Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Kanazawa

Počasí Japonsko Kanazawa


Japonsko je známé svou různorodou kulturou, nádhernou přírodou a jedinečným počasím. V tomto článku se podíváme na město Kanazawa, které je jedno z nejvíce oblíbených turistických destinací pro ty, kteří chtějí zažít autentické japonské počasí.

Kanazawa se nachází na severozápadě Japonska, ve středu prefektury Ishikawa. Město se pyšní krásnými historickými památkami, tradiční architekturou a zdobenými zahradami. Ale samozřejmě, abychom se dostali k jádru věci, musíme se podívat na počasí.

Jaro (březen - květen):
Jaro v Kanazawě je obecně velmi příjemné. Teploty se pohybují kolem 10-20 stupňů Celsia, což je ideální pro procházky po městě a objevování jeho krásy. Cherry blossomy nebo sakury jsou jedním z hlavních symbolů japonského jara. V Kanazawě se tyto stromy začínají kvést kolem konce března a vrchol květu trvá přibližně jeden až dva týdny.

Léto (červenec - srpen):
Léto v Kanazawě je teplé a vlhké. Teploty často překračují 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu může být docela vyčerpávající. Je proto důležité se udržovat v dostatečně hydratovaném stavu a vyhledávat stíny. Ale léto je také čas pro návštěvu pláží a koupání v moři, což může být osvěžující způsob, jak se zchladit.

Podzim (září - listopad):
Podzim v Kanazawě je nejen krásný, ale také velmi milý. Teploty začínají klesat na příjemných 15-25 stupňů, což je ideální počasí pro prohlídky zahrad a chrámů, kterých v Kanazawě najdete mnoho. Podzimní listí je tady opravdovou památkou. Celý okrsek se zabarví do různých odstínů žluté, oranžové a červené.

Zima (prosinec - únor):
Zima v Kanazawě je chladná a sněhová. Teploty klesají pod bod mrazu, takže je důležité si vzít teplé oblečení. Během zimy se město transformuje do pohádkového zimního ráje. Tradiční domy a chrámy jsou pokryty vrstvou sněhu a japonské zahrady vypadají ještě krásněji se sněhovou krytinou. Zimní sluchátka festivalů jsou také oblíbenou atrakcí v Kanazawě.

Kanazawa je fascinující místo pro cestovatele, kteří touží po autentickém zážitku japonského počasí. Ať už se rozhodnete navštívit město na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, stále můžete očekávat krásné a nezapomenutelné zážitky s místním počasím jako součástí vaší cestovní dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kanazawa


1. Jak se dostanu z letiště do Kanazawy?
- Z letiště Komatsu je možné se dostat do Kanazawy pomocí přímého autobusu nebo rychlíkem s přestupem.

2. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Kanazawy?
- Nejlepší doba pro návštěvu Kanazawy je na jaře, kdy rozkvétají tisíce sakur, nebo na podzim, kdy se listí stromů barví do různých odstínů.

3. Jak dlouho bych měl/zůstal v Kanazawě?
- Doporučuje se zůstat v Kanazawě minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí města.

4. Jakou historickou památku byste mi doporučili navštívit v Kanazawě?
- Jednou z nejznámějších historických památek v Kanazawě je Kenrokuen, jedna z nejkrásnějších japonských zahrad.

5. Jsou v Kanazawě snadno dostupné veřejné dopravní prostředky?
- Ano, Kanazawa má dobře vyvinutou síť veřejné dopravy, která zahrnuje autobusy a vlaky.

6. Jaká je typická jídla v Kanazawě?
- Mezi typická jídla v Kanazawě patří sushi s čerstvým mořským plodem, kaiseki (tradiční jídlo skládající se z několika chodů) a rybí klobásy z města Wajima.

7. Kde se nachází nejlepší místa pro nakupování v Kanazawě?
- Nejlepší místa pro nakupování v Kanazawě jsou oblasti Higashi Chaya a Kazue Machi, kde se nachází tradiční trhy a obchody se suvenýry.

8. Jaké jsou nejbližší lázeňská města k Kanazawě?
- Nejbližší lázeňská města k Kanazawě jsou Yamashiro Onsen a Yamanaka Onsen, která jsou obě vzdálena asi 30 minut jízdy autem.

9. Jaké jsou populární festivaly v Kanazawě?
- Dva nejznámější festivaly v Kanazawě jsou festival Chunichi Kagisho Kaomise (Divadlo srtí děkuje divákům) a festival Hyakumangoku Matsuri (Festival s miliony hrnčů).

10. Které zajímavosti byste navštívil v okolí Kanazawy?
- V okolí Kanazawy stojí za návštěvu například Hieizan Enryaku-ji (klášter UNESCO), Hirošima s památníkem míru nebo alpská oblast Tateyama-Kurobe.


Letenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je země, která si zaslouží být navštívena a prozkoumána. Ve středu Honšú, největšího zhlaví čtyř japonských ostrovů, se nachází město Kanazawa. Toto skryté pokladové město nabízí návštěvníkům historickou architekturu, umělecká díla a tradiční japonskou kulturu.

Při plánování cestování do Kanazawy si musíte nejdříve zajistit letenku. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z hlavního města Japonska Tokia do Kanazawy. Zvažte výhodnost jedné z nabídek.

Jedna z výhod nabídek je, že letenky jsou poměrně dostupné, a to i v období turistické sezóny. Pokud se vydáte do Kanazawy během jarní sezóny květů sakur a podzimní sezóny, kdy se listy stromů barví na červeno, oranžovo a žlutě, může se letenka zdražit.

Doba letu z Tokia do Kanazawy trvá asi hodinu a půl a letiště Komatsu leží vzdáleno asi 30 minut od města Kanazawy. Na letišti si můžete pronajmout auto nebo využít bezplatné kyvadlové autobusové spojení z letiště do Kanazawy.

Japonsko, zejména město Kanazawa, nabízí bohaté zdroje pro prozkoumání japonské kultury. Můžete navštívit Kenrokuen, jednu z nejslavnějších zahrad v Japonsku, kde najdete mnoho chráněných stromů, oblíbené místnosti, kaskádovité vodopády a umělecká díla.

Dále můžete navštívit Naga-Machi, čtvrť samurajů, která zůstala téměř nedotčena po celé staletí. Nacházejí se zde typické domy se zahrádkami, restaurace a muzea.

Kromě toho se v Kanazawě nachází několik tradičních řemeslných oblastí, jako je 21. století Muzeum koníčků a řemesel, kde si můžete prohlédnout keramiku, kovové práce, kovové závaží a řemeslné práce.

Pokud hledáte způsob, jak se ponořit do japonské kultury, Kanazawa je tou správnou destinací. Od historických památek až po tradiční řemesla tento skrytý poklad na středním Honšú nabízí vše, co byste si mohli přát. S cenově dostupnými letenkami z Tokia toto město stojí za návštěvu.


Ubytování Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedno z nejkrásnějších měst v Japonsku a nabízí bohaté kulturní a historické dědictví. Jeho malebné uličky, tradiční čajovny a historické stavby lákají turisty z celého světa. Abyste si užili svůj pobyt v Kanazawě naplno, je velmi důležité vybrat správné ubytování.

Kanazawa nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje různým preferencím a rozpočtům. Mezi nejoblíbenější volby patří luxusní hotely, tradiční ryokany a moderní butikové hotely.

Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z několika pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto hotely se nachází ve strategických částech města a poskytují pohodlný přístup k hlavním turistickým atrakcím. Ubytování v těchto hotelech vám umožní zažít skutečný pocit luxusu a relaxace.

Pokud vám více vyhovuje klasická japonská atmosféra, můžete zvolit ubytování v tradičním ryokanu. Tyto penziony nabízejí pokoje s tatami podlahou a futony na spaní. Kromě toho máte možnost vyzkoušet si lázně Onsen, které jsou tradičními japonskými horkými prameny. Ryokany také často servírují tradiční jídlo Kaiseki, což je vícechodová jídla skládající se z různých malých jídel.

Pro ty, kteří preferují moderní ubytování, jsou v Kanazawě k dispozici i mnohé butikové hotely. Tyto hotely mají trendy design, styl a často své unikátní prvky v interiéru. Lze si vybrat z mnoha různých stylů a cenových relací a ve většině případů je ubytování v těchto hotelech dostupné za dostupnější ceny než luxusní hotely.

Nenechte si ujít příležitost objevit nádherné město Kanazawa a jeho nabídku fascinujících kulturních památek. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, tradičním ryokanu nebo stylovém butikovém hotelu, zážitek z vašeho pobytu bude nezapomenutelný.


Dovolená Japonsko Kanazawa


Japonsko je známé svou bohatou historií, kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejkrásnějších měst v Japonsku je Kanazawa, které se nachází na severozápadě ostrova Honšú. Město je známé svými historickými zahradami, tradičními gejšami a malebnými ulicemi.

Kanazawa je domovem jedné z nejznámějších historických zahrad v Japonsku - Kenrokuen. Tato zahrada představuje dokonalé spojení přírody a lidského umění. Kenrokuen je oáza klidu uprostřed rušného města. Zahrada nabízí překrásné výhledy na jezera, vodopády, mosty a vzácné rostliny. V jarních měsících můžete obdivovat kvetoucí sakury a v podzimních měsících se zahrada ponoří do nádherných barev.

Dalším lákadlem Kanazawy je tradiční gejšovská čtvrť Higashi Chayagai. Tato historická čtvrť je plná krásných tradičních japonských domů a kaváren, kde můžete ochutnat tradiční japonskou kávu nebo čaj servírovaný gejšou. Promenáda ulicemi Higashi Chayagai vás přenese zpět do minulosti a umožní vám zažít autentickou atmosféru japonského života.

Kromě toho můžete ve městě navštívit tradiční japonské sídlo Ninomaru, které sloužilo jako sídlo místního samurajského rodu Maeda v 17. století. Toto historické sídlo je elegantně zdobeno dřevěnými a zlatými zdobenými místnostmi a zahradami. Navštívíte-li Ninomaru, budete se cítit jako časové cestování do minulosti.

Kanazawa má také bohatou nabídku muzeí a galerií umění. Slavné je zejména muzeum keramiky, kde se můžete seznámit s tradičními technikami výroby japonské keramiky. Navštivte také Nagamachi, historickou čtvrť samurajů, kde se nachází muzeum samurajů. Zde se můžete dozvědět o životě a tradicích samurajského rodu.

Nezapomeňte ochutnat také místní speciality. Kanazawa je známá svými čerstvými mořskými plody, zejména sushi a sashimi. Nejvíce proslulým jídlem je ale zlatý list - sushi s tenkým plátkem zlata přikrytým. Věří se, že konzumace tohoto zlatého jídla přináší štěstí a bohatství.

Kanazawa je tedy ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří si chtějí prohlédnout tradiční Japonsko. Město nabízí nejen nádhernou přírodu a historická místa, ale také jedinečnou atmosféru japonské kultury. Pokud se rozhodnete navštívit Kanazawu, budete mít zajištěno unikátní a nezapomenutelné zážitky.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky