Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland

Dovolená Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Dovolená na Novém Zélandu je pro mnoho lidí vysněným cílem. Tato země oplývá nádhernou přírodou, unikátními geotermálními prameny a úchvatnými sopkami. Pokud se rozhodnete navštívit Nový Zéland, určitě byste neměli vynechat návštěvu Wai-O-Tapu Thermal Wonderland.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland se nachází v oblasti Rotorua, která je vyhlášena pro své geotermální zdroje. V této oblasti se nacházejí voda, bahno a plyny, které vystupují z hlubin Země a tvoří nádherné barevné jezírka, bazény a gejzíry.

Návštěva Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je jako cesta do jiného světa. Po příjezdu nás přivítá modré jezero, které vypadá jako příměs modrého barviva. Toto jezero je jedním z největších v této oblasti a jeho barva je způsobena těžením sulfidu stříbrného.

Dalšími zajímavostmi jsou Champagne Pool, Artist's Palette, Devil's Bath a gejzír Lady Knox. Champagne Pool je jezero s turkisovou barvou a bublajícím povrchem, který dotváří skvělý efekt. Artist's Palette je soustava malých bazénků, které mají různé barvy – od žluté až po zelenou. Devil's Bath je jezero s neobvyklou zelenou barvou, které vypadá jako říše zlého.

Gejzír Lady Knox se nachází nedaleko od Wai-O-Tapu Thermal Wonderland a každý den v 10:15 se koná jeho představení. Průvodce do gejzíru sype prášek do trysky, čímž se spustí vodní erupce, dosahující výšky přibližně 20 metrů.

Celý výlet do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland trvá přibližně 1,5 hodiny a je doporučený pro každého, kdo má rád nevšední zážitky. Pokud cestujete na vlastní pěst, můžete si zakoupit vstupenku online nebo na místě. Je však třeba mít na paměti, že v této oblasti je velmi silný zápach síry z geotermálních pramenů.

Pokud plánujete dovolenou na Novém Zélandu, neváhejte navštívit Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Tento přírodní zázrak vám nabídne neopakovatelné zážitky a potěší vaše smysly.


Počasí Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Nový Zéland je známý svými nádhernými přírodními scenériemi a unikátním počasím. Jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí Nového Zélandu je bezesporu Wai-O-Tapu Thermal Wonderland - geotermální park, který se nachází asi 20 kilometrů jihovýchodně od Rotoruy.

Tento park, který je součástí vulkanické oblasti Taupo, je plný horkých pramenů, gejzírů a bahenních tekutin. Je to místo, kde můžete vychutnat překrásné přírodní scenérie, pozorovat unikátní geologické útvary a ochutnat kuchyni založenou na místních termálních zdrojích.

Když se podíváte na počasí v této oblasti, uvidíte, že zde panuje subtropické podnebí s průměrnými teplotami 20°C až 25°C a relativně vysokým množstvím srážek po celý rok. Mimo to, podnebí zde může být velmi proměnlivé, obzvláště v průběhu letních měsíců, kdy se zde mohou vyskytovat prudké deště, bouřky, hromy a blesky. V zimních měsících se temperature zde obvykle pohybují kolem 10°C až 15°C.

Pokud se chystáte navštívit Wai-O-Tapu Thermal Wonderland, je dobré se připravit na přeměnlivé počasí a zvolit si vhodný oblek. Měli byste být schopni ochránit se před deštěm a větrem, ale také mít možnost zakrýt se před sluncem. Alkalické bahenní tekutiny a horké prameny ve Wai-O-Tapu Thermal Wonderland také mohou být nebezpečné, pokud se s nimi nedodržujete přísných bezpečnostních opatření stanovených na místě.

Celkově, Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je vynikajícím místem pro ty, kteří chtějí poznat neobyčejnou krásu geotermálních oblastí Nového Zélandu. Navštívíte-li tuto oblast, budete mít příležitost vidět to, co má tato země nabídnout - úchvatné scenérie, unikátní geologické útvary a neuvěřitelnou sílu přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


1. Jak se dostat do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland se nachází v regionu Rotorua na Novém Zélandu. Nejbližším letištěm je letiště Rotorua, kam lze letět z hlavního města Aucklandu. Z Rotoruy se pak dá pokračovat cestou autobusem, pronajatým autem nebo na vyhlídkové výletní lodi.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Park je otevřen celoročně od 8:30 do 17:00. Poslední vstup je povolen v 15:45.

3. Kolik stojí vstupenka do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Ceny vstupenek se mohou lišit, záleží na věku a období návštěvy. Standardní vstupenka pro dospělého stojí kolem 32 NZD, děti ve věku 5-15 let platí zhruba poloviční cenu a děti do 5 let mají vstup zdarma.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Většina návštěvníků stráví v parku přibližně 1,5 až 2 hodiny. Existuje možnost si vybrat ze tří různých tras, které se liší délkou a zastaveními.

5. Je nutné rezervovat vstupenky předem?

Je doporučeno si vstupenky předem rezervovat, zvláště pokud plánujete navštívit park během víkendu nebo v hlavní sezoně. To zaručí vaše místo a minimalizuje čekací dobu.

6. Jak se obleč mou návštěvou Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Při návštěvě parku je vhodné nosit pohodlné chodidla, oblečení vrstvené podle počasí a deštník nebo pláštěnku. V parku je také důležité dodržovat všechny pokyny a ohleduplně se chovat, abyste si uchovávali bezpečí a zachovávali prostředí.

7. Mohou se do parku přinést vlastní jídlo a pití?

Ano, do parku je možné přinést vlastní jídlo a pití. Existují také piknikové části s lavicemi, kde si můžete sníst oběd.

8. Je možné fotografovat v parku?

Ano, fotografování je povoleno ve většině oblastí parku. Nikde však nejsou povoleny blesky nebo stativy.

9. Existují nějaké doporučené trasy pro prohlídku parku?

Park nabízí tři hlavní trasy: Kráter a jezero, základní termální oblast a třetí cesta zahrnuje Královský jezírko, Barevnou vanu a hlavní oblast termálních bazénů.

10. Jaké jsou hlavní atrakce parku Wai-O-Tapu Thermal Wonderland?

Mezi hlavní atrakce parku patří Barevná vana, Gejzír Lady Knox, Královské jezírko a termální bazény Champagne Pool. Každá z těchto atrakcí nabízí unikátní zážitek při procházce parkem.


Ubytování Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Nový Zéland je zemí mnoha krás a jedním z míst, které byste určitě neměli vynechat, je Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Tohle místo je známé pro své termální prameny a gejzíry, ale také pro své úžasné ubytování, které dokonale ladí s přírodou.

Ubytování v tomto parku je naprosto jedinečné. Všechny chatky jsou postavené s ohledem na okolní přírodu a využívají přírodní zdroje, jako jsou dřevo a kámen. Každá chatka je vybavena vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, obývacím prostorem a především pěknou terasou s výhledem na okolní krajinu.

Největším kladem ubytování v tomto parku je ale jeho poloha. Nachází se totiž přímo v srdeční oblasti termálních pramenů, takže kdykoliv se můžete vydat na procházku a pozorovat tuto přírodní krásu. Navíc je to ideální místo pro pikniky, relaxaci nebo dokonce koupání v teplých pramenech.

Pokud máte rádi adrenalín, také tohle ubytování má co nabídnout. Mohou se zde objednat různé aktivity, jako například rafting na řece nebo jetovým člunem po jezeře. A pokud jste více z klidného poznávání země, můžete se vydat na procházku či výlet na kole po okolní krajině.

Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je ideálním místem nejen pro ty, kdo hledají pobyt v přírodě a relaxaci, ale také pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela nového a jedinečného. Všechny chatky jsou navíc velmi pohodlné, čisté a dobře vybavené, takže se můžete těšit na svůj nejlepší spánek v přírodě.

Celkově lze říct, že ubytování v tomto parku je to nejlepší, co si můžete na Novém Zélandu v oblasti termálních pramenů najít. Kromě toho, že se zde budete cítit jako v pohádce, tak se také naučíte více o těchto mimořádných geologických úkazech a celkově o přírodě tohoto nádherného kousku světa. Takže neváhejte a zarezervujte si chatku právě teď!


Letenka Nový Zéland Wai-O-Tapu Thermal Wonderland


Nový Zéland je známý svou ohromující přírodou a jednou z jeho nejvíce fascinujících atrakcí je Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Tato přírodní rezervace, nacházející se na Severním ostrově, přináší návštěvníkům jedinečný pohled na termální aktivity a krásné krajinářské scenérie.

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se dostat na Nový Zéland a navštívit tuto malebnou oblast je letenka. Letová trasa do Rotoruy nabízí nádherný pohled na zelené krajiny a panoramatický pohled na horu Ruapehu a další sopky věčnosti.

Po přistání v Rotoruy se návštěvníci mohou vydat na relativně krátkou cestu směrem na jihozápad k Wai-O-Tapu. Tento přírodní park je považován za jeden z nejkrásnějších termálních oblastí na světě a nabízí pozoruhodné výstupy horkých pramenů, barevné termální jezírka, a téměř nezemské krajiny.

Ve Wai-O-Tapu budete svědkem různých termálních aktivit, jako je gejzír Pohutu, který pravidelně vybuchuje každých 1-2 hodin vystřelováním horké vody do výšky až 30 metrů. K jeho vybuchnutí dochází přesně ve stejnou dobu každý den, což je skvělá příležitost pro fotografování.

Další atrakcí je Champagne Pool, který je známý svým ohromujícím zlatým a oranžovým vzhledem. Voda v jezeře je nádherně průhledná a díky minerálům v ní vypadá jako šumivý nápoj. Pohled na Champagne Pool vás ohromí svou jedinečností a barevností.

Procházkou po stezkách v okolí této oblasti se návštěvníci dostanou i k dalším termálním jezírkům a barevným vývěrům. Nebezpečně nazvaný Devil's Bath je jedním z nejočekávanějších výstupů. Toto jezero je zelené barvy a vytváří kontrastní odstín s jinými termálními jezírky.

Jednou z výhod návštěvy Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je pohodlnost a dostupnost z Rotoruy, takže návštěvníci mohou snadno strávit celý den v této oblasti, a přitom se vrátit do svého ubytování v centru Rotoruy.

Letenka do Wai-O-Tapu Thermal Wonderland je tedy vynikající možností pro ty, kteří chtějí objevit neuvěřitelnou přírodu Nového Zélandu. Tato exkurze nejenže nabízí příležitost vidět termální jezírka a jedinečné krajinářské scenérie, ale také umožňuje prozkoumat hlubší význam termálních aktivit a jejich vliv na život v okolí.

Takže pokud hledáte dobrodružství a úžasné přírodní scenérie, neváhejte a pořiďte si letenku na Nový Zéland a navštivte Wai-O-Tapu Thermal Wonderland. Tato cesta vám umožní objevit krásy tohoto jedinečného místa a zapamatovat si neuvěřitelné zážitky, které budete moci sdílet s ostatními.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky