Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Bakuriani

Počasí Gruzie Bakuriani


Bakuriani je malebné horské letovisko v Gruzii, které se nachází na východě Kavkazu. Toto město je známo svým zasněženým horským prostředím a vynikajícími podmínkami pro zimní sporty. Přestože je Bakuriani oblíbenou destinací pro lyžování a snowboarding především v zimě, jeho počasí má svá charakteristická rysy po celý rok.

V zimě je Bakuriani pokryto hustou vrstvou sněhu, která vydrží až do jara. Průměrná sněhová pokrývka v oblasti dosahuje více než 150 cm a někdy dokonce pokrývá i střechy domů. Díky vyšší nadmořské výšce města, která je přibližně 1 700 metrů nad mořem, zde teploty v zimě klesají pod bod mrazu a vytvářejí ideální podmínky pro lyžování a další zimní sporty.

Nicméně, i přes množství sněhu a nízké teploty, Bakuriani je známo i pro své slunečné a jasné zimní dny. Slunce se často objevuje nad horizontem a osvětluje celý zasněžený krajinu, což je originální kombinace chladu a jasu. Tato kombinace umožňuje turistům a návštěvníkům užít si letoviska i ve chvílích mimo sjezdovky, pořádání běžeckých túr na sněžnici nebo jen procházek v krásné přírodě.

Na jaře začíná sníh pomalu tát a Bakuriani začne ožívat novým životem. Teploty začínají stoupat a sněhová pokrývka se postupně snižuje. Květnové a červnové měsíce jsou nejteplejší období v roce, kdy se teploty pohybují kolem 20 °C. Počasí je na jaře poměrně stabilní a vhodné k procházkám v blízkém okolí, cykloturistice nebo návštěvě místních památek.

Letošní měsíce patří mezi nejdeštivější v Bakuriani. Období dešťů začíná v červenci a trvá až do září. Tyto měsíce mohou být občas deštivé a zahalené mlhou. Teploty se pohybují mezi 15 a 25 °C, což činí léto velmi příjemným ročním obdobím pro návštěvu Bakuriani.

Podzim přináší další oteplení po deštivých měsících. V září a říjnu se teploty drží kolem 15 až 20 °C, což tvoří ideální podmínky pro turistiku a s cestovní ruch se ožívá před nadcházející zimou.

Celkově lze říci, že Bakuriani má skvělé počasí po celý rok, každé roční období nabízí své specifické kouzlo a příležitosti pro různé aktivity. Bez ohledu na roční dobu a počasí je toto město vždy krásné a láká návštěvníky z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Bakuriani


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Bakuriani?
Nejlepšími místy k návštěvě jsou lyžařské středisko Bakuriani, Park Borjomi Kharagauli, Vodopády Bakuriani, Národní park Borjomi Kharagauli a Kostel sv. Jiří.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bakuriani?
Nejlepší dobou pro návštěvu Bakuriani je zimní sezóna (pro lyžování a snowboarding) od prosince do března a letní sezóna (pro turistiku a horskou cyklistiku) od června do září.

3. Jaká je nejlepší cesta k dosažení Bakuriani?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Bakuriani, je letecky do Tbilisi a poté autem nebo autobusem. Dále je možné cestovat vlakem z Tbilisi přímo do Bakuriani.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Bakuriani?
Bakuriani nabízí různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po malé apartmány. Nejlépe se dá ubytovat v lyžařských střediscích nebo v blízkosti lyžařských svahů.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Bakuriani?
Mezi nejlepší aktivity v Bakuriani patří lyžování, snowboarding, horská turistika, horská cyklistika, jízda na koni, prohlídky místních památek a relaxace v termálních lázních.

6. Kolik stojí lístek na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani?
Ceny lístků na lanovku v lyžařském středisku Bakuriani závisí na délce a druhu výjezdu. Cena se pohybuje od 5 GEL (cca 68 Kč) za jedno jízdné.

7. Jak je počasí v Bakuriani?
Počasí v Bakuriani se liší v zimě a v létě. V zimě jsou teploty průměrně kolem -5°C až 5°C, v létě jsou průměrné teploty kolem 20°C až 25°C.

8. Jaká je místní kuchyně v Bakuriani?
Místní kuchyně v Bakuriani je ovlivněna gruzínskou kuchyní a tamními surovinami. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří khinkali (uzené šišky), chaczapuri (kyselé sýrové bochánky), lobiani (chalupové buchty s fazolemi) a kachapuri (sýrové placky).

9. Jaká je místní kultura v Bakuriani?
Místní kultura v Bakuriani je silně ovlivněna tradičním živobytím a zvyky horských obyvatel. Mezi nejvýznamnější kulturní události patří Velikonoce, Kupala Night a svatba v Khevsureti.

10. Jaké jsou nejlepší místa k nakupování v Bakuriani?
Nejlepší místa k nakupování v Bakuriani jsou místní trhy a obchody s turistickými potřebami. Mezi nejlepší dary pro přátele a rodinu patří gruzínské víno, sýry a kožešinové výrobky.


Ubytování Gruzie Bakuriani


Bakuriani je malé horské středisko nacházející se ve východní Gruzii, v regionu Samcche-Džavachetie. Toto malé město se postupně stává oblíbeným turistickým cílem, díky svému nádhernému horskému prostředí, velkému množství lyžařských tratí a vřelému přístupu místních obyvatel. Pokud hledáte ubytování v Bakuriani, máte celou řadu možností, od hotelů po pronájem soukromých apartmánů.

V první řadě, pokud přijíždíte do Bakuriani za sportem, většina hotelů nabízí přímý přístup na lyžařské tratě. Některé z nich jsou například Radisson Blu Hotel Bakuriani, Crystal Hotel Bakuriani nebo Hotel Mgzavrebi Bakuriani. Tyto hotely mohou být trochu dražší, ale získáte tak přímý přístup na lyžařské tratě a během zimní sezóny mohou být ideálním řešením pro vaše ubytování.

Pokud byste si raději pronajali vlastní ubytování, můžete si najmout apartmány v lokalitě. Můžete si například pronajmout apartmán v domě nebo v hotelu, který byl přeměněn na soukromé ubytování. Tyto apartmány jsou často plně vybavené a mnohdy obsahují i kuchyňský kout. Pro více prostoru můžete si pronajmout vilu, v které je několik pokojů a vlastní kuchyňský kout a obývací pokoj. Co se cenového rozpětí týče, pronájem těchto apartmánů a vil se může lišit, ale obecně se pohybují v nižších cenových relacích než hotely.

Pokud byste s tímto ubytováním experimentovali, můžete si také pronajmout chatu. Tyto chalupy jsou v podstatě velmi jednoduché domy, ačkoli většina z nich bude vybavená základními věcmi jako postele a koupelny, ale můžete očekávat, že nebudou mít žádné luxusy, které byste mohli najít v hotely. Tyto chalupy jsou ideální pro ty, kdo si přejí naprosté soukromí a tiché ubytování.

Poslední možností, co se ubytování týče, je kempování. Pokud máte rádi přírodu a chcete být více den v Bakuriani, a mít tak příležitost prozkoumat krásy tohoto horského střediska více detailně, můžete si vzít vlastní stan a vydat se na kempování do jednoho z místních kempů.

Vybrat si nejlepší možnost ubytování v Bakuriani závisí na vašem rozpočtu a na vašich specifických potřebách. S mnoha možnostmi v oblasti ubytování, můžete být jisti, že najdete přesně takový typ ubytování, který bude nejlepší pro váš pobyt v tomto hezkém horském městě.


Dovolená Gruzie Bakuriani


Bakuriani je malebné horské městečko ležící v Gruzii, které je velmi oblíbené mezi turisty, zejména v zimních měsících. Jeho poloha v nadmořské výšce téměř 1700 metrů a bohaté přírodní krásy v okolí činí z Bakuriani ideální destinaci pro ty, kteří hledají dovolenou plnou adrenalinových aktivit nebo odpočinku v klidné horské atmosféře.

Jedním z hlavních lákadel Bakuriani je lyžování. Městečko je vybaveno moderními lyžařskými sjezdovkami pro různé úrovně zkušeností. Existuje několik lyžařských středisek, které nabízejí perfektní podmínky pro začínající i pokročilé lyžaře. Výhodou je také to, že přístup na sjezdovky je velmi snadný, což činí z Bakuriani ideální lokalitu pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování můžete také vyzkoušet snowboarding nebo jízdu na sáňkách.

Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, můžete si užít krásné procházky po okolních lesích a horách a obdivovat nádherné horské scenérie. V letních měsících je možné vyrazit na pěší túru a objevovat skryté zákoutí tohoto malebného regionu. Turistům je také k dispozici možnost jízdy na koni, která je v Gruzii velmi populární. Pro ty, kteří chuť na dobrodružství, můžete si vyzkoušet horské cyklistiky či rafting na okolních divokých řekách.

Kromě přírodních krás nabízí Bakuriani také bohatou historii a kulturní dědictví. Můžete navštívit historické památky, jako je klášter Timotesubo nebo archeologické naleziště v městě Ujarma. Gruzínská kultura je také proslulá svou chutí po dobrém jídle a pití. Můžete ochutnat místní speciality, jako je chinkali (tradiční gruzínské knedlíky plněné mletým masem), khachapuri (sýrový chléb) a samozřejmě gruzínské víno.

Bakuriani je také ideálním místem k relaxaci a odpočinku. Můžete si dopřát relaxační masáže či saunování v jednom z místních lázeňských center. Místní hostinci a hotely také nabízejí pohodlné ubytování a výbornou gruzínskou pohostinnost.

Celkově lze tedy říci, že Bakuriani je skvělou volbou pro dovolenou plnou dobrodružství, přírodních krás a kulturního poznání. Bez ohledu na roční období, Bakuriani vám nabídne nezapomenutelný zážitek a vydechování od každodenního shonu.


Letenka Gruzie Bakuriani


Gruzínské letovisko Bakuriani se nachází v malém horském údolí, obklopeném zasněženými vrcholy. Toto místo láká návštěvníky po celý rok díky své krásné přírodě a pestrobarevné historii.

Pokud plánujete navštívit Gruzii a hledáte ideální místo pro zimní dovolenou, bakurianská letenka by mohla být tou správnou volbou. Toto lyžařské středisko se nachází 1700 metrů nad mořem, což z něj dělá skvělé místo pro lyžování a snowboarding.

Bakuriani je známé svými kvalitními sjezdovkami a bezvětrným počasím, což je ideální kombinace pro milovníky zimních sportů. Zdejší tratě jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé jezdce. Můžete si pronajmout lyže nebo snowboard a vyzkoušet si své dovednosti na nějaké z těchto tratí.

Jedním z největších lákadel Bakuriani je jeho sněhový park, který nabízí skoky, překážky a jiné adrenalinové zážitky. Pokud nejste fanouškem sjezdovek, můžete si zde užít i použití sněžnic či skialpy. Možnosti jsou skutečně nekonečné.

V letních měsících se Bakuriani promění v přírodní ráj. Okolní kopce jsou pokryty kvetoucími loukami a horskými potoky, což je ideální prostředí pro pěší turistiku, horské cyklisty a jiné outdoorové aktivity. Můžete si také užít koupání v jednom z místních jezer nebo relaxovat ve wellness centrech, které jsou zde k dispozici.

Bakuriani nabízí také bohatou kulturu a historii. Můžete navštívit starobylé kostely a kláštery, které se zde nacházejí, a procházet se malebnými uličkami města. Region je bohatý na tradiční gruzínskou kuchyni, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Oslavte svůj den na svahu nebo procházku večeří v jedné z místních restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako chinkali, chaczapuri a mnoho dalšího.

Pokud se rozhodnete koupit letenku do Gruzie a navštívit Bakuriani, nebudete litovat. Tohle malebné horské letovisko je perfektní destinace jak pro zimní, tak i letní dovolenou. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste mohli zachytit všechny ty nádherné okamžiky, které vám Gruzie nabídne.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky