Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Cong

Letenka Irsko Cong


Irsko, s svými zelenými krajinami, úchvatnými kláštery a vesnickým šarmem, láká každý rok tisíce turistů. Jednou z nejzajímavějších a nejmalebnějších destinací, kterou Irsko nabízí, je Cong. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, měli byste určitě zvážit koupi letenky právě do Cong.

Cong se nachází na křižovatce dvou krásných jezer, Lough Corrib a Lough Mask. Jeho malebná poloha a okouzlující prostředí přitahují lidi z celého světa. Známý irský básník William Butler Yeats jednou nazval Cong "zlatou poutí", a není divu, proč. Toto malé městečko je skutečným rajem pro ty, kdo hledají přírodní krásy a klidný útěk od veřejného života.

Cong je známý také díky filmu "The Quiet Man" z roku 1952, ve kterém hráli John Wayne a Maureen O'Hara. Mnoho turistů sem přijíždí právě kvůli této klasické romantické komedii. Mohou navštívit muzeum filmu a projít se po místech, která se objevila ve filmu.

Kromě toho, že Cong nabízí možnost procházek kolem jezer a krásného venkovského prostředí, můžete si zde také vychutnat tradiční irskou kulturu. Místní hospody nabízejí skvělé pivo a tradiční irskou hudbu večer. Pokud máte rádi rybaření, jezero Lough Corrib je jedním z nejlepších míst v Evropě pro lov lososů nebo pstruhů.

Pro ty, kteří hledají trochu dobrodružství, je zde také možnost plavby na čluně po jezerech, nebo dokonce jízdy na koni po okolních kopcích. Místní turistické agentury nabízejí různé aktivity, které vám pomohou objevit okolní přírodu a atmosféru tohoto malebného městečka.

Pokud plánujete navštívit Irsko a hledáte něco mimo hlavní turistické atrakce, určitě byste neměli přehlédnout Cong. Letenka do tohoto malého malebného městečka vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou v krásném prostředí. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a objevte krásy Irska v Cong.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Cong


N: Jak se dostat do Irska Cong?
O: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Irska Cong, je letecky doletět do letiště v Dublinu nebo Shannonu a pak si pronajmout auto nebo jet autobusem nebo vlakem do Congu.

N: Kdy je nejlepší čas navštívit Irsko Cong?
O: Nejlepší čas na návštěvu Irsko Cong jsou jarní (březen - květen) a podzimní (září - říjen) měsíce, kdy jsou teploty mírné a méně turistů.

N: Jaké jsou nejlepší výlety v okolí Irska Cong?
O: Některé z nejlepších výletů v okolí Irska Cong zahrnují návštěvu National Parku Connemara, Kylemore Abbey, Cliffs of Moher a města Galway.

N: Kde najít ubytování v Irsku Cong?
O: V Irsku Cong existuje řada možností ubytování, které zahrnují hotely, penziony, apartmány a chalupy. Doporučujeme rezervovat ubytování dopředu, zejména v sezóně.

N: Co si vzít s sebou při návštěvě Irska Cong?
O: Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné boty na pěší výlety, nepromokavé oblečení, plášť, sluneční brýle a krém na opalování. Pokud se chystáte do místních hospod, může se hodit dobře vypadající oblečení.

N: Co je v Irska Cong k vidění?
O: V Irska Cong je hodně zajímavých míst k vidění, včetně Ashford Castle, místních hospod a restaurací, rybníků a řek, kde se dá lovit a krásné scenérie a památky oblasti.


Ubytování Irsko Cong


Irska vesnice Cong v hrabství Mayo má dlouhou historii a nabízí návštěvníkům pohodlné a příjemné ubytování ve špičkových zařízeních.

Cong se nachází na břehu jezera Corrib a je známý svými malebnými scenériemi a bohatým kulturním dědictvím. Tato oblast je také známá díky filmu "Návrat pravého muže" režiséra Johna Forda, který byl natáčen právě v Congu v roce 1951. Návštěvníci zde najdou luxusní hotely, penziony a apartmány s vysokou kvalitou služeb.

Jedním z nejznámějších ubytovacích zařízení v Congu je Ashford Castle Hotel. Toto historické šlechtické sídlo bylo proměněno v pětihvězdičkový hotel, který nabízí luxusní pokoje a apartmány s výhledem na jezero a okolní lesy. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby, wellness centrum, golfové hřiště a širokou škálu aktivit jako rybaření, jízdu na koni nebo vodní sporty.

Dalším zajímavým ubytovacím zařízením je Cong Village Mews, které se nachází v centru vesnice. Tato rodinně provozovaná farma byla přeměněna na komfortní penzion s moderně zařízenými pokoji. Hosté zde mohou ochutnat tradiční irskou kuchyni, objevovat místní památky a vychutnávat si klidnou atmosféru vesnice.

Pro návštěvníky, kteří preferují samostatné ubytování, jsou k dispozici také samostatné apartmány v Congu. Tyto apartmány jsou vybaveny plně vybavenou kuchyní a vlastním sociálním zařízením. Některé z nich nabízejí také soukromou terasu nebo balkon s výhledem na okolní krajinu.

Cong je výborným výchozím bodem pro objevování krás Irska. V jeho blízkosti se nachází nejen jezero Corrib, ale také známé jeskyně Ailwee, klášter Máméan, Connemarské národní park a mnoho dalších atraktivních míst. Obec Cong je také ideálním místem pro milovníky rybaření, golfové nadšence a turisty, kteří si přejí prozkoumat místní přírodu a kulturu.

S širokým výběrem ubytování v Congu si návštěvníci mohou vybrat zařízení, které nejlépe odpovídá jejich preferencím a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si zvolí luxusní hotel, útulný penzion nebo pohodlný apartmán, budou hosté Congu mít možnost zažít jedinečnou kombinaci krásného prostředí, bohaté historie a pohostinnosti irského lidu.


Počasí Irsko Cong


Irska republika je ostrovní stát ležící na západě Evropy, který se pyšní svými krásnými krajinami a bohatou historií. Jeho klimatické podmínky jsou však natolik specifické, že se přizpůsobují jeho pověsti "Zeleného ostrova". I když se může zdát, že počasí v Irsku je téměř vždy pod mrakem, deštivé a chladné, skutečnost je poněkud složitější.

Jako ostrovní stát je Irsko ovlivňováno Atlantským oceánem a Golfským proudem, což má významný dopad na jeho počasí. Je známo, že Irsko má oceánské klima, což znamená, že počasí je proměnlivé a téměř nemožné jej přesně předpovědět. Irsko je také jednou z největrnějších zemí v Evropě, což je zejména na západě ostrova patrné.

Deště jsou ve srovnání s jinými zeměmi Evropy v Irsku časté a nevyhnutelné. Údaje o srážkových úhrnech se pohybují mezi 1000 a 1500 mm ročně, přičemž v jižních oblastech může být dokonce až 2000 mm srážek. Nejvíce deštivými oblastmi jsou Kerry a Mayo, kde prší nejčastěji. Zimní měsíce jsou obecně v Irsku mírné, s teplotami kolem 4-7 °C. Sněhové srážky nejsou v Irsku tak časté jako v jiných zemích, ale několik sněhových bouří se může v případě mrazivých teplot přeci jen vyskytnout.

Léto v Irsku je relativně mírné a vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 15-20 °C, ale při dobrém počasí mohou teploty stoupat i nad 25 °C. Léto na západě a jihu ostrova bývá obvykle teplejší a slunečnější než na severu. Protože počasí může být velmi proměnlivé, je doporučeno si vždy přibalit dostatečné vrstvy oblečení a nepromokavé boty, aby bylo možné se přizpůsobit případným změnám.

Je třeba říci, že počasí v Irsku může být náladové a mí


Dovolená Irsko Cong


Irsko Cong: Skrytý poklad zeleného ostrova

Irsko je známé svou fascinující krajinou plnou zelených kopců, překrásných útesů a malebných vesniček. Mezi množstvím turistických atrakcí, které nabízí, je jedno místo, které by vám nemělo uniknout - Cong. Tato malá vesnice v hrabství Mayo leží u řeky Cong, která spojuje dvě největší jezera Irska, Lough Corrib a Lough Mask.

Již na první pohled je Cong zcela úchvatné. Okolní příroda láká k procházkám a objevování krás Irska. Zelená krajina s rozptýlenými stavebními památkami a množstvím historických míst přináší do této oblasti jedinečnou atmosféru.

Cong je známé jako místo natáčení slavného amerického filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" (The Quiet Man) z roku 1952, který režíroval John Ford. Film byl zde natočen a místní obyvatelé si na něj dodnes nesmírně cení. V obci najdete Muzeum Muže, který nenávidí ženy, které zachycuje kulisy natáčení a představuje vám historii tohoto legendárního filmu.

Další památkou, která se nachází v Congu, je klášter Ashford. Tento benediktinský klášter byl založen v roce 1190 a jeho historická hodnota je nepřehlédnutelná. Klášter sloužil jako místo uctívání a vzdělávání. Dnes je Ashford Castle luxusním hotelem, který stále sdílí ducha minulosti s návštěvníky.

River Cong je jedním z hlavních taháků tohoto regionu. Místní řeka je známá rybáři z celého světa, kteří přijíždějí, aby si užili svůj oblíbený sport. Jezer


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky