Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba

Letenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je země plná kultury a umění, a Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národní muzeum výtvarného umění v Kube) je jednou z nejlepších institucí, které tuto bohatou historii a vývoj ukazují. Pro turisty s vášní pro umění je návštěva tohoto muzea naprostou nutností.

Muzeum je domovem pro obrovskou sbírku kubánského výtvarného umění, včetně děl umělců jako je Wifredo Lam, Raúl Martínez a Amelia Peláez. Jeho expozice zahrnuje práce od renesance přes současnou dobu, od malířů, sochařů a grafiků. Tyto umělecké práce představují nejen kubánskou kulturu, ale také historii země, politiku a společenské otázky.

Muzeum se skládá ze dvou budov – moderního většího domu a staršího, velmi elegantního domu v koloniálním stylu. Každá z budov je zaměřena na jiný aspekt umění. Moderní budova se zaměřuje na současné umění, zatímco v koloniálním domě najdeme více tradiční díla.

Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen trvalou sbírku, ale také průběžné výstavy, které tu pořádají. Ty se zaměřují na rozličná témata a prezentují tak různé styly a formy umění. Pro neverbální návštěvníky jsou k dispozici také audio průvodci.

Muzeum má příjemnou atmosféru a je velmi dobře organizované. Místo toho, aby bylo přeplněné zavřenými a nedostupnými expozicemi, nabízí Museo Nacional de Bellas Artes v Kube skvělou kombinaci respektování umělecké práce a zároveň být přístupné pro všechny.

Pokud plánujete návštěvu Kuby, navštivte Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba a získejte hlubší porozumění země a její výtvarné umělecké tradice. Budete ohromeni krásou a diversitou uměleckých děl, které tu najdete.


Počasí Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Pokud se chystáte na Kubu a plánujete navštívit Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba, je důležité se seznámit s místním počasím. Kuba se nachází v tropickém podnebném pásu, což znamená, že zde panují vysoké teploty a vysoká vlhkost po celý rok.

V průměru je teplota na Kubě kolem 25 °C až 30 °C. Nejtepleji je v létě, od června do září, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C. V zimě, od prosince do února, se teploty pohybují kolem 20 °C, což je pro mnoho turistů stále velmi příjemné a teplé.

Je však důležité si uvědomit, že na Kubě mohou být značné výkyvy teploty mezi dnem a nocí. V noci se teploty mohou snížit až na 15 °C, a proto je vhodné si vzít nějaký ten teplejší oblečení.

Kuba je také známá svou vysokou vlhkostí. Je tam velmi mnoho dešťových srážek, především v létě a na začátku podzimu. Průměrné srážky se pohybují mezi 600 a 2000 mm ročně. Nejvíce srážek padá v období od května do října, kdy se na Kubě vyskytují tropické bouře a hurikány. Je proto důležité být připraven na nečekané deště a vzít si s sebou nepromokavé oblečení a deštník.

Vzhledem k tropickému podnebí je na Kubě vysoká sluneční aktivita. Slunce zde svítí téměř po celý rok a UV záření je značné. Proto je nezbytné si vzít s sebou nejen opalovací krém s vysokým UV faktorem, ale také sluneční brýle, klobouk nebo šátek na hlavu a ochranný oděv.

Ať už plánujete navštívit Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba v jakémkoli období, je důležité být připraven na různá počasí a přizpůsobit se momentálním podmínkám. Nezapomeňte si zjistit předpověď počasí před odjezdem a přibalte si vhodné oblečení a doplňky. Tak si svou návštěvu na Kubě užijete naplno, ať už prší nebo svítí slunce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


1) Jaké jsou otevírací hodiny Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin.

2) Kolik stojí vstupné do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Vstupné stojí 8 CUC pro dospělé, 4 CUC pro studenty a seniorů a děti do 12 let mají vstup zdarma.

3) Je nutné si vstupenku předem rezervovat?
Odpověď: Není nutné si vstupenku předem rezervovat, ale může se hodit zvláště v období velké návštěvnosti.

4) Jaký druh sbírek můžeme v muzeu najít?
Odpověď: Ve sbírkách muzea naleznete díla kubánských umělců, ale také světově proslulé umělecké kousky z období baroka až po moderní umění.

5) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do muzea, je použít místní taxislužby nebo hromadnou dopravu (trolejbus, autobus). Muzeum se nachází v centru Havana, takže se snadno dostanete pěšky nebo na kole.


Ubytování Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je známá svou bohatou kulturní scénou a uměleckou historií. Jednou z hlavních atrakcí pro milovníky umění je Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba, národní muzeum výtvarných umění na Kubě. Toto prestižní muzeum, které se nachází v hlavním městě Havane, je jedním z nejvýznamnějších kulturních míst ostrova.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je rozděleno do dvou hlavních částí - galerie kubánského umění a mezinárodní galerie. První část obsahuje nejrozsáhlejší soubor kubánského umění na světě, který zahrnuje díla od 16. století až po současnost. Návštěvníci se zde seznámí s bohatou historií a vývojem kubánského umění prostřednictvím obrazů, soch, fotografií a dalších uměleckých objektů. Tato část muzea poskytuje vzácný a fascinující pohled na kubánskou kulturu a identitu.

Druhá část muzea, mezinárodní galerie, je zasvěcena výtvarnému umění z celého světa. Toto rozsáhlé jádro muzea představuje sbírky evropského, amerického a latinskoamerického umění. Zde mohou návštěvníci obdivovat díla slavných umělců jako jsou Pablo Picasso, Salvador Dalí, Auguste Rodin, Diego Rivera, Frida Kahlo a mnoho dalších. Tato část muzea dokazuje, že kubánská umělecká scéna je mnohovrstevná a ovlivňuje a je ovlivňována světovým dědictvím umění.

Muzeum se nachází v nádherně zachovalé budově, která sama o sobě stojí za návštěvu. Budova byla postavena na začátku 20. století a kombinuje prvky koloniální architektury s modernistickým stylem. Je považována za jednu z nejvýznamnějších architektonických památek na Kubě a tvoří perfektní kulisu pro umělecká díla, která v ní byla umístěna.

Muzeum nabízí také různé výstavy, workshopy, přednášky a další vzdělávací programy pro návštěvníky všech věkových skupin. Cílem těchto aktivit je přinést umění blíže lidem a rozvíjet povědomí o kulturním dědictví Kuby i celého světa. Pro ty, kteří se zajímají o umění a kulturu, je návštěva Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba nezapomenutelným zážitkem.

Pokud se chystáte na Kubu, rozhodně byste měli zaplánovat návštěvu tohoto výjimečného muzea. Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je zlatým dolem umění, které vám přiblíží historii a vývoj kubánského a světového umění. Je to místo, kde můžete prozkoumat a obdivovat skvosty výtvarného umění a nahlédnout do kubánské duše skrze oči umělců.


Dovolená Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba: Kulturní skvost Karibiku

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní poznat novou kulturu a zároveň si užít krásné pláže Karibiku, Kuba je ideálním místem pro vás! Jedním z nejvýznamnějších kulturních centrem na Kubě je bezesporu Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba.

Tento muzeum vzniklo v roce 1913, kdy byla oslava 400. výročí objevení Ameriky. Jeho cílem bylo ukázat bohatou historii kubánského umění a představit středomořský vliv na kubánskou kulturu. Muzeum se nachází v centru Havany, kousek od známého Revolučního náměstí a představuje nekonečné množství maleb, soch a dalších uměleckých děl.

Muzeum je rozděleno do dvou budov - Palacio de Bellas Artes a Edificio de Arte Contemporáneo. Palacio de Bellas Artes obsahuje starší umělecká díla, zatímco Edificio de Arte Contemporáneo se zaměřuje na současný kubánský výtvarné umění. Můžete si zde prohlédnout maleby od nejznámějších kubánských umělců jako je Guillermo Collazo, René Portocarrero a Wilfredo Lam.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o historii kubánského umění, je zde i knihovna a čtenářský sál. Kromě množství uměleckých děl zde také najdete exponáty archeologických průzkumů, které dokládají kulturu a život starých kubánských oblastí.

Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí, vstupné je 8 CUC pro dospělé a 2 CUC pro studenty.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je neocenitelný klenot kubánské kultury a poznání kubánského umění určitě stojí za návštěvu. Navíc, pokud chcete poznat hlouběji kubánskou kulturu, můžete si zarezervovat i workshop s kubánskými umělci, kteří vám ukážou techniky a inspiraci, které jsou v kubánském výtvarném umění tak typické.

Tak neváhejte a zahrňte Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba do svého itineráře při návštěvě Havany a užijte si kubánskou kulturu v plné kráse!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky