Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Ta Prohm

Letenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je jednou z nejexotičtějších destinací, kterou si můžete vybrat pro svou dovolenou. Tento neobvyklý koutek světa je plný fascinující historie, překrásné přírody a zvláštní kultury, kterou musíte vidět na vlastní oči. Pokud plánujete cestu do Kambodže, přemýšlejte o návštěvě nejoblíbenější turistické atrakce v regionu - chrámu Ta Prohm.

Ta Prohm je hinduistický chrám v oblasti Angkor, který byl postaven v 12. století. Tento chrám byl opuštěn a po léta zůstával opuštěný. Díky tomu se stal během let jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Kambodži. To vše díky místní přírodě, která si časem vzala na starost chrám a zakryla ho stromy a další vegetací.

Navštívit chrám Ta Prohm je opravdu jedinečný zážitek. Cesta k němu vás zavede přes neuvěřitelně hustou džungli, kde se vám bude zdát, že jste v jiném světě. Když konečně dorazíte na místo, uvidíte Ta Prohm - mohutný hinduistický chrám obklopený mohutnými stromy a rostlinami, které se snaží vtrhnout dovnitř.

Chrámová konstrukce je silně poznamenána poškozením a zubem času, ale i přesto je stále nádherný. Kamenné bloky a zdi chrámu jsou pokryty mechy a lišejníky, což dodává chrámu zvláštní atmosféru. Stromy jsou natolik mohutné, že si musely najít svou cestu růstem po celé konstrukci, a to je to, co chrám Ta Prohm dělá tak speciální.

Pokud máte v plánu navštívit Kambodžu a nevíte, jak tam letět, můžete zvážit letenku Kambodža Ta Prohm. Ta vás dovezou až do Siem Reap, odkud se můžete dostat do mnoha turistických atrakcí. Pokud máte to štěstí, můžete dokonce vidět Ta Prohm z ptačí perspektivy. Let z Prahy a Brna stojí cca 20 000 - 25 000 Kč.

Nezapomeňte, že návštěva chrámu Ta Prohm přináší nevšední zážitky. Tento chrám dýchá historií, probouzí zvědavost a dodává pocit, že se nacházíte v něčem velmi důležitém a záhadném. Pokud hledáte něco, co vám uchvátí mysl a tělo zároveň, neváhejte a navštivte Ta Prohm v Kambodži.


Počasí Kambodža Ta Prohm


Kambodža je zemí bohatou na historická místa a památky, které každoročně lákají tisíce turistů z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je chrám Ta Prohm.

Chrám Ta Prohm, původně známý jako Rajavihara, byl postaven v 12. století za vlády krále Jayavarmana VII. Nachází se v archeologickém parku Angkor, nedaleko města Siem Reap. Tento chrám je známý svým unikátním vzhledem, který je kombinací přírody a lidské architektury.

Ta Prohm je jednou z nejmalebnějších památek v Kambodži díky svému zanedbanému stavu a zákoutím porostlým obrovskými kořeny. Mnoho stromů, včetně fíkovníků a kapoků, proniká do zdiva a vytváří nádherné scenérie. Tyto obrovské kořeny se prolínají s kamennými stěnami a vytvářejí dojem, že se příroda vynořila nad lidskou tvorbou.

Navštěva Ta Prohm je jako cesta časem, když se procházíte mezi zchátralými budovami a obrovskými stromy. Chrám byl záměrně ponechán v takovém stavu, aby ukázal, jakým způsobem příroda postupně získávala zpět svá území po opuštění města Angkor. Tento ojedinělý pohled na ruinu přitahuje mnoho turistů, kteří chtějí zažít tajemství a romantiku tohoto místa.

Klima v Kambodži je tropické s dvěma sezónami - suchou a deštivou. Ta Prohm může být navštíven v průběhu celého roku, ale nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do března, kdy je suché období. V těchto měsících se teploty pohybují kolem 25-30 °C a je méně pravděpodobné, že se setkáte s prudkými dešti. Během deštivého období, které trvá od května do října, mohou být přístupy k chrámu kluzké a některé cesty mohou být obtížněji průchodné kvůli dešti.

Při návštěvě Ta Prohm je důležité mít vhodné oblečení a obuv. Doporučuje se nosit světlé a vzdušné oblečení, abyste se cítili pohodlně v horkém podnebí. Také se doporučuje nosit klobouk a sluneční brýle, aby se minimalizovaly nepříjemnosti způsobené slunečním zářením. Nezapomeňte také vzít si s sebou lahvičku s vodou, abyste se udrželi hydratovaní v průběhu dlouhé prohlídky. Kromě toho je důležité si vzít s sebou repelent proti komárům, protože v oblasti se vyskytuje mnoho hmyzu.

Ta Prohm je fascinujícím místem, které nabízí nejen historii a dokonalou architekturu, ale také přírodní krásu. Pro ty, kteří si chtějí užít unikátní atmosféru tohoto místa a zároveň se zastavit okouzlením přírody, je Ta Prohm ideální volbou. Připravte se na výjimečnou cestu časem, která vás nechá bez dechu.


Dovolená Kambodža Ta Prohm


Kambodža je země bohatá na historii a kulturu, nabízí návštěvníkům mnoho úžasných památek a míst k prozkoumání. Jedno z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Kambodži je chrám Ta Prohm.

Ta Prohm je chrám, který se nachází v Angkoru, starobylém hlavním městě Khmerské říše. Byl postaven v polovině 12. století králem Jayavarmanem VII a sloužil jako buddhistický klášter. Chrám je známý svými mohutnými stromy zaplétajícími se do zdí a střechy chrámu, což dává místu neskutečně působivý vzhled.

Časem se chrám Ta Prohm stal jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Angkoru, částečně díky filmu "Tomb Raider" s Angelinou Jolie, který zde byl natočen. Díky tomu se Ta Prohm stal ikonickým symbolem Kambodže.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků Ta Prohm jsou tedy tyto obrovské stromy. Jejich silné kořeny se zapíchly do kamenné architektury chrámu a po letech se stromy spojily s budovami, což dává tomuto místu jedinečnou atmosféru. Když procházíte mezi zelenými stromovými tunely a díváte se na mohutné kořeny, cítíte se jako v jiném světě.

Kambodža Ta Prohm láká turisty z celého světa. Je to místo, které vás přenese do minulosti a dovolí vám prozkoumat fascinující spojení přírody a lidstva. Je zde něco magického a tichého, co vás doslova vezme dechem.

Při návštěvě Ta Prohm je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou památku Světového dědictví UNESCO. Musíte proto dodržovat pravidla a postupovat podle značek a ukazatelů. Dbejte také na to, abyste při prohlídce respektovali místo a nevážně se s ním zacházeli. Ta Prohm je také otevřený jen v určitých časech, abyste měli možnost se vyhnout davům turistů a měli plný čas na prozkoumání a fotografování.

Ta Prohm je jedinečným zážitkem a rozhodně stojí za to jej zařadit do svého seznamu míst, která chcete navštívit v Kambodži. Bude to pro vás nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne nejen krásnou přírodu a historii, ale také možnost se zhluboka ponořit do kultury tohoto nádherného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Ta Prohm


Nejčastější dotazy a odpovědi o Kambodži, Ta Prohm:

1. Co je Ta Prohm?
Ta Prohm je buddhistický chrám nacházející se v Angkoru v Kambodži. Je známý svými troskami a stromy, které zasahují do budov.

2. Jak se dostanu do Ta Prohm?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ta Prohm, je pronajmout si tuktuk nebo taxi v Siem Reap a jet do komplexu Angkor. Ta Prohm se nachází asi 3 km od hlavního vesnického okruhu.

3. Jaká je vstupní cena do Ta Prohm?
Vstupné do komplexu Angkor, který zahrnuje návštěvu Ta Prohm, se různí podle délky pobytu. V roce 2021 je cena jednodenního lístku 37 USD, třídenního 62 USD a sedmidenního 72 USD.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ta Prohm?
Nejlepší čas na návštěvu Ta Prohm je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů a teploty jsou příjemnější. Kromě toho je také dobré navštívit Ta Prohm mimo nejrušnější turistickou sezónu, která trvá od listopadu do února.

5. Jaké jsou nejzajímavější vlastnosti Ta Prohm?
Nejzajímavější vlastností Ta Prohm jsou obrovské stromy, které se přesouvají a zasahují do budov. Tyto stromy vytvářejí unikátní a tajemnou atmosféru.

6. Je nutné si přinést jídlo a pití do Ta Prohm?
Je dobré si přinést jídlo a pití do Ta Prohm, protože možnosti stravování na místě jsou omezené. Není však povoleno jíst uvnitř chrámu.

7. Lze si pronajmout průvodce pro návštěvu Ta Prohm?
Ano, je možné si pronajmout průvodce pro návštěvu Ta Prohm. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii a významu místa.

8. Jak dlouho zabere prohlídka Ta Prohm?
Doba, kterou strávíte v Ta Prohm, závisí na vás. Běžná doba prohlídky je asi 1-2 hodiny.

9. Je povoleno vstoupit do všech částí Ta Prohm?
Některé části Ta Prohm jsou z důvodu bezpečnosti uzavřeny pro veřejnost. Je důležité dodržovat značení a návěští.

10. Existují nějaká pravidla chování při návštěvě Ta Prohm?
Ano, při návštěvě Ta Prohm je důležité ctít pravidla chování. Patří sem například dodržování pokynů průvodce, nevstupování do uzavřených oblastí, nedotýkání se chrámových zdí a stromů a správné oblečení, které zakrývá ramena a kolena.


Ubytování Kambodža Ta Prohm


Kambodža je známá svými úchvatnými chrámovými komplexy, které jsou světově proslulé. Jedním z nejnavštěvovanějších a nejzajímavějších chrámů v Kambodži je Ta Prohm. Tento chrám je známý také díky svému spektakulárnímu ubytování.

Ta Prohm se nachází v Angkoru, což je historická oblast plná chrámů a zřícenin. Je to bývalý buddhistický klášter, který byl postaven v 12. století. Jednou z jeho nejvýraznějších rysů je jeho architektonický styl, který se vyznačuje splynutím chrámu s přírodou. Chrám je obklopen hustým porostem stromů a kořenů, což mu dodává tajemnou a gotickou atmosféru.

Ubytování v Ta Prohm je jedinečné a není možné přímo v samotném chrámu. Nicméně v okolním městě Siem Reap, které je bránou do chrámů Angkor, je možné si najít velký výběr ubytování, které umožňuje snadný přístup k Ta Prohm a dalším okolním chrámům.

Ve městě Siem Reap je k dispozici široká škála hotelů, resortů a guesthousů pro každý rozpočet a vkus. Mnoho z nich se nachází v blízkosti Ta Prohm a nabízí výhledy na tyto historické památky. Některé hotely dokonce nabízejí výlety a prohlídky chrámů, takže můžete prozkoumat tuto fascinující oblast s průvodcem.

Nabídka ubytování je různorodá a pro každého návštěvníka je k dispozici něco jiného. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s bazény a wellness centry nebo menšími rodinnými hotelemi a penziony s příjemnou atmosférou. Pokud preferujete více autentický zážitek, můžete se ubytovat v tradičních khmerských domech, které byly přestavěny na komfortní ubytování.

Během pobytu v Ta Prohm byste si neměli nechat ujít nezapomenutelné zážitky. Kromě samotného chrámu můžete objevovat i nádherné zahrady a exotickou flóru a faunu kolem. Pro milovníky fotografování je Ta Prohm také velkou příležitostí, protože často vytváří malebné a surreální obrázky.

Navštívit chrám Ta Prohm a ubytovat se v blízkosti je bezpochyby nezapomenutelný zážitek. Kombinace historie, architektury a přírodní krásy vytváří jedinečné prostředí, které je pro cestovatele a milovníky kultury neodolatelné. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v rodinném penzionu, určitě si užijete svůj čas v Ta Prohm a okolí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky