Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Valletta

Dovolená Malta Valletta


Malta je malý ostrov ležící v jižní Evropě, který nabízí skvělou dovolenou pro milovníky slunce, historie a kultury. Maltská Valletta, hlavní město Malty, je jedním z nejvíce fascinujících míst, které tuto destinaci nabízí.

Valletta je skvělým místem pro pobyt na dovolené, kde se snoubí kultura a historie. Je to nejmenší evropské hlavní město a návštěvníci se mohou vydat na procházky úzkými uličkami, podívat se na nádherné architektonické památky, vstoupit do katedrály a prohlédnout si výstavy a muzea.

Valletta nabízí také velké množství restaurací, barů a kaváren, kde můžete posedět a užít si velmi příjemného vnímání místní kultury a tradice. Pokud máte chuť na nakupování, zajděte si do tradičních malťanských obchodů, kde můžete objevovat tradiční keramiku a řezby na dřevě.

Jedním z nejikoničtějších míst v Vallettě je nepochybně St. John's Co-Cathedral. Tato katedrála je zdobena nádhernými freskami a dokonalým stropem, který je ozdoben zlatými dekoračními výjevy. Kromě toho zde můžete spatřit 400 těl řádu rytířů, kteří se během doby určitého století usadili na Maltě během Křížových výprav.

Dalším fascinujícím místem v Vallettě je Fort St. Elmo, pevnost, která byla postavena v 16. století, aby chránila město před nájezdy. Dnes je to jedno z nejpopulárnějších míst, kde si můžete prohlédnout zbraně, uniforms a vozy používané v minulosti. Také se podívejte na památník tzv. Great Siege of Malta, což byla velká bitva, která se odehrála na ostrově v roce 1565.

Pokud se chcete kochat nádhernými výhledy na město, můžete navštívit Upper Barrakka Gardens, kde se rozkládá zahrada s krásným výhledem na město a moře. Zahrada také skrývá fontánu a několik soch věnovaných místním hrdinům.

Valletta je také ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodovou dovolenou na pláži. Množství pláží nabízí nádherné pobřeží a možnosti pro vodní sporty, jako je windsurfing, potápění, jachting a tak dále.

Celkově vzato, Malta a místní Valletta jsou dokonalým místem pro dovolenou pro milovníky kultury a historie, ale také pro ty, kteří se chtějí odpočinout na pláži. Valletta nabízí nespočet fascinujících míst, které můžete objevit a prozkoumat, ať už se jedná o historické památky, tradiční obchody nebo úchvatné výhledy. Určitě stojí za to Vallettu a celou Maltu navštívit a prožít jedinečnou dovolenou, která uspokojí všechny vaše požadavky.


Počasí Malta Valletta


Malta je malý ostrovní stát ležící v jižní části Středozemního moře. Jeho hlavním městem je Valletta, které je nejen politickým, ale i kulturním centrem celého ostrova. Jediným oficiálním jazykem je maltština, ale mnoho obyvatel také hovoří anglicky, díky historickým vazbám na Velkou Británii.

Jednou z hlavních předností Malty je její příjemné a slunečné počasí. S celoročním slunečním svitem v průměru okolo 3000 hodin ročně je ostrov ideálním místem pro dovolenou až po celý rok.

V letních měsících, které jsou od května do října, teploty na Maltě často dosahují až 30 °C. Slunce zde svítí téměř bez přestání a moře má teplotu kolem 25 °C. Díky tomuto počasí je Malta oblíbenou destinací pro milovníky plážového života, vodních sportů a slunění.

Přestože zimní období na Maltě není tak teplé jako léto, teploty se stále pohybují kolem příjemných 15-20 °C. Deštivé dny jsou zřídka, a i když se objeví, jedná se o krátkodobé přeháňky. Zimní měsíce jsou ideální pro prohlídky historických památek, jako je slavná Katedrála svatého Jana nebo Opevněné město Mdina.

Lidé, kteří trpí alergiemi na pyl, by měli být na Maltě opatrní. Během jara a léta se v Maltském ovzduší vyskytuje velké množství pylu z různých druhů rostlin. Přestože většina lidí těchto problémů nemá, je vhodné se na toto možné riziko připravit.

Pokud se chystáte na Maltu dovolenou, doporučuje se sebou vzít lehké oblečení, sluneční brýle, krém s vysokým ochranným faktorem a přiléhavou plavkovou výbavu. Nezapomeňte také na pohodlnou obuv pro procházky po městě a sluneční klobouk, který vám ochrání před přílišným slunečním zářením.

Celkově lze říci, že počasí na Maltě v Vallettě je většinu roku velmi příjemné a slunečné. Bez ohledu na roční období si zde můžete užít krásné pláže, bohatou historii a pohostinnost místních obyvatel.


Letenka Malta Valletta


Letenka na Maltu do Valletty - Královský ostrov s bohatou historií

Pokud toužíte po kombinaci nádherných pláží, slunečného počasí, bohaté historie a unikátní kultury, letenka na Maltu do Valletty je tím správným výběrem pro vás.

Malta, ležící v Středozemním moři, je známá svým krásným pobřežím, třpytivě modrými vodami a teplým počasím po většinu roku. Zároveň je však i jedním z nejvíce historicky významných míst Evropy. Je tedy ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit dovolenou u moře se zajímavými kulturními zážitky.

Valletta, hlavní město Malty, je zapsáno na seznamu UNESCO a nabízí bohatství historických památek. Můžete zde navštívit St. John's Co-Katedrálu, která je považována za jednu z nejkrásnějších barokních katedrál na světě. Uvnitř naleznete nádherné fresky a sochy, včetně slavných "bezhlavých" rytířů řádu maltézských rytířů.

Další zastávkou by mělo být zeměgéografické muzeum v Co-Cathedralu, které ukazuje historii ostrova a jeho důležitou geografickou polohu. Pro milovníky archeologie je pak nejlepším místem na návštěvu Národní muzeum archeologie, kde jsou vystaveny nálezy z prehistorického Malta, včetně slavných sošek Maltské venuše.

Po prohlídce města můžete pokračovat na návštěvu přístavního města Sliema, které je známé svou širokou nabídkou obchodů, restaurací a luxusních hotelů. Zde můžete také relaxovat na Malecte, příjemné promenádě s výhledem na přístav a moře.

Pokud máte rádi dobrodružství, na Maltě si rozhodně nenechte ujít Modrou lagunu. Jedná se o malebné záliv, který je vyhlášený pro své průzračné tyrkysové vody. Zde se můžete potápět, šnorchlovat, nebo si jen užívat plavání v krásném prostředí.

Letenka na Maltu do Valletty je dostupná z mnoha evropských destinací a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí tuto trasu. Cestovní kanceláře často také nabízejí last minute nabídky, které Vám mohou ušetřit peníze na letenky.

Pokud jste připraveni na dobrodružství, relaxaci na pláži a objevování fascinující historie, vydejte se na Maltu do Valletty. Oblast je plná zajímavostí a nabízí jedinečný mix kultury, přírodní krásy a slunce, které Vás nezklame. Vytvořte si vzpomínky na celý život a zažijte nádhernou dovolenou na ostrově Malta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Valletta


1. Jak se dá cestovat do Valletty na Maltě?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat do Valletty. Nejběžnější je letadlo, protože Malta má mezinárodní letiště poblíž. Další možností je trajekt z Itálie nebo Sicílie. K dispozici je také veřejná doprava, včetně autobusů a taxíků.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Valletty?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Valletty je od dubna do června nebo od září do října, kdy je počasí příjemné a není příliš horko. Během letních měsíců může být teplota velmi vysoká a město může být přeplněné turisty.

3. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Vallettě?
Odpověď: Valletta je plná historických památek a míst k prozkoumání. Mezi nejvýznamnější patří Vallettská katedrála, Grand Master's Palace, Lower Barrakka Gardens, Fort St. Elmo a mnoho dalších. Tato města jsou bohatá na historii a nabízejí fantastické výhledy na moře.

4. Kde se mohu ubytovat ve Vallettě?
Odpověď: Valletta nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejbližší oblasti, kde se můžete ubytovat, jsou Floriana, Sliema a St. Julian's, které jsou snadno dostupné z Valletty.

5. Jaké jsou oblíbené pláže poblíž Valletty?
Odpověď: Valletta nemá vlastní pláže, ale v nedalekých oblastech jako je Sliema a St. Julian's jsou některé populární pláže. Mezi nejznámější patří St. George's Bay, Exiles Beach a Balluta Bay. Tyto pláže nabízejí písek, slunečníky a další vybavení pro odpočinek a opalování.

6. Kde se dá najíst typické maltské jídlo ve Vallettě?
Odpověď: Ve Vallettě najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční maltské jídlo. Mezi oblíbené místní speciality patří fenkata (králík), pastizzi (blatníčky s nádivkou), aljotta (rybí polívka) a mqaret (tradiční sladkost). Doporučuje se navštívit malé tradiční restaurace nebo stánky, kde se podávají autentická maltská jídla.

7. Mluví se ve Vallettě anglicky?
Odpověď: Ano, angličtina je jedním z oficiálních jazyků na Maltě, včetně Valletty. Většina obyvatel a zaměstnanců v turistickém sektoru mluví dobře anglicky, takže byste neměli mít problém se dorozumět.


Ubytování Malta Valletta


Malta je překrásný ostrov, který je známý svou bohatou historií a velkolepou architekturou. Jedním z nejzajímavějších míst na Maltě je její hlavní město Valletta. Pokud se chystáte navštívit tuto malebnou lokalitu, je důležité zvolit si vhodné ubytování.

Valletta je relativně malé město, které je bohaté na historické památky. Je proto vhodné si zvolit ubytování, které je blízko hlavním atrakcím, abyste je mohli snadno navštívit. Naštěstí je Valletta dobře připravena na turisty a nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů.

Při plánování vaší cesty do Valletty byste měli zvážit také typ ubytování, který vám nejlépe vyhovuje. Pokud preferujete luxusnější variantu, v této oblasti jsou dostupné luxusní hotely s pěti hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, vynikající služby a často také překrásný výhled na moře. Některé z těchto hotelů se nacházejí v historických budovách, což přidává jejich kouzlo.

Pokud vám nevyhovuje velký hotelový komplex, můžete si vybrat menší boutique hotely, které jsou rozmístěné po celém městě. Tyto hotely mají často jedinečné designové prvky a nabízejí příjemné a intimní prostředí.

Další možností je pronájem soukromého apartmánu. V blízkosti Valletty je mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí moderní a dobře vybavené pokoje. Pronájem apartmánu může být vhodným řešením pro rodiny nebo skupiny lidí, kteří chtějí mít více prostoru a svobodu.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro penzion nebo hostel. Penziony v Vallettě nabízejí základní ubytování v čistých a pohodlných pokojích. Hostely jsou vhodnou volbou pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří chtějí strávit noclevé levněji a zároveň se seznámit s dalšími cestovateli.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo skromnější penzion, je důležité si zajistit ubytování s dostatečným předstihem. Valletta je velmi populární turistickou destinací, zejména v letních měsících, a ubytování může být brzo vyprodáno.

Nyní, když víte něco víc o ubytování v Vallettě, máte lepší přehled o tom, jaký druh ubytování si zvolit. Při plánování cesty na Maltu si rozhodně zajistěte ubytování v Vallettě, abyste mohli objevit jedinečnou atmosféru tohoto historického města a vychutnat si ho ve vlastním tempu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky