Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Coimbra

Počasí Portugalsko Coimbra


Portugalsko je známé svým příjemným a středomořským podnebím, které přitahuje návštěvníky z celého světa. Nádherné město Coimbra, které se nachází na západním pobřeží Portugalska, přináší nádherné počasí po většinu roku.

Coimbra leží ve středním Portugalsku a má typicky středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Rok zde začíná s chladnými teplotami v lednu a únoru, kdy průměrná denní teplota dosahuje přibližně 13 °C. Přestože je to nejchladnější období, zima v Coimbra není příliš drsná ve srovnání s ostatními evropskými městy.

Březen a duben přináší oteplování a rozkvétající krajinu. Teploty stoupají na příjemných 16-18 °C a deště se stávají častějšími. Květen a červen jsou poté obdobím, kdy se teploty ustalují na příjemných 20-24 °C a sluneční paprsky zalévají město a okolní přírodu. Toto období je ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání krásného historického centra Coimbry.

Léto v Coimbra je horké, s teplotami dosahujícími až 30 °C. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci, kdy slunce svítí neúprosně a vytváří příležitosti k prožití slunečného až plážového počasí. Místní obyvatelé a návštěvníci často vyhledávají ochlazení u řeky Mondego, která protéká přímo městem.

Září a říjen znamenají opět mírné ochlazení a příležitost pro dlouhé procházky v lese nebo prozkoumávání historických památek. Teploty se pohybují kolem 20 °C a slunce stále svítí, i když ne tak intenzivně jako v létě.

Listopad a prosinec se poté dostávají zpět ke chladnějším teplotám, s občasnými dešti. Průměrná denní teplota je kolem 14-16 °C a toto období je ideální pro ochutnání tradiční portugalské kuchyně nebo pro návštěvu malých vesnic a měst v okolí.

Celkově vzato, Coimbra nabízí příjemné počasí po většinu roku. Kromě krásného historického centra a světoznámé univerzity, je toto město ideální pro všechny, kdo chtějí zažít středomořský klimatický ráj. Ať už jste milovníkem slunečních pláží nebo cestováním v klidnějších obdobích roku, Coimbra vám nabízí nezapomenutelné zážitky a krásné počasí.


Ubytování Portugalsko Coimbra


Portugalské město Coimbra, nacházející se v centrální části země, je krásným a historicky bohatým místem, kde se mísí tradiční portugalská architektura a moderní kultura. Pokud plánujete navštívit toto město, zajímají vás určitě i informace o ubytování.

Coimbra nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky různých potřeb a rozpočtů. Pokud hledáte vysokou kvalitu ubytování, můžete zvolit některý z luxusních hotelů, které najdete v centru města. Mezi nejlepší patří například Hotel Astória, který se nachází nedaleko hlavního náměstí, nebo Hotel Vila Galé Coimbra, který má vynikající polohu přímo na břehu řeky Mondego.

Pokud hledáte ubytování s nižšími náklady, můžete se ubytovat v některém z mnoha hostelů v městě. Hostel Serenata, který se nachází v srdci historického centra, nabízí ideální ubytování pro mladé cestovatele, kteří chtějí strávit noc v bezpečném a čistém prostředí.

Je-li vaším cílem užít si co nejvíce atmosféry města, doporučujeme zvolit ubytování v historické části města. V této oblasti najdete mnoho starobylých budov a památek, jako je například katedrála Sé Velha, nebo krásný Kostel Svatého Kříže. Ubytování v historické části města vám umožní prohlédnout si tuto krásu bez nutnosti cestovat daleko.

Pokud jste fanoušky přírody, můžete zvolit ubytování mimo centrum města. Blízké kopce zajišťují krásné výhledy a ideální podmínky pro různé outdoorové aktivity, jako jsou procházky a jízdy na horských kolech. Mnoho z okrajových ubytování je navíc mnohem klidnější, což může být pro návštěvníky, kteří chtějí odpočinout, skvělá volba.

Celkově lze říci, že Coimbra nabízí široké spektrum hotelů, hostels, penzionů a apartmánů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování zvolíte, můžete se těšit na unikátní zážitek ve městě plném historie a kultury.


Letenka Portugalsko Coimbra


Coimbra – kouzlo Portugalska v jediném městě

Portugalsko, země slunce, moře a vína, je oblíbenou turistickou destinací mnoha cestovatelů. Mezi městy, která byste určitě neměli vynechat při návštěvě této krásné země, patří i historické město Coimbra.

Coimbra se nachází asi 200 kilometrů severně od hlavního města Lisabonu a je známá jako jedno z nejstarších univerzitních měst na světě. Univerzita v Coimbře byla založena již v roce 1290 a patří tak mezi nejstarší v Evropě. Její budovy lemuji městským centrem a vytvářejí neodmyslitelný historický ráz. Díky vzdělávacímu ústavu je Coimbra městem mladých lidí, kteří sem přicházejí z celého světa studovat.

Historické centrum města je jediným v Portugalsku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Už při prvním pohledu na malebné uličky, dlážděné kameny, působí Coimbra dojmem starobylého města plného historie a zároveň mladistvé energie studentů. Nejvýznamnější památkou je gotická katedrála Sé Velha, kterou můžete navštívit a vyhlídková terasa v její věži poskytuje nadherný výhled na okolní krajinu.

Další neodmyslitelnou součástí kouzla Coimbry je krásný středověký most Ponte de Santa Clara, který je současně symbolem města. Přes něj můžete projít až na druhý břeh řeky Mondego, kde se nachází čtvrť Santa Clara-a-Velha. Zde najdete klášter Santa Clara-a-Velha, který byl založen v 13. století a je jednou z nejvýznamnějších církevních památek v Portugalsku.

Jednou z nejzajímavějších částí Coimbry je také univerzitní čtvrť, ve které se nacházejí koleje, knihovny, muzea a další budovy související s univerzitním životem. V knihovně Joanina Library si můžete prohlédnout některé z nejcennějších knihovních sbírek na světě a jeho interiér s pozlacenými nábytky a freskami vám vezme dech.

Coimbra je také městem, ve kterém se každoročně koná slavný studentský festival Festa das Latas. Během něj se studenti oblékají do vtipných kostýmů a defilují městem, a to za doprovodu tradiční portugalské hudby a tance. Je to nezapomenutelná zábava a jedinečné zážitky.

Když navštívíte Coimbru, nezapomeňte také ochutnat místní tradiční kuchyni. Mezi lahůdky, které si určitě nenechte ujít, patří sardinky, bacalhau (sušený treska), slavný portugalský koláč pastel de nata a místní víno z regionu Bairrada.

Coimbra je tedy městem, které vás okouzlí svojí historií, kulturou a mladistvou atmosférou. Je to ideální destinace pro ty, kteří si chtějí užít skvělou kombinaci univerzitního života a portugalského šarmu. Neváhejte a vydejte se objevit kouzlo Coimbry a jejího jedinečného prostředí.


Dovolená Portugalsko Coimbra


Pokud hledáte místo pro letní dovolenou, které nabízí nejen krásné pláže, ale také kulturní a historické památky, pak byste měli zvážit Portugalsko a konkrétně město Coimbra. Leží v centru země a je považováno za kulturní a historickou metropoli. Pokud zvažujete návštěvu tohoto města, určitě si přečtěte následující článek, který vám poskytne několik důvodů, proč se sem vydat.

1. Univerzita

Coimbra je známá především pro svou univerzitu, která byla založena již v roce 1290 a je tak nejstarší univerzitou v Portugalsku. Svému věhlasu se univerzita těší nejen díky své dlouhé historii, ale také díky svému architektonickému stylu. Většina budov, ve kterých se vyučuje, jsou postavené v barokním stylu a tvoří působivý celek. Univerzita také pořádá řadu kulturních akcí a festivalů, takže se nemusíte bát, že by vás nudila.

2. Katedrála Sé Velha

Jednou z nejvýznamnějších památek v Coimbře je katedrála Sé Velha. Její stavba začala v roce 1162 a trvala více než 100 let. Katedrála je postavena v románském a gotickém stylu a nabízí návštěvníkům impozantní pohled. V katedrále se také nachází řada hrobek, které patří významným portugalským králům a osobnostem.

3. Mosteiro de Santa Clara-a-Velha

Mosteiro de Santa Clara-a-Velha je klášter, který byl založen v roce 1283 a sloužil jako první sídlo františkánských řádů v Portugalsku. Klášter sice ztratil svou funkci po zničující povodni v roce 1677, ale v roce 2009 byl zrestaurován a slouží nyní jako kulturní středisko a muzeum. Navštívíte-li toto místo, můžete se těšit na fascinující prohlídku, která vám ukáže, jak žili františkáni v minulosti a jak vypadala povodeň, která změnila osud kláštera.

4. Muzeum Machado de Castro

Pokud máte rádi umění, neměli byste minout návštěvu Muzea Machado de Castro. Nachází se v bývalém benediktinském klášteře, který byl postaven v 12. století a nabízí návštěvníkům velmi působivou sbírku soch, římských mozaik a dalších předmětů uměleckého významu. Mezi nejvýznamnější exponáty patří tzv. Vladislavova místnost, která sloužila jako soukromý obývací pokoj českého krále Vladislava II. v 12. století.

5. Pláže

A konečně, nemůžeme zapomenout na to, že Coimbra se nachází v blízkosti pláží Atlantického oceánu. To znamená, že pokud máte dost kulturních památek a chcete se osvěžit, můžete vyrazit na pláž a užívat si slunce a mořské vlny. Mezi nejoblíbenější pláže patří Buarcos a Figueira da Foz.

Coimbra patří mezi nejkrásnější města v Portugalsku a nabízí návštěvníkům řadu zajímavých památek a míst, které byste neměli minout. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje kulturní zážitky a odpočinek u moře, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Coimbra


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Coimbře?
- Nejlepší místa k návštěvě v Coimbře zahrnují Univerzitu v Coimbře, podzemní nádrže Portugal dos Pequenitos, klášter Santa Cruz, Katedrálu svatého Petra a Machada de Castro National Museum.

2. Jak se dostanu do Coimbry z Lisabonu?
- Nejsnáze se dostanete do Coimbry z Lisabonu vlakem. Jízda trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny a existuje několik spojů denně.

3. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Coimbře?
- V Coimbře se nachází mnoho hotelů a penzionů v blízkosti centra města. Mezi oblíbená místa patří například Rua da Sofia, Largo da Portagem a Rua Ferreira Borges.

4. Jaké jsou tradiční pokrmy a nápoje v Coimbře?
- Mezi tradiční pokrmy v Coimbře patří Chanfana (telecí maso dusené ve víně), Leitão (pečené selátko) a Bacalhau à Lagareiro (pečený třeň kůstovitého rybího masa). Co se týče nápojů, typickým je portugalské víno, včetně vín z regionu Douro.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Coimbry?
- Nejlepší dobou pro návštěvu Coimbry je jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad), kdy jsou teploty mírné a příjemné. Léto může být horké a velmi rušné, zejména kvůli turistům.

6. Jaké jsou vstupné poplatky do turistických atrakcí v Coimbře?
- Vstupné poplatky do turistických atrakcí v Coimbře mohou být různé. Například prohlídka Univerzity v Coimbře stojí kolem 12-15 EUR, zatímco návštěva kláštera Santa Cruz vyjde na přibližně 6-8 EUR.

7. Kde se nachází nejlepší místa k nakupování v Coimbře?
- Nejlepší místa k nakupování v Coimbře zahrnují nákupní centrum Alma Shopping a okolí Rua da Sofia, kde najdete řadu butiků, obchodů s tradičními výrobky a suvenýrů.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Coimbře, abych mohl vidět všechny hlavní atrakce?
- Ideální doba pobytu v Coimbře závisí na vašem zájmu o památky a další aktivity. Během dvou dnů si většina turistů dokáže prohlédnout hlavní atrakce města, ale doporučuje se strávit alespoň tři nebo čtyři dny, aby se mohl člověk dostatečně ponořit do atmosféry města.

9. Mohu pořídit v Coimbře výlet do dalších portugalských měst?
- Ano, z Coimbry je možné podniknout výlety do dalších portugalských měst, jako je například Porto, Aveiro nebo Fátima. Existuje dobré spojení vlakem a autobusem mezi těmito městy.

10. Jaká je aktuální situace ohledně COVID-19 v Coimbře?
- Nejlepším zdrojem informací o aktuální situaci ohledně COVID-19 v Coimbře je Ministerstvo zdravotnictví Portugalska a místní zdravotní úřady. Doporučuje se pravidelně kontrolovat jejich webové stránky pro aktuální informace o opatřeních a omezeních souvisejících s pandemií.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky