za jedinečnou a kouzelnou oslavu. Během této doby se město promění v jedno obrovské taneční hřiště, kde se konají průvody, taneční soutěže a nespočetná množství dalších akcí a oslav. Karneval je neuvěřitelně barevný a veselý, a pokud se ho zúčastníte, zůstane vám v paměti na celý život.

Rio de Janeiro je jedním z těch míst, které mají kouzlo a energii, kterou nelze popsat slovy. Je to kombinace úchvatné přírody, bohaté kultury a života v ulicích, které čekají, až je objevíte. Pokud hledáte dovolenou, která vás inspiruje a nadchne, Rio de Janeiro je pro vás to pravé místo.


Počasí Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedno z nejznámějších měst v Brazílii a jeho počasí je dlouhodobě zajímavým fenoménem. Toto město leží na jihovýchodním pobřeží země mezi pohořím a Atlantským oceánem. Díky své poloze a geografickým charakteristikám má Rio de Janeiro specifické podnebí.

Rio de Janeiro je vystaveno vlivům tropického monzunového podnebí. V celkovém měřítku je zde teplé počasí, s průměrnou teplotou kolem 25 °C po celý rok. Nejteplejších měsíců je prosinec až únor, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C a můžou dokonce překročit i 40 °C. V zimních měsících červenec a srpen je průměrná teplota kolem 20 °C, což je stále dostatečně teplé na to, aby se zde turisté mohli koupat v oceánu.

Dalším charakteristickým rysem počasí v Rio de Janeiru je vlhkost. Město je obklopeno hřebeny pohoří, které brání prouděním vzduchu a zabraňuje odvodnění, což výrazně zvyšuje vlhkost vzduchu. Průměrná vlhkost se pohybuje kolem 80 % po celý rok. V kombinaci s vyššími teplotami může toto vlhké počasí vytvořit náročné podmínky pro turisty, kteří nejsou zvyklí na takovou vlhkost.

Dalším výrazným rysem počasí v Rio de Janeiru jsou sezónní srážky. Nejdeštivější měsíce jsou prosinec až únor, kdy se průměrné srážky pohybují kolem 200 mm měsíčně. V ostatních měsících se množství srážek snižuje, ale nedochází k žádnému výraznému období sucha. Oceánské proudy a výšková poloha města přinášejí periodické deště po celý rok.

Slunečné počasí s teplým mořem a písečnými plážemi jsou hlavním lákadlem pro turisty přicházející do Rio de Janeira. Nicméně, při cestování do této oblasti je důležité zvážit vlhký charakter počasí a případní cestovatelé by měli vzít v úvahu, že jejich plány mohou být ovlivněny deštěm.

Takže, pokud plánujete návštěvu Rio de Janeira, mějte na paměti, že očekávejte teplé a vlhké podnebí s periodickými dešti. Nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení, plavky a nezapomeňte si koupit sluneční ochranu, abyste se mohli bezpečně těšit na slunečné dny a krásné pláže tohoto slavného brazilského města.


Ubytování Brazílie Rio de Janeiro


Rio de Janeiro je jedním z nejživějších a nejkrásnějších měst v Brazílii. Nachází se na východním pobřeží a je obklopen malebnými horami, zátočinami a karnevalovou atmosférou. Mnoho návštěvníků sem každoročně přijíždí za památkami, přírodními krásami, ale také za ubytováním. Jaké jsou nejlepší možnosti pro ubytování v Rio de Janeiru?

Hotely

V Rio de Janeiru najdete mnoho luxusních hotelů, ale také levnější možnosti. Nejvíce hotelů se nachází v oblasti Ipanema a Copacabana, kde navíc můžete pozorovat krásné pláže. Hotely v této oblasti vedou obvykle na moře, kde můžete užít nejkrásnější výhledy na Rio de Janeiro. Cena se pohybuje od 100 do 600 dolarů za noc. Pokud hledáte něco levnějšího, můžete najít hotely v jiných částech města, např. v centru nebo Santa Terese, kde ceny za noc začínají na 50 dolarů.

Apartmány

V Rio de Janeiru najdete také řadu apartmánů, ty jsou vhodné především pro rodiny nebo skupiny lidí. Apartmány často vedou na boční ulice, ale v blízkosti centra města a pláže. Cena za noc bývá až o polovinu levnější než v hotelu a apartmány jsou tak rozšířeným ubytováním pro cestovatele s menším rozpočtem.

Hostely

V Rio de Janeiru najdete mnoho hostels, které jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější způsob ubytování. Ceny se pohybují mezi 15 a 25 dolarů za noc, mnoho hostels také poskytuje snídani a Wi-Fi zdarma. Hostely jsou ideální pro solový cestovatel nebo pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi.

Airbnb

Airbnb je další možnost, jak si najít ubytování v Rio de Janeiru. Můžete najít celý byt nebo pokoj v bytě u místních lidí. Cena závisí na lokalitě ubytování, ale Airbnb bývá levnější než hotely. Navíc můžete získat tipy od místních, kam se vypravit na zábavu nebo kam jít na dobré jídlo.

Pokud se plánujete vydat do Rio de Janeira, máte řadu možností na ubytování. Záleží na tom, jaký máte rozpočet a zda hledáte luxusní nebo jednoduché ubytování. Nezapomeňte si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v letních měsících bývá mnoho míst rychle vyprodáno.


Letenka Brazílie Rio de Janeiro


Brazílie je země plná kontrastů, kde se mísí městský život s neuvěřitelnou přírodou, kulturní bohatství a nezapomenutelné zážitky. A jedním z nejpopulárnějších míst pro návštěvu je bezesporu Rio de Janeiro.

Rio de Janeiro leží v jihovýchodní části Brazílie a je druhým největším městem země. Je to město slunce, pláží, karnevalu a salsy. Známé je nejen svou krásou, ale také svou historií, kdy se stalo hlavním městem Brazílie v roce 1808, kdy portugalský král utíkal před Napoleonem. Dnes Rio de Janeiro patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Latinské Americe.

Nejvýznamnějším symbolem města je bezpochyby nevysoká hora Corcovado, na jejímž vrcholu se nachází socha Krista Spasitele, která se stala světově proslulou díky své velikosti a nádhernému panoramatu na město. Další hojně navštěvovanou památkou je i dominantní znak města, hora Pão de Açúcar, která se vynořuje z moře a díky lanové dráze na ni můžete vylézt a vychutnat si z ní opět nádherný pohled na město.

Pro turisty hlavně na letní měsíce je Ria ideálním místem k odpočinku. Rio de Janeiro nabízí řadu pláží, mezi nejpopulárnější patří Copacabana a Ipanema, které jsou pro svůj bílý jemný písek a jasné modré moře velkým lákadlem. Kopakabana je zřejmě jedna z nejznámějších pláží na světě; tvoří jí zhruba šest kilometrů dlouhý písečný pás a kolem ní se rozprostírají kavárny, bary a klubové areály.

I když je Ria hlavně proslulá díky plážím a přírodě, má také velkou kulturní hodnotu. V centru města se nachází Colombo Café, které je hlavní památkou kulturního dědictví a je v provozu již od roku 1894. Vedle toho jsou tu nádherné parky, muzea, opery a velkolepé stavby jako například západně od centra města se tyčí slavné Maracanã, největší fotbalový stadion na světě, které hostilo finále mistrovství světa v roce 1950.

Cesta do Rio de Janeiro může být skutečně nezapomenutelným zážitkem, ale současně také nákladným. Letenky do Brazílie se nabízejí v rozsahu cen od $1000 až po více než $2000. Také let s dvěma přestupy bývá levnější. Proto je dobré plánovat cestu s dopředu. Dá se najít výhodnou cenu do října - kdy ceny letenek klesají.

Rio de Janeiro je naprosto úchvatné město, které se zapsalo do paměti návštěvníků po celém světě. Pokud hledáte odpočinek, dovolenou plnou zábavy a zároveň bohaté kulturní zážitky, je Rio de Janeiro Vaší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Rio de Janeiro


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Riu de Janeiru?

Rio de Janeiro je proslulé svými nekonečnými plážemi. Mezi nejlepší patří Copacabana, Ipanema a Leblon.

2. Je Rio de Janeiro bezpečné město?

Rio de Janeiro je velmi krásné město, ale má také pověst částečně nebezpečného. Pokud však turisté dodržují základní pravidla, jako je pohybovat se hlavně ve dne a vyhýbat se nebezpečným oblastem, měli by být bezpeční.

3. Jaké jsou nejlepší lokální jídla v Riu de Janeiru?

V Riu de Janeiru si můžete vychutnat mnoho skvělých místních jídel, jako jsou Acarajé (fazoleová polévka), Feijoada (uzené kuřecí maso s fazolemi) a Acai (ovocný koktejl z acai bobulí).

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Rio de Janeiro?

Nejlepší dobou pro návštěvu Riu de Janeira je od června do září, kdy je počasí teplé a různé kulturní akce jsou plánovány.

5. Jaká jsou nejlepší místa k nákupu v Riu de Janeiru?

Nejlépe je nakupovat v obchodních centrech jako je Rio Sul Shopping a Shopping Leblon. Také můžete navštívit tradiční trhy, jako je Feira Hippie de Ipanema.

6. Jak se dostat na Corcovado a Christ the Redeemer?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Corcovado a Christ the Redeemer, je jet výtahem na vrchol. Také můžete jet autobusem až na vrchol a užít si překrásné výhledy na Rio de Janeiro na cestě.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Sugarloaf Mountain?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Sugarloaf Mountain, je jet lanovkou od pláže Praia Vermelha. Lanovka nabízí úžasné výhledy na Rio de Janeiro a Atlantský oceán.

8. Co je nejlepší, co si turista může v Rio de Janeiru užít?

Rio de Janeiro má mnoho výjimečných atrakcí, které by turisté neměli vynechat, včetně pláže Copacabana, národního parku Tijuca, Christ the Redeemer a Sugarloaf Mountain. Také mohou turisté vychutnat místní kuchyni a zúčastnit se různých kulturních akcí, jako jsou karnevalové slavnosti.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky