Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Puglia

Letenka Itálie Puglia


Pokud hledáte letenku do oblasti Itálie, kde se setkávají tři moře, úchvatné pláže a výborné víno a gastronomie, zvažte nákup letenky do Puglie!

Tato jižní italská oblast, nazývaná také Apulií, se pyšní krásnou krajinou – útesy, pláže, ostrůvky a bílé města, jejichž bílá barva zadržuje teplo v létě. Kromě toho jde o oblast, kde se ukryla mnoho významných památek historie a kultury.

Jedním z nejslavnějších měst Puglie je Bari, nádherně zachovalé město vystavěné na pobřeží Jaderského moře. Město je známé nejen díky velkolepému Katedrálnímu kostelu, ale i pro svou bohatou historii, tradici a kulinářskou scénu. Určitě musíte ochutnávat jejich místní speciality, jako jsou boršč vytvořený z černých fazolí a raků nebo těstoviny “orecchiette”.

V Puglii nezapomeňte také navštívit středověké město Alberobello, které je známé pro své Trulli stavby – městské stavby s proutěnými střechami, vytvářející neodolatelný vzhled.

Pokud máte čas, doporučuje se také návštěva města Lecce, které se nachází na samém jihu a které se s obchodem rozvíjelo v 17. století. Město se pyšní množstvím barokních architekturálních památek a Katedrálním náměstím dlážděným kameny pocházejícími z římské doby.

Letenky do Puglie bývají většinou k dostání z letiště v Římě nebo Miláně, které jsou mezinárodními letišti. Puglie má však také vlastní letiště, nejvíce využívané letiště je v Bari, kam létají spoje převážně od low-costových dopravců.

Tato oblast nabízí návštěvníkům spoustu aktivit – šnorchlování, potápění, jachting, kitesurfing, ale také cykloturistiku. Puglie je nádherným cílem pro ty, kdo chtějí zažít krásné pobřeží, obdivovat architekturu a okusit místní kuchyni. Pokud tedy plánujete nákup letenky do Itálie, upřednostněte Puglii a připravte svoje smysly na nové zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Puglia


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Puglie?
- Nejlepší doba na návštěvu Puglie je obvykle od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejrušnější.

2. Jak se dostanu do Puglie?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je Bari-Karol Wojtyla Airport, které má pravidelné spojení s hlavními evropskými městy. Můžete také přijet vlakem nebo autobusem z jiných částí Itálie.

3. Jaká je typická puglijská kuchyně?
- Puglijská kuchyně je známá svou jednoduchostí a přírodními ingrediencemi. Typická jídla zahrnují mořské plody, olivový olej, zeleninu, fazole, těstoviny a čerstvé ryby. Nenechte si ujít ochutnat orecchiette, specialitu Puglie.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Puglii?
- Mezi nejznámější památky v Puglii patří historické město Alberobello se svými tradičními kónickými domy známými jako trulli, město Lecce s barokní architekturou, Castel del Monte, trullo Sovrano a národní park Gargano.

5. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Puglii?
- Mezi nejkrásnější pláže v Puglii patří Baia dei Turchi v Otrantu, Punta Prosciutto v Porto Cesareo, Torre Lapillo v Nardò a Spiaggia di Pescoluse v Salentu. Existuje mnoho dalších malebných pláží po celé Puglii.

6. Jaké jsou oblíbené festivaly v Puglii?
- V Puglii se koná mnoho festivalů a oslav. Některé z oblíbených jsou Festa di Sant'Oronzo v Lecce, Festival of the Sea v Monopolu, La Notte della Taranta v Salentu a Festa di San Nicola v Bari.

7. Jakou měnu používají v Puglii?
- V Puglii se používá euro, stejně jako ve zbytku Itálie. Je vhodné mít dostatečné množství hotovosti nebo platební karty při nákupu nebo platbě za služby.

8. Jaký je typický puglijský způsob života?
- Puglie je známá svým pomalým, tradičním a rodinným způsobem života. Lidé oceňují jednoduchost, rodinné hodnoty a kvalitu života. Obyvatelé se také často zapojují do zemědělství a produkce olivového oleje a vína.

9. Jaká je doprava v Puglii?
- V Puglii je doporučováno cestovat autem, protože veřejná doprava může být omezená. Existuje také možnost cestovat vlakem nebo autobusem mezi většími městy, ale je dobré si předem zkontrolovat jízdní řády.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Puglii?
- Nejlepší turistické trasy v Puglii zahrnují Cesta olihněmi v Salentu, Cesta ovcemi v Murgii, Cesta trulli v Itrii Valley a Cesta bílými městy v Salentu. Každá z těchto tras nabízí jedinečné výhledy na krajinu a kulturní dědictví regionu.


Ubytování Itálie Puglia


Pokud hledáte místo, kde strávit svou dovolenou v Itálii, region Puglia je skvělou volbou. Puglia, také známá jako Apulie, se nachází na jihovýchodě Itálie a nabízí nádhernou kombinaci krásného pobřeží, historických měst, úžasného jídla a pohostinných lidí. Ať už se rozhodnete navštívit Pugliu kvůli slunečnímu koupání na plážích, poznání kulturního bohatství nebo prozkoumání přírodních krás, určitě zde najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Puglia je oblíbená turistická destinace, a proto můžete očekávat širokou škálu možností ubytování. Od luxusních hotelů až po skromné penziony, nabízí Puglia všechny typy a úrovně ubytování. Pokud preferujete tradiční atmosféru, můžete se ubytovat v "masseria" - tradiční apulijské venkovské usedlosti. Tyto usedlosti jsou často přeměněny na nádherné hotely nebo bed and breakfast a nabízejí autentické prostředí pro váš pobyt. Ubytování v masseriích vám také umožňuje prozkoumávat malebnou krajinu a okolní vesnice, které jsou často bohaté na historii a kulturu.

Další možností ubytování v Puglii jsou trullo. Trullo je typický apulijský kamenný dům se stříškou ve tvaru kužele. Tyto unikátní domy jsou často pronajímány turistům a poskytují zážitek z pobytu ve skutečném trullu. Ubytování v trullu vás přenese do minulosti a umožní vám zažít autentickou puglijskou atmosféru. Trully jsou nejčastěji umístěny v blízkosti města Alberobello, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé svými trully.

Pokud preferujete modernější ubytování, v regionu Puglia není nedostatek luxusních hotelů. Od nádherných resortů na pláži po stylové hotely ve městech, můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu. Mnoho hotelů v Puglii nabízí také různé vybavení a služby, jako jsou bazény, wellness centra, golfové hřiště a restaurace s místními specialitami.

Ať už si vyberete kterýkoli typ ubytování, který splňuje vaše přání, můžete se těšit na skvělý pobyt v Puglii. Region je plný krásných pláží s azurovým mořem, které jsou ideální pro opalování a koupání. Města Puglie, jako je Lecce, Bari a Ostuni, mají nejen nádhernou architekturu, ale také poutavou historii a bohatou kulturu.

A pokud jde o jídlo, určitě si vychutnejte místní speciality jako orecchiette (tradiční apulijské těstoviny), focaccia, mořské plody a místní víno, jako je Primitivo nebo Negroamaro. Puglia je skutečným rájem pro foodies, ať už preferujete luxusní restaurace nebo rodinné vinárny.

Nebudete litovat svého rozhodnutí navštívit Puglii a ubytovat se v tomto krásném regionu. Puglia nabízí nejen nádherné přírodní scenérie a bohatou historii, ale také skvělou infrastrukturu a pohostinnost. Takže si rezervujte své ubytování v Puglii a zažijte skvělou dovolenou v jednom z nejkrásnějších regionů Itálie.


Dovolená Itálie Puglia


Nádherný Jižní region Itálie s pobřežními vesnicemi a olivovými háji – to je Puglia. Tato destinace je stále více oblíbená mezi turisty díky svému autentickému italskému kouzlu a krásnému Jaderskému moři.

Puglia, také známá jako Apulie, leží na Italském jihu a tvoří "podpěru" italské kýty. Puglia je spojována se slunečným počasím, nekonečnými olivovými háji, nádhernými plážemi a úchvatnou architekturou. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají autentický italský zážitek mimo dav turistů.

Bari, hlavní město Puglie, je jedním z nejoblíbenějších vstupních bodů do regionu. Zde si turisté mohou prohlédnout známé Svaté Nicolasovy baziliky, procházet se středověkým centrem a ochutnat místní speciality. Je to také výchozí bod pro objevování překrásných pobřežních vesnic, které Puglia nabízí.

Mezi nejznámější vesnice v Puglii patří Ostuni, známé jako „bílé město“. Jeho bílé fasády jsou symbolem tohoto regionu a každý rok přitahují tisíce turistů. Další nezapomenutelnou vesnicí je Alberobello, které je známé pro své trulli – tradiční kamenné domy s kuželovitými střechami. Tyto domy jsou skvělým místem pro focení a také jedním z hlavních důvodů, proč turisté cestují do Puglie.

Pokud jde o pláže, Puglia nabízí několik možností. Což takhle si užívat slunce a moře na pláži Baia delle Zagare nedaleko Mattinaty? Tato pláž je obklopena vysokými bílými útesy a překypuje tyrkysovou vodou. Pro ty, kteří hledají klidnější prostředí, je tu pláž Punta Prosciutto, která se pyšní jemným bílým pískem a kristálově čistou vodou.

Ale Puglia není zdaleka jen o krásných plážích a úchvatných vesnicích. Region je také známý svými úžasnými olivovými háji, ve kterých se vyrábí nejlepší italské olivové oleje. Můžete si prohlédnout jeden z mnoha olivových mlýnů a ochutnat čerstvě vylisovaný olivový olej. Navíc Puglia je také producentem vína, takže si můžete vychutnat ochutnávku místních vín přímo od producentů.

A samozřejmě, není návštěva Puglie kompletní bez ochutnávky místní kuchyně. Tento region je proslulý svou autentickou italskou kuchyní, která se zaměřuje na čerstvé mořské plody, místní olivový olej a domácí těstoviny. Nemůžete si nechat ujít specialitu jako je focaccia, burrata, orecchiette nebo olio su taralli.

Zkrátka, Puglia je perfektní destinace pro ty, kteří touží po autentickém italském zažitku s nádhernými plážemi, architekturou a nezapomenutelnou kuchyní. Tento region nabízí tolik krásných míst a zážitků, že byste se sem mohli vrátit znovu a znovu.


Počasí Itálie Puglia


Puglia je jednou z nejkrásnějších regionů v Itálii, který leží na jihu země. Tento region je známý svými nekonečnými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou kulturou. Avšak stejně důležité je také počasí, které ovlivňuje turistický ruch a místní život.

Puglia má typické středomořské klima, což znamená, že zde vládne mírná zima a teplé léto. V zimě teploty zřídka klesají pod 10 °C, což je relativně příjemné počasí, pokud jste zvyklí na chladnější podnebí. Během dne se teplota může pohybovat kolem 15-17 °C. To znamená, že i v zimě můžete vychutnat procházky po pláži nebo poznávat historická města, která jtálemečí Vetrano.

Letní měsíce jsou v Puglii velmi teplé a suché. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C nebo dokonce vyšší. Slunečné dny jsou zde většinou, ale občas může přijít i krátký déšť. Pokud sem míříte v létě, nezapomeňte se vybavit ochranným krémem a lehkým oblečením. Pláže jsou nejlepším způsobem, jak využít horké letní dny. Voda je obvykle teplá a ideální pro osvěžení.

Podzim a jaro jsou ideálními ročními obdobími pro návštěvu Puglie. Teploty jsou příjemné a mírné, pohybují se kolem 20 °C. Tyto období také nabízejí méně turistů, což znamená, že si můžete vychutnat klidnější atmosféru a snadněji objevovat krásy regionu.

Puglia je také známá svými silnými větry, které se často objevují na pobřeží. Tyto větry, známé jako "tramontana" nebo "scirocco", mohou být občas intenzivní a ovlivňovat námořní dopravu. Pokud plánujete plavbu nebo výlet na moře, je vhodné sledovat předpověď počasí a větrné podmínky.

Celkově vzato, Puglia má skvělé počasí pro každou sezónu. Bez ohledu na to, zda preferujete léto nebo zimu, region vám nabídne bohaté zážitky a nezapomenutelné dovolené.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky