Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Fidži Savusavu

Dovolená Fidži Savusavu


Pokud hledáte tropický ráj pro svou další dovolenou, Fidži je určitě místem, kam byste měli zavít. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří Viti Levu, který je nádherný a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Nicméně, pokud hledáte klidnější a opuštěnější pláže, což pro mnoho lidí nezanedbatelné, doporučujeme navštívit Savusavu na ostrově Vanua Levu.

Savusavu je malé město, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Vanua Levu. Je známé jako "zelený" cíp Fidži, což naznačuje, že má mnoho zelených hor a údolí. Savusavu má jedny z nejkrásnějších pláží v zemi, které nemají tolik turistů, jako pláže na populárnějších ostrovech.

Největší atrakcí města jsou jeho termální prameny - Hot Springs. Pro turisty je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci po celodenních toulkách po plážích. V teplotě okolo 42°C budete mít pocit, jako kdybyste byli na lázeňské terapii. Kromě toho, jsou využívány pro místní obyvatele jako domácí medicína.

Další atrakcí v Savusavu je nádherný horský průsmyk, který nabízí úžasné výhledy na ostrov a oceán. Pro cestovatele, kteří se rádi potápějí, Savusavu je skutečným rájem. Existuje četné množství potápěčských center, které nabízí lekce, licence a vybavení.

Pro turisty, které zajímá místní kultura, město nabízí návštěvu tradiční vesnice, kde se můžete naučit více o kultuře a historii Fidži. Také si můžete zakoupit místní suvenýry jako sukně, klobouky, hudební nástroje a další.

A samozřejmě, nezapomeňte na místní kuchyni. Fijiané jsou známí svou palačinkou Lolo, která je vyrobená z kokosového mléka, mouky a cukru. Pokud se chcete pokochat výhledem na oceán, doporučujeme navštívit Ocean View Restaurant, který nabízí vynikající místní jídla v kombinaci s nádherným výhledem.

Kdo by nechtěl uniknout na tropický ostrov, kde panuje klid a pohoda? Savusavu je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klidný ostrov bez davů turistů, ale s nádhernou přírodou, historií a místní kulturou. Ať už se chcete potápět, relaxovat u termálních pramenů, nebo poznávat místní kulturu, Savusavu vám nabízí vše.


Ubytování Fidži Savusavu


Fidži je tropický ráj, který každoročně přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších míst k pobytu na Fidži je ostrov Savusavu. Tento malý ostrov se nachází na severu hlavního ostrova Viti Levu a nabízí úchvatné pláže, tyrkysové moře a bohatou kulturu.

Když přijedete na ostrov Savusavu, nejspíš budete hledat vhodné ubytování. Jeho výběr je velmi rozmanitý, ať už preferujete luxusní resorty, soukromé vily nebo příjemné bungalovy přímo na pláži. Na ostrově se nachází několik vynikajících hotelů a resortů, které nabízejí špičkové služby a komfortní ubytování.

Jeden z nejlepších hotelů na Savusavu je Jean-Michel Cousteau Resort. Tato luxusní oáza se nachází přímo na pláži a nabízí nejen krásné pokoje s výhledem na oceán, ale také soukromé bazény, luxusní lázně a řadu aktivit, jako je potápění, šnorchlování a surfování. Hosté si mohou vychutnat také místní kuchyni a relaxovat v tropické zahradě.

Další populární možností ubytování na Savusavu je Koro Sun Resort. Tento resort se nachází v srdci tropického deštného lesa a nabízí dojemné vily a bungalovy vyrobené z přírodních materiálů. Hosté mohou relaxovat v soukromých bazénech a jacuzzi, podnikat výlety do okolí nebo si dopřát masáže na pláži.

Pro ty, kteří preferují více cenově dostupné ubytování, je tu Daku Resort. Tento malebný resort se nachází ve vesnici Savusavu a nabízí pokoje s výhledem na moře. Hosté si mohou vychutnat soukromou pláž, bazén, restauraci s tradiční fidžijskou kuchyní a různé aktivity, jako je potápění a rybaření.

Samozřejmě, pokud se chtějte zcela ponořit do fidžijské kultury, můžete si najmout také soukromou vilu či byt přímo od místních obyvatel. Tato možnost vám umožní být součástí každodenního života na ostrově a poznávat místní tradice a zvyky.

Savusavu je opravdu jedinečným místem k pobytu na Fidži. Nejenže nabízí úchvatné pláže a vody vhodné k potápění a šnorchlování, ale také je obklopen bohatou vegetací a tropickým deštným lesem. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto malebném ostrově.


Letenka Fidži Savusavu


Pokud toužíte po exotické dovolené na tropickém ráji, pak je Fidži Savusavu neodolatelnou volbou. Savusavu, která se nachází na ostrově Vanua Levu, je malý, malebný přístavní město, které láká návštěvníky svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a teplým vítáním místních obyvatel.

Abychom se dostali na tuto nádhernou destinaci, někteří cestovatelé mohou preferovat leteckou dopravu. Fidži Airways nabízí letenky do Savusavu, což je skvělá možnost pro ty, kteří chtějí co nejrychleji a pohodlněji dorazit na místo svého snů.

Fidži Airways je národní leteckou společností Fidžijské republiky a létá na mnoho různých destinací včetně Savusavu. Díky své vynikající reputaci a kvalitnímu servisu je Fidži Airways vyhledávaná volba cestujících z celého světa.

Abyste si mohli užít let s touto leteckou společností, musíte si nejprve zakoupit letenku. Fidži Airways nabízí možnost rezervace online, což je pohodlné a rychlé. Stačí zadat své cestovní údaje, zvolit preferovaný let a dokončit platbu. Jakmile máte letenku zakoupenou, zbývá vám se připravit na svou cestu.

Letenky do Savusavu obvykle odletají z mezinárodního letiště Nadi, které se nachází na ostrově Viti Levu. Zde se dostanete přímo do letiště Savusavu, kde budete moci začít objevovat všechny ty poklady, které tento ráj na Fidži nabízí.

Ať už návštěvou divoké přírody, slunečními koupelemi na plážích nebo potápěním se do korálových útesů, Fidži Savusavu nabízí nepopsatelnou krásu, kterou musíte vidět na vlastní oči.

Kromě toho Fidži Airways dbá na komfort svých pasažérů během letu. Cestující mohou očekávat pohodlná sedadla, příjemný personál a výběr jídel, které jsou servírovány během letu. Pro ty, kteří mají rádi malé luxusy, jsou také k dispozici letecké třídy s biznisem, ve kterých si můžete užít ještě vyšší úroveň pohodlí a služeb.

Pokud tedy plánujete dovolenou na Fidži Savusavu, zvažte let s Fidži Airways. Tato letecká společnost vám umožní snadnou a pohodlnou cestu na vaši vysněnou destinaci, abyste si mohli užít všechny krásy, které Fidži Savusavu nabízí.


Počasí Fidži Savusavu


Fidži je nádherný tropický ostrovní ráj, který se nachází v jižním Tichém oceánu. Má slavnou reputaci pro své úchvatné pláže, průzračné moře a vřelost domorodých obyvatel. Savusavu, město ležící na severním pobřeží ostrova Vanua Levu, je oblíbenou destinací pro turisty, kteří se touží ponořit do krásy těchto ostrovů. Abychom však dobře využili náš pobyt na Fidži, je důležité se seznámit s místním počasím.

Fidži má tropické podnebí, což znamená, že je zde teplé celý rok. Teploty se pohybují od 24 do 31 °C. Nejteplejší měsíce jsou prosinec, leden a únor, kdy teploměr může snadno překročit 30 °C. Naopak nejpříjemnější měsíce jsou červen a červenec s teplotami kolem 24 °C. Voda v moři je příjemně teplá po celý rok, pohybuje se mezi 27 až 30 °C. Díky těmto teplotám si můžete užít plavání a potápění kdykoli během roku.

Dešťová sezóna na Fidži přichází od května do října, ve které se očekává větší množství srážek. Nejde však o nepřetržité lijáky, ale spíše o krátkodobé a převážně noční deště. Celkové srážky na Savusavu nejsou tak vysoké jako na jiných částech Fidži, což je výhodou tohoto místa. Během dešťové sezóny se také očekává zvýšená vlhkost, a to kolem 75 %. I přes toto období je možné najít jasné a slunečné dny, takže si stále můžete užívat pláž a další venkovní aktivity.

V období od listopadu do dubna, nazývané sušší sezóna, se počasí na Fidži jeví nejstabilnější. Deště jsou méně časté a slunce zde svítí téměř každý den. Toto období je považováno za nejvhodnější pro turisty a to především díky hezkému a slunečnému počasí a nižší vlhkosti vzduchu.

Pokud se vydáte do Savusavu na svou dovolenou na Fidži, připravte se na teplé a vlhké počasí. Doporučuje se obléknout lehké a vzdušné oblečení, chránit se opalovacím krémem s vysokým faktorem, nosit klobouk a pít hodně tekutin, abyste udržovali hydrataci.

Savusavu je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodruhy. Okolní přírodní krásy jako vodopády, tropické deštné lesy a korálové útesy jsou zde nenahraditelné. Ať už si plánujete prohlídku města, prozkoumávání podvodního světa nebo lenošení na pláži, příjemné počasí Fidži vám poskytne ideální podmínky pro nezapomenutelnou dovolenou na této exotické destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Savusavu


Nejčastější dotazy a odpovědi o Fidži Savusavu:

1. Jak se dostat do Savusavu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Savusavu, je letecky. Existuje několik mezinárodních a vnitrostátních letů do Savusavu. Také je možné se tam dostat lodí, ale tento způsob je časově náročnější.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Savusavu?
Savusavu nabízí mnoho atraktivních aktivit, včetně potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, procházky po krásných plážích, návštěva místních trhů a obchodů se suvenýry, výlety do deštných pralesů a mnohem více.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Savusavu?
Nejlepší čas k návštěvě Savusavu je od května do října, což je sušší období. Teploty jsou příjemné po celý rok, ale deštivé období, zejména v létě, může omezovat některé venkovní aktivity.

4. Jaké jsou oblíbené pláže v Savusavu?
Mezi oblíbené pláže v Savusavu patří Namale Resort Beach, Natewa Bay Beach, Jean-Michel Cousteau Resort Beach a Branford Beach. Všechny tyto pláže jsou nádherné a nabízejí možnost odpočinku, šnorchlování a procházek.

5. Jak se ubytovat v Savusavu?
Savusavu nabízí širokou škálu ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními resorty, rodinnými hotely a cenově dostupnými penziony. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní cestovní sezóně.

6. Je v Savusavu bezpečno?
Savusavu je obecně považováno za bezpečné místo pro návštěvu. Nicméně, jako v jakékoli jiné destinaci, je stále důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenných věcí v bezpečí a vyhýbání se osamoceným a neosvětleným oblastem v noci.

7. Jaká je místní kuchyně v Savusavu?
Místní kuchyně v Savusavu je převážně založena na rybách a mořských plodech. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je kokosový chléb, lovo (pečené jídlo v zemi), palusami (obalovaná banánová listy s rybou nebo masem) a mnoho dalších exotických pokrmů.

Doufám, že tyto odpovědi vám pomohou ať už plánujete návštěvu Savusavu nebo chcete vědět více o této krásné destinaci!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky