Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Koh Thmei

Ubytování Kambodža Koh Thmei


Koh Thmei je ostrov v Kambodži, který se nachází v zálivu Sihanoukville. Je o něco větší než 4 km² a má méně než 150 obyvatel. Koh Thmei je chráněný národní park, který je domovem pro mnoho druhů ptáků, želv a dalších mořských živočichů. Turisté sem jezdí především kvůli krásným plážím a turistickým atrakcím.

Jeden z hlavních faktorů, proč se turisté rozhodují zůstat na Koh Thmei, je jeho klid a odpočinek od ruchu velkých měst. Na ostrově se nachází pouze několik ubytovacích zařízení, což znamená, že není přelidněný a návštěvníci mohou v klidu relaxovat a užít si odpočinku v přírodě.

Většina ubytování na Koh Thmei je v podobě bungalovů. Ty jsou umístěny přímo na pláži a nabízejí skvělý výhled na moře. Bungalovy jsou obvykle k dispozici v různých velikostech, takže lze najít ubytování pro jakoukoli skupinu lidí. O něco větší bungalovy mají vlastní sociální zařízení, zatímco menší bungalovy budou sdílet společné sociální zařízení s ostatními hosty. Každý bungalov však nabízí základní vybavení jako postele, sprchy a WC.

Kromě bungalovů jsou na ostrově také k dispozici kempovací místa pro turisty, kteří chtějí přijet s vlastním stanem. Tato kempovací místa jsou k dispozici na několika místech na pláži, což dává turistům možnost vybrat si místo, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

Ubytování na Koh Thmei je navzdory svému odlehlému umístění překvapivě pohodlné a vše, co turisté potřebují, mohou najít ve svém ubytování nebo kousek od bungalovů. Na ostrově je k dispozici například restaurace, která nabízí tradiční kambodžská jídla, jako jsou rybí pokrmy a jiné speciality z mořských plodů. Pro návštěvníky, kteří se chtějí vydat na výlet, jsou na ostrově k dispozici také půjčovny lodí a kajaků.

Celkově lze říct, že Koh Thmei je skvělým místem pro turisty, kteří hledají klid a ticho a chtějí se odpočinout od velkoměstského ruchu. Hosté mohou si užít nádherné pláže, pozorovat mnoho druhů zvířat a vydat se na dobrodružný výlet na hladině moře. Ubytování na Koh Thmei je pohodlné a cenově dostupné, takže si mohou turisté užít kambodžskou přírodu bez zbytečného stresu.


Dovolená Kambodža Koh Thmei


Kambodža je země bohatá na historii, krásné památky a úchvatnou přírodu. Jednou z méně známých, ale přesto nezapomenutelných destinací v této jihovýchodní asijské zemi je ostrov Koh Thmei.

Ostrov Koh Thmei se nachází na jihozápadě Kambodže, v blízkosti známého přírodního rezervace Ream. To je ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout od rušného moderního světa a prozkoumat nedotčenou krásu přírody.

Samotný ostrov Koh Thmei je klidné a opuštěné místo s nedotčenými plážemi a průzračnými vodami. Na rozdíl od jiných oblíbených turistických destinací v Kambodži, zde nenajdete žádné luxusní hotely nebo dav turistů. Místo je stále poměrně neobjevené, což dodává celému pobytu jedinečnou atmosféru.

Jednou z hlavních předností ostrova je jeho přírodní rezervace. Koh Thmei je domovem mnoha druhů ohrožených živočichů, včetně slonů, tygrů, prasat a různých druhů ptáků. Při procházce po ostrově můžete spatřit například kytovce nebo místní opice.

Pro milovníky potápění a šnorchlování bude pobyt na Koh Thmei rovněž naprosto nezapomenutelný. V okolí ostrova se totiž nachází několik korálových útesů, které se pyšní bohatým podmořským životem. Můžete spatřit třeba barevné korály, různobarevné ryby a další fascinující mořské tvory.

Přestože je ostrov Koh Thmei v současné době ve fázi rozvoje turismu, stále si zachovává svůj původní ráz. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a přívětiví, rádi vás uvítají do svého prostředí a zodpoví vám jakékoliv otázky týkající se ostrova.

Pokud se rozhodnete navštívit Kambodžu, nezapomeňte zahrnout ostrov Koh Thmei do svého itineráře. Během pobytu na tomto krásném ostrově si můžete vychutnat přírodu v její podstatě bez jakýchkoliv rušivých faktorů moderního světa. Uvidíte neuvěřitelně modré nebe, bílé pláže, čisté moře a překrásnou floru a faunu.

Na Koh Thmei si lze pronajmout ubytování ve formě chat nebo chatkých bungalovů, které jsou jednoduché, ale pohodlné. Chcete-li si užít dovolenou v autentickém přímořském ráji bez davů turistů, ostrov Koh Thmei je pro vás to pravé místo.


Letenka Kambodža Koh Thmei


Kambodža je země, kterou by určitě měl každý cestovatel navštívit. Tuto zemi charakterizují majestátní chrámy, kulturní památky, úchvatné pláže a zelená vegetace. Kambodža má opravdu co nabídnout a pokud se chystáte na dovolenou, určitě navštivte Koh Thmei.

Koh Thmei je malý ostrov se nacházející v průlivu mezi ostrovy Koh Rong a Koh Krohs. Je to skvělé místo na relaxaci, odpočinek a hlavně na návštěvu unikátních druhů zvířat, jako jsou například paové, divoké kočky, prasata a další. Na ostrově se nachází unikátní druh mangrovů – černý mangrove, který je ochráněný a patří mezi jedny z posledních v Asii.

Letenka do Koh Thmei z Prahy trvá přibližně 11 hodin, cesta však stojí za to. K dispozici jsou různé možnosti letů a ceny se liší dle termínu a počtu osob. Doporučuji kontaktovat některou z cestovních kanceláří, které nabízí zájezdy do Kambodže a na ostrov Koh Thmei.

Po příletu do Kambodže je nezbytné si zajistit dopravu z letiště na ostrov Koh Thmei. Nejjednodušší možností je pronajmout si soukromý transfer z letiště Sihanoukville, který vás odvezou rovnou na přístaviště Sihanoukville, kde budete přenocovat a ráno se plavíte na ostrov Koh Thmei. Díky této možnosti se přesvědčíte, že Koh Thmei je nedotčeným krásným místem s bílými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Pokud chcete svou dovolenou trávit v klidu a na místech, kde ostatní turisté nezavítají, určitě musíte navštívit ostrov Koh Thmei v Kambodži. Pokud se rozhodnete vydat na dovolenou do Kambodže, Koh Thmei musí být na vašem seznamu míst, které chcete navštívit a prožít tam nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Koh Thmei


1. Jak se dostat na ostrov Koh Thmei v Kambodži?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Koh Thmei, je pořídit si letenku do města Sihanoukville a odtud pokračovat lodí na ostrov.

2. Jsou na ostrově Koh Thmei k dispozici ubytovací zařízení?
- Ano, na ostrově Koh Thmei jsou k dispozici několik ubytovacích zařízení, včetně resortů a bungalovů.

3. Jaké aktivity lze na ostrově Koh Thmei provádět?
- Na ostrově Koh Thmei si můžete užívat pláže, šnorchlování, potápění, rybaření, pozorování ptáků, procházky po přírodě a odpočinek v přírodním prostředí.

4. Jak dlouho bych měl zůstat na ostrově Koh Thmei?
- Doporučuje se zůstat na ostrově Koh Thmei minimálně 2-3 dny, abyste si plně užili všechny aktivity a krásy místa.

5. Existují na ostrově Koh Thmei restaurace a obchody?
- Na ostrově Koh Thmei se nachází několik restaurací, které nabízejí tradiční kambodžská jídla. Avšak obchody se zde nenacházejí, proto si doporučujeme přinést potřebné zásoby.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě ostrova Koh Thmei?
- Nejlepší doba k návštěvě ostrova Koh Thmei je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí suché a slunečné.

7. Jaká je přírodní krása ostrova Koh Thmei?
- Ostrov Koh Thmei je známý svým nedotčeným pobřežím, bílými písečnými plážemi a bohatou mořskou a přírodní faunou. Můžete zde také pozorovat ohrožené druhy ptáků a další živočichy.

8. Existují na ostrově Koh Thmei nějaká omezení nebo pravidla?
- K úctě k přírodě a ostrovu Koh Thmei je třeba dodržovat pravidla ochrany životního prostředí. Například, neodkládejte odpadky, nekrmte zvířata, nepoškozujte korály a nevyrývajte rostliny.


Počasí Kambodža Koh Thmei


Kambodža Koh Thmei je ostrov, který se nachází ve vodách thajského zálivu a má subtropické klima s dobrými podmínkami pro koupání a odpočinek pro milovníky tropického prostředí. Koh Thmei má dlouhou sezónu s mnoha hodinami slunce a je obecně teplý po celý rok.

V období od listopadu do března je na ostrově obvykle tepleji a sušeji než v ostatních měsících, což je nejlepší období pro návštěvu. Teplota se ve dne pohybuje mezi 28 a 33 stupni Celsia a v noci klesne na příjemných asi 20 až 25 stupňů. V těchto měsících je také méně srážek.
Od dubna do července se zvyšuje množství srážek a oblačnosti, ale stále je to stále dostatečně teplé na slunce, aby si turisté mohli užívat pobyt na pláži.

V srpnu a září se obvykle vyskytují monzunové deště, které mohou být velmi silné a nebezpečné, což může vést k výpadkům elektřiny a přerušení dopravy. Přesto mohou turisté být svědky místních tradičních oslav a festivalů, které se mohou konat v místních vesnicích. Teplota v této době se může pohybovat od 26 do 31 stupňů Celsia.

Celkově je Koh Thmei ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout zimě a zažít tropické podnebí. Během návštěvy se však doporučuje provést podrobné průzkumy počasí před odjezdem, aby se předešlo nežádoucím situacím. Kromě toho se doporučuje dodržovat všechny bežné bezpečnostní opatření, včetně opatrnosti v případě silných větrů a bouří, které v tomto období mohou nastat.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky