Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Koh Rong

Počasí Kambodža Koh Rong


Kambodža Koh Rong se nachází v jihovýchodní Asii a je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatným ostrovním prostředím. Všechny tyto prvky vytváří jedinečnou atmosféru, která přitahuje turisty ze všech koutů světa. Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvnost ostrova, je počasí.

Kambodža Koh Rong má horké a vlhké tropické klima s dvěma hlavními ročními období. Období sucha trvá od listopadu do dubna a období dešťů od května do října. Během období sucha se turisté mohou těšit na slunečné a horké dny, které jsou doprovázeny méně vlhkým vzduchem. Tato doba je ideální pro vodní sporty, jako je potápění a šnorchlování, protože viditelnost je obvykle nejlepší.

V období dešťů může být počasí nestálé, ale obvykle se setkáte se slunečnými obdobími s krátkými přeháňkami během dne. Tyto přeháňky mohou být silné a bleskavé, ale obvykle nezastaví žádnou z aktivity, kterou turisté plánují. Pokud plánujete návštěvu v tomto období, je vhodné si vzít pláštěnku a obuv vhodnou pro mokré podmínky.

Teploty se pohybují od 25 °C do 35 °C celý rok, ale během období sucha mohou dosáhnout až 40 °C v nejteplejších hodinách. Doporučuje se pít hodně vody a nosit světlé a volné oblečení, aby se minimalizovalo riziko úžehu.

Celkově lze říci, že počasí na Kambodža Koh Rong je příznivé v každém ročním období a nabízí neuvěřitelné zážitky v nádherném ostrovním prostředí. Vzhledem k tomu, že letecké spojení s Koh Rongem je omezené, doporučuje se plánovat návštěvu v předstihu a být připraven na jakékoliv změny počasí.


Ubytování Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži, který se nachází v Thajském zálivu. Tento malebný ostrov je velký přibližně 78 kilometrů čtverečních a je domovem pro mnoho bílých písečných pláží, z nichž každá vypadá jako z pohlednice. Usadit se zde může být nádherným zážitkem, nicméně je potřeba si najít vhodné ubytování, které bude nejen akceptovatelné cenově, ale také bude příjemným místem k zůstání.

Luxusní ubytování

Pokud hledáte luxusní ubytování na Koh Rong, máte na výběr z mnoha exkluzivních resortů a hotelů. Tyto zařízení se nacházejí převážně na západní straně ostrova, což jim umožňuje nabídnout nádherný výhled na oceán. Resorty nabízejí řadu služeb, jako jsou spa centra, restaurace, bary, bazény a mnoho dalšího.

Ubytování s výhledem na pláž

Pokud vám z nejrůznějších důvodů nevyhovuje luxus, můžete se rozhodnout pro útulnější dovolenou. Na ostrově najdete spoustu ubytování s výhledem na pláž. Tyto kategorie ubytování najdete především v oblasti Saracen Bay, kde se nachází největší pláž ostrova. Tyto hotely nejsou tolik drahé, ale přesto nabízejí krásný pohled na zbytek ostrova, pláže a průzračnou vodu.

Tradiční ubytování v bungalovech

Koh Rong lze navštívit také při cestě na vlastní pěst a zvolit si tradiční ubytování v bungalovech. Tyto bungalovy jsou postaveny hlavně na plážích a v mangrovech, nabízejí vám pocit, že jste u moře a kvalitní cenu za ubytování. Tyto bungalovy jsou zpravidla levnější, ale stále velmi čisté a pohodlné.

Celkově platí, že Koh Rong je destinací vhodnou pro každého. Pokud hledáte luxusní pobyt s veškerými možnostmi, nebo jen malý bungalov na pláži, ostrov Koh Rong nabízí skvělé ubytování pro všechny typy cestovatelů. Přijměte pozvání, ochutnejte tradiční jídla a relaxujte na jedné z bílých písečných pláží...a nezapomeňte si vzpomenout na ty krásné chvíle, které jste trávili v jednom z nejkrásnějších míst na světě!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Koh Rong


1. Jak se dostat na ostrov Koh Rong v Kambodži?
Na ostrov Koh Rong můžete být převezeni trajektem z města Sihanoukville. Existují různé společnosti, které nabízejí trajektovou dopravu na ostrov Koh Rong.

2. Je na ostrově Koh Rong internetové připojení?
Ano, mnoho hotelů a restaurací nabízí bezplatné Wi-Fi.

3. Můžete na ostrově Koh Rong platit kartou?
Některé hotely a restaurace přijímají kreditní a debetní karty, ale většina obchodů přijímá pouze hotovost.

4. Je na ostrově Koh Rong možné se koupat?
Ano, na ostrově Koh Rong jsou nádherné pláže, kde můžete plavat a slunit se.

5. Jaké aktivity jsou na ostrově Koh Rong k dispozici?
Na ostrově Koh Rong je mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybolov, vodní sporty a trekking v tropickém lesu.

6. Jaké jsou cenové rozpětí ubytování na ostrově Koh Rong?
Ceny ubytování na ostrově Koh Rong se pohybují v závislosti na kvalitě a polohy ubytování. Často se pohybují od 20 USD za noc až po 200 USD za noc za luxusní ubytování.

7. Existují na ostrově Koh Rong restaurace?
Ano, na ostrově Koh Rong je několik restaurací, které nabízejí místní kuchyni, ale také mezinárodní kuchyni.

8. Je nutné pro cestu na ostrov Koh Rong očkování?
Zdravotní rizika na ostrově Koh Rong jsou stejná jako v celém Kambodži a obecně se doporučuje očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B a dalším nemocem.

9. Jak dlouho se na ostrově Koh Rong udržet?
Většina lidí stráví na ostrově Koh Rong dva až tři dny.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Koh Rong?
Nejlepší období k návštěvě ostrova Koh Rong jsou suché měsíce od listopadu do května. V této době jsou podmínky pro plavání a potápění nejlepší.


Letenka Kambodža Koh Rong


Koh Rong je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Kambodži a turisti sem jezdí ze všech koutů světa. Pokud chcete navštívit Koh Rong, nejlépe je vyrazit letadlem do Kambodže.

Existuje několik možností, jak se dostat z letiště v Kambodži na Koh Rong. Nejbližší letiště je v Sihanoukvillu, odkud se dá rychlým katamaránem dostat přímo na Koh Rong. Obvykle můžete získat letenku do Sihanoukvilly za rozumnou cenu, ale je třeba mít na paměti, že Sihanoukville je v poslední době celkem turisticky přeplněné město, kde se vyskytuje velké množství kriminality.

Další možností je let do hlavního města Phnom Penh a poté se dopravit do Sihanoukvilly. Z Phnom Penhu se můžete dostat na autobusové nádraží, odkud jezdí spousta autobusů do Sihanoukvilly (trvá to asi pět hodin). Pokud nechcete cestovat autobusem, můžete si najmout soukromý převoz, ale to je samozřejmě dražší.

Jestliže letíte do Kambodže z Evropy nebo Severní Ameriky, neexistuje žádný přímý let do Sihanoukvilly nebo Phnom Penh, takže budete muset přestupovat (většinou v Asii), což může mít negativní vliv na cenu letu. Zvažte proto i další možnosti jako například let na ostrov Bali (Indonézie) nebo na Phuket (Thajsko) a pak odtud přelet na letiště v Kambodži.

Jakékoli rozhodnutí závisí na tom, co chcete vidět a zažít v Kambodži. Pokud se chcete plácat na pláži nebo se potápět v korálových rích, Koh Rong je pro vás nejlepší volbou. Pokud ale chcete shlédnout kulturní i přírodní zákoutí této země, je lepší zůstat několik dní ve městě, navštívit Phnom Penh a následně se vypravit na sever do Siem Reapu, ke královskému městu Angkor Thom.

Kambodža nabízí krásné zážitky a Koh Rong jistě patří mezi ně. Pokud se rozhodnete pro letenku do Kambodže, nezapomeňte nejenom na tradiční turistické atrakce, ale i na menší oblasti, kde se snaží obyvatelé zachovávat svoji kulturu a tradice.


Dovolená Kambodža Koh Rong


Kambodža může být nejznámější díky své hlavní atrakci - chrámu Angkor Wat, ale tato jihovýchodní asijská země skrývá mnoho dalších okouzlujících destinací. Jedním z takových míst je ostrov Koh Rong, který se nachází na jihozápadním pobřeží země. Koh Rong je rájem plážových nadšenců a nabízí úžasnou dovolenou pro ty, kteří hledají krásné bílé písečné pláže, tyrkysově modré moře a nezapomenutelnou relaxaci.

Ostrov je druhým největším ostrovem Kambodže a je velmi dobře dosažitelný z hlavního města Phnom Penh nebo z přímořského města Sihanoukville. Cesta lodí na ostrov trvá přibližně dvě hodiny a cestování nabízí skvělý výhled na okolní krajinu.

Koh Rong je známý především svými překrásnými plážemi. Zdejší pláže jsou velmi idylické, s jemným pískem a azurově modrou vodou - ideálními podmínkami pro koupání, opalování nebo procházky podél pobřeží. Pláže Long Beach a Sok San Beach patří mezi nejznámější a nejoblíbenější na ostrově. Jsou zde také menší pláže, které nabízejí větší míru soukromí a poklidu.

Kromě relaxace na pláži můžete na ostrově vyzkoušet i mnoho aktivit. Potápění a šnorchlování jsou zde velmi populární, díky průzračnému moři můžete objevovat korálové útesy a pestrobarevné ryby. Další oblíbenou aktivitou je kajak nebo paddleboarding, kterým můžete prozkoumávat krásy pobřeží. Pro ty, kdo hledají trochu dobrodružství, jsou k dispozici také trekové trasy a možnost zapůjčit si kola pro objevování okolních vesnic.

Pokud jde o ubytování, Koh Rong nabízí rozmanité možnosti. Zatímco na některých částech ostrova najdete luxusní hotely a resorty, místní obyvatelé také nabízejí jednoduché bungalovy nebo chatky přímo na pláži. Záleží na vás, zda preferujete luxusní zážitek nebo autentický pobyt v místním stylu.

Koh Rong je také ideální základnou pro objevování dalších okolních ostrovů. Například ostrov Koh Rong Samloem, který se nachází poblíž, je dalším malebným místem s nádhernými plážemi a klidnou atmosférou.

Ostrov Koh Rong je tedy skutečnou perlovou oázou v Kambodži, která čeká na objevení. Pokud toužíte po krásných plážích, relaxaci a dobrodružství, není lepšího místa než je tento ostrov. Užijte si pobyt na Koh Rong a vrátíte se s nezapomenutelnými zážitky a krásnými vzpomínkami.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky