Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bahamy Eleuthera

Letenka Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších dovolenkových cílů na světě a ne nadarmo. Tyto nádherné ostrovy na Karibiku nabízejí idylické pláže, tyrkysově modré moře a bohatý podvodní svět. Jedním z nejskrytějších pokladů Baham je ostrov Eleuthera, který patří mezi nejkrásnější a nejmalebnější místa tohoto souostroví.

Ale jak se na Eleuthera dostat? Nejjednodušší cestou je pořídit si letenku. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety na ostrov Eleuthera. Mezinárodní letiště se nachází ve Freeportu, které je druhým největším městem na Grand Bahama. Zde se můžete přestoupit na vnitrostátní spoje, které vás dopraví přímo na ostrov Eleuthera. Doba letu z Freeportu na Eleuthera trvá zhruba 20 minut.

Další možností je nalézt přímý let na mezinárodní letiště na ostrově Eleuthera. Nejbližší mezinárodní letiště je v hlavním městě Baham - Nassau. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety z různých částí světa přímo do Nassau. Po příletu do hlavního města si můžete jednoduše spočítat vnitrostátní lety na Eleuthera. Doba letu z Nassau na Eleuthera je asi 30 minut.

Jakmile přistanete na Eleuthera, budete okouzleni krásou a klidem ostrova. Eleuthera je známá svými úchvatnými plážemi, které se řadí mezi nejkrásnější na světě. Nejznámější pláží na ostrově je Pink Sands Beach, která je dlouhá 5 km a její písek má nádherně růžovou barvu. To je opravdu jedinečné a určitě stojí za návštěvu.

Na Eleuthera si rovněž můžete užít aktivit jako je potápění, šnorchlování, rybaření, plavání se delfíny a procházky po džungli. Ostrov je také domovem mnoha divokých zvířat, jako jsou želvy, rejnoci a leguáni. Můžete si také prohlédnout ruiny starých pirátských přístavů, což je skvělá zábava pro všechny dobrodruhy.

Pokud máte šťastnou cestu na Bahamy, nezapomeňte zařadit návštěvu ostrova Eleuthera na svou seznam. Letenka na Bahamy pro vás otevře dveře do tohoto ráje na zemi.


Dovolená Bahamy Eleuthera


Bahamy jsou oblíbenou dovolenkovou destinací, která nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré moře a tropickou atmosféru. Mezi mnoha ostrovy Baham najdete také ostrov Eleuthera, který je znám svou krásou a klidem.

Eleuthera je dlouhý a úzký ostrov, který se nachází na východním okraji Baham. Díky své izolaci od turistického ruchu je ostrov ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Na Eleutheře najdete mnoho neobydlených pláží, které vám nabídnou pocit, že jste na soukromém rajském ostrově.

Mezi nejznámější pláže na Eleutheře patří French Leave Beach, Double Bay Beach a Ten Bay Beach. Tyto pláže jsou obklopeny překrásnou přírodou a nabízejí křišťálově čistou vodu. Můžete se tady koupat, šnorchlovat nebo si jen tak užívat poklidný den na pláži.

Kromě relaxace na plážích si na Eleutheře můžete vyzkoušet i další aktivity. Ostrov je populární mezi potápěči díky svým korálovým útesům a možnosti objevovat tajemné podvodní jeskyně. Pro milovníky přírody je zde také mnoho stezek, které vedou k vodopádům, lagunám a dalším přírodním krásám.

Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete navštívit město Governor's Harbour, které je hlavním městem Eleutheře. Zde můžete vidět historickou architekturu, barevné domky a tradiční obchody. Město je také známé svými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako je čerstvé mořské plody a bahamská kuchyně.

Pro ubytování na Eleutheře najdete různé možnosti, od luxusních resortů až po levné bungalovy na pláži. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat ostrov ve vlastním tempu, je možné si pronajmout auto nebo si vzít výletní loď.

Vzhledem k tomu, že Eleuthera není tolik navštěvovaná jako jiné bahamské ostrovy, můžete si na této dovolené užít klid a soukromí. Pokud hledáte ráj na zemi s nádhernými plážemi a fascinující přírodou, Eleuthera na Bahamách je to pravé místo pro vás.


Počasí Bahamy Eleuthera


Bahamy, konkrétně ostrov Eleuthera, jsou známé svým teplým a slunečným počasím. Leží v jižní části Atlantského oceánu a tvoří součást stejnojmenného ostrovního státu Bahamy. Tato tropická destinace je oblíbená mezi turisty, kteří sem přijíždějí užívat si krásných pláží, klidného oceánu a teplého podnebí.

Počasí na Bahamách, včetně ostrova Eleuthera, je ovlivněno tropickým klimatem. Teploty zde jsou převážně vysoké a pohybují se mezi 24 až 32 °C po většinu roku. Nejnižší teploty se vyskytují v zimních měsících, kdy se pohybují kolem 20 °C. Průměrná teplota vody v moři je příjemných 25 až 28 °C, což láká turisty k plavání, potápění a dalším vodním aktivitám.

Srážky na Bahamách jsou nejvyšší během léta a v období hurikánů, které trvá od června do listopadu. Během těchto měsíců dochází k výskytu silných bouří a dešťových přeháněk. Avšak délka těchto dešťových období se obvykle pohybuje v rozmezí několika hodin až dnů, takže se stále najde dostatek slunečných dnů.

Pokud plánujete návštěvu Baham během léta nebo období hurikánů, je důležité sledovat předpověď počasí a aktuální varování. Hurikány mohou být silné a poškozující, a je proto vhodné být vždy připraven a přizpůsobit se dané situaci.

Eleuthera patří k ostrovům, které jsou méně rušné a ještě neobjevené masovým turismem. Přestože jej pravidelně navštěvují turisté díky jeho nádherným plážím a úžasnému podmořskému světu, stále si zachovává svůj klid a autentičnost. Návštěvníci mohou očekávat slunečné počasí, které ideálně doplňuje krásu přírody a lagun.

Krátkým přehledem počasí na Bahamách a ostrově Eleuthera lze tedy shrnout, že je zde převažující teplé a slunečné počasí po většinu roku. Než se vydáte na cestu, je vždy dobré zkontrolovat aktuální předpověď počasí a být připraven na případné náhlé změny. Buďte připraveni užít si krásných pláží, relaxovat na slunci a objevovat podmořský svět přírodního ráje, který Bahamy a jejich ostrovy nabízí.


Ubytování Bahamy Eleuthera


Bahamy Eleuthera je mystický ostrov s nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou. Je to ideální místo pro dovolenou plnou relaxace a užívání si slunečních paprsků. Pokud se rozhodnete pro návštěvu světa Bahamů, ať už se jedná o dovolenou se svými blízkými nebo romantickou cestu s partnerem, určitě byste měli přemýšlet o ubytování na ostrově Eleuthera, kde můžete najít krásná místa k pobytu.

Ulehnete si na luxusním lůžku se zlatými řetězy a sklenicí chladné limonády v ruce? Nebo se rozhodnete pro rodinný styl ubytování s tradicí a poklidem? Ať už máte jakékoliv představy o ubytování na ostrově Eleuthera, můžete se těšit na nezapomenutelný zážitek. Následující jsou příklady nejlepších ubytování k dispozici na Bahamách Eleutheře.

1. Cove Eleuthera

Cove Eleuthera je hotel se stoupající popularitou na Bahamách, díky své velké nabídce a luxusnímu prostředí. Nachází se na západním pobřeží ostrůvku, v obklopení tůní pokrytých borovicemi a palmami. Tento hotel nabízí krásnou pláž, kde si můžete užít neomezené vodní aktivity a podle vlastního výběru můžete také návštěvovat pláže v okolí. Hotel má velký bazén, kde si můžete odpočinout a spravovat svou tělesnou kondici. V zahraniční restauraci pak najdete dokonalou nabídku jídel a nápojů.

2. Pineapple Fields Resort

Dalším ideálním místem pro ubytování na Bahamách Eleutheře je Pineapple Fields Resort. Je to ideální volba pro rodiny a páry, kteří hledají klidnou relaxační dovolenou. Resort se nachází blízko pláže, kde si můžete odpočinout a užívat si své volno. Pokud se rozhodnete mít ve své úpravě pokoj s vlastním kuchyňským koutem, můžete na něm připravit skvělé pokrmy, kterými si můžete polepšit.

3. Tippy's Restaurant and Beach Hotel

Tisky’s Restaurant and Beach Hotel je krásné ubytování na Bahamách Eleutheře, které je perfektní, pokud hledáte intimní a romantickou atmosféru. Nachází se na pláži, která je ideální pro turisty, kteří milují vodní sporty. Kromě pláže najdete v hotelu také unikátní zahraniční restauraci a zahradu, kde si můžete odpočinout a užívat si klidu.

4. The One Eleuthera Foundation

Začneš-li myslet více ekologicky, ubytování na Bahamách Eleutheře není složité najít. One Eleuthera Foundation je jednou z nejlepších možností, pokud chcete mít ubytování v ekologickém stylu. Hotel je postaven v unikátním a tradičním stylu, který splňuje skvělé společenskodobré zvyklosti ostrova. Nachází se na pláži a nabízí komfortní pobyt se spoustou vynikajících aktivit v okolí.

5. The Island Farm

The Island Farm je krásné a klidné ubytování na Bahamách Eleutheře, kde si můžete vychutnat zelený styl života. Nachází se v tradiční nezávislé oblasti, kde se turisté mohou naučit více o této oblasti a ochránění přírody. Hotel je velmi pěkně zařízen a postaven se zřetelem na tradice Baham.

Konečný verdikt

Když se rozhodnete pro návštěvu Baham Eleutheře, můžete si být jistí, že si užijete zážitky pravého ostrova s místními a vynikajícími možnostmi ubytování. Pokud hledáte perfektní pobyt na ostrově, doporučujeme se podívat na jednotlivé možnosti a najít tu nejlepší pro vás. Bez ohledu na to, jaké můžete vybrat, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v Bahamách Eleuthera.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Eleuthera


1. Jak se dostat na Eleutheru z Baham?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je na ostrově New Providence v Nassau. Zde je možné se přestoupit na vnitrostátní lety nebo trajekt, kterým se dostanete na Eleutheru.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Eleuthery?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Eleuthery je mezi prosincem a dubnem, kdy je zde příjemné teplé počasí a minimální srážky.

3. Kde se na Eleutheře ubytovat?
Odpověď: Na Eleušeře je možné si najít ubytování v hotelu, resortu nebo pronajmout si soukromou vilu nebo apartmá. Nejpopulárnější lokalitou pro ubytování je Harbor Island.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Eleutheře?
Odpověď: Mezi nejkrásnější pláže na Eleutheře patří French Leave Beach, Ten Bay Beach a Lighthouse Beach.

5. Co je možné dělat na Eleutheře?
Odpověď: Na Eleutheře je možné se věnovat aktivitám jako je potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kajaku, surfování nebo procházky po přírodě.

6. Je na Eleutheře snadné se orientovat?
Odpověď: Eleuthera je relativně malý ostrov, takže je poměrně snadné se zde orientovat. Místní lidé jsou vstřícní a rádi pomohou s orientací.

7. Jaká je místní kuchyně na Eleutheře?
Odpověď: Tradiční místní kuchyně na Eleutheře se skládá převážně z čerstvých mořských plodů, ryb, langust, ale také z tropického ovoce a zeleniny.

8. Jaké jsou kulturní atrakce na Eleutheře?
Odpověď: Mezi kulturní atrakce na Eleutheře patří například Preacher's Cave, kde se ukrývali první kolonisté, či Glass Window Bridge, který nabízí úchvatný výhled na moře.

9. Existuje na Eleutheře veřejná doprava?
Odpověď: Na Eleutheře není většina veřejná doprava, takže nejlepší způsob, jak se zde pohybovat, je si pronajmout auto.

10. Jaké jsou nejpopulárnější památky na Eleutheře?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější památky na Eleutheře patří například světově proslulá růžová pláž Harbor Island, historické námořní vyhlídky a zachovalé koloniální budovy ve městě Governor's Harbour.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky