Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Okinawa

Počasí Japonsko Okinawa


Okinawa je japonský ostrov v Tichomoří, který je proslulý svým krásným klimatem a nádhernými plážemi. Jako součást Japonska je ale počasí na Okinawě velmi specifické a může se velmi lišit od počasí v jiných částech země.

Okinawa má subtropické podnebí, což znamená, že zde jsou poměrně vysoké teploty a velké množství srážek. Průměrná teplota se pohybuje kolem 24 stupňů Celsia, přičemž v létě může dosahovat až 30 stupňů Celsia. Zimy jsou poměrně mírné a teploty klesají jen zřídka pod 15 stupňů Celsia.

Největší srážkové úhrny zaznamenává Okinawa v období dešťů, které trvá od května do října. V těchto měsících hodně prší a na některých místech může být i nebezpečný záplavový stav. Nicméně, podzim a jaro jsou poměrně suché a slunečné období a jsou proto nejlepší pro návštěvu.

V létě může být počasí na Okinawě velmi teplé a vlhké, což může pro turisty být poněkud obtížné. Přesto mnoho lidí rádo navštěvuje Okinawu v létě kvůli množství kulturních festivalů a akcí, které se konají právě v této době.

Zajímavou věcí o Okinawě je, že zde v zimě bývají mrazivé noci. Lidé se zde často oblékají do teplých kabátů a čepic a zapalují si ohniště, aby se zahřáli.

Celkově lze říci, že počasí na Okinawě je poměrně příjemné po celý rok a každá roční doba má něco svého, co stojí za návštěvu. Nicméně, pro ty, kteří chtějí využít pláže a moře, jsou nejlepší měsíce od dubna do října, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 25 stupňů Celsia.


Letenka Japonsko Okinawa


Japonsko je fascinující země s bohatou kulturou, krásnou přírodou a lákavou gastronomií. Jedno z nejzajímavějších míst v Japonsku, které stojí za návštěvu, je Okinawa. Pokud se rozhodnete cestovat do této exotické destinace, měli byste najít letenku Japonsko Okinawa.

Okinawa, známá také jako "Hvězdný zákoutí" Japonska, je souostroví tvořené stovkami ostrovů v Jihočínském moři. Nachází se zde úchvatné bílé písečné pláže, křišťálově čisté moře, tropický skleník a unikátní zelená krajina. Tato oblast je také známá jako místo, kde lidé žijí dlouho a zdravě, díky jejich zdravému životnímu stylu a stravě.

Při plánování cesty do Okinawy je nejlepší začít hledáním letenky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety mezi Japonskem a Okinawou. Například Japan Airlines a All Nippon Airways jsou dvě renomované společnosti, které poskytují bezpečnou a pohodlnou přepravu.

Let do Okinawy z Japonska trvá přibližně 2 a půl hodiny. Po příletu na letiště v Okinawě budete nadšeni krásou ostrova. Můžete se těšit na koupání a opalování na plážích, potápění se v křišťálově čistém moři a prohlídku historických památek a chrámů.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí na Okinawě je Shuri-jo, která je součástí světového dědictví UNESCO. Tento krásný zámek je vynikajícím příkladem tradiční architektury a poskytuje návštěvníkům fascinující pohled zpět do historie Okinawy. Dalším místem, které byste neměli vynechat, je Churaumi Akvárium, které je největším akváriem v Asii. Zde můžete vidět ohromující expozice včetně medúz, korálů a dalších mořských živočichů.

Okinawa je také rájem pro milovníky jídla. Místní kuchyně se zaměřuje na čerstvé mořské plody a zeleninu a je známá svou jednoduchou, ale chutnou přípravou. Určitě ochutnejte tunová sushi, místní specialitu, nebo jídlo soba, které je vyrobeno z pšeničného těsta a opékáno výhradně na Okinawě.

Po celodenním objevování a prozkoumávání Okinawy se můžete vrátit na letiště a cestovat zpět do Japonska. Vaše cesta do Okinawy byla určitě nezapomenutelným zážitkem, plným krásné přírody, kulturních pokladů a chutných jídel.

Takže pokud plánujete cestu do Japonska, nezapomeňte zahrnout Okinawu do svého itineráře. Letenka Japonsko Okinawa je prvním krokem k objevování této nádherné destinace. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou překvapení a památek a začněte svou cestu již dnes!


Ubytování Japonsko Okinawa


Okinawa je jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty v Japonsku. Tento souostroví, rozkládající se v Japonském moři na jihozápadě země, nabízí nádherné pláže, sluneční svit a fascinující kulturu.

Japonsko je známo svou jedinečnou architekturou a ubytováním, a Okinawa není výjimkou. Místní tradiční domy zvané "ryokany" nabízejí autentické japonské ubytování. Tato ubytování jsou postavena z tradičních materiálů, jako je dřevo a papír, a mají rozložení místností, které reflektuje japonskou kulturu a tradice.

V okolí Okinawy existuje také řada moderních hotelů a resortů, které nabízejí širokou škálu pokojů a služeb. Tyto hotely jsou často vybaveny bazény, wellness centry, restauracemi a dalšími vybaveními, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších hostů.

Co se týče cen ubytování, Okinawa nabízí možnosti pro různé rozpočty. Ceny se liší podle typu ubytování, polohy a přidaných služeb. Tradiční ryokany často nabízejí cenově dostupnější možnosti ubytování, zatímco luxusní hotely a resorty jsou samozřejmě dražší. Nicméně, i přes rozdíly v ceně, všechna ubytování v Okinawě se vyznačují pohostinností a kvalitou služeb.

Kromě ubytování samotného je Okinawa známá také pro svou jedinečnou kuchyni. Místní speciality zahrnují čerstvé ryby a mořské plody, exotické ovoce a tradiční japonské pokrmy. Turisté by si neměli nechat ujít příležitost vyzkoušet tyto chutě při návštěvě Okinawy.

Další atrakce na Okinawě zahrnují UNESCO světové dědictví jako je hrad Shuri, který je symbolem království Ryukyu, starobylé vesnice zvané Mabuyer Yomitan, kde si můžete prohlédnout tradiční umění a řemesla, a Okinawa Churaumi Aquarium, které je jedním z největších akvárií na světě.

Svou návštěvou Okinawy si turisté mohou užít krásu japonského souostroví a jeho jedinečnou kulturu. Ať už se rozhodnete zůstat v tradičním ryokanu nebo v moderním hotelu, zaručeně najdete ubytování, které splní všechna vaše očekávání. Ať už navštívíte Okinawu s rodinou, přáteli nebo sami, tato destinace vás zcela jistě okouzlí svou krásou.


Dovolená Japonsko Okinawa


Japonsko je země bohatá na krásná místa, která stojí za to navštívit. Jedním z těchto míst je Okinawa, což je ostrov ležící na jihu Japonska. Okinawa je často označována jako „Havaj Japonska“, díky svému tropickému klimatu, bílým plážím a turistickým atrakcím.

Když cestujete do Okinawy, nemůžete vynechat návštěvu hlavního města Naha. Toto město nabízí zároveň moderní atmosféru a historické památky. Můžete navštívit Shuri-jo, královský palác z 15. století, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento palác vás uchvátí svou architekturou a krásou. Dále nezapomeňte navštívit Tsuboya Keramiku Městečko, kde si můžete prohlédnout tradiční keramickou výrobu a koupit si nějaké ručně vyrobené suvenýry.

Jednou z hlavních atrakcí Okinawy jsou nádherné pláže. Pláž Emerald Beach je jednou z nejkrásnějších na ostrově. Bílý písek, tyrkysové moře a palmové stromy vytvářejí dokonalou scenérii pro odpočinek a relaxaci. Můžete také vyzkoušet potápění nebo šnorchlování, abyste objevili podmořský svět s různými druhy barevných ryb a korálů.

Pokud jste milovníkem historie, doporučuji navštívit místo zvané Okinawa Peace Memorial Park. Tento park je věnován památce obětí druhé světové války, konkrétně Bitvě o Okinawu. Můžete si prohlédnout pomník Oběti války, který stojí na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Toto místo je skvělým prostorem ke kontemplaci a uctění památky těch, kteří zde ztratili život.

Japonsko je také známé svou unikátní kuchyní a Okinawa není výjimkou. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je Okinawa Soba, což je druh nudle se speciální omáčkou, nebo rafute, což je vepřové maso dušené v sójové omáčce a medu. Oblíbenou specialitou je také shikuwasa, místní citrusový plod, který se používá na výrobu nápojů a dezertů.

Nakonec, nezapomeňte si užít japonskou pohostinnost a přátelskou atmosféru Okinawy. Místní obyvatelé jsou známí svou srdečností a ochotou pomoci cizincům. Tato dovolená vám poskytne nezapomenutelný zážitek, ať už si vyberete prohlídku historických památek či relaxaci na pláži.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Okinawě, jste připraveni na nezapomenutelné dobrodružství. Země bohatá na krásu, kulturu a historii, Okinawa vám nabídne všechny tyto prvky a mnohem více.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Okinawa


1. Jak se dostat z letiště Naha do hotelu?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít veřejnou dopravu jako autobus nebo monorail. Pokud máte hodně zavazadel, můžete si objednat také taxi.

2. Co si mohu vzít s sebou na Okinawu?
Odpověď: Můžete si vzít jakékoliv běžné věci jako například oblečení, mobilní telefon, notebook a další elektroniku. Pokud se chystáte na pláž, nezapomeňte na plavky a ručník.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce na Okinawě?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější atrakce na Okinawě patří Churaumi akvárium, hrad Shuri, pláž Manza, vesnice Ryukyu a mnoho dalších.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Okinawy?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Okinawy je od března do května a od října do prosince.

5. Jak si najít nejlepší místní restaurace?
Odpověď: Nejlepší způsob je zeptat se místních obyvatel na doporučení. Většina místních restaurací nemá anglické menu, takže si připravte nějaké základní fráze v japonštině.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky