Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona

Počasí Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Parque Nacional Natural Tayrona, nacházející se na severu Kolumbie, je přírodní rezervace, která nabízí nejen nádhernou přírodu a neporušené pláže, ale také zajímavé a často proměnlivé počasí.

Počasí v Parque Nacional Natural Tayrona se může lišit v závislosti na ročním období. Většina návštěvníků si vybírá návštěvu od prosince do března, kdy je toto období suché a teplé. Teploty se pohybují kolem 30 ° C a slunce zde svítí po většinu dne. Tato doba je také vhodná pro potápění a další vodní aktivity, díky klidnějším mořským podmínkám.

Nicméně, i během suchého období je možné zažít přeháňky a deštivé dny. Je důležité si s sebou vzít nepromokavé oblečení a ochranu před deštěm, abyste se připravili na neočekávané změny počasí. Je také dobré mít k dispozici pláštěnku, kterou můžete použít, pokud se přehánka objeví během vašeho výletu.

V období od dubna do listopadu je tato oblast postižena vlhkým obdobím. To znamená vyšší srážky a vyšší riziko tropických bouří. V těchto měsících se doporučuje být připraven na husté deště a změny v plánech v případě, že meteorologické podmínky to vyžadují. Vlhké období však také přináší své vlastní kouzlo do parku, protože zelené pláně a rostlinstvo jsou během této doby živá a krásná.

V každém případě je důležité sledovat předpovědi počasí před vaší návštěvou a konzultovat aktuální podmínky s místními obyvateli nebo průvodci. Ti vám mohou poskytnout užitečné informace a radu týkající se počasí a bezpečnosti v parku.

V Parque Nacional Natural Tayrona je také třeba dbát na opalování a hydrataci kvůli vysokým teplotám a slunečním paprskům. Doporučuje se používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a nosit klobouk nebo šálu, která zabezpečí ochranu hlavy před sluncem.

Celkově je Parque Nacional Natural Tayrona jedinečným a krásným místem, které stojí za návštěvu a prozkoumání. Nezapomeňte se předem připravit na různé povětrnostní podmínky a užijte si svůj pobyt v této přírodní rezervaci plné půvabu a dobrodružství.


Letenka Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Parque Nacional Natural Tayrona: Kolumbieho klenot v podobě nedotčené přírody a nebeských pláží

Parque Nacional Natural Tayrona je jedním z nejvýznamnějších národních parků v Kolumbii a turistický ráj pro milovníky přírody i pláží. Nachází se na severním pobřeží Kolumbie a rozkládá se na ploše přes 150 km2, přitahující tisíce turistů z celého světa.

Oblast parku Patří k ložiskům Sierra Nevada de Santa Marta, které jsou považovány za jeden z nejvýznamnějších biologických a kulturních regionů na planetě. Díky této jedinečné kombinaci přírodních a kulturních bohatství byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Tayrona je domovem řady vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat. Lesy zde hostí unikátní ekosystémy a pestrý biologický rozmanitost s přes 300 druhy ptáků, 100 savci, 31 plazy a 15 druhy prostěradla rostlin.

Pro návštěvníky je možnost poznat tuto neuvěřitelnou přírodu prostřednictvím několika různých turistických tras. Jedna z nejoblíbenějších je El Zaino, která vede z vstupu do parku k Playa Cañaveral a dále k Playa Arrecifes a La Piscina. Tato trasa je snadno dostupná a nabízí návštěvníkům malebné pláže, kde si mohou užít slunce a vodu.

Další zajímavou trasou je trekkingová trasa, která vás provede oblastí zvanou Pueblito, kde se nachází pozůstatky tajemného indiánského města Tayrona. Toto historické místo nám ukazuje stopy civilizace, která zde kdysi prosperovala a je důležitou součástí kulturního dědictví parku.

Možná největší lákadlem parku jsou však jeho pláže. Playa Cañaveral, Playa Arrecifes a Playa La Piscina jsou jedny z nejkrásnějších pláží v Kolumbii s bílým pískem, tyrkysovou vodou a úchvatnými výhledy na horizont. Tyto pláže jsou však známé také svou divokostí a nebezpečným proudem, proto se nedoporučuje koupání za hranicemi vyhrazených oblastí.

Park nabízí také ubytování pro turisty, kteří chtějí zůstat přes noc a prozkoumávat nádhernou lokalitu podrobněji. V areálu parku jsou k dispozici kempy i pobytová střediska, která se blíží přírodě a poskytují základní vybavení pro turisty.

Aby se zachovala krása a čistota parku, jsou turisté vyzýváni, aby při své návštěvě dbali na dodržování zásad ekologického chování a odvezli si s sebou veškerý odpad. Ochrana a udržitelný rozvoj tohoto národního parku je zásadní pro budoucí generace a pro uchování této nedotčené přírody.

Parque Nacional Natural Tayrona je skutečným klenotem Kolumbie, který zaujme návštěvníky svými překrásnými plážemi, exotickou faunou a flórou a kulturním dědictvím, které se zde skrývá. Je to místo, kde můžete nalézt klid a harmonii s přírodou a zažít nezapomenutelné dobrodružství v jedné z nejúchvatnějších lokalit tohoto jihoamerického národa.


Dovolená Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země plná přírodního bohatství a malebné krásy. Jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty, kteří se chtějí ponořit do přírody, je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento národní park se nachází na severu země, nedaleko města Santa Marta, a je domovem jedinečné fauny a flory.

Parque Nacional Natural Tayrona se rozkládá na území 150 km² a zahrnuje jak divoké pláže s jemným pískem, tak i impozantní horské hřebeny a pralesy. Je to opravdu ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jednou z největších atrakcí tohoto parku jsou jeho pláže. Tayrona nabízí návštěvníkům několik fantastických pláží, které jsou často označovány za nejkrásnější v Kolumbii. Pláže jsou malebné, s korálovými útesy a obklopené tropickými lesy. Některé z nejpopulárnějších pláží v tomto parku jsou La Piscina, Cabo San Juan a Arrecifes.

Nicméně, návštěvníci by měli být připraveni na to, že nedostupnost těchto pláží je jedním z důvodů, proč jsou tak krásné. Tyto pláže není možné dosáhnout po silnici a turisté musí jít pěšky nebo cestovat loďmi skrz dechberoucí lesy a přes řeky. Tyto výpravy jsou však nezapomenutelné a stojí za to vytrvalost.

Další zajímavou atrakcí Tayrona je jeho pestrost zvířat a rostlin. Park je domovem mnoha ohrožených živočichů, jako jsou hrošíci, tapíři, opice a vzácné druhy ptáků. Také je to jedno z mála míst na světě, kde můžete potkat netradiční zvířata, jako jsou morsvédi, kteří se potápějí v mořských vlnách.

Pro návštěvníky, kteří rádi podnikají výlety do přírody, Parque Nacional Natural Tayrona nabízí mnoho možností. Kromě koupání a procházek po pláži, můžete se vydat na treky do vnitrozemí parku, kde objevíte rozmanitou floru a faunu. Na vrcholu hory můžete navštívit archeologické naleziště Ciudad Perdida (Ztracené město), které stejně jako známější Machu Picchu nabízí velký historický význam a fascinující pohled na minulost původních obyvatel této oblasti.

Když dorazíte do Parque Nacional Natural Tayrona, je důležité dodržovat pravidla parku. Například, stanování je povoleno pouze na vyhrazených místech a rozdělené do zón, aby se minimalizovalo rušení přírodního prostředí. Park také často otevírá a zavírá v závislosti na sezóně a ochraně fauny a flory. Proto je vhodné si předem zkontrolovat aktuální informace o otevírací době parku.

Parque Nacional Natural Tayrona je jednou z nejpůsobivějších přírodních lokalit v Kolumbii, kterou byste neměli vynechat při návštěvě této země. Skvělou kombinací divokých pláží, úchvatných hor a rozmanité flory a fauny jistě potěší všechny příznivce přírody a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


1. Jak se dostat do Parque Nacional Natural Tayrona?
- Nejbližší letiště je v Santa Marta, odkud je možné se dostat taxi nebo veřejnou dopravou do parku.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
- Vstupní poplatek do parku se platí při vstupu a cena se liší v závislosti na typu návštěvníka (domácí, zahraniční turista, student apod.).

3. Jak dlouho můžu zůstat v parku?
- Maximální délku pobytu v parku je 3 dny.

4. Kde mohu v parku tábořit?
- V parku jsou k dispozici kempovací místa, která je nutné předem rezervovat. Je také možné si pronajmout chatku nebo bungalov.

5. Můžu se v parku koupat?
- Ano, v parku je možnost koupání, avšak některé pláže mohou mít silné proudy, takže je nutné dbát opatrnosti.

6. Můžu si s sebou vzít jídlo a pití?
- Ano, je povoleno si s sebou vzít jídlo a pití, avšak je důležité dbát na to, aby nebyly poškozovány životní prostředí a zvířata v parku.

7. Existují v parku turistické stezky?
- Ano, v parku jsou turistické stezky vedoucí k různým částem parku, jako jsou pláže, vodopády nebo archeologické památky.

8. Je v parku možnost půjčit si vybavení na vodní sporty?
- Ano, v parku je možné půjčit si vybavení na potápění nebo šnorchlování. Existují také možnosti pro surfování.

9. Můžu v parku vidět divokou zvěř?
- Ano, v parku žijí různé druhy zvířat, včetně majmů, leguánů a tropického ptactva. Nicméně je důležité dodržovat pravidla ohledně interakce se zvířaty.

10. Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od prosince do března, kdy je suché období a teploty jsou příjemné. Nicméně můžete navštívit park i v jiných měsících, avšak s vyššími srážkami.


Ubytování Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země plná úchvatných přírodních krás a jedním z nejimpozantnějších přírodních rezervací v této zemi je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento národní park se nachází na severním pobřeží Kolumbie a je domovem rozmanité fauny a flóry.

Parque Nacional Natural Tayrona je rozprostřen na ploše přes 15 000 hektarů a kombinuje horské oblasti, pláže a korálové útesy. Je známý svými překrásnými plážemi, které jsou oblíbenou destinací jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty z celého světa. Nejznámějšími plážemi v parku jsou El Cabo, La Piscina a Playa Cristal.

Pro ty, kteří se rozhodnou zůstat v národním parku Tayrona a prozkoumat jeho krásy, je k dispozici několik možností ubytování. Nejběžnější možností je táboření. V parku jsou vyhrazené tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Táboření je velmi populární způsob, jak prožít autentický zážitek v přírodě a být v těsném kontaktu s divokou přírodou. Nicméně, je důležité si uvědomit, že v parku platí přísná pravidla týkající se táboření a je nutné se předem přihlásit.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a komfort, je v parku k dispozici také několik ekoresortů a chat. Tyto ubytovací možnosti nabízejí různé úrovně luxusu a jsou ideální pro ty, kteří mají rádi trochu víc pohodlí a soukromí. Některé z těchto resortů nabízejí i další aktivity, jako je potápění, pěší túry a wellness služby.

Je důležité si uvědomit, že národní park Tayrona je chráněnou oblastí a je zapotřebí dodržovat přísná pravidla a pokyny. Zákazníci by měli respektovat přírodu, nechávat její nedotčený a dbát na recyklaci a udržitelnou turistiku.

Parque Nacional Natural Tayrona nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevit některé z nejkrásnějších krajinných scenérií v Kolumbii. Bez ohledu na to, zda si vyberete táboření nebo ekoresort, určitě zažijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejpozoruhodnějších přírodních parků v Kolumbii.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky