Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Pienza

Dovolená Itálie Pienza


Pienza, to je malé městečko v sytě zeleném kraji Toskánska, které si získá vaše srdce svou okouzlující atmosférou a bohatou historií. Toto místo je známé pro svou jedinečnou architekturu ze 14. století a je zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Již při příjezdu do Pienzy budete nadšeni malebnými vinicemi a olivovými háji, které obklopují město. Pohled na zelené kopce a údolí je přímo nádherný a pohlcuje vás do svého kouzla. Samotné městečko je jako z pohádky, s úzkými uličkami plnými kamenných domů, květinovými okny a tradičními trhy.

Jedním z nejznámějších památek v Pienze je katedrála Santa Maria Assunta, která se nachází na hlavním náměstí. Tato impozantní stavba je skvělým příkladem renesanční architektury a její interiéry jsou zdobeny freskami od slavného umělce Pierra Picciniho. Katedrála je velmi dobře zachovalá a promítá svou historii do současnosti.

Další zajímavou památkou v Pienze je palác Piccolomini, který byl postaven papežem Piem II. Tento palác je unikátní pro svou architekturu a také pro své krásné zahrady, které nabízejí úžasný výhled na toskánskou krajinu. Je to skvělé místo pro relaxaci a užívání si malebného prostředí.

Pienza je také známá svými tradičními toskánskými sýry a víny. Navštivte místní trhy a ochutnejte nabídku sýrů jako je pecorino, který je místní specialitou. K tomu si můžete dát sklenici vína z místních vinic a poznat chuť toskánského terroir. Je to skvělý způsob, jak navázat kontakt s místní kulturou a ochutnat autentickou italskou kuchyni.

Okolí Pienzy je také plné zajímavých míst k návštěvě. Můžete se vydat na procházku do přilehlých vesnic jako je Montepulciano, Montalcino nebo San Quirico d'Orcia, které nabízejí další malebné scenérie a historické památky.

Celkově lze říci, že Pienza je malebné italské městečko, které stojí za návštěvu, zejména pokud máte rádi krásnou přírodu, architekturu a historii. Dovolená v Pienze je skvělým způsobem, jak se odpočinout a užít si toskánskou atmosféru. Přijeďte a nechte se pohltit kouzlem tohoto místa!


Letenka Itálie Pienza


Pienza je malé město v Toskánsku, které se nachází v krásné krajině mezi Sienou a Montepulcianem. Je to krásné místo s malebnými uličkami, středomořskou atmosférou a úchvatnými krajinami, které můžete objevovat pěší turistikou nebo autem.

Aby se dostali do Pienzy, cestovatelé mohou přistát v některém z následujících letišť - letiště Florencie, letiště Pisy nebo letiště Řím-Fiumicino. Florence a Pisa jsou vzájemně vzdáleny asi 130 km a cesta autem z letiště trvá přibližně 2 hodiny. Z Ríma, což je asi 200 km daleko, můžete na jih dojet do Pienzy přibližně za 3 hodiny.

Letenky do Itálie jsou k dispozici po celý rok. Nejlepší sezóna pro návštěvu Pienzy je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a slunečné. Turisté mohou využít několik možností při hledání levných letenek do Itálie.

Letiště ve Florencii a Pise mají denní přímé lety do největších evropských letovisek, včetně Barcelony, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Na druhé straně Řím-Fiumicino nabízí přímé lety většinou ke vzdálenějším destinacím jako jsou New York, San Francisco a Sydney.

Pokud hledáte levné letenky do Pienzy, můžete navštívit některé z letových vyhledávačů jako je Expedia, Kayak nebo Skyscanner. Tyto stránky porovnávají ceny letů různých leteckých společností a pomáhají cestujícím najít nejlepší nabídky.

Když se dostanete do Pienzy, budete ohromeni krásou města. Můžete procházet uličkami, které jsou plné krásných středověkých paláců a kostelů nebo si vychutnat místní speciality jako pečené vepřové, sýr Pecorino a Chianti. Piena je zároveň dobrou základnou pro objevování Toskánska a okolního regionu, včetně Montalcina, vinařského města Pienza, San Gimignano a Sieny.

Pienzu navštěvují každoročně stovky tisíc turistů a nezoufejte, i když se ocitnete v centru dění, stále najdete klidná a odlehlá místa, které jsou o něco menší, ale stále krásná. Protože Pienza je tak malé město, všechny hlavní atrakce jsou v docházkové vzdálenosti jeden od druhého a můžete je objevovat pěšky. Pozor si však dejte na několik nástrah například kamenné uličky s kamenitým podložím a kočky, které se na cestách pozdávají.


Počasí Itálie Pienza


Pienza, malé a malebné městečko v nádherném regionu Toskánsko v Itálii, je známé nejen svou historií a architekturou, ale také svým příjemným a teplým počasím.

Pienza, která se nachází ve výšce 491 metrů nad mořem, má typické středomořské podnebí. Letní měsíce červen a srpen jsou obvykle velmi teplé, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Teplé a slunečné počasí přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří si užívají procházky po historickém centru města, prohlídku památek a samozřejmě ochutnávání místní kuchyně.

Podzim, období od září do listopadu, je také obdobím, kdy je počasí v Pienze velmi příjemné. Teploty klesají na příjemných 20-25 °C a návštěvníci mohou obdivovat krásu okolní krajiny v jejím podzimním oděvu. Vinice a pole jsou zbarveny do odstínů žluté, oranžové a červené a vytvářejí malebnou kulisu pro procházky a výlety po okolí.

Zima v Pienze je mírná, s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Většinou neprší a v zimním období je město relativně klidné, což může být pro některé návštěvníky výhodou. V prosinci a lednu můžete zažít výjimečnou atmosféru a trhy v Pienze, které nabízejí tradiční vánoční dekorace, místní řemeslné výrobky a typické toskánské lahůdky.

Jaro je obdobím, kdy se Pienza začíná opět probouzet k životu. Teploty stoupají, příroda se začíná zelenat a okolní krajinu oživují kvetoucí stromy a květiny. Duben a květen jsou ideální pro pěší výlety a cyklistiku v okolí města, kde se dá procházky a výlety obohacující o krásné výhledy na Toskánsko.

Celkově vzato, počasí v Pienze je příznivé téměř po celý rok, přičemž nejlepším obdobím pro návštěvu jsou jaro a podzim. To neznamená, že léto a zima nejsou atraktivní, ale spíše že každé roční období nabízí něco speciálního a jedinečného. Ať už se rozhodnete navštívit Pienzu v kteroukoli roční dobu, jste si jisti, že budete mít možnost zažít její krásu, historii a místní pohostinnost v nádherném středomořském klimatu.


Ubytování Itálie Pienza


Pienza je malé město nacházející se v italské provincii Siena, v regionu Toskánsko. Toto malebné město je známé pro svou architekturu, gastronomii a především úchvatné ubytovací možnosti.

Pienza je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO a je považována za jeden z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných středověkých měst v Itálii. Je obklopena nádhernou toskánskou krajinou s kopci, vinicemi a olivovými háji.

Mnoho turistů se rozhoduje zůstat v Pienze právě kvůli jeho jedinečnému středověkému rázu. Město má mnoho malebných hotelů, které nabízejí stylové a pohodlné ubytování. Mnohé z těchto hotelů jsou konverze historických budov, které si zachovaly své starobylé kouzlo.

Nejznámějším ubytováním v Pienze je asi 5-hvězdičkový luxusní hotel La Bandita Townhouse. Nachází se v azenecentru města a nabízí krásně zařízené pokoje, vybavené moderním nábytkem a uměleckými díly. Hotel má také krásnou střešní terasu s výhledem na okolní toskánskou krajinu. Je to skvělá volba pro ty, kteří si chtějí užít opravdu luxusní pobyt v Pienze.

Další oblíbenou možností ubytování v Pienze jsou rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí pokoje s venkovním posezením nebo malými zahrádkami, které umožňují hostům relaxovat a vychutnat si okouzlující atmosféru Pienzy. Mnoho z těchto hotelů také nabízí snídani s místními specialitami, jako je sýr pecorino a víno z okolních vinařství.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a soukromí, jsou v Pienze také dostupné pronájmy apartmánů a vil. Tyto nabízí možnost si vytvořit vlastní dovolenou, kde si hosté mohou vařit vlastní jídlo a pocítit se jako doma. Apartmány a vily jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí prozkoumat okolí a užívat si soukromí a klid.

Všechny ubytovací možnosti v Pienze mají jedno společné - nabízejí hosty nádherné výhledy na toskánskou krajinu a nezapomenutelnou atmosféru. Pienze je také ideální výchozí bod pro objevování okolních vesnic a měst, jako je Montepulciano, Montalcino nebo Arezzo.

Pokud hledáte místo, kde si vychutnat autentickou toskánskou atmosféru a krásná ubytování, pak je Pienza správnou volbou. Ať už se rozhodnete pobýt v luxusním hotelu, rodinném penzionu nebo pronajmout apartmán, budete zaručeně nadšeni svou volbou a nezapomenutelným pobyt v tomto úchvatném toskánském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pienza


1. Jak se dostanu do Pienzy?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pienzy, je z Říma nebo Florencie. Vlaky jezdí pravidelně z obou měst do nedalekého města Chiusi, a odtud se můžete dostat do Pienzy autobusem nebo taxíkem.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Pienze?

Hlavní atrakce v Pienze zahrnují katedrálu Pienza, Piazza Pio II (náměstí), Palazzo Piccolomini, San Francesco kostel a krásné výhledy na toskánskou krajinu.

3. Který je nejlepší čas na návštěvu Pienzy?

Nejlepší čas na návštěvu Pienzy je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a méně turistů. V létě může být velmi horko, a zimní měsíce jsou obvykle chladné a deštivé.

4. Jaká je typická specialita v Pienze?

Typickou specialitou v Pienze je Pecorino sýr, zejména tímto městem proslulý Pecorino di Pienza. Je to ovčí sýr, který se vyrábí v této oblasti již od středověku.

5. Kde můžu ochutnat místní speciality v Pienze?

V Pienze najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů, které nabízejí místní speciality. Doporučujeme vám vyzkoušet místní sýr Pecorino di Pienza a místní vína, jako je například Vino Nobile di Montepulciano.

6. Mohu si prohlédnout místních řemeslníků při práci?

Ano, v Pienze si můžete prohlédnout místní řemeslníky při práci. Můžete navštívit dílny, kde se vyrábějí tradiční toskánské výrobky, jako jsou kožené zboží, keramika a hodiny.

7. Jaké jsou okolní zajímavosti v Pienze?

V okolí Pienzy najdete mnoho dalších zajímavostí, jako je město Montepulciano, které je známé svými vínem, nebo město Montalcino, které je domovem vynikajícího vína Brunello di Montalcino. Dalšími možnostmi jsou návštěva termálních lázní v Bagno Vignoni nebo procházka po krásném venkově Val d'Orcia.

8. Kde se mohu ubytovat v Pienze?

V Pienze najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů po rodinná penziony a apartmány. Doporučujeme vám vyhledat ubytování v centru města, abyste měli snadný přístup ke všem hlavním atrakcím.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky