Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park

Počasí Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko, kraj východní Asie, je známé svou bohatou a jedinečnou přírodou. Jednou z nejmalebnějších oblastí této země je Gorkhi-Terelj Národní park. Nachází se asi 70 kilometrů od hlavního města Ulaanbaataru a je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Mongolska.

Jedním z hlavních faktorů, které přitahují turisty do Gorkhi-Terelj Národního parku, je jeho krásné a proměnlivé počasí. Počasí v této oblasti je charakterizováno mírnými letními teplotami, které vystupují až na 30 stupňů Celsia, a chladnými zimami, kdy teploty klesají až pod -30 stupňů Celsia.

V letních měsících je počasí v Gorkhi-Terelj Národním parku příjemné a slunečné. Návštěvníci se mohou těšit na teplá odpoledne a příjemné večery, ideální pro pikniky a procházky po okolních horách. Existuje i možnost koupání v řekách a jezerech parku, což dodává dobrodružný prvek zážitku.

Na druhou stranu, zimní období v Gorkhi-Terelj parku nabízí zcela odlišný pohled na krajinu. Sníh pokrývá celý park a zanechává zemi v klidu a pokoji. Místní obyvatelé se přizpůsobují těmto extrémním podmínkám a využívají je k různým zimním aktivitám, jako je lední rybolov a bobování přes zamrzlá jezera.

Pro turisty, kteří rádi zažívají dobrodružné a neobyčejné zážitky, může být návštěva Gorkhi-Terelj Národního parku během zimy fascinující. Jejich odolnost a schopnost vyrovnat se s náročnými podmínkami jsou klíčovými prvky pro přežití v této nehostinné krajině.

Ještě jedním významným aspektem počasí v Gorkhi-Terelj Národním parku je jeho rychlá změna. Místní obyvatelé i turisté by měli být připraveni na rychlé výkyvy počasí, které mohou nastat v průběhu jednoho dne. Slunečné ráno může být následováno bouřkou nebo přívalovým deštěm odpoledne. Tato nekonzistence počasí dodává parku svou jedinečnou atmosféru a tvoří z něj ideální destinaci pro dobrodruhy.

Celkově lze říci, že počasí v Gorkhi-Terelj Národním parku hraje klíčovou roli v přilákání turistů ze všech koutů světa. Krása tohoto místa je rozmanitá a jedinečná díky různým podmínkám a výkyvům počasí, které poskytují návštěvníkům skutečně nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dobrodružství a cestu mimo utahané cesty, návštěva Gorkhi-Terelj Národního parku v Mongolsku je tím pravým místem pro vás.


Letenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Gorkhi-Terelj Národní park v Mongolsku je jedním z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých přírodních území v zemi. Tento park se nachází v oblasti Khentii, asi 80 kilometrů od hlavního města Ulanbátar.

V Gorkhi-Terelj Národním parku se nachází úchvatná krajina plná vysokých hor, klidných řek a nádherných pastvin. Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných bílých jelenů, medvědů, vlků a rysů. Je také bohatý na různé druhy ptáků a výjimečnou flóru.

Tato oblast je ideální pro milovníky přírody a dobrodružství. Návštěvníci mohou podniknout pěší túru jedním z mnoha turistických stezek, které se vine skrz park. Stezky nabízejí úžasný výhled na horské hřebeny, řeky a jezera.

Kromě pěší turistiky je v parku také možné podniknout jízdu na koni, což je populární činnost v Mongolsku. Místní obyvatelé, nomádi, s radostí přivítají návštěvníky, kterým umožní seznámit se s jejich životním stylem a tradicemi. Návštěvníci se mohou zapojit do každodenních činností, jako je například dojení krav nebo tištění samizdatu.

Nejoblíbenějším místem v parku je ikonický monolit "Turtle Rock" (Kamenem želva). Tento obrovský balvan má tvar želvy a je přirozeně deformovaný ledovcovou erozí. Je to oblíbený cíl pro turisty, kteří sem přicházejí po několikahodinové pěší túře.

Gorkhi-Terelj Národní park je také domovem mnoha klidných řek a jezer. Návštěvníci se mohou ponořit do těchto vod vodních sportů, jako je rafting, kajakování nebo jízda na paddleboardech. Je to skvělý způsob, jak prozkoumat okolní přírodu a zároveň si užít adrenalinové dobrodružství.

Pokud cestujete do Mongolska, nezapomeňte navštívit Gorkhi-Terelj Národní park. Tento malebný a nádherný park nabízí jedinečný únik z rušného městského života a nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu a dobrodružství pro všechny návštěvníky. Přidejte se k nám a objevte krásy Mongolska v Gorkhi-Terelj Národním parku.


Ubytování Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je země, která má mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nich je Gorkhi-Terelj Národní park. Tento park se nachází poblíž hlavního města Ulanbátaru a nabízí návštěvníkům mnoho krásných částí Mongolska.

Pokud hledáte ubytování v Gorkhi-Terelj National Park, máte několik možností. Zde je několik možností, které vám mohou poskytnout pohodlný a příjemný pobyt.

Ubytování v gers

Mnoho návštěvníků Mongolska hledá ubytování v tradičních jurtách, známých jako gers. Tyto jurtové stany jsou oblíbené pro svou autenticitu a pohodlí, které nabízejí. V mnoha případech je v jurtě k dispozici k dispozici kyslíková bomba, aby se zajistilo pohodlí hostů.

V Národním parku Gorkhi-Terelj najdete mnoho jurtových táborů. Tyto tábory jsou obvykle určeny pro turisty a nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Mnoho táborů nabízí programy na měření turistů v podobě různých aktivit, jako je jízda na koni, turistika, rybolov, výlety na kole a mnoho dalšího.

Luxusní hotely

Pokud se rozhodnete pro pobyt v luxusním hotelu, doporučujeme vám navštívit tuto část Mongolska mimo sezónu, kdy jsou ceny za ubytování nižší. V Národním parku Gorkhi-Terelj najdete několik luxusních hotelů včetně čtyřhvězdičkového Terelj Hotel a ger-kempu s wellness centrem, který nabízí sauna, bazén a masáže.

Za návštěvu stojí také přepychový hotel Terelj River Lodge se svými rustikálními, ale sofistikovanými pokoji, výhledem na řeku a luxusním prostředím.

Rustikální kempy

Pokud hledáte něco mezi kosmopolitním luxusem a tradičním jurtovým táborem, mohlo by to být právě to, co potřebujete. Když se rozhodnete pro pobyt v rustikálním kempu, můžete si užít autenticitu jurtového tábora s prvky pohodlí.

Mnoho kempů nabízí jednoduché pokoje v kombinaci s tradičními jurtami, ale stále s pohodlnými postelemi a vnitřním topením. Kempy také nabízejí společné prostory jako restaurace, bary a ohniště.

Gorkhi-Terelj Národní park nabízí jedinečné zážitky, ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v tradičním jurtovém táboře. Bez ohledu na vaše preference je toto místo nezapomenutelným místem, na které se budete rádi vzpomínat.


Dovolená Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je země nekonečných stepí, ale také místem, kde se můžete setkat s krásnou přírodou a nádhernými horskými krajinami. Pokud hledáte idylickou dovolenou v Mongolsku, měli byste se zaměřit na návštěvu Gorkhi-Terelj National Parku.

Park leží asi 80 km severovýchodně od Ulan Batoru, hlavního města Mongolska, a nabízí nádherné výhledy na skály, lesy a alpskou tundru. Park se táhne na území přes 290 000 ha a je domovem řady druhů wildlifu, včetně vydry, vlků, lišek, jelenů a argali (Mongolská ovce).

Jak se dostanete do Gorkhi-Terelj National Parku

Nejlepší cesta, jak se dostat do parku, je autem. Cestou od Ulan Batoru se přesunete po silnici, která vás pohladí očima svými křivkami a serpentýnami a vyřešíte si tím svoji spoustu adrenalinu.

Co dělat v Gorkhi-Terelj

V parku najdete mnoho turistických tras. Můžete si vybrat mezi jednodenními trasami a vícedenními trekkingovými výpravami. Nejběžnější je výprava do hor Nömrön a Ariyabal s nádhernými výhledy na celou oblast proslulou kvetoucími horskými loukami a řekami. Další trasy vedou k Senjiin Amu, klášteru, který leží na trase procházející přes hluboké údolí. Pokud nemáte čas nebo dychtíte jen po lehčím zážitku, můžete navštívit Chinggis Khaan Statue, postavenou v roce 2008 a stojící na kopci nad řekou Tuul.

Možnosti ubytování

V parku najdete mnoho možností ubytování. Pokud máte rádi přírodu bez kompromisů, můžete zde strávit noc v jedné z turistických chat, rustikálních drevenicích mongolského stylu, zv. Jurty, nebo v prosté pěkné hotelové ubytovně. Pro náročnější se nabízejí luxusní kempy s pokoji, Deluxe yurty a dalšími službami.

Co ještě stojí za vidění a zažití

Pokud se rozhodnete zůstat déle v parku nebo se cítíte unaveni z celodenního putování, jistě si necháte ujít nabídku místních organizátorů v neposlední řadě, jako jsou roztomilí koně v kempu, kteří Vás na svém hřbetu jednoduše vyvedou na výlet do okolí.

Celkově tedy lze říci, že návštěva Gorkhi-Terelj National Parku je skvěle prožitá dovolená pro milovníky přírody a ty, kteří chtějí poznat Mongolsko od jiné stránky. Místní krajiny vám nabízí úchvatné výhledy, ať už se rozhodnete pro trekkingové výpravy nebo pro lenošení u řeky Tuul. Jestliže si chcete vychutnat klid a odpočinek v náruči Mongolska, Gorkhi-Terelj National Park je určený právě Vám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


1. Kam se mohu dostat do Mongolska Gorkhi-Terelj National Park?
Odpověď: Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park se nachází asi 70 km severovýchodně od Ulan Batoru, hlavního města Mongolska. Z Ulan Batoru se sem můžete dostat autem, autobusem nebo si můžete pronajmout soukromý vůz.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park je od června do září, kdy je počasí teplé a sucho. V zimě park nabízí také odlišný, ale krásný zážitek, zejména pro vyznavače zimních sportů.

3. Jak dlouho by měla být návštěva parku?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň jeden den v parku, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásu přírody, projít se po turistických trasách a podniknout různé aktivity, jako je horolezectví, jízda na koni nebo rafty na řece.

4. Jaké aktivity a atrakce nabízí park?
Odpověď: Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, včetně turistiky, horolezectví, jízdy na koni, rybaření, raftingu, fotografování divoké přírody a návštěvy tradičních mongolských yurtů.

5. Jsou zde ubytovací možnosti v parku?
Odpověď: Ano, v Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park jsou dostupné různé ubytovací možnosti. Můžete si vybrat mezi tradičními mongolskými yurty, kempy, penziony a luxusními resorty. Je však doporučeno předem rezervovat ubytování, zejména v hlavní turistické sezoně.

6. Jaká je poloha slavné skalní formace v parku známé jako "Turtle Rock"?
Odpověď: "Turtle Rock" je skalní formace v Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park, která se nachází v blízkosti řeky Terelj. Její tvar připomíná želvu, což je důvod, proč je nazývána "Turtle Rock".

7. Jak se dostat do parku veřejnou dopravou?
Odpověď: Pro návštěvu Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park veřejnou dopravou se můžete vydat na autobusové nádraží v Ulan Batoru a tam najít autobus nebo marshrutku směřující do parku. Je však důležité si předem zkontrolovat jízdní řády a dobrou komunikaci s místními.

8. Je nutné platit vstupní poplatek do parku?
Odpověď: Ano, pro vstup do Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park je vyžadován vstupní poplatek. Cena se může lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníka.

9. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v parku?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické trasy v Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park patří trasa na vrcholy horského masivu Khagiin Khar, trasa k jezeru Khagiin Khar, a trasa ke klášteru Aryabal.

10. Jaké jsou bezpečnostní pokyny pro návštěvníky parku?
Odpověď: Při návštěvě Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je řádné oblékání, nošení vhodné obuvi, pití čisté vody, ochrana před sluncem a dodržování pokynů místních průvodců. Dále je vhodné dodržovat pravidla ohledně táboření a zachovávat čistotu parku.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky