Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Norsko Geiranger

Ubytování Norsko Geiranger


Geiranger je nádherné norské městečko, které se nachází v mjózundu, fjordu hluboko v norských horách. Je to jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Norsku a je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když navštěvujete Geiranger, je důležité mít na výběr vhodné ubytování. Městečko nabízí různé možnosti, které uspokojí potřeby každého návštěvníka.

Jednou z nejpopulárnějších možností je pobyt v hotelu. V Geirangeru se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí vynikající služby a pohodlné ubytování. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si přejí mít veškeré pohodlí a přepych během svého pobytu. Vybavení hotelů zahrnuje často wellness centra s bazény a saunami, restaurace s regionálními specialitami a moderní vybavení pokojů.

Pro ty, kteří upřednostňují něco trochu intimnějšího, jsou v Geirangeru k dispozici také menší rodinné hotely nebo penziony. Ty nabízejí příjemnou atmosféru a někdy i tradiční norský venkovský styl. Ceny takových ubytování jsou často dostupnější než v luxusních hotelech, ale přesto splňují veškeré standardy pohodlí.

Další možností ubytování v Geirangeru jsou apartmány a rekreační domy. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro skupiny nebo rodiny, protože nabízejí více prostoru a samostatnost. K dispozici jsou kompletně vybavené kuchyně, takže si můžete vařit vlastní jídlo, což může být zvlášť vhodné, pokud se chystáte na delší dobu.

Pokud hledáte více dobrodružný pobyt, můžete zvolit kempování. V Geirangeru se nachází kempy s vybavenými stanovými chatkami nebo karavany. Tyto kempy mají obvykle kuchyňské zázemí a sprchy. Kempování v těsné blízkosti fjordu je jedinečným způsobem, jak zažít nádhernou přírodu norského fjordového regionu.

Geiranger je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nejenže můžete obdivovat nádherné fjordy a hory, ale také si vychutnat aktivní dovolenou. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumat fjordy nebo se vydat na horský výlet a objevovat okolní přírodu.

Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, útulném penzionu, prostorném apartmánu nebo v kempu, bude vám ubytování v Geirangeru poskytovat vynikající základ pro objevování krás norské přírody. Navštěvujte Geiranger a zažijte nezapomenutelný pobyt v jedné z nejkrásnějších oblastí Norska.


Dovolená Norsko Geiranger


Geiranger v Norsku: Krásy fjordů a příroda jako z pohádky

Norsko je známé svými nádhernými přírodními scenériemi a fjordy, které přitahují návštěvníky z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších a nejmalebnějších míst v Norsku je bezesporu Geiranger - malebná vesnice ležící na břehu stejnojmenného fjordu. Pokud se chystáte na dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků a nádherných výhledů, není lepší volbou než právě Geiranger.

Geiranger se nachází v regionu Møre og Romsdal na západě Norska. Tento fjord je jedním z nejznámějších na světě a byl dokonce zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho úžasná krása spočívá v hluboko zaříznutých údolích, vysokých vodopádech a svěže zelených horských vrcholech, které se táhnou kolem fjordu. Navštívit Geiranger znamená tedy ponořit se do jedinečné a dechberoucí přírody.

První věcí, kterou byste neměli vynechat při návštěvě Geirangeru, je vyhlídka Dalsnibba. Z této vyhlídkové plošiny, která se nachází ve výšce 1 500 metrů nad mořem, se vám naskytne panoramatický výhled na celý fjord Geiranger. Budete mít možnost obdivovat horské masivy, ledovce a úžasné siluety lodí, které projíždějí tenkým pruhem vody. Tento výhled vám doslova vyrazí dech.

Další přírodní poklad, který si zamilujete, je slavný vodopád Seven Sisters. Tento impozantní vodopád se skládá ze sedmi pramenů, z nichž tři spadají na pravém břehu fjordu a čtyři na levém. Pokud to bude možné, můžete si pronajmout kajak a plout až blízko k vodopádům, abyste si jejich krásu mohli opravdu užít.

Pro milovníky adrenalinu a extrémních sportů je zde také možnost vyjet na horském kole či skútru a objet okolní horské trasy. Tyto aktivity vám umožní projíždět se překrásnou krajinou a přitom si užívat do sytosti adrenalinového dobrodružství.

Geiranger se pyšní také bohatou historií. V případě, že si rádi prohlížíte památky, určitě byste neměli vynechat kostel v Hellesyltu, který pochází z 19. století. Kostel je malý, ale velmi stylový a poskytne vám jedinečný pohled do minulosti tohoto regionu.

Pokud se chystáte navštívit Geiranger během léta, rozhodně si nenechte ujít festivaly, které se zde konají. V srpnu se tu například koná populární festival Geirangerfjordveka, kde si můžete vychutnat tradiční norské písně a tance.

Geiranger a jeho okolí nabízí nespočet aktivit a zážitků, které ocení všichni milovníci přírody, dobrodružství a historie. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Norsku, je Geiranger tím pravým místem, kam se vydat. Nechte se okouzlit malebností Norska a připravte se na nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Geiranger


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se turistického cíle Geiranger v Norsku:

1. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Geirangeru?
Nejlepší aktivity a atrakce v Geirangeru zahrnují plavbu fjordem, návštěvu vodopádů Seven Sisters a Bridal Veil, horskou turistiku a cyklistiku, výlet na vyhlídku Flydalsjuvet a návštěvu Muzea Geiranger.

2. Jak dlouho trvá plavba fjordem v Geirangeru?
Plavba fjordem trvá zhruba 1,5 hodiny.

3. Která je nejlepší doba návštěvy Geirangeru?
Nejlepší doba pro návštěvu Geirangeru je obvykle mezi květnem a zářím, kdy je počasí nejlepší a aktivit je nejvíc.

4. Jak se dostanu do Geirangeru?
Geiranger je snadno dostupný automobilem v rámci norské silniční sítě. Také je možné dojet autobusem nebo trajektem z nedalekého města Ålesund.

5. Kde se dá ubytovat v Geirangeru?
V Geirangeru je k dispozici několik hotelů, penzionů a kempů pro turisty.

6. Jaké jsou nejlepší místa pro fotografování v Geirangeru?
Nejlepší místa pro fotografování v Geirangeru jsou Flydalsjuvet, Mount Dalsnibba, vodopády Seven Sisters a Bridal Veil, a samozřejmě plavba fjordem.

7. Jaký je cestovní rozpočet pro návštěvu Geirangeru?
Cestovní rozpočet závisí na délce pobytu a typu ubytování. Například ubytování v hotelu stojí zhruba 150-200 USD za noc.

8. Kdy je nejlepší čas na pozorování velryb v Geirangeru?
Velryby se v Geirangeru nevyskytují, jejich poblíž se však dají spatřit v oblasti Andalsnes, která se nachází asi 3 hodiny od Geirangeru. Nejlepší čas na pozorování velryb je mezi květnem a srpnem.

9. Jaké jsou nejoblíbenější restaurace v Geirangeru?
Nejoblíbenější restaurace v Geirangeru jsou Brasserie Posten, Løsta, Westerås Farm Restaurant a Patina Café.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Geirangeru?
Nejlepší turistické trasy v Geirangeru zahrnují túru po horských stezkách, turistickou trasu Geiranger-Trollstigen, cestu k vodopádu Bridal Veil a procházku po městečku Geiranger.


Počasí Norsko Geiranger


Geiranger je malebné norské městečko, které se nachází v regionu Møre og Romsdal. Jeho nádherné poloze v samém srdci fjordů a obklopené vysokými horami dává Geirangeru jedinečný charakter. To je také důvod, proč je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Norsku.

Jedním z hlavních témat, které zde přitahuje návštěvníky, je samozřejmě počasí. Geiranger je známý svými velmi proměnlivými podmínkami, které dokážou vyvolat pocit, jako byste prošli všemi ročními obdobími během jediného dne.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou obecně nejteplejší a nejsladší období v Geirangeru. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální počasí pro prozkoumávání okolní přírody. Slunce zde zůstává vysoko na obloze i v noci, což dává dlouhé dny ideální na pěší túry a jiné outdoorové aktivity.

Nicméně, i přes letní teplé počasí je dobré si vzít sebou i nějaké oblečení na ochranu před deštěm. Geiranger je obklopený vysokými horami a jejich strmé svahy přitahují dešťové mraky, které se často zastaví nad údolím. Proto jsou srážky v Geirangeru něco běžného, ať už jde o lehký mrholení nebo silné lijáky.

Podzim v Geirangeru, který přichází v září a říjnu, je obecně chladnější a deštivější. Teploty klesají na přibližně 10 °C a deště jsou častější. Nicméně, i přes nepředvídatelné počasí, krásné podzimní barvy a pohled na padající listí vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Zima je v Geirangeru obdobím, kdy se městečko promění v zasněžený ráj. Teploty klesají na -5 °C až 5 °C a sněhové přeháňky jsou běžné. To je také období, kdy je některé turistické aktivity, jako je například fjord safari, je jen limitováno kvůli mrazu a sněhu. Nicméně, pokud jste připraveni na chladné počasí a případnou sněhovou nadílku, zima v Geirangeru může být neuvěřitelně malebná a romantická.

Jaro (duben a květen) je období, kdy se Geiranger probouzí ze zimního spánku. Sníh pomalu taje a příroda opět rozkvétá. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C, ale deště jsou časté. Jaro v Geirangeru je ideálním obdobím pro procházky po okolních horách, kde si můžete užívat pohled na první zelené lístky na stromech a nádherné vodopády plné roztátého sněhu.

Pokud plánujete návštěvu Geirangeru, je nejlepší být připraven na různé typy počasí. Vždy si s sebou vezměte impermeabilní oblečení a obuv, abyste mohli využít příležitosti prozkoumat tuto krásnou oblast nezávisle na povětrnostních podmínkách. Ať už je zde slunečno nebo prší, Geiranger vám nabídne úchvatné výhledy, nezapomenutelné zážitky a dobrodružství v srdci norských fjordů.


Letenka Norsko Geiranger


Jste příznivcem nádherné přírody, horských scenérií a malebných fjordů? Pokud ano, pak by vás určitě měla zaujmout letenka do norského Geirangeru. Tento malebný horský region je známý svými úchvatnými fjordy a nádhernou krajinou. Zařaďte Geiranger na seznam svých cestovních přání a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst na severu Evropy.

Geiranger, nacházející se na západním pobřeží Norska, je malé městečko ležící na břehu stejnojmenného fjordu. Jeho krása je tak ohromující, že byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Fjordy v Geirangeru jsou vytesány obrovskými ledovci během poslední doby ledové, což jim propůjčuje jedinečnou podobu s prudkými útesy a vodopády.

Při příletu do Geirangeru budete ohromeni panoramatickými výhledy. Můžete si udělat přehled o celém fjordu a okolních horách z jednoho z místních vyhlídkových bodů. Zašlápnout na vyhlídku Flydalsjuvet je jednou z nejoblíbenějších věcí, kterou turisté dělají, aby se ponořili do krásy tohoto místa. Když se ocitnete na vrcholu, budete mít pocit, že jste vystoupali až do nebe.

Další neodolatelnou atrakcí v Geirangeru jsou vodopády. Vodopády Seven Sisters či Sedm Sester představují spektakulární přírodní úkaz. Voda zde padá z výšky dvou set metrů a vypadá to, jako kdyby se jednotlivé vodopády octly přímo na stolním pohřebišti. Nedaleko odsud se nachází také vodopád Bridal Veil nebo Nevěstčin závoj, který svou jemnou vodní clonou evokuje obraz nevěsty.

Navštěvovat Geiranger je možné po celý rok, ale nejlepší doba je během letních měsíců, kdy je příroda v plném rozkvětu a teploty příjemné. Během tohoto období si také můžete vychutnat lodní výlet po fjordu a prozkoumat jeho okolí. Výlet lodí je skvělou příležitostí pro obdivování vodopádů z neuvěřitelně blízkého pohledu a zažití jedinečného pocitu, kdy se ocitnete obklopeni skalami a vodou.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete v Geirangeru také podniknout horskou túru. Existuje mnoho tras, které vám umožní objevovat krásu této oblasti pěšky. Buďte však připraveni, že některé trasy mohou být náročné a vyžadují dobrou fyzickou kondici. Povzbuzující na této cestě je ale zcela jistě překrásná příroda a neuvěřitelné výhledy.

Letenka do Geirangeru je zkrátka zárukou nezapomenutelné dovolené v jednom z nejkrásnějších míst na severu Evropy. Tento malebný horský region nabízí nádhernou přírodu, spektakulární fjordy, vodopády a mnoho dalšího. Neodkládejte to a zařaďte Geiranger na seznam míst, která musíte během svého života vidět. Vydejte se na dobrodružství a nechte se unést norským kouzlem!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky