Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Ylläs

Dovolená Finsko Ylläs


Finsko - lákavá dovolená v horském středisku Ylläs

Pokud hledáte originální a exotickou dovolenou, měli byste zvážit cestu do finského horského střediska Ylläs. Toto malebné a idylické místo se nachází v severní části Finska a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený se zimními radovánkami a přírodní krásou.

Ylläs je jedním z největších finských středisek na lyžování a nabízí sítí dobře udržovaných sjezdovek pro všechny úrovně lyžařů. Lyžařské svahy jsou rozptýleny na dvou horách - Yllästunturi a Äkästunturi, které dosahují výšky nad 700 metrů. Díky své poloze v severním Finsku má středisko snad i jednu z nejdelších sezón ve Skandinávii, což znamená, že si můžete vychutnat lyžování až do dubna.

Pro ty, kteří nejsou příznivci lyžování, je v Ylläs dostupná široká škála dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet jízdu na sobím spřežení, sněžných skútrech, procházky na sněžnicích nebo se vydat na husí safari. Místní zimní příroda je neuvěřitelně malebná a procházka lesy pokrytými sněhem vás přenese do jiného světa.

Další zajímavostí střediska Ylläs je možnost vidět polární záři. Díky své poloze nad polárním kruhem máte šanci vidět tento ohromující přírodní fenomén, který se odehrává na noční obloze. Můžete se přidat k organizovanému polárnímu záření, nebo si můžete najmout speciální fotografickou exkurzi, abyste si záři uchovávali na fotografii.

Pro milovníky sauny a relaxace je v Ylläs také mnoho možností. Místní wellness centra nabízejí širokou škálu služeb, od saunování až po masáže. Finská sauna je nedílnou součástí finské kultury a návštěva místní sauny je skvělým způsobem, jak se odměnit za den strávený na svahu.

Pokud jde o ubytování, najdete v Ylläs různé možnosti. Od útulných horských chat až po luxusní hotely, které nabízejí výhled na okolní hory a lesy. Doporučujeme zarezervovat si ubytování v předstihu, zejména v hlavní sezóně, abyste si zajistili nejlepší možný výběr.

Pokud máte chuť na dobrodružství a zároveň na klid a přírodu, finské horské středisko Ylläs je pro vás ideální volba. Lyžování, sněžné skutry, husí safari, polární záře a mnoho dalšího vás čekají v tomto jedinečném kousku Finska. Rozhodně to stojí za to vyzkoušet!


Počasí Finsko Ylläs


Finsko, země bohatá na přírodní krásy a malebná horská území, je také známá svými neuvěřitelnými podmínkami počasí. Zatímco v létě si můžete užívat slunečných dnů plných zeleně a tepla, zima přináší úplně jinou atmosféru. A jedno z nejzajímavějších míst v zimě, pokud jde o počasí, je Ylläs.

Ylläs je vysoký horský masiv na severu Finska, který se rozkládá na rozhraní obcí Kolari a Kittilä. Tato oblast se nachází v polárním kruhu, což znamená, že je vystavena extrémním mrazům a dlouhým zimním obdobím. Díky své poloze je Ylläs také oblíbeným cílem pro pozorování polární záře.

V zimě je počasí v Ylläs velmi chladné, s teplotami, které se často pohybují kolem -20 až -30 stupňů Celsia. Výjimečně mohou teploty klesnout až ke -40 stupňům. Tyto extrémní mrazy se občas spojují s větrem, což dále zvyšuje pocit studeného počasí. Být správně oblečený je proto nezbytné.

Kromě nízkých teplot je Ylläs také známý svými velkými sněhovými srážkami. Průměrné sněžení zde dosahuje více než 50 cm a v kombinaci se studeným větrem mohou sněhové bouře způsobit omezení viditelnosti a obtíže při cestování. Nicméně, tato hojná sněhová pokrývka poskytuje neuvěřitelné podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity.

Dalším zajímavým aspektem počasí v Ylläs je polární záře. Tato přírodní jev se objevuje na obloze ve tmavých zimních měsících a vytváří nádherné barevné světelné show. Zvláště v zimě, kdy jsou noci dlouhé a noční obloha temná, je šance na pozorování polární záře v Ylläs vysoká.

Navzdory extrémnímu počasí je Ylläs velmi oblíbeným turistickým cílem, zejména pro milovníky zimních sportů a dobrodruhů. Zdejší sněhové pokrytí, dlouhé sjezdovky a perfektní podmínky pro běžecké lyžování dělají z Ylläs skvělé místo pro únik od všedního života a prozkoumávání přírody.

Celkově lze říci, že počasí v Ylläs je drsné a nevyzpytatelné, ale pro ty, kteří mají rádi výzvy a zároveň zimní kouzlo, je to ideální destinace. Zde můžete zažít krásu sněhových pokryvek, poslouchat ticho přírody a obdivovat polární záři, vše v jednom místě. Pokud se rozhodnete navštívit Ylläs, buďte připraveni na silnou zimu a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství v jedné z nejvíce fascinujících oblastí Finska.


Letenka Finsko Ylläs


Letenka Finsko Ylläs: Kde se setkává přírodní krása s dobrodružstvím

Finsko je země nádherných lesů, krásných jezer a ohromující divočiny. Jedno z nejlepších míst, které můžete ve Finsku navštívit, je oblast Ylläs. Letenka Finsko Ylläs vás zavede do úžasného horského střediska a krásného okolního kraje, kde se můžete těšit na rozmanité přírodní scenérie a pestré dobrodružství.

Jasně modré oblohy, čisté vzduchu a nádherná horská panorama - to všechno získáte, když dopadnete na letiště Kittilä. Odtud můžete jednoduše dojet do Ylläsu a začít si užívat krásy této oblasti. Ať už jste nadšený lyžař, snowboardista nebo jen milovník přírody, Ylläs nabízí něco pro každého.

Ylläs je největší finské lyžařské středisko a hned druhé největší v severní Evropě, takže zábavy a dobrodružství rozhodně není nedostatek. S celkem 61 sjezdovkami a 29 vlekům si zde můžete užít neomezené množství zimních sportů. Ať už jste začátečník nebo pokročilý sportovec, na své si zde přijdete.

Ale Ylläs není jen o lyžování. Můžete si také vyzkoušet snowboarding, skialpinismus, snowmobilové jízdy, procházky na sněžnicích nebo pesíky a dokonce i ledolezení. Zima v Ylläsu je velmi aktivní a nabízí spoustu možností, jak prozkoumat a vychutnat si tuhle nádhernou oblast.

Pro ty, kteří preferují klidnější a relaxační aktivity, je tu možnost se vydat na procházky po zasněžených pláních nebo se vykoupat v lázních. Ylläs je také znám jako jeden z nejlepších míst na světě pro pozorování Severního světla, takže pokud máte štěstí, můžete zažít jeden z nejúžasnějších přírodních divů vůbec.

Pokud vás příroda přitahuje více než sporty, můžete navštívit místní národní park Pallas-Yllästunturi, který je jedním z největších národních parků ve Finsku. Objevte nedotčenou divočinu, krásné lesy a nepopsatelné výhledy na jezera a kopce.

Když v Ylläsu strávíte týden nebo více, určitě oceníte vyhlášenou finskou pohostinnost a chutnou místní kuchyni. Můžete ochutnat tradiční finské pokrmy, jako je losos, sobí maso nebo bramborový knedlík zvaný "kalakukko". Nezapomeňte ochutnat také finské alkoholické nápoje, jako je například "sahti" - domácí silný medový pivo.

Letenka Finsko Ylläs je vstupenkou do krásy a dobrodružství. Přijďte a objevte úžasnou přírodu a aktivní zábavu, kterou Vám tato oblast může nabídnout. Ať už jste zde v zimě nebo v létě, Ylläs vás určitě nadchne. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a nádherné vzpomínky.


Ubytování Finsko Ylläs


Finsko Ylläs je jedním z nejkrásnějších míst v severní Evropě a je oblíbenou destinací pro milovníky zimních sportů. Oblast nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu, hojnost aktivit a skvělé ubytování.

Ylläs se nachází v severní části Finska, blízko zúčastněné země Laponsko. Patří k největším lyžařským střediskům Finska a je oblíbeným cílem pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. V Ylläs je 63 sjezdovek s různými obtížnostmi, což z něj činí ideální destinaci pro jakýkoli úroveň lyžování. Kromě lyžování nabízí Ylläs také mnoho tras pro běžkaře a snowboardisty.

Pokud sem přijedete na dovolenou, určitě si budete chtít najít příjemné ubytování. Ať už hledáte hotel, horský hotel nebo chalupu, v Ylläs najdete mnoho možností. Zdejší ubytování je obecně velmi kvalitní, moderní a čisté. Existují různé možnosti, které splňují různé potřeby cestovatelů.

Pro ty, kteří chtějí být blízko sjezdovek, je zde mnoho hotelů, které nabízí pohodlné a stylové ubytování. Tyto hotely často poskytují další vybavení, jako je wellness centrum, restaurace a bazén, což z nich činí ideální volbu pro ty, kteří chtějí mít všechno na dosah ruky.

Mimo hotely je v Ylläs také mnoho horských hotelů, které nabízejí autentický zážitek horského prostředí. Tyto hotely často disponují saunou a útulným krbem, aby se hosté mohli zahřát poté, co strávili den na horských svazích.

Pro ty, kteří chtějí přijet s větším počtem lidí nebo hledají větší autonomii, jsou k dispozici také chalupy a apartmány. Tyto nabízejí plně vybavenou kuchyň a vlastní prostor, což je ideální pro ty, kteří chtějí vařit své vlastní jídlo a cítit se jako doma na dovolené.

Není divu, že ubytování v Ylläs je velmi žádané - kvůli své popularitě je dobré rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména během špičkové sezóny. Doporučujeme vám provést rezervaci přes ověřené stránky nebo přímo se obrátit na hotel nebo majitele chalupy, abyste získali nejlepší možné nabídky a potvrdili dostupnost.

Ať už se rozhodnete pro hotel, horský hotel nebo chalupu, bude vám ubytování v Ylläs nabízet úžasné pohodlí a krásný výhled na finskou přírodu. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, váš pobyt v Ylläs bude plný skvělých zážitků a vzpomínek na zimní dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ylläs


1. Jak se dostanu do Ylläsu?

Finsko Ylläs se nachází ve finské Laponsku. Nejbližší letiště je letiště Kittilä, které se nachází asi 30 minut jízdy autem od rezortu Ylläs. Z letiště Kittilä lze také využít transferovou službu nebo pronajmout si auto. Další možností je cesta autobusem nebo vlakem do Kittilä a odtud pokračovat do Ylläs.

2. Jaké aktivity jsou k dispozici v Ylläsu?

Ylläs nabízí širokou škálu aktivit pro každou roční dobu. V zimě je Ylläs známý jako skvělé lyžařské středisko se sítí sjezdovek a běžeckých tratí. Můžete také vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, skialpinismus nebo se projet na saních tažených soby. V létě si můžete užít turistiku, cyklistiku, rybaření a prozkoumávání přírodních rezervací.

3. Kde mohu ubytovat ve Ylläsu?

Ve Ylläsu je k dispozici široká škála ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, chatami nebo levnějším ubytováním v horských chatech. Je také možné si pronajmout soukromou chatu nebo apartmán.

4. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Ylläsu?

Ylläs je atraktivní jak v zimě, tak v létě. Pro lyžování je nejlepší čas k návštěvě od listopadu do dubna, kdy je dostatek sněhu. V létě je nejlepší doba pro turistiku a outdoorové aktivity od června do srpna, kdy je příjemné počasí a dlouhé slunečné dny.

5. Jaké jsou možnosti stravování ve Ylläsu?

Ylläs nabízí řadu restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat finskou kuchyni. Tyto restaurace nabízí široký výběr tradičních finských jídel, rybí specialit, steaku, pizz a dalších mezinárodních kuchyní. K dispozici jsou také obchody, ve kterých si můžete zakoupit potraviny a vařit vlastní jídlo ve svém ubytování.

6. Jak dlouho trvá jízda na sněžném skútru nebo saních tažených soby?

Doba jízdy na sněžném skútru nebo saních tažených soby se liší v závislosti na zvolené trase. Krátké výlety obvykle trvají asi 1-2 hodiny, zatímco delší výlety mohou trvat až několik hodin. Doporučuje se rezervovat tuto aktivitu předem a přesný čas jízdy si ověřit přímo u poskytovatele služeb.

7. Kdy je nejlepší čas k pozorování severního světla?

Severní světlo, také známé jako aurora borealis, je nejčastěji viditelné v období od září do března ve tmavé a bezoblačné noci. Nejlepší šance na pozorování severního světla jsou obvykle v oblastech, které jsou blízko polárního kruhu, jako je Ylläs. Doporučuje se sledovat předpovědi aktivnosti severního světla a využít služeb místních specialistů na pozorování severního světla.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky