Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Bokor National Park

Dovolená Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a fascinující kulturu. Jednou z nejvýjimečnějších turistických atrakcí v této zemi je národní park Bokor, který se nachází na severu Kambodže.

Bokor National Park, který se rozkládá na území více než 1 500 kilometrů čtverečních, je domovem nádherně zachovalých deštných pralesů, malebných vodopádů a několika ohromujících vyhlídek. Park je jedinečný nejen svou přírodní krásou, ale také historickým významem.

V minulosti sloužil park jako rekreační středisko pro Franco-Khmerskou elitu a byl centrem koloniálního moci, který ovládali Francouzi. Zůstává zde řada koloniálních budov, jako je Bokor Hill Station, která byla slavnou letoviskovou destinací v 20. století. I přes značnou devastaci během kambodžské občanské války je mnoho z těchto budov v dobrém stavu a stále lze nahlédnout do doby minulého století.

Návštěva parku Bokor nabízí turistům jedinečnou příležitost spojit přírodu a historii do jednoho zážitku. Procházky úzkými stezkami deštného pralesa zpřístupní přírodní krásy parku, jako jsou vodopády Popokvil a Leach, které nabízejí osvěžující příležitost k odpočinku a relaxaci.

Další významnou památkou v parku je Bokor Hill Station, která se tyčí nad okolní krajinou. Tato koloniální stavba byla postavena jako útočiště před horkým klimatem Kambodže a nabízí nádherné výhledy na národní park. Zdejší řada luxusních hotelů a kasina, které sloužily jako letovisko pro bohatou europusku společnost, však již dlouho zůstává opuštěna.

Kromě přírodní krásy a historických památek nabízí Bokor National Park také seznamy zvířat a ptáků, které jsou vzácné a chráněné. Tvrzení Kambodža chová vzácné druhy jako panter nebulosa, kočka do údolí Mékongu a mnoho dalších. Je tedy možné, že během procházky parkem uvidíte některé z těchto ohromujících tvorů.

Abychom splnili očekávání všech, kdo se rozhodli navštívit Kambodžu a národní park Bokor, je důležité nést ve svém batohu dostatekvně a vhodného oblečení, včetně širokých klobouků nebo baretky a slunečních brýlí, protože Kambodža je známá svým horkým a vlhkým podnebím.

Závěrem, národní park Bokor je jedinečným a fascinujícím místem v Kambodži, které nabízí kombinaci neuvěřitelné přírody a bohaté historie. Pro ty, kteří touží po dovolené naplněné dobrodružstvím, krásou a kulturním poznáním, je návštěva Bokor National Park skutečnou trefou do černého.


Počasí Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park leží na jihozápadě Kambodže a je domovem pro rozmanitou faunu a flóru, krásné vodopády a pozoruhodnou historii. V důsledku své polohy na vyvýšenině a blízkosti pobřeží zde panuje specifické podnebí, které ovlivňuje počasí v této oblasti.

Počasí v Kambodži je silně ovlivněno monzunovým podnebím, které se dělí na dvě sezóny: dešťovou a suchou. Bokor National Park leží v oblasti, která je typicky vlhká a deštivá, s vysokými srážkovýmimi hodnotami po celý rok.

Dešťová sezóna obecně začíná v květnu a trvá až do října. Během této doby je park nadále pokryt zelenou vegetací a všechny vodopády v parku jsou plné vody. Teploty se pohybují mezi 25-30 °C, což vytváří příjemné osvěžení během deštivých dnů. Je však vhodné si přibalit vhodný oblečení a deštník.

Suchá sezóna začíná v listopadu a pokračuje až do dubna. Během této doby je v Kambodži mnohem tepleji a suché podnebí je spíše pravidlem. Bokor National Park však vzhledem k své poloze a vyvýšenému terénu má o něco příjemnější klima, než je průměr v celé zemi. Teploty mohou stoupnout až na 40 °C, a tak je důležité mít po ruce dostatek pitné vody a sluneční ochranu.

Přestože období dešťů může bránit některým aktivitám v parku, jako je hiking a průzkum přírody, je také jedinečnou příležitostí pro pozorování mnoha vzácných druhů ptáků, plazů a obojživelníků. Udržujte však na paměti, že hustý les v průběhu dešťové sezóny může být kluzký a náročný na procházení.

V suchém období je park ideálním místem pro pěší túry, horské cyklistiky a pikniky. Bokor National Park nabízí nádherný výhled na Kambodžský záliv a přilehlé ostrovy, což je další důvod, proč se sem lidé rádi vrací.

Je však třeba si uvědomit, že klima se může nestále měnit a výskyt přírodních jevů, jako jsou tropické bouře a cyklóny, je v Kambodži zcela normální. Proto je nutné být rozumný a sledovat aktuální předpověď počasí před návštěvou parku.

Bokor National Park je nádhernou destinací v Kambodži, která nabízí úchvatnou přírodu a fascinující historii. Ať už se rozhodnete navštívit park během dešťové nebo suché sezóny, zajisté prožijete nezapomenutelné dobrodružství v jedinečném prostředí.


Ubytování Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park v Kambodži je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi. Nachází se v jihozápadní části Kambodže, asi 3 hodiny jízdy od hlavního města Phnom Penh. Park je oblíbený mezi turisty a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, historické památky a možnosti treků.

Pokud plánujete navštívit Bokor National Park, je třeba se zamyslet nad možnostmi ubytování. V parku samotném existuje několik možností, jak strávit noc.

První možnost je kempování. Park má k dispozici několik kempů, kde si můžete postavit stan a přenocovat pod širým nebem. Tato možnost je vhodná pro dobrodružnější turisty, kteří si chtějí vychutnat kouzlo přírody a probudit se s nádherným výhledem na okolní hory a lesy. K dispozici jsou základní toalety a sprchy, ale často si musíte donést veškeré potřebné vybavení, včetně stanu a spacího pytle.

Další možností je pronájem chatky nebo bungalovu. V parku Bokor existuje několik ubytovacích zařízení, které nabízejí chatky a bungalovy pro turisty. Tato možnost je pohodlnější než kempování, protože vám poskytne základní vybavení, jako jsou postele, sprchy a toalety. Některé chatky mají dokonce i vlastní kuchyňku. Ubytování v chatce vám umožní vychutnat si krásu parku na klidném místě a zároveň mít všechny základní potřeby po ruce.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, existují i hotely poblíž parku. V okolí Bokor National Park se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje se všemi moderními vybaveními. Tyto hotely mají obvykle krásné výhledy na přírodu a vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční kambodžskou kuchyni.

Ať už se rozhodnete pro kempování, pronájem chatky nebo pobyt v hotelu, je důležité si ubytování rezervovat předem. Bokor National Park je velmi oblíbená turistická destinace, a proto je výhodné si zajistit ubytování předem, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím.

Bokor National Park v Kambodži je skvělým místem pro všechny přírodní a historické nadšence. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít skvělé možnosti objevit krásy tohoto parku. Takže neváhejte a naplánujte si svou návštěvu co nejdříve!


Letenka Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park je jedním z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných národních parků v Kambodži. Nachází se v provincii Kampot, zhruba 160 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Phnom Penh. Park je vysoce hodnocený díky své bohaté přírodní kráse a historickým památkám.

Když si vezmete letenku do Kambodže a navštívíte Bokor National Park, budete ohromeni jeho rozmanitým ekosystémem. Park se rozkládá na ploše přibližně 1 580 čtverečních kilometrů a je domovem nespočtu druhů rostlin a zvířat. Zdejší vegetace zahrnuje tropické deštné lesy, mangrovy, mokřady a travnaté pláně.

Co se týká fauny, park je domovem mnoha vzácných a chráněných druhů zvířat. Sem patří například tygr indický, slon indický, gaur, medvěd malajský a mnoho dalších druhů. Pokud máte rádi ornitologii, pak je zde také mnoho vynikajících příležitostí k pozorování ptáků. V parku žije velké množství endemických druhů, které je třeba chránit a zachovávat.

Další významnou atrakcí na Bokoru je bohatá historie parku. Byl založen ve 20. století francouzskými kolonisty jako letní rezidence a horský útěk před vedrem a vlhkem nížin. Během té doby byly postaveny některé architektonické skvosty, jako je Královský palác, kasino a kostel, které jsou stále dostupné pro návštěvníky.

Kromě toho můžete v Bokor National Park také prozkoumat světově proslulý Bokor Hill Station, což je starý horský středisko postavené na vrcholu kopce. Zdejší budovy zahrnují opuštěný hotel, vily a kostely, které dodávají místu tajemnou atmosféru. Mnoho turistů se sem vydává, aby si prohlédli tyto historické památky a také si užili nádherný výhled na okolní krajinu.

Aby byla vaše návštěva Bokor National Park co nejlepší, doporučuje se brát v úvahu některé faktory. Vzhledem k tomu, že park se nachází ve vyšší nadmořské výšce, je zde o něco chladněji než v ostatních částech Kambodže. Zajištění vhodného oblečení a obuvi je proto nezbytné. Měli byste také vzít s sebou dostatek vody a opalovacího krému, abyste se chránili před slunečním zářením.

Při plánování návštěvy Bokor National Park nezapomeňte zkontrolovat cestovní omezení a aktuální informace o otevírací době. Někdy mohou být některé části parku uzavřeny kvůli údržbě, opravám nebo z důvodu ochrany přírody.

Navštívit Bokor National Park je skvělým způsobem, jak zažít přírodu a historii Kambodže zároveň. Tento krásný a fascinující park nabízí jedinečnou kombinaci biodiverzity a kulturních památek. Ať už jste dobrodruh, historický nadšenec nebo prostě jen milovník přírody, Bokor National Park vám určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Bokor National Park


Dotazy:

1. Jak se dostanu do Kambodži Bokor National Park?
2. Kolik stojí vstup do Bokor National Park?
3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
4. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
5. Existují nějaké turistické stezky v parku?
6. Je možné strávit noc v parku?
7. Jaké jsou nejvýznamnější atrakce v Bokor National Park?
8. Můžu se ve stravovat v parku?
9. Je nutné si vzít s sebou nějakou výbavu pro návštěvu parku?
10. Existuje možnost pronájmu průvodce?

Odpovědi:

1. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bokor National Park, je autem nebo motorkou. Park se nachází asi 45 km západně od města Kampot. Můžete také využít místní dopravu, jako jsou taxislužby nebo tuk-tuky.
2. Vstup do Bokor National Park je zpoplatněn. Cena vstupenky se může lišit v závislosti na vašem statutu (místní obyvatel, turista atd.), a také na době návštěvy. Doporučuje se se informovat o aktuálních cenách před návštěvou.
3. Nejlepší doba pro návštěvu Bokor National Park je od prosince do února, kdy je v Kambodži suché a příjemné počasí. Ostatní měsíce mohou být velmi horké a deštivé.
4. Prohlídka parku může trvat od několika hodin do celého dne, v závislosti na tom, jak dlouho plánujete zůstat a kolik atrakcí chcete vidět.
5. V parku jsou k dispozici různé turistické stezky a cesty, které vás provedou přes různé atrakce a přírodní krásy. Doporučuje se získat mapu parku a plánovat svou trasu předem.
6. Ano, je možné strávit noc v Bokor National Park. Park nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů a kempů. Doporučuje se rezervace předem, zejména v hlavní turistické sezóně.
7. Mezi nejvýznamnější atrakce v Bokor National Park patří Bokor Hill Station, chrám Wat Sampov Pram, vodopády Popokvil, jeskyně Kampong Trach a mnoho dalších.
8. V parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Je však dobré si také vzít s sebou vlastní jídlo a pití, zejména pokud plánujete strávit více času v parku.
9. Doporučuje se vzít si s sebou pohodlné oblečení a obuv, ochranné prostředky proti hmyzu, sluneční brýle a krém na opalování. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné záběry parku.
10. Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám informace o různých atrakcích a historii místa. Místní průvodci jsou často k dispozici v hlavních turistických oblastech parku.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky