Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Cartagena

Dovolená Kolumbie Cartagena


Cartagena – Kolumbijský skvost na pobřeží Karibského moře

Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou malebné architektury, bohaté historie a nádherných pláží, pak je Cartagena v Kolumbii tou správnou volbou. Tato malebná přístavní město leží na severním pobřeží Kolumbie a nabízí návštěvníkům bohatý kulturní zážitek.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Cartageně je historické město zapsané na seznamu UNESCO. Kouzelné uličky plné pastelových domů, koloniální architektura a starobylé kamenné zdi, které ohraničují historické centrum, vyprávějí bohatou historii tohoto místa. Procházejte uličkami města a objevujte tajemství koloniálního odkazu Kolumbie. Navštivte náměstí Plaza de Bolivar, kde můžete obdivovat monumenty a památníky věnované kolumbijskému bojovníku za nezávislost Simónovi Bolívarovi.

Cartagena je také známá svou opevněnou historií. Úchvatný pohled na město z hradu Castillo de San Felipe de Barajas vám připomene dlouholetou historii dobytí a obrany města. Prozkoumejte tajemná podzemí hradu a přesvědčte se sami o jeho jedinečnosti. Kromě toho můžete navštívit také Muzeum zlata v centru města a obdivovat zlaté artefakty a šperky z období před příchodem Španělů.

Cartagena nikdy nezklame ani ty, kteří touží po odpočinku na sluneční pláži. Město je obklopeno nádhernými plážemi Karibského pobřeží, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Roztáhněte ručník na plážích Bocagrande či El Laguito a vychutnávejte si sluneční paprsky a tyrkysové moře. Milovníci vodních sportů se mohou vydat na potápění a odhalit bohatství korálového útesu v Karibském moři, který je jedním z nejdivočejších ekosystémů světa.

Kromě krás přírodních scén nabízí Cartagena i dynamickou atmosféru města. Protagonisty jsou zde tanečníci salsa, kteří během večerů tancují v ulicích, až ulice přetékají rytmickými tóny a energií. Toto taneční umění je nedílnou součástí kolumbijské kultury a je skvělou příležitostí pro turisty, aby se naučili základy salsy a zcela se ponořili do kolumbijského životního stylu.

Cartagena je snadno dostupná pro turisty z celého světa díky svému mezinárodnímu letišti Rafaela Núñeze. Město také nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních resortů až po útulné hostely, které splní očekávání každého cestovatele.

Takže, jestliže plánujete dovolenou plnou dobrodružství, kultury i odpočinku na pláži, pak je Cartagena v Kolumbii pravým místem pro vás. Objevte kouzlo tohoto exotického přístavního města a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Karibského moře.


Letenka Kolumbie Cartagena


Kolumbie, země plná kultur, přírodní krásy a ospalých pláží, láká turisty z celého světa. Oblíbeným cílem cestovatelů je město Cartagena, které je nejen obklopeno karibským mořem, ale také nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

Pokud se chystáte na vaší cestě do Kolumbie, rádi bychom vás seznámili s úžasnou letenkou do Cartageny, kterou si můžete zakoupit od společnosti Avianca.

Avianca je jednou z největších leteckých společností v Latinské Americe a jejich lety do Cartageny jsou velmi populární. Díky četným letům a konkurenci na trhu můžete najít zajímavé nabídky za velmi atraktivní ceny.

Pokud hledáte let do Cartageny z Evropy, můžete zvažovat odlet z Madridu, Barcelony nebo Frankfurtu. Z těchto destinací se můžete do Kolumbie dostat s jedním až dvěma přestupy.

Po příletu do města Cartagena se můžete těšit na nádherné architektonické památky, jako je například pevnost San Felipe de Barajas, která byla postavena na ochranu města před piráty. Můžete navštívit také katedrálu, která je jednou z nejvýznamnějších památek města, či procházet se historickými uličkami plnými krásných staveb a barev.

Navíc můžete zažít i nezapomenutelné zážitky v okolí města, například si zajet na koni do Karibiku nebo si užít odpočinku na bílých plážích.

Letenku do Kolumbie musí mít každý milovník cestování na své bucket listu. Navštívte krásné město Cartagena, užijte si nezapomenutelné zážitky a poznávejte kolumbijskou kulturu. S letenkou do Cartageny od Aviancy můžete za překvapivě nízkou cenu a snadno se dostat do jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Cartagena


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Cartageny v Kolumbii?
- Nejlepší období k návštěvě Cartageny je od prosince do března, kdy je suché a slunečné počasí.

2. Jak se dostat do Cartageny z letiště?
- Z letiště Rafael Núñez můžete do centra Cartageny cestovat taxíkem, autobusem nebo shuttle servisem. Taxík je nejrychlejší a pohodlný způsob dopravy.

3. Kde se nachází nejznámější památky v Cartageně?
- Nejznámější památky v Cartageně jsou opevněná historická čtvrť, Castillito de Santa Clara, Castillo de San Felipe de Barajas a Convento de la Popa.

4. Jakou měnu používají v Cartageně?
- V Cartageně se používá kolumbijské peso (COP).

5. Je třeba se očkovat před návštěvou Cartageny?
- Před návštěvou Cartageny je doporučeno očkování proti žloutence, hepatitidě A a B a žloutence.

6. Jaká je situace s bezpečností v Cartageně?
- Cartagena je relativně bezpečné město, ale je nutné dodržovat základní opatření, jako například nosit cennosti v bezpečných kapsách, být obezřetný ve veřejných prostorech a vyhnout se tmavým a opuštěným místům.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity a atrakce v Cartageně?
- Některé oblíbené aktivity a atrakce v Cartageně zahrnují procházky po starém městě, návštěvu památek, jako jsou opevnění a klášter a výlety na okolní ostrovy, jako je Islas del Rosario.

8. Jaké jsou tradiční kolumbijské pokrmy, které bych měl v Cartageně ochutnat?
- Na talíři v Cartageně nesmí chybět ceviche (mořský plod), arepas (kukuřičné placky), patacones (smažené banány) a rýže s kokosem.

9. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání ostrovů Islas del Rosario?
- Nejlepší způsob prozkoumání ostrovů Islas del Rosario je vydat se na výlet lodí nebo katamaránem, které nabízejí výlety za potápěním a šnorchlováním.

10. Jaké jsou některé oblíbené pláže v Cartageně?
- Některé oblíbené pláže v Cartageně zahrnují Bocagrande, Playa Blanca a Punta Arena.


Počasí Kolumbie Cartagena


Cartagena je jedno z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších měst Kolumbie. Nachází se na severozápadě země, na pobřeží Karibského moře, a je známé svým teplým a slunečným počasím, které je přítomné po většinu roku.

Svěží mořský vánek udržuje teploty v Cartageně příjemné během celého roku. Průměrná denní teplota v Cartageně se pohybuje mezi 28 a 30 ° C, s teplotami v noci obvykle mírně klesající na 24 ° C. Během letních měsíců (prosinec až únor) se teploty mohou vyšplhat až na 32 ° C, zatímco v zimních měsících (červen až srpen) zůstanou teploty kolem 28-29 ° C. Díky tomu je Cartagena vynikající destinací pro ty, kteří si chtějí užít slunce, pláže a teplé počasí.

Cartagena má roční srážky kolem 1 000 mm, což je vysoké množství srážek, ale díky své poloze na pobřeží se seriálně vyskytují přeháňky, ty obvykle nevydrží příliš dlouho a po několika minutách jsou pryč. Nejdéle trvají deště v měsících od května do listopadu, kdy mohou být déle několik hodin nebo dokonce dní. Cartagena leží v oblasti, která je náchylná k hurikánům, přesto je kvůli dobrému fungování klimatologických systémů nebezpečí velmi malé.

Cartagena je město, které nabízí vynikající možnosti k odpočinku, turistice a výletům, zejména kvůli svému klidnému a teplému počasí, které umožňuje trávit většinu času venku. Město má mnoho pláží, parků a historických památek, které můžete navštívit a užívat si sluneční paprsky. Turisté v Cartageně si často užívají plavání v moři, potápění, surfování a jiné vodní sporty. Cartagena rozhodně není místo, kde byste se měli nudnit, a pokud si sem jednou zavítáte, budete chtít zůstat na víc než jen pár dnů, abyste si zde užili všechny tyto úžasné zážitky.


Ubytování Kolumbie Cartagena


Cartagena, známá také jako "Perla Karibiku", je malebné a historické město nacházející se na severu Kolumbie. Je to hlavní turistická destinace země díky svému bohatému koloniálnímu dědictví, krásným plážím, živým festiválům a jedinečné atmosféře. Když navštívíte Cartagenu, je důležité vybrat si správné ubytování, které vám umožní prozkoumat a vychutnat si vše, co toto fascinující město nabízí.

Cartagena nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje různým potřebám a rozpočtům cestovatelů. Od luxusních resortů a butikových hotelů až po útulné hostely a levné hotely, máte spoustu možností.

Pro ty, kdo hledají luxusní a výjimečné ubytování, jsou v Cartageně k dispozici některé z nejlepších hotelů na světě. Tyto hotely se nacházejí ve starém koloniálním centru města a nabízejí prvotřídní služby a zařízení. Můžete si tak vychutnat bazény s výhledem na moře, luxusní lázně a wellness centra a špičkové restaurace. Tyto hotely jsou ideální pro páry, kteří oslavují svatební cestu nebo hledají romantickou dovolenou.

Pro turisty s menším rozpočtem a cestovatele, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru města, jsou hostely skvělou volbou. V Cartageně najdete spoustu levných hostelů, které nabízejí čisté a pohodlné pokoje a sdílené zařízení, jako jsou kuchyně a společné obývací prostory. Hostely také často nabízejí organizované výlety a aktivity, které vám umožňují poznat město a jeho okolí.

Další možností je pronájem soukromého bytu nebo domu. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí. Mnoho majitelů nabízí své nemovitosti na pronájem prostřednictvím populárních platform jako je Airbnb, což umožňuje cestovatelům získat autentický zážitek z pobytu v Cartageně.

Když si vybíráte ubytování v Cartageně, je dobré zvážit i jeho umístění. Staré město, známé jako historické centrum, je nejoblíbenější částí města a je tu snadno přístupné památky, muzea, obchody a restaurace. Těsně vedle starého města se nachází moderní čtvrť Bocagrande, která je plná hotelů, obchodů a pláží. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí být blízko pláže a mít snadný přístup ke všem moderním vybavenostem.

Celkově je Cartagena neuvěřitelně krásným místem k návštěvě a nabízí nespočet možností ubytování pro každého cestovatele. S výběrem správného ubytování si můžete být jisti, že si maximálně užijete svůj pobyt v tomto kouzelném městě.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky