Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Ubytování Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na Blízkém Východě, díky své velké historii a překrásné přírodě. Turisté z celého světa přijíždějí do této země, aby si užili nezapomenutelnou dovolenou. Pokud hledáte skvělé ubytování v Jordánsku, máme pro vás několik tipů - Wadi Rum, Desert Castles.

Wadi Rum

Wadi Rum je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Jordánsku. Toto údolí připomínající Měsíc je bohaté na písečné duny, útesy a skalní formace a je vynikající pro turisty, kteří chtějí ochutnat adrenalinové sporty, jako je horolezectví, trekking a jízda na velbloudech.

Ubytování v Wadi Rum je velmi důležité, aby turisté mohli snadno dostat se na různá místa tohoto údolí. Mnoho zdejších hotelů vám nabízí pohodlné a luxusní pokoje se vším, co potřebujete. Některé hotely mají vlastní restauraci a bar, kde si můžete vychutnat místní gastronomii.

Desert Castles

Dalším místem pro ubytování v Jordánsku jsou Desert Castles. Tyto hrady a zámky z 8. až 11. století jsou velmi bohaté na historii i krásnou architekturu. Tyto zámky byly postaveny Omajjovskou dynastií v období průmyslové revoluce a jsou skvělým příkladem místní architektury.

Desert Castles nabízí i vynikající ubytování, které vám umožní prožít historii více než kdy předtím. Tyto zámky a hrady jsou přestavěny a zrekonstruovány tak, aby byly turistům pohodlné a stylové. Ve většině zámku najdete vynikající kuchyni, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a pití.

Pokud hledáte luxusní ubytování v Jordánsku, Wadi Rum a Desert Castles jsou skvělou volbou. Tyto turistické oblasti nabízí nejen pohodlná a luxusní ubytování, ale také mnoho zábavných aktivit a památek k prozkoumání. Vyberte si to nejlepší pro vás a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko:

1. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Jordánska?
- Nejlepší období pro návštěvu Jordánska je od března do května a od září do listopadu, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné.

2. Jaký je hlavní město Jordánska?
- Hlavní město Jordánska je Ammán.

Wadi Rum:

1. Co je Wadi Rum?
- Wadi Rum je poušť nacházející se v jihozápadní části Jordánska. Je známá svými úchvatnými skalními útvary, písečnými dunami a skalními malbami.

2. Jak se do Wadi Rum dostanu?
- Nejjednodušší způsob, jak se do Wadi Rum dostat, je letět do letiště v Aqabě a poté využít taxislužby nebo pronajmout auto. Také je možné se z Ammánu dostat do Wadi Rum autobusem nebo organizovanými výlety.

Desert Castles:

1. Co jsou Desert Castles?
- Desert Castles jsou historické zříceniny nebo pevnosti nacházející se ve východní části Jordánska. Byly postaveny mezi 7. a 8. stoletím a sloužily jako lovecké paláce, vojenské pevnosti a karavanské zastávky.

2. Jaké jsou nejznámější Desert Castles?
- Nejznámější Desert Castles zahrnují Qasr Amra, Qasr Kharana a Qasr Azraq. Tyto pevnosti jsou architektonicky zajímavé a často obsahují původní fresky a kamenné reliéfy.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující zemí plnou historie, kultury a nádherné přírody. Mezi jedny z nejvýznamnějších turistických atrakcí patří Wadi Rum a pouštěské hrady. Tato kombinace nabízí nezapomenutelné zážitky a pohled na bohatství jordánské historie.

Wadi Rum, také nazývané "údolí měsíce", je rozlehlá poušť rozprostírající se na jihu Jordánska. Toto pohádkové místo, které bylo přírodním zázrakem odkrytým jordánskými beduíny, je známé svými impozantními pískovcovými skalisky, které se tyčí nad pouští. Jedná se o jedno z nejmalebnějších míst na světě a bylo dokonce zvoleno za světové dědictví UNESCO.

Wadi Rum je oblíbené mezi dobrodruhy a milovníky outdoorových aktivit. Můžete zde absolvovat trekking přes skalní útvary, písečné duny a rozsáhlé pláně. Místní beduíni, kteří mají tento region jako svůj domov, vám mohou ukázat nejkrásnější a nejzajímavější místa v oblasti. Můžete se také vydat na výpravu na hřbetu velblouda, což je autentický způsob, jak objevovat krásy této pouší.

Další kulturní zážitek si můžete užít při návštěvě pouštních hradů v Jordánsku. Jsou to pevnosti a hrady, které byly postaveny v minulosti jako obranné stavby nebo odpočinková místa pro karavany, které obchodovaly na Hedvábné stezce. Hrady jsou typické svými impozantními kamennými strukturami a architektonickými detaily, které odrážejí dobové umění a zručnost.

Mezi nejslavnější pouštní hrady patří Qasr Amra, Qasr Kharana a Qasr Azraq. Každý z těchto hradů má svůj vlastní unikátní příběh a historickou hodnotu. Qasr Amra je známé pro své fresky a mozaiky, které zobrazují každodenní život v té době. Qasr Kharana je nejlépe zachovalou stavbou svého druhu a nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Qasr Azraq byl využíván i slavným britským spisovatelem T. E. Lawrencem, který v této oblasti působil během první světové války.

Abyste si užili plný potenciál těchto atrakcí, můžete si předem zakoupit letenku do Jordánska. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do hlavního města Ammánu, odkud můžete snadno dál cestovat do Wadi Rum a navštívit pouštní hrady. Je také možné si pronajmout auto a prozkoumat tyto velkolepé lokality samostatně.

Jordánsko je země plná kontrastů a tato kombinace mezi Wadi Rum a pouštními hrady je jasným důkazem toho. Pokud hledáte dobrodružství, ponoření se do jiných kultur a prozkoumávání úžasných přírodních krás, nenechte si ujít tuto jedinečnou destinaci. Letenka do Jordánska vás zaveze do úžasného světa plného historie a fascinujících zážitků.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a nádhernou krajinou. Jedním z nejvíce atraktivních míst pro turisty je Wadi Rum, poušť známá také jako "údolí měsíce". Tato epická poušť se nachází na jihu země a nabízí jedinečný pohled na pohádkové skalnaté výběžky a písečné duny.

Pro mnoho turistů je Wadi Rum synonymem pro nezapomenutelnou dovolenou. Pokud milujete dobrodružství a toužíte prozkoumat přírodní krásy této části světa, pak je toto místo ideální pro vás. Můžete projíždět na velbloudech nebo terénních vozidlech přes písečné duny, objevovat úžasné skalní útvary, jako je například "Sedm sloupů Moudrosti" a udělat si nepřekonatelný pohled na západy slunce.

Dalším zajímavým místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Jordánska, jsou pouštní hrady, známé také jako pouštní zámky. Tyto historické pevnosti a paláce byly postaveny v 7. a 8. století a sloužily jako útočiště pro karavany a obranu proti nepřátelům. Každý z těchto zámků má svůj unikátní styl a historický příběh, kterým vás provedou průvodci.

Nejznámějším pouštním zámkem je zámek Quseir Amra, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento palác byl postaven ve 2. polovině 8. století a sloužil jako lovecká rezidence pro omajjádské emíry. Jeho stěny jsou vyzdobeny freskami s obrazy loveckých scén, tanečnic a jiných motivů, které poskytují úžasný pohled do historie.

Další zajímavým pouštním zámkem je zámek al-Kharaneh. Tento pevnostní komplex byl postaven v 2. století a dodnes je záhadou, kdo ho postavil a k jakému účelu sloužil. Jeho architektura je kombinací římského a byzantského stylu a byla údajně využívána jako karavanní zastávka.

Posledním pouštním zámkem, který stojí za návštěvu, je zámek Ajloun. Tento středověký hrad z 12. století byl postaven Saladinem jako obranný bod proti křižáckým invazím. Dnes slouží jako muzeum a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pouštní zámky a Wadi Rum jsou skvělými místy pro dobrodružné i historické dovolené v Jordánsku. Navštěva těchto míst vám umožní zažít nádherné pohledy na krajinu, poznat historii a kulturu této úžasné země a zažít dobrodružství, které vás bude provázet celý život. Pokud hledáte exotickou destinaci, Jordánsko by mělo být na vrcholu vašeho seznamu.


Počasí Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinující země plná různých kultur, zajímavých památek a nádherné přírody. Mezi jedny z nejznámějších atrakcí patří Wadi Rum Desert Castles. Tento region nabízí neuvěřitelné zážitky a krásné výhledy na pouštní krajinu.

Wadi Rum je pouštní oblast v jihovýchodní části Jordánska. Název znamená "písečné údolí" a je to jedno z nejkrásnějších míst v celé zemi. Tato oblast je bohatá na různé archeologické nálezy a zachovalé památky z dob pouště a historie nomádských kmenů.

V této oblasti se nachází také mnoho "pouštních hradů", což jsou zříceniny starých pevností a paláců, které byly postaveny v dobách, kdy zde žily dynastie Umajjovců. Tyto hradby se staly symbolem kulturního dědictví Jordánska a mají nezaměnitelný architektonický styl.

V oblasti Wadi Rum se také nachází mnoho jiných zajímavých památek, jako jsou staré petroglyfy, kamenné obelisky a další artefakty, které připomínají historii nomádských kmenů, kteří zde kdysi žili.

Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, určitě nezapomeňte využít příležitosti a projet se po oblasti Wadi Rum. Připravte se na neuvěřitelné zážitky a nádherné výhledy na pouštní krajinu. A nezapomeňte si půjčit auto, abyste se mohli snadno dostat do pouštních hradů a dalších turistických atrakcí v regionu.

Pokud jste milovníci dobrodružství, můžete se také zúčastnit tradičních pouštních jízd na velbloudovi nebo vyzkoušet horolezecké aktivity v národním parku Wadi Rum. Tato oblast je rovněž velmi oblíbenou lokalitou pro natáčení filmů, jako například legendárního Lawrenca z Arábie.

Jordánsko nabízí dovolenou, která nezklame. Návštěva oblasti Wadi Rum je jedním z nejkrásnějších zážitků, které si na této cestě nechte ujít. Nechte se okouzlit nádhernou pouštní krajinou, objevte archeologické poklady a užijte si dobrodružství a adrenalinové zážitky. Navštivte Jordánsko a objevte krásy této země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky