Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


1. Jak se dostat na Lord Howe Island?

Nejlépe prostřednictvím letu z australského Sydney, což trvá necelé dvě hodiny. Na ostrově se nenacházejí automobily ani taxi služby, ale je zde možnost pronájmu bicyklů či skútrů.

2. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity na Lord Howe Island?

Mezi oblíbené aktivity patří potápění, šnorchlování, turistika, pozorování ptáků, plavby na lodi či pozorování hvězd.

3. Jaké jsou nejhezčí pláže na Lord Howe Island?

Mezi nejoblíbenější pláže patří Ned's Beach, Lagoon Beach a Old Settlement Beach.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Lord Howe Island?

Nejlepší doba na návštěvu je od října do května, kdy jsou příjemné teploty a minimální srážky. Během zimy (červenec až srpen) může být na ostrově chladno a deštivě.

5. Kde se můžu ubytovat na Lord Howe Island?

Na ostrově se nachází několik hotelů a penzionů, mezi které patří například loděnice Capella, Earl's Anchorage nebo Arajilla Retreat.

6. Jaká je místní kuchyně na Lord Howe Island?

Místní kuchyně nabízí převážně ryby a mořské plody, ale nechybí ani jiné pokrmy jako například steak či saláty. K dispozici je také několik restaurací a kaváren.

7. Existují na ostrově nějaká omezení?

Ano, na ostrově platí omezení počtu návštěvníků a je zde také zakázáno kouřit a používat plastové tašky a lahve. Také je nutné respektovat místní přírodu a zvířata.


Dovolená Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Austrálie je známá svou ohromující přírodou a nádhernými plážemi. Jedno takové místo, které stojí za návštěvu, je Lord Howe Island. Tato malebná ostrovní destinace se nachází v Tichém oceánu nedaleko pobřeží Nového Jižního Walesu.

Lord Howe Island je jednou z nejkrásnějších ostrovních lokalit na světě. Je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatnou flórou a faunou. Ostrov je zapsaný jako světové dědictví UNESCO a přitahuje turisty ze všech koutů světa.

K dispozici je jen omezený počet turistů, kteří mohou navštívit ostrov najednou, což zaručuje klid a příjemnou atmosféru. Více než tři čtvrtiny ostrova je chráněno jako přírodní rezervace, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pro milovníky potápění je Lord Howe Island rájem. Je zde více než 60 potápěčských lokalit, kde mohou návštěvníci objevovat korálové útesy, jeskyně a škály plné života. Potápěči zde mohou spatřit pestrou škálu druhů ryb, vraků lodí a dokonce i žraloků.

Další oblíbenou aktivitou na ostrově je pěší turistika. Existuje více než 20 turistických tras, které vedou přes krásnou přírodu ostrova. Návštěvníci mohou prozkoumat bujné lesy, strmé útesy a vyhlídky, které skýtají ohromující výhledy na oceán a okolní ostrovy.

Kromě toho mohou turisté relaxovat na některé z nádherných pláží ostrova. Nedotčeným pískem, který se protahuje podél pobřeží, je to ideální místo k odpočinku a užívání si slunce a moře. Pláže nabízejí také skvělé podmínky k zaplouvání do vody, šnorchlování a surfování.

Ostrůvek je také domovem řady vzácných a endemických druhů rostlin a živočichů. Jeden z nejznámějších obyvatel je Lord Howe Islandový déšťový les. Tento les je domovem mnoha unikátních druhů a vytváří neuvěřitelnou atmosféru plnou zeleně a klidu.

Když jde o ubytování, na Lord Howe Island nenajdete luxusní hotely, ale místo toho rodinné penziony a chalupy, které se snoubí s přírodou a kultuřou ostrova. Návštěvníci se mohou těšit na vřelé přijetí a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou s nádhernou přírodou a klidem, pak je Lord Howe Island tou správnou volbou. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro zážitky a odpočinek, který si budete pamatovat celý život.


Ubytování Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je malebný ostrov nacházející se v Tichém oceánu, přibližně 600 km severovýchodně od Sydney v australském svazovém státě Nový Jižní Wales. Tento ostrov je pro svou neuvěřitelnou přírodou a jedinečnou biodiverzitou zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je vhodným místem pro ty, kteří hledají relaxaci a únik od ruchu velkoměsta.

I když Lord Howe Island není tak známý jako jiné australské ostrovy, jako je například Fraser Island nebo Hamilton Island, nabízí neuvěřitelný zážitek svým návštěvníkům. Protože má ostrov omezené množství povolených ubytování, je zde zachován vysoký standard služeb a klidné prostředí.

Na ostrově se nachází několik typů ubytování, které jsou roztroušeny po celém území. Pro ty, kteří preferují luxusní zážitek, jsou k dispozici exkluzivní hotely a resorty, které nabízejí vysoce kvalitní služby a prvotřídní pohodlí. Tyto hotely mají vlastní pláže, bazény, restaurace a wellness centra, které jsou ideální pro relaxaci a odpočinek.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou dostupné také levnější ubytovací možnosti, jako jsou hostely a penziony. Tyto hostely mají často společné pokoje s postelemi pro větší počet hostů, což je skvělá příležitost k poznávání nových lidí z celého světa. Penziony na ostrově nabízejí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou, což usnadňuje cestování se skupinou přátel nebo rodinou.

Někteří cestovatelé na Lord Howe Island preferují také pronájem soukromých domů či apartmánů. Tato možnost nabízí větší nezávislost a možnost si připravit vlastní jídlo ve vlastní kuchyni. Díky rozmanitosti ubytovacích možností je tu něco pro každého a cestovatelé si mohou vybrat to nejvhodnější pro své potřeby a přání.

Kromě výjimečného ubytování nabízí Lord Howe Island také bohaté možnosti pro aktivní odpočinek a poznávání krás ostrova. Například vodní aktivity jako potápění, šnorchlování, rybaření nebo plavání v kristálově čistých vodách jsou nezapomenutelným zážitkem. Na ostrově je také mnoho turistických tras, které vedou k úchvatným vyhlídkám a unikátním ekosystémům.

Pro ty, kteří si přejí odpočinout si a prozkoumat ostrov ve svém vlastním tempu, jsou k dispozici také kola k pronájmu. Lord Howe Island je malý ostrov s omezenou dopravní sítí, takže cyklistika je jedním z nejlepších způsobů, jak se pohybovat a objevovat krásy ostrova.

Celkově lze říci, že ubytování na ostrově Lord Howe Island je vysoce kvalitní, poskytuje standardy, které by uspokojily i ty nejnáročnější cestovatele. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel, levné ubytování nebo pronájem soukromého domu, váš pobyt na tomto krásném ostrově bude nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Australský ostrov Lord Howe Island, který se nachází v Tichomoří, je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tento ostrov je od roku 1982 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a považuje se za království subtropických deštných lesů v Pacifiku.

Lord Howe Island je nejjižnější ostrov Nového Jižního Walesu a nachází se asi 600 km východně od Sydney. Při cestě sem uvidíte nejvyšší známou sopku na světě, Mount Lidgbird (777 m n. m.) a Mount Gower (875 m n. m.).

Počasí na ostrově Lord Howe je v průměru velmi mírné a příjemné po celý rok. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 19 a 25 stupni Celsia, což znamená, že je zde větší část roku teplé a slunečné počasí.

Nejlepší období pro návštěvu Lord Howe Islandu je od října do května, kdy jsou zde ideální podmínky pro turisty. Teplota se zde pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, a i když je zde častěji vlhko a deštivo, je to stále období, kdy se můžete těšit na velmi příjemné a slunečné počasí.

Na ostrově Lord Howe můžete během roku pozorovat mnoho zvířat, jako jsou klokaní druhy, ptáci, zvířata podobná bobra, želvy a mnoho dalšího. Kromě toho zde můžete také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je surfování, potápění, nebo jachting.

Celkově má Lord Howe Island jedinečnou a krásnou přírodu s fascinující faunou a flórou, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi. Pokud se cítíte být připraveni na malý dobrodružství v dokonalém ráji, určitě byste měli navštívit Lord Howe Island a prožít si tam několik nezapomenutelných chvil.


Letenka Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island se nachází v Tichém oceánu, přibližně 600 km východně od australského pevninského pobřeží. Je součástí státu Nový Jižní Wales a je jedním z nejkrásnějších a nejizolovanějších ostrovů na světě. Díky své jedinečné biodiverzitě a zachovalému ekosystému byl ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Cesta na Lord Howe Island není snadná, ale určitě stojí za to. Jednou z možností jak se na ostrov dostat je letecky. Existuje několik letovisek v Austrálii, které nabízejí přímé lety na ostrov z pevninského pobřeží. Nejbližší letiště s přímými lety je na Norfolk Island, která se nachází asi 750 km severovýchodně od Lord Howe Island. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na oceán a nedotčenou krásu ostrova.

Po příletu na ostrov budete okamžitě ohromeni jeho přírodní krásou. Modré oblohy a azurově modré vody oceánu se snoubí s jedinečnou florou a faunou. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Lord Howe Island je také známý svými korálovými útesy, které jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Několik potápěčských center nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, a tak máte možnost objevit bohatství podmořského světa.

Ostrov nabízí také mnoho dalších aktivit pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Můžete se vydat na některou z mnoha pěších tras a objevit malebná místa v okolí. Například na vás čeká nejvyšší hora ostrova Mount Gower, odkud se můžete těšit na úchvatné panoramatické výhledy. Při procházkách také narazíte na mnoho přírodních lázní, vodopádů a vyhlídkových plošin.

Pro ty, kdo preferují relaxaci, jsou zde krásné pláže, na kterých se můžete opalovat nebo se koupat v teplých vodách. Nedílnou součástí pláží jsou také úžasné vegetace a skalní útvary, které jim dodávají zvláštní atmosféru. Nejznámější pláží na ostrově je Ned's beach, na které můžete krmit ryby přímo z ruky.

Když se na ostrově nacházíte, je skoro povinností navštívit hlavní osadu, kterou je příjemné městečko s názvem "Settlement". Toto historické město nabízí různé obchody, restaurace a ubytování. Je to také místo, kde můžete poznat místní obyvatele, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní.

Plánování dovolené na Lord Howe Island by vám mohlo trvat chvíli, ale to všechno stojí za to. Ostrov je malý a křehký, a proto je počet návštěvníků omezen. Tím je zajistěno, že se příroda může zachovat v co nejlepším stavu a návštěvníci si mohou užít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou v jedinečném prostředí. Pokud hledáte přírodu, klid a krásné pláže, Lord Howe Island je pro vás to pravé místo.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky