Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Rincon de la Vieja National Park

Počasí Kostarika Rincon de la Vieja National Park


Kostarika je známá svou pestrou a exotickou přírodou a jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi je Rincon de la Vieja National Park. Nachází se v severozápadní části země, nedaleko hranic s Nikaraguou, a je domovem mnoha unikátním živočichům a rostlinám.

Rincon de la Vieja je sopka s jedním z nejaktivnějších vulkánů v Kostarice. V parku se nachází několik kráterů, lávových proudů, gejzírů a horkých pramenů. Tato jedinečná kombinace sopečné činnosti a přírodního prostředí vytváří záhadnou a krásnou atmosféru.

Jednou z nejzajímavějších věcí o Rincon de la Vieja je jeho rozmanité klima. Park se nachází ve vyšší nadmořské výšce, což znamená, že je zde o něco chladnější než v blízkém okolí. V průběhu roku se počasí může dosti proměnit, takže je třeba se připravit na všechny možnosti.

Během suchého období, které trvá od prosince do dubna, je na Rincon de la Vieja slunečno a teplé. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a srážky jsou minimální. Toto období je nejlepší pro turisty, kteří chtějí podnikat výlety a objevovat krásy parku.

Naopak v období dešťů, které přichází od května do listopadu, je počasí vlhké a deštivé. Průměrná teplota klesá na příjemných 25 °C, ale srážky jsou časté a intenzivní. To může omezit některé aktivity, ale zároveň vytváří opravdu exotickou a osvěžující atmosféru.

Navštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Rincon de la Vieja National Park, by měli připravit vhodné oblečení a vybavení. Doporučuje se mít s sebou pláštěnku, boty s dobrou trakcí a opalovací krém. Je také důležité mít dostatek vody a jídla, protože v parku není žádné občerstvení.

Přestože počasí na Rincon de la Vieja může být proměnlivé, to, co z něj dělá tak zvláštní místo, je přírodní bohatství a krása. Park je známý svými tropickými lesy, kde se nachází mnoho endemických druhů rostlin a zvířat. Návštěvníci mohou vidět vzácné ptáky, opice, leguány a mnoho dalšího.

Kromě toho, Rincon de la Vieja nabízí také mnoho možností pro dobrodružství. Turisté se mohou vydat na pěší túry ke kráteru sopky, kde mohou sledovat sopečné aktivity a vyfotit úchvatné výhledy na okolní krajinu. Mimo to mohou navštívit také lávová pole, kde se nachází lávové kamene a geotermální jezero.

Když přijde na počasí v Rincon de la Vieja National Park, je to stejně tak rozmanité jako samotná příroda. Bez ohledu na to, zda jste tam během suchého období nebo dešťů, tento národní park nabídne nezapomenutelné zážitky a příležitosti k objevování krás Kostariky.


Dovolená Kostarika Rincon de la Vieja National Park


Kostarika je země, která se pyšní krásnou přírodou, a to nejenom díky svému polohování mezi Pacifikem a Karibským mořem. Jedním z nejkrásnějších národních parků v této zemi je Rincon de la Vieja National Park, který se nachází na severu Kostariky. Tento národní park je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí přiblížit kráse tropického pralesa a zároveň zažít spoustu dobrodružství.

Rincon de la Vieja National Park se nachází v provincii Guanacaste a je největším národním parkem v této oblasti. Rozkládá se na ploše více než 34 tisíc hektarů a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat přátele zdejšího krásného, ale zároveň drsného přírodního prostředí. V parku se nachází velké množství vodopádů, sopouchů, kráterů a dalších unikátních geologických útvarů. Zdejší krajina je velmi bohatá na exotickou flóru a faunu, a to včetně mnoha druhů ptáků, savců, plazů a obojživelníků.

Jedním z největších lákadel Rincon de la Vieja National Parku je stejnojmenná sopka, která se zvedá do výšky téměř 2000 metrů a je stále aktivní. Návštěvníci si mohou prohlédnout mnoho kráterů, pramenů horké vody a dalších geotermálních výjevů, které jsou v této oblasti běžné. Na mnoha místech se také nacházejí vodopády, které jsou velkolepé a okouzlující.

K dispozici je mnoho výletů, které umožňují návštěvu Rincon de la Vieja National Parku. Na turisty čekají například trekkingové túry, během kterých si mohou návštěvníci prohlédnout nejkrásnější místa parku a užít si jeho opravdovou divokost. Kromě toho se v parku nachází také mnoho vysokých lanovek, po kterých se mohou návštěvníci proplétat z vrstvy do vrstvy pralesa a zažít tak jedinečný pohled na okolní krajinu.

Rincon de la Vieja National Park je také známý pro svou bohatou flóru a faunu. Na mnoha místech si lze všimnout zvláště krásných druhů ptáků, jako jsou tucani, kolibříci a další barevní ptáci. Nad hlavou se mohou turisté potěšit pohledem na letící motýly, kteří dokáží okouzlit všechny, kteří je vidí.

Celkově řečeno, Rincon de la Vieja National Park je jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice. Tento národní park nabízí návštěvníkům nejenom unikátní krásy, ale také mnoho aktivit, které lze zažít pouze v této oblasti. Pokud se chystáte na dovolenou do Kostariky, určitě si nenechte ujít tento dobrodružný zážitek.


Letenka Kostarika Rincon de la Vieja National Park


Rincon de la Vieja National Park: Nádherný klenot Kostariky

Kostarika, země bohatá na přírodní krásy, je domovem mnoha národních parků, které lákají milovníky přírody z celého světa. Rincon de la Vieja National Park, nacházející se v provincii Gúanacaste na severozápadě země, je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších parků v Kostarice. Jeho rozloha téměř dosahuje 35 000 hektarů a park je známý svou fascinující faunou a flórou.

Rincon de la Vieja National Park je pojmenován podle stejnojmenné sopky, která se nachází na území parku. Sopka Rincon de la Vieja, překladem Zákoutí Starého ženicha, je jednou z nejaktivnějších sopek v Kostarice. Její poslední erupce byla zaznamenána v roce 1998, ale vyhasla výbuchy a sopečná činnost zde stále probíhají. Starším erupcím se datuje geologické utvoření parku včetně mnoha kráterů, laharů, pramenů horké vody a termálních vřídlových lázní.

Park je oázou pro mnoho zvířat a rostlin, kteří zde našli svůj domov. Na území parku žijí jaguáři, pumy, tapíři, oceloti, opice, leguáni, hadi a mnoho dalších druhů. Vodopády, zarostlé tropickým deštným lesem, rozlehlé pastviny a unikátní vulkanické jevy tvoří bohatou krajinu, která přitahuje pozornost turistů.

Kostarika je známá svými dobrodružnými aktivitami a Rincon de la Vieja National Park není výjimkou. Turisté mají možnost využít mnoho aktivit, jako je turistika, horolezectví, jízda na koni, pěší túry a slanění. Pro ty, kteří chtějí relaxovat, jsou k dispozici termální koupele s léčivými vlastnostmi. Tyto lázně využívají teplých pramenů, které jsou v parku hojné, a nabízejí pozoruhodnou relaxaci uprostřed divoké přírody.

Návštěvníci parku mohou také obdivovat množství vodopádů, z nichž nejvýznamnější jsou "Las Cangrejas" a "La Cangreja". Tyto dvě ohromující vodopády se staly ikonickými pro Rincon de la Vieja a jsou oblíbenou turistickou atrakcí v parku.

Rincon de la Vieja National Park je skutečným pokladem Kostariky. Jeho jedinečná geologie a bohatá biodiverzita se dotýkají každého návštěvníka. Pro ty, kteří touží po dobrodružství a lákavých krajinách, je tento národní park ideálním cílem. Rincon de la Vieja vás přivítá s nádhernou divokou přírodou a nabídne prožitek, který jinde nezažijete.


Ubytování Kostarika Rincon de la Vieja National Park


Kostarika je známá svou nádhernou přírodou a bohatými divokými živočichy. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších národních parků v zemi je Rincon de la Vieja National Park, který leží na severozápadě země.

Rincon de la Vieja National Park se nachází na úpatí sopky Rincon de la Vieja, která je jedním z nejaktivnějších sopečných útvarů v Kostarice. Park rozkládá na ploše přes 140 km² a nabízí návštěvníkům pestrou směs divokých přírodních krás, stejně jako jedinečné geotermální jevy.

Jednou z nejočekávanějších atrakcí v parku je lázeňská oblast s geotermálními prameny a horkými prameny. Návštěvníci se mohou koupat v teplých vodách a uvolnit svaly ve venkovních lázních, zatímco se ovinou do okolního dechu. Je to opravdu relaxační zážitek po dlouhém dni stráveném v přírodě.

Dalším ohromujícím jevem, který park nabízí, je místní sopečná činnost. I když sopečná sopka Rincon de la Vieja vykazuje stále menší projevy aktivity, je stále možné vidět gejzíry, vývěry horké lávy a bahenní sopky v okolí parku. Je fascinující sledovat tyto přírodní jevy a uvědomit si sílu, která se skrývá pod zemí.

Pro milovníky přírody je park bohatý na faunu a floru. Můžete spatřit vzácné druhy ptáků, jako je quetzal, motýlé a mnoho jiných pestře zbarvených druhů. Park také domovem mnoha druhů savců, jako je opice, ježek a kojoti. Pokud máte odvahu, můžete se dokonce setkat s tapíry nebo jaguáry, které žijí v této oblasti.

Pro ty, kteří se chtějí dostat do adrenalinového dobrodružství, park nabízí také různé turistické trasy a pěší túry. Můžete objevovat horské stezky, projet se na koni přes krásné krajinu nebo si vychutnat horské kolo do hlubin parku. Bez ohledu na váš výběr, budete odměněni nádhernými výhledy a nezapomenutelným dobrodružstvím.

Pokud chcete zažít úžasnou přírodní krásu a vzrušení, neměli byste minout návštěvu Rincon de la Vieja National Park v Kostarice. Nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na sopečnou činnost, geotermální jevy a bohatou divokou přírodu. Je to místo, které vám umožní naplnit vaše smysly a vytvořit nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Rincon de la Vieja National Park


1. Jak se dostat do Rincón de la Vieja National Park?

K parku se nejlépe dostanete autem z města Liberia. Je možné také využít veřejnou dopravu, ale ta není příliš častá.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v parku?

V parku se nachází mnoho turistických atrakcí, jako například sopka Rincon de la Vieja, termální prameny, vodopády a mnoho dalšího.

3. Kolik stojí vstup do parku?

Vstupné do parku stojí 15 USD pro dospělého a 5 USD pro děti.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu parku?

Nejlepší čas na návštěvu parku je v období sucha, od prosince do dubna. V tomto období je nejvíce slunce a nejmenší pravděpodobnost deště.

5. Je možné v parku přenocovat?

Ano, v parku je možné přenocovat. Existuje několik možností ubytování, jako například kempování, chatky a luxusní hotely.

6. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?

V parku je mnoho aktivit, jako například pěší turistika, jízda na koni, rafting, potápění a mnoho dalšího.

7. Je vhodné park navštívit s dětmi?

Ano, park je vhodný pro návštěvu s dětmi. Existuje mnoho aktivit pro děti, jako například vodopády a termy.

8. Jak se obléci na návštěvu parku?

Je vhodné obléci se pohodlně a podle aktivity, kterou plánujete v parku provést. Doporučuje se obléknout kecky, chrániče na krk, pokrývku hlavy a sluneční brýle.

9. Jaká je délka turistických tras v parku?

Délka turistických tras se může lišit. Existují kratší trasy s délkou 2-3 km a delší trasy s délkou 6-7 km.

10. Je potřeba mít s sebou jídlo a pití do parku?

Doporučuje se mít s sebou jídlo a pití, zejména pokud plánujete dlouhý výlet. V parku jsou ale k dispozici i stánky s občerstvením.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky