Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Miyajima

Ubytování Japonsko Miyajima


Japonsko je zemí bohatou na kulturní dědictví a přírodní krásy. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je ostrov Miyajima, který se nachází v Japonském vnitřním moři nedaleko Hirošimy. Tento malebný ostrov je známý svým svatým chrámem Itsukushima a jeho symbolickou Torii bránou, která vypadá, jako by plavala na vodě za přílivu.

Pro turisty, kteří plánují navštívit Miyajimu, je skvělou volbou ubytování na ostrově samotném. Existuje několik hotelů a ryokanů, které nabízejí příjemné a autentické japonské ubytování. Jedním z nejoblíbenějších a luxusních možností je hotel Iwaso. Tento historický ryokan v kombinaci s moderními vybaveními nabízí pokoje s výhledem na krásnou zahradu a lázně na horké prameny. Hosté mohou také využívat japonskou lázeňskou tradici v ryokanové lázni, kde si mohou odpočinout a uvolnit se v klidné atmosféře.

Dalším atraktivním ubytováním je Miyajima Grand Hotel Arimoto. Nachází se přímo na pobřeží a nabízí moderní pokoje s úchvatným výhledem na moře a Torii bránu. Hotel má také vlastní lázně na horké prameny, kde mohou hosté relaxovat po celém dni prozkoumávání ostrova.

Pro turisty, kteří preferují levnější a jednodušší ubytování, existuje také několik levných hotelů a hostinců na ostrově. Tyto možnosti nabízejí základní pokoje a společné zařízení, ale stále poskytují pohodlný pobyt a příležitost prozkoumat krásy Miyajimy.

Jednou z věcí, které by turisté neměli přehlédnout, je tradiční jídlo na ostrově. Kuchyně Miyajimy je známá pro svůj čerstvý mořský plod, včetně ostryg, mušlí a různých druhů ryb. Některé hotely a ryokany také nabízejí vlastní restaurace, kde jsou podávány speciality ostrova. Je to skvělá příležitost vychutnat si autentickou japonskou kuchyni, která je plná regionálních chutí a tradic.

Pokud plánujete navštívit Japonsko, nezapomeňte zařadit Miyajimu na seznam míst, která chcete navštívit. Ubytování na ostrově je skvělým způsobem, jak prozkoumat okouzlující krásy ostrova a zároveň se ponořit do japonské kultury a tradic. Ať už se rozhodnete strávit noc v luxusním ryokanu nebo v jednoduchém hostinci, zážitky ve spojení s přírodou a spiritualitou Miyajimy jsou zaručené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Miyajima


1. Jak se dostanu na ostrov Miyajima?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Miyajima, je vlakem (JR San'yô Line) z Hirošimy do stanic Miyajimaguchi a poté trajektem do přístavu Miyajima. Trajekty jezdí každých 15 minut a cesta trvá asi 10 minut.

2. Musím platit vstupné na ostrov Miyajima?

Vstup na ostrov Miyajima je zdarma, ale návštěva některých atrakcí, jako je svatyně Itsukushima a Pagoda s pěti posvátnými stromy, je zpoplatněna.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Miyajima?

Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Miyajima je na podzim, kdy jsou listy jírovců na horách kolem ostrova nejkrásnější. Také jaro a zima jsou pěkné, ale v létě je na ostrově velké množství turistů.

4. Jaké jsou nejlepší místa na ostrově Miyajima?

Nejlepší místa na ostrově Miyajima jsou svatyně Itsukushima, Pagoda s pěti posvátnými stromy a horu Misen, která je nejvyšším bodem ostrova.

5. Co jsou jírovec a jak jsou v Japonsku populární?

Jírovec je typově nádherná japonská javorová rostlina s výraznými jasně červenými, žlutými nebo oranžovými lístky, která je v Japonsku velmi populární. Jírovce jsou považovány za symbol japonského podzimu a jsou často fotografovány v kombinaci se stavbami, chrámy a zahradami.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko Miyajima - nejkrásnější ostrov země vycházejícího slunce

Japonsko je země plná kulturních skvostů a krásných přírodních scenérií. Jedním z nejvíce známých turistických přírodních zajímavostí v zemi je ostrov Miyajima. Nachází se v zátoce Hirošimského zálivu a je považován za nejkrásnější ostrov v zemi vycházejícího slunce.

Ostrov Miyajima je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Japonsku. Jeho název v překladu znamená "svatý ostrov", protože se zde nachází posvátný chrám Itsukushima, který je považován za jeden z nejvýznamnějších národních pokladů Japonska.

Hlavní atrakcí ostrova je Itsukushima Torii, což je velká brána postavená v moři. Tato brána je považována za jeden z nejvíce fotografovaných symbolů Japonska. Při přílivu bývá obklopena mořem a tvoří tak krásnou scenérii.

Další nezapomenutelnou atrakcí na ostrově Miyajima je zdejší jelení park. Zde totiž žijí divocí jeleni, kteří běhají volně po ostrově. Návštěvníci se zde mohou procházet mezi těmito přátelskými tvory a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Miyajima, zavřete oči a nechte se unést japonskou kulturou. Prožijete zde naprosto nevšední zážitky a uvidíte krásy, které jen tak někde na světě nenajdete.

Na letenky do Japonska se vyplatí začít koukat s několika týdny dopředu, protože lety do země nádherných sakur bývají obvykle rychle vyprodané. Ceny letenek se liší v závislosti na ročním období, ale přibližně se pohybují od 20 000 do 30 000 Kč. Většinou se létá s přestupem v Evropě, např. s KLM, Lufthansou, Emirates nebo Turkish Airlines.

Japonsko Miyajima není jen krásné místo, ale také důkaz toho, že člověk a příroda mohou spolu existovat v souladu a kráse. Pokud toužíte po této jedinečné zkušenosti, vydejte se na letiště, zakupte si letenky a vydejte se naproti nevšednímu dobrodružství.


Dovolená Japonsko Miyajima


Miyajima je malebný ostrov ve vnitřním moři Japonska a jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi. Ostrov je domovem mnoha historických a náboženských památek, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jednou z nejznámějších atrakcí ostrova je Itsukushima, posvátný chrám UNESCO, který je považován za jeden z Japonských národních pokladů. Jeho hlavní brána "Torii" je symbolem Miyajimy a je na ní závislá přílivové systémy. Když moře stoupá, brána vypadá, že plave na vodě, což je obdivuhodný pohled.

Další zajímavostí na ostrově je velká dřevěná pagoda Goju-no-to, která je jedinou a největší buddhistickou pagodou, která se nachází mimo pevninskou část Japonska. Je obklopena krásnou přírodou a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Miyajima je také domovem několika upoutávajících japo


Počasí Japonsko Miyajima


Miyajima je malý ostrov v Japonsku, který se nachází v zálivu Hirošima. Je to svaté místo s mnoha posvátnými chrámy, a je obklopené nádhernými horami a mořem. Kromě toho, Miyajima je také známý pro svůj symbol - velkou červenou bránu Torii, která stojí v moři.

Co se týče počasí, Miyajima má teplé a vlhké klima s vysokou pravděpodobností deště. Nejteplejší měsíc je srpen, s průměrnou teplotou kolem 28 °C a nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem 8 °C.

Léto na Miyajimě je poměrně horké a vlhké, s občasnými bouřkami a silnými větry. Pokud se chystáte na návštěvu v létě, buďte připraveni na horké dny a noční bouřky. Musíte mít oblečení, které je vhodné pro deštivé počasí a boty s dobrou trakcí, protože některé trasy mohou být kluzké.

V podzimních měsících, září a říjnu, jsou teploty mírné a vzduch je příjemně chladný. To je také nejlepší období pro turistiku a prohlídky přírodních krás, protože mnoho stromů se mění na překrásnou pestrou barvu.

Zimní měsíce, od listopadu do března, jsou na Miyajimě chladné s mohutnými dešti a sněhovými bouřemi. Pokud se tedy vydáváte na Miyajimu během zimy, myslete na to, abyste měli oblečení, které chrání před těmito nepřejícími podmínkami.

Na jaře jsou teploty mírné a vzduch je plný květinových vůní. Je to nejlepší čas pro obdivování kvetoucích sakur a pro procházky po krajině. Má-li tedy vaše srdce chuť na krásné květy a jasnou oblohu, jděte na Miyajimu v březnu a dubnu.

Ať už se chystáte na Miyajimu kdykoliv, musíte být připraveni na neočekávaná změna počasí. Proto nezapomeňte sbalit vhodné oblečení a vybavení podle počasí.

Japonsko Miyajima je krásné místo pro návštěvu a nezáleží na tom, kdy tam přijdete. Vždy bude krásné. Připravte se na to, čemu říkáme "Počasí Miyajima"!


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky