Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Corcovado National Park

Ubytování Kostarika Corcovado National Park


Corcovado National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších míst v Kostarice. Tento národní park se nachází na jihozápadě země, na Osa poloostrově, a zahrnuje rozlohu přesahující 400 čtverečních kilometrů. Park je domovem pro nespočet druhů zvířat a rostlin a nabízí návštěvníkům živou přírodu a scenérie, které si budou pamatovat navždy.

Pokud plánujete navštívit Corcovado National Park, jedním z prvních důležitých aspektů je vaše ubytování. Vzhledem k tomu, že se jedná o chráněnou oblast, není zde mnoho možností ubytování, ale ty, které jsou dostupné, jsou jedinečné a nabízejí autentický zážitek.

Nejdůležitějším místem k ubytování v Corcovado National Park je stanice Sirena. Tato stanice, která je spravována Kostarickým národním parkem, nabízí základní a jednoduché ubytování v přírodě. Je možné si zde pronajmout buď chatku s pevnou střechou, která poskytuje ochranu před deštěm a šelemi, nebo si zde postavit stan. Stanice Sirena je ideálním místem pro ty, kteří chtějí přímo zažít divočinu parku, ale také mít základní komfort jako například čistou vodu a toalety.

Pro ty, kteří chtějí více komfortu a pohodlí, existují také některé soukromé ekolodže blízko parku. Tyto lodže nabízejí větší pokojové prostory, vlastní odpadní vody a některé z nich mají dokonce i restaurace nabízející regionální speciality. Některé z těchto lodží také nabízejí průvodce, kteří vás provedou parkem a pomohou vám objevit jeho divokou krásu.

Vhodným příkladem soukromého ekolodže v blízkosti parku je například lodž Finca Exotica. Tato ekolodž se nachází asi 20 minut jízdy od parku a nabízí ubytování ve venkovském stylu s výhledem na oceán. Finca Exotica také nabízí různé aktivity, jako je jóga nebo surfování, a restauraci, která používá pouze místní a organické suroviny.

Dalším nádherným místem na ubytování poblíž Corcovado National Parku je lodž Corcovado Adventures Tent Camp. Jak název napovídá, tento tábořící tábor nabízí ubytování v kempech s pohledem na oceán. Tábor také nabízí společné areály s posezením a možností vaření. Je to ideální volba pro ty, kteří chtějí zažít autentický táborový zážitek a těšit se na nádherné výhledy na oceán.

Pokud plánujete navštívit Corcovado National Park, je důležité zarezervovat si ubytování s dostatečným předstihem, protože je zde omezena kapacita. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro jednoduché chatky v stanici Sirena nebo si vyberete luxusnější ubytování v soukromé ekolodži, Corcovado National Park vám zaručuje jedinečné a nezapomenutelné zážitky v srdci divoké přírody Kostariky.


Počasí Kostarika Corcovado National Park


Corcovado National Park je jedním z nejúžasnějších a nejpřírodněji bohatých míst v Kostarice. Leží na jihozápadě země na poloostrově Osa a zabírá přibližně 424 čtverečních kilometrů deštného pralesa. Tento národní park je proslulý svou rozmanitou biodiverzitou a jednou z největších koncentrací divokého života na světě.

Jednou z věcí, která činí Corcovado National Park tak úžasným, je jeho jedinečné počasí. Nachází se ve vlhkém tropickém podnebném pásu, což znamená, že tady bývá poměrně horko a vlhko po celý rok. Průměrné teploty se pohybují okolo 26 °C, s minimálním rozdílem mezi jednotlivými ročními obdobími. Nicméně, toto místo je známé také jako jedno z nejdeštivějších míst na Zemi.

Dešťové období v Corcovado National Park je delší než období sucha. Trvá od května do listopadu, kdy prší prakticky každý den. Tento déšť je však velmi důležitý pro udržení tak rozmanitého ekosystému. Deštivé období vytváří ideální podmínky pro dorůstající rostliny a zajišťuje dostatek vody pro všechny živočichy žijící v parku.

V deštném pralese Corcovado je chladněji a vlhčeji než na okolních plážích. Větrné proudy z Tichého oceánu a horský terén vytvářejí mikroklima, které má svůj vlastní charakter. Přestože je zde hodně vlhkosti, venkovní aktivity jsou stále možné, i když náročnější kvůli blátu a vlhkosti.

V období sucha, která trvá od prosince do dubna, prší méně často a teploty jsou mírnější. Vzhledem k tomu, že je méně deště, park je snáze dostupný a turisté mají lepší příležitost objevovat jeho přírodní krásy. Voda v řekách a potocích může být během období sucha stále hojnostní, ale je to oproti dešťovému období výrazné snížení vodních zdrojů.

Corcovado National Park je nalezištěm mnoha druhů živočichů, včetně vzácných a ohrožených. Mnoho zvířat se přizpůsobilo tomuto deštnému prostředí a přežívá díky velkému množství srážek v průběhu roku. Některé z nich zahrnují jaguáry, tapíry, opice nebo anakondy.

Pokud plánujete návštěvu Corcovado National Park, měli byste se připravit na různé povětrnostní podmínky. Doporučuje se startovat s odpovídajícím oblečením, které bude chránit před deštěm a vlhkostí. Také byste měli brát v úvahu, že dešťové období může ovlivnit dostupnost některých oblastí parku kvůli zaplaveným cestám.

Naprosto úchvatným a bohatým na život Corcovado National Park je místem, které si zaslouží pozornost každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda navštívíte park během deštivého období nebo za suchého období, jeho počasí a unikátní klima vám poskytnou jedinečný zážitek. Během procházky džunglí a poznávání místní přírody se budete ponořovat do jedinečného a neopakovatelného světa, který vám umožní objevovat a ocenit krásu nádherného Corcovado National Park.


Letenka Kostarika Corcovado National Park


Corcovado National Park - exkluzivní přírodní poklad Kostariky

Corcovado National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních parků v Kostarice. Nachází se na jihozápadním pobřeží Kostariky na území poloostrova Osa a rozkládá se na ploše 424 čtverečních kilometrů. Park je jednou z nejrozmanitějších přírodních oblastí na planetě a domovem nespočtu endemických druhů rostlin a zvířat.

Corcovado National Park je známý svou ohromující biologickou rozmanitostí a je považován za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování divokého života. V parku žije více než 500 druhů ptáků, včetně vzácného kakadu kakaového, okasčí papoušci a kolibříci. Mezi nejběžnější druhy zvířat, které můžete spatřit, patří opice, tapíři, jaguáři, kajmani a leguáni. Park je také domovem mnoha ohrožených druhů jako je například harpyje, největší dravý pták Ameriky.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Corcovado National Park, je to jako noční můra. Sólové cestování je zakázáno a návštěvníci musí mít povolenky, které omezuje počet návštěvníků parku na maximálně 100 lidí denně. Tato opatření mají za cíl zachovat citlivou přírodní rovnováhu parku, aby se minimalizovalo rušení a poškození přírodního prostředí.

Při prozkoumávání parku se návštěvníci mohou těšit na poutavou procházku jedním z největších tropických deštných pralesů na světě. Krásné pláže, zajímavé druhů rostlin a vodopádů a úchvatné výhledy jsou jen některé z vrcholů, které park nabízí. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné se vydat na jednodenní nebo vícedenní trekkingové výlety a objevovat více vzdálené a divoké části parku.

Corcovado National Park je také důležitým místem pro výzkum a ochranu přírody. Vědci z celého světa sem přijíždějí studovat endemické druhy a vliv změny klimatu na tento unikátní ekosystém. Parku byla udělena také řada ocenění a byl zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodnete navštívit Kostariku a její národní parky, Corcovado National Park by neměl chybět na vašem seznamu. Je to místo, které vás okouzlí svou přírodní krásou a nabídne nezapomenutelné zážitky. Pamatujte však, že udržitelné cestování a stabilita ekosystému jsou nezbytné pro zachování tohoto unikátního přírodního pokoje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Corcovado National Park


1. Jak se dostanu do Corcovado National Park?
Do Corcovado National Park se nejčastěji dostanete vstupem z města Puerto Jimenez, odkud jezdí i autobusy.

2. Jaké jsou poplatky za vstup do parku?
Vstupné do parku se pohybuje okolo 30 USD na osobu a den a platí se na vstupu do parku.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
Nejlepší doba na návštěvu parku je v období mezi prosincem a květnem, kdy jsou sníženy srážky a teplota až do 30 stupňů Celsia.

4. Můžu si s sebou vzít svého domácího mazlíčka?
Bohužel, zvířata do parku nejsou povolena s výjimkou důležitých služeb jako je průvodce pro nevidomé, policii atd.

5. Co si mám vzít sebou na výlet do parku?
Na výlet do parku byste si měli vzít dostatek vody a jídla, ale také ochranný opalovací krém, repelent proti hmyzu, dlouhé kalhoty a mají se zdát vhodné boty. Měli byste také zabalit kondomy k ochraně a zachování ekologie parku.

6. Jaké aktivity jsou v parku možné?
Ve parku si můžete prohlédnout opice, lenochody a prohánět se na raftu po řece. Večer také můžete účastnit se noční prohlídky a pozorovat různé druhy zvířat, které se v noci pohybují.

7. Můžu si v parku postavit stan?
V parku je dovoleno stanování v pouze určených areálech, které se nacházejí v blízkosti hlavních cest a správní budovy. Stanování mimo tyto areály je zakázáno.


Dovolená Kostarika Corcovado National Park


Kostarika je již dlouho zemí, která láká turisty z celého světa svojí bohatou biodiverzitou a nádhernými přírodními scenériemi. Jednou z nejpůsobivějších lokalit, kterou stojí za to navštívit, je Corcovado National Park.

Corcovado se nachází na jihozápadě Kostariky, na jídře poloostrova Osa. Tento park je nejen jedním z největších chráněných přírodních oblastí v Kostarice, ale také jedním z nejvíce biodiverzních regionů na světě. Corcovado je domovem ohromujícího množství druhů rostlin a zvířat, z nichž mnohé jsou endemické pro tento region.

Při návštěvě Corcovada se turisté mohou těšit na neuvěřitelné zážitky, jako je například pozorování vzácných zvířat, jako jsou tapíři a stromoví lenochodi, opice, dravci a mnoho dalších. Jednou z nejžádanějších a viděnějších atrakcí parku je přítomnost jaguárů, zvětšinou ovšem spatřovaných pouhými stopami a otisky.

Park nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, je možnost pěších výletů po spletité síti stezek, které vás provedou hustým primárním pralesem a okouzlujícími plážemi. Některé z nich vás zavedou k vodopádům nebo k výhledům, které vás prostě vezmou dech.

Corcovado National Park nabízí také možnosti potápění a šnorchlování. Vody kolem parku jsou domovem množství mořských živočichů, včetně žraloků, rejnoků, delfínů a korálů různých barev a tvarů. Potápění je zde skutečným dobrodružstvím a jedním z nejlepších způsobů, jak objevovat podmořský svět.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat Corcovado s větším komfortem, jsou k dispozici i přední eko-lodže a expedice s průvodci. Tato zařízení nabízejí ubytování uprostřed přírody a výlety s průvodci, kteří vám pomohou odhalit tajemství parku a zároveň vám vysvětlí jeho význam pro ochranu biodiverzity.

Corcovado National Park je skutečným pokladem Kostariky a místo, které si zaslouží navštívit. Jeho působivá flora a fauna, nádherné pláže, malebné vodopády a dobrodružné aktivity vám poskytnou nezapomenutelné dovolené v jednom z nejlépe chráněných přírodních rájů na světě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky