Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Pishat e Butrintit Albánie

Dovolená Pishat e Butrintit Albánie


Pishat e Butrintit je malebná dovolenková destinácia nachádzajúca sa v Južnej Albánii, ktorá ponúka dokonalý spoj prírodných krás a histórie. Táto oblasť bola kedysi významným obchodným a kultúrnym centrom Grécka a Rímskej ríše a dnes je to miesto so zachovanou históriou a kultúrou.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete od ruchu a zároveň sa dozviete niečo o histórii a kultúre krajiny, tak Pishat e Butrintit je tou správnou voľbou. Oblasť je obklopená lesmi a je súčasťou národného parku Butrint, ktorý bol v roku 1992 vyhlásený za pamiatku UNESCO.

V Butrinte návštevníci nájdu archeologické nálezy zo starovekého mesta, ktoré tu kedysi stávalo. Medzi zaujímavé pamiatky patrí amfiteáter, chrámy, hrobky a baziliky. Pre milovníkov prírody je tu možnosť pozorovať rôzne druhy zvierat a rastlín vo voľnej prírode.

Okrem toho si návštevníci môžu vychutnať krásne pláže a kúpanie v jadranskom mori. Pláže v Pishat e Butrintit sa radia medzi najkrajšie na svete a sú ideálnymi miestami na relax, prechádzky popri mori alebo vodné športy.

Dostupnosť do tejto oblasti je možná z blízkeho letiska v Korfeči alebo cestou automobilom. Návšteva Pishat e Butrintit Albánie je tou správnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie histórie, kultúry a prírodných krás. Táto oblasť ponúka ideálnu dovolenku pre rodiny, páry alebo jednotlivcov, ktorí si chcú načerpať nové sily a zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Pishat e Butrintit Albánie


Jedním z nejčastějších dotazů o národním parku Butrint v Albánii může být:

1. Jak se do národního parku Butrint dostanu?
- Do národního parku Butrint se nejčastěji dostává pomocí trajektu z Korfu do přístavu Sarandë v Albánii. Poté je možné použít taxi, pronajaté auto nebo autobusovou dopravu do samotného parku.

Dalšími častými dotazy a odpověďmi mohou být:

2. Jaké jsou otevírací hodiny národního parku Butrint?
- Národní park Butrint je otevřen každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

3. Jaká je vstupní cena do národního parku Butrint?
- Vstupní cena do národního parku Butrint se liší podle sezóny a věku návštěvníků. Doporučuje se informovat se předem na oficiálním webu parku nebo u informačního centra v Sarandë.

4. Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Butrint?
- Prohlídka národního parku Butrint obvykle trvá asi 2-3 hodiny, ale mnoho návštěvníků si užívá i delší pobyt a výlety do okolních oblastí.

5. Jaké atrakce mohu vidět v národním parku Butrint?
- V národním parku Butrint je možné navštívit mnoho historických a archeologických památek, včetně římského divadla, baptisteria, Baziliky svatého Mořice a dalších památek starověkého města Butrint.

6. Existují zde průvodci, kteří mohou poskytnout informace o historii a zajímavostech národního parku Butrint?
- Ano, v národním parku Butrint jsou dostupní průvodci, kteří mohou poskytnout informace o historii a zajímavostech místa. Je možné si je najmout na místě nebo si předem objednat.

7. Jsou zde možnosti ubytování v národním parku Butrint?
- V samotném parku nejsou žádné možnosti ubytování. Avšak poblíž parku je mnoho hotelů, apartmánů a ubytovacích zařízení v městě Sarandë, které nabízejí pohodlné a různorodé možnosti pro ubytování.

Tyto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se národního parku Butrint v Albánii. Informace se mohou měnit, proto je vždy nejlepší prověřit aktuální informace před návštěvou.


Ubytování Pishat e Butrintit Albánie


Pishat e Butrintit je malá obec nacházející se v jižní Albánii, v blízkosti národního parku Butrint. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klidné prostředí pro svou dovolenou, v blízkosti přírody a zároveň s možností poznat kulturní dědictví této oblasti.

V oblasti Pishat e Butrintit se nachází několik ubytovacích zařízení, které nabízejí možnost ubytování pro turisty. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v blízkosti národního parku Butrint, který je hlavním turistickým cílem této oblasti. Všechna ubytování jsou roztříděna do několika kategorií podle jejich velikosti a vybavení.

Jedním z nejpopulárnějších ubytování je hotel „Grand Hotel Butrint“, který nabízí 48 pokojů se všemi potřebnými vybaveními. Hotel se nachází v blízkosti pláže, takže hosté mohou vychutnat příjemnou koupání v moři.

Dalším zajímavým ubytováním je „Vila Rrumbullak“ se 4 pokoji a výhledem na moře. Tato vila byla postavena v tradičním albánském stylu a nabízí svým hostům útulné a pohodlné pokoje.

Pro turisty, kteří hledají spíše levnější možnosti ubytování, existují také některé penziony, jako například „Pension Iliria“. Tento penzion nabízí 10 pokojů s vlastním sociálním zařízením a je velmi oblíbený pro svou polohu blízko národního parku.

Všechna ubytování v Pishat e Butrintit mají společné, že se nacházejí v blízkosti přírody a nabízejí možnost prozkoumat tuto oblast. Národní park Butrint je ideálním místem pro turisty, kteří milují přírodu a historii. Park nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou procházky, cyklistické túry a plavby po řece Vjosë.

Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, kde se můžete odpočinout a zároveň poznat krásy Albánie, Pishat e Butrintit je pro vás tou nejlepší volbou. Tento malý koutek na jihu Albánie nabízí mnoho krásných míst a zážitků, které stojí za to objevit.


Počasí Pishat e Butrintit Albánie


Butrint, ležící v jižní Albánii, je jednou z nejstarších archeologických lokalit v této části Balkánu. Jeho historie sahá až do doby bronzové a bylo zde osídleno různými civilizacemi v průběhu staletí. Ale jaké je tam počasí?

Butrint se nachází ve středozemním podnebném pásmu, což znamená horká léta a mírné zimy. Letní teploty dosahují průměrných hodnot kolem 30°C, přičemž teploty nad 35°C nejsou výjimkou. Turisté a návštěvníci si mohou užívat slunečních koupelí na krásných plážích a procházek kolem archeologických památek.

Podzim a jaro jsou ideální dobou pro návštěvu Butrintu, kdy se teploty pohybují mezi 15-25°C. Turistický ruch je v těchto obdobích obvykle nižší než v létě, což umožňuje klidnější prohlídky. Nicméně, mějte na paměti, že v těchto obdobích může pršet, takže byste si měli vzít deštník nebo nepromokavé oblečení.

Zimy v Butrintu jsou mírné a teploty neklesají pod bod mrazu. Průměrné maximální teploty v zimě sahají kolem 15°C, ale v noci může klesnout až na 5°C. V této době roku můžete zažít občasný déšť, ale převážně je počasí sušší než v podzimě.

Ve všech ročních obdobích může vítr přinést v případě bouře nebo nadměrného tepla. Je proto důležité se na návštěvu Butrintu připravit správným oblečením a ochranou před sluncem.

Závěrem lze říci, že Butrint nabízí různé počasí v závislosti na ročním období. Nejlepší dobou návštěvy je jaro a podzim, kdy se teploty pohybují v mírných hodnotách a zároveň je méně turistů. Ale v jakémkoli období se můžete těšit na krásné pláže a fascinující archeologické památky, které vám Butrint nabízí.


Letenka Pishat e Butrintit Albánie


Letenka do Albánie může být pro mnoho lidí ideální cestou k poznání této krásné země. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce zde patří Butrint - skvostná archeologická lokalita nacházející se na jihu země. Pokud se rozhodnete navštívit Albánii a Butrint, letenka do města Pishat e Butrintit je tou nejlepší volbou.

Město Pishat e Butrintit se nachází nedaleko města Saranda, na jihu Albánie. Přestože je to malé město, nabízí svým návštěvníkům krásné pobřeží a příjemné pláže. Z Pishat e Butrintit je to pouhých několik kilometrů do přístavu Saranda, odkud se můžete vydat lodí k návštěvě ostrova Korfu, nebo se projet po pobřeží na východ do města Vlora.

Butrint, pro který je Pishat e Butrintit vhodným výchozím bodem, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v Albánii. Skvěle zachovalé archeologické naleziště zahrnuje antická řecká a římská města, která jsou nyní zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Můžete tu vidět pozůstatky velkých místních bazilik, chrámů věnovaných bohům antického světa, a dokonce i několik hrobek.

Procházky po Butrintu jsou zážitkem pro každého milovníka historie a archeologie. Můžete si projít klidný les, po boku kterého se rozprostírá pláž, při tom obdivovat antické stavby a zároveň si vychutnat nádherný výhled na Jónské moře.

Město Saranda, centrum turistického ruchu na jihu Albánie, je nejvhodnější místo k ubytování při návštěvě Pishat e Butrintit a okolí. V Sarandě naleznete množství hotelů, restaurací a barů. Je to také místo, kde můžete najít zábavu, plavání, potápění a řadu sportovních aktivit.

Zažijete-li Albánii a její poklady, bude to jistě nezapomenutelná zkušenost. A letenka do Pishat e Butrintit vás zavede do samotného srdce této fascinující země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky