Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Katar Katarské muzeum uměleckých děl

Ubytování Katar Katarské muzeum uměleckých děl


Katar, malá země ležící na Arabském poloostrově, nabízí svým návštěvníkům mnoho turistických atrakcí. Mezi nejvíce oblíbené patří Katar Katarské muzeum uměleckých děl, které se nachází v srdci hlavního města Dauhá.

Muzeum bylo otevřeno v roce 2008 a stalo se důležitým centrem pro kulturu, umění a vzdělávání nejen v Kataru, ale i v celé oblasti. Jeho sbírky obsahují více než 17000 uměleckých děl od více než 3000 umělců z celého světa. Tyto sbírky se skládají ze starověkých artefaktů, tapiťových vzorů, islámských maleb a sochařských děl a také z děl moderních umělců z celého světa.

Jedním z nejvýznamnějších exponátů muzea je šperk dýhovaný z perlové ulity, která patřila katarští šejchové nosívali v době těžby perel. Dalším významným exponátem jsou tzv. tapiserie (tj. tapiťové potahy), které zobrazují scény ze starověké Persie, Egypta a Řecka.

Kromě trvalých expozic muzeum také pořádá různé tematické výstavy, které se věnují různým obdobím historie, národním tradicím, modernímu umění a dalším tématům. Mezi nejúspěšnější výstavy patří "Picasso v Kataru", "Zpět k budoucnosti: 30 let výzkumu a soudobé umění" a "Islám a kresba - umělecké tradice a inovace".

Pro návštěvníky má muzeum připraveno několik interaktivních programů, včetně přednášek, workshopů, vzdělávacích kurzů a kulturních akcí. Návštěvníci mohou také navštívit muzejní obchod, kde si mohou zakoupit suvenýry a umělecké díla.

Katar Katarské muzeum uměleckých děl je nejen příležitostí pro poznání uměleckých děl z celého světa, ale také příležitostí k poznávání katarské kultury, historie a tradic. Pro svou bohatou a rozmanitou sbírku a neustálé pořádání výstav je to bezesporu jedno z nejvýznamnějších muzeí umění na celém Blízkém východě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Katarské muzeum uměleckých děl


Samozřejmě! Zde je přehled nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Katar Katarského muzea uměleckých děl:

1. Kde se nachází Katar Katarské muzeum uměleckých děl?
- Katar Katarské muzeum uměleckých děl se nachází v Dauhá, hlavním městě Kataru.

2. Jaké umělecké díla jsou v muzeu vystavena?
- Muzeum se specializuje na moderní a současné umění, a proto zde najdete různé formy uměleckých děl, včetně malby, soch, fotografie, videa a dalších.

3. Jaké jsou otevírací hodiny muzea?
- Muzeum je otevřeno od neděle do čtvrtka od 9:00 do 19:00 hodin a v pátek od 13:30 do 19:00 hodin. V sobotu je muzeum zavřeno.

4. Kolik stojí vstupné do muzea?
- Vstupné do Katar Katarského muzea uměleckých děl je zdarma pro veřejnost.

5. Nabízí muzeum průvodcovské prohlídky?
- Ano, muzeum poskytuje zdarma průvodcovské prohlídky ve vybraných jazycích. Je třeba si průvodcovskou prohlídku předem rezervovat.

6. Má muzeum restauraci nebo kavárnu?
- Ano, muzeum má restauraci a kavárnu, kde si můžete odpočinout a občerstvit se během návštěvy.

7. Je muzeum přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
- Ano, muzeum je plně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Jsou zde výtahy a bezbariérový přístup ke všem výstavním prostorům.

8. Nabízí muzeum programy pro děti?
- Ano, muzeum pořádá různé programy a workshopy pro děti, které je seznamují s uměním a uměleckými technikami.

9. Můžu si fotit ve muzeu?
- Ano, je dovoleno fotografovat ve většině výstavních prostorů. Nicméně je důležité dodržovat pokyny ohledně blesku a stativů.

10. Kde se mohu dozvědět více informací o aktuálních výstavách?
- Aktuální výstavy a další informace o Katar Katarském muzeu uměleckých děl můžete nalézt na oficiální webové stránce muzea nebo prostřednictvím jejich sociálních médií.


Dovolená Katar Katarské muzeum uměleckých děl


Katar je země, která se nachází na Arabském poloostrově a je jedním z nejbohatších států na světě díky své těžbě zemního plynu a ropy. Kvůli svému bohatství a modernímu stylu života se stala oblíbenou turistickou destinací pro mnoho lidí z celého světa.

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří Katarovské muzeum uměleckých děl, což je jedno z nejvýznamnějších muzeí v zemi. Nachází se v centru Dauhu, hlavním městě Kataru, a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z průzkumu uměleckých a kulturních pokladů z celého světa.

Muzeum má na svém rozloze téměř 13 tisíc metrů čtverečních a je vybaveno moderními technologiemi, jako jsou interaktivní obrazovky a multimediální nástěnné panely. V muzeu najdete mnoho uměleckých sbírek, které zahrnují nejen tradiční katarskou kulturu, ale také umělecká díla ze všech koutů světa.

Mezi nejvíce exkluzivní výstavy patří výstava islámského umění, která obsahuje jedinečné kousky, jako jsou ručně psané korány, malby a keramika. Muzeum také nabízí rozsáhlou sbírku moderních a současných děl od umělců z celého světa, včetně katarských umělců.

Mezi další atrakce patří expozice archeologických nálezů a historie Kataru, která zachycuje vývoj země od antiky až do moderní doby. Návštěvníci si mohou prohlédnout artefakty jako starodávné zbraně, náboženské ikony a exotické sbírky lovců.

V muzeu mohou návštěvníci také navštívit knihovnu, která obsahuje tisíce knih a publikací týkajících se umění a kultury. Knihovna je otevřená veřejnosti zdarma a nabízí zdroje, které pomáhají k rozšíření zájmu o umění a kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Katarovské muzeum uměleckých děl, určitě nebudete litovat. Muzeum nabízí unikátní zážitek z průzkumu uměleckých děl a kultury z celého světa. To je důvod, proč je muzeum jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Kataru a proč si ho návštěvníci tolik oblíbili.


Počasí Katar Katarské muzeum uměleckých děl


V Kataru panuje typické subtropické suché a horké klima s minimem srážek. Navzdory tomu, že je země lemována mořem, vnitrozemím proudí horký a suchý vzduch. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 50 stupňů Celsia. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy se teploty snižují na přibližně 20 stupňů Celsia.

Katarské muzeum uměleckých děl se nachází v hlavním městě Dauhá, které se nachází na pobřeží Perského zálivu. Právě díky tomu má muzeum velmi dobré podmínky pro uchování uměleckých děl v ideální klimatické a bezpečnostní situaci. Klimatizovaný interiér umožňuje udržovat optimální teplotu a vlhkost pro každý druh uměleckého díla.

V létě, tedy v období od června do srpna, kdy jsou teploty velmi vysoké a vlhkost vysoká, je vstup do muzea zdarma, aby návštěvníci nemuseli trpět ani chvíli venkovním horkem. V ostatních obdobích je vstup poplatný.

Muzeum uchovává více než 6000 uměleckých děl, které pocházejí z různých časových období a geografických oblastí. Spolu s těmito díly poskytuje muzeum také celou řadu programů, včetně workshopů a výstav, které poskytují návštěvníkům jedinečnou příležitost lépe pochopit a uctít umění z celého světa.

Věříme, že tento článek poskytl pár zajímavostí jak o počasí v Kataru, tak o tamějším muzeu uměleckých děl, a pomohl vám snad uspořádat své plány na předávání umění.


Letenka Katar Katarské muzeum uměleckých děl


Katarské muzeum uměleckých děl, známé také jako MIA (Museum of Islamic Art) se nachází v katarském hlavním městě Dauhá. Tohle úchvatné muzeum je jedním z největších sbírek uměleckých děl islámského světa a je velmi oblíbené mezi návštěvníky z celého světa.

MIA bylo otevřeno v roce 2008 a rychle se stalo jednou z hlavních turistických atrakcí Kataru. Budova, ve které je umístěno, je stejně impozantní jako samotné sbírky uměleckých děl. Je navržena renomovaným architektem I. M. Pei, který je známý svými modernistickými konstrukcemi a také navrhl i slavnou pyramidu na nádvoří Luvru v Paříži.

Jakmile vstoupíte do muzea, budete okouzleni atmosférou a nádhernými exponáty. Sbírky MIA zahrnují tisíce uměleckých děl, mezi nimiž najdete malby, sochy, keramiku, tapiserie, kaligrafii a šperky. Všechny tyto exponáty pocházejí ze zemí, které praktikovaly islám a jsou datovány do období od 7. do 19. století.

Jednou z nejvýznamnějších exponátů je zlatý dýka z 10. století, ozdobený drahými kameny a smaragdy. Tento klenot je jen jedním z mnoha příkladů precizního řemeslného umění, které se v muzeu nachází. Výstavy jsou rozděleny tematicky a přibližují návštěvníkům jedinečnou historii a kulturu islámských zemí.

V muzeu také najdete moderní technologie a interaktivní prvky, které pomáhají návštěvníkům proniknout hlouběji do umělce a historie. Pokud se zajímáte o umění, kulturu a historii, muzeum je pro vás skvělým místem, kde získáte vzácný pohled na rozmanitost a bohatství islámského uměleckého dědictví.

Dalším důležitým prvkem muzea je jeho umístění. Nachází se na umělém ostrově v Dauhá Bay, což z něj činí ideální místo pro relaxaci a odpočinek. Na ostrově najdete také kavárny, restaurace a procházky s výhledem na moře a panorámu města, která je nezapomenutelná.

Katarské muzeum uměleckých děl je takovým pokladem, který láká návštěvníky z celého světa. Je to místo, které kombinuje dokonalou architekturu s bohatou historií a uměleckou tradicí islámského světa. Pokud plánujete svou cestu do Dauhá, nezapomeňte zařadit toto muzeum do svého seznamu povinných zastávek. Určitě si odnesete nezapomenutelné zážitky a objevíte dosud neznámé aspekty islámského umění.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky