Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Makassar

Letenka Indonésie Makassar


Letenky do Indonésie jsou v poslední době stále oblíbenější a Makassar se řadí mezi oblíbené destinace turistů. Hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, ať už se jedná o historické památky či krásnou přírodu. Cestující mohou zvolit několik možností letů do Makassaru.

Nejlepší ceny letenek do Makassaru lze najít v období nízké sezóny, která trvá od června do listopadu. Během této doby se ceny letenek pohybují okolo 15 000 Kč zpáteční letenku. V období špičkové sezóny, od prosince do května, mohou být ceny letenek až o 50 % vyšší než v období nízké sezóny. Proto je lepší letenky hledat až několik měsíců dopředu.

Letiště v Makassaru se nazývá Sultan Hasanuddin Airport, které se nachází asi 20 km od centra města. Cestovatelé se mohou dostat do centra několika způsoby – taxi, místními dopravními prostředky nebo pronajmutím auta. Dopravní prostředky nejsou příliš časté, takže je lepší si předem zajistit dopravu.

Makassar se může pochlubit mnoha zajímavými místy, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Fort Rotterdam - pevnost z 17. století, tradicionalistický trh Pasar Butung – kde lze ochutnat místní speciality, či přírodní park Bantimurung - s neuvěřitelně krásnými vodopády.

Kromě návštěvy města samotného mohou cestovatelé navštívit i pobřeží a koupit se v hlubokých vodách Indického oceánu, například na pláži Losari nebo Tanjung Bira. Další zajímavou destinací jsou Takabonerate, největší korálový atol na světě, a kulturní dědictví města Tana Toraja - s tradičními domy a hřbitovy, kde jsou pohřbíváni místní lidé.

Celkově lze doporučit návštěvu Makassaru a jeho okolí, když se jedná o zajímavou destinaci pro cestovatele, kteří hledají nejen krásy přírody, ale i kulturní dědictví a historii. Slevy na letenky do Makassaru v nízké sezóně mohou být skvělou příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí ušetřit na cestování a objevovat svět.


Dovolená Indonésie Makassar


Makassar, ležící na ostrově Celebes a hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi, je jedním z nejatraktivnějších míst k návštěvě během dovolené v Indonésii. Město je známé svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a fascinující kulturou.

Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty v Makassaru je malebné pobřeží. Pláže jako Losari nebo Akkarena jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Místní lidé se zde scházejí, aby si vychutnali tradiční indonéskou kuchyni, nakoupili suvenýry od místních prodejců nebo se přidali k večernímu promenádě podél moře.

Další zajímavou atrakcí v Makassaru je přístav Paotere, který je nejtradičnějším a nejstarším přístavem v regionu. Procházejte přístavem a pozorujte, jak místní rybáři vykládají svůj úlovek a opravují své tradiční drevené lodě. Toto místo nabízí jedinečný pohled do místního života a kultury.

Příznivci historie by neměli zapomenout navštívit pevnost Rotterdam, která byla postavena Němci na konci 17. století. Dnes slouží jako muzeum a nabízí návštěvníkům příležitost poznat bohatou historii Makassaru, včetně jeho spojení s evropskými kolonizátory.

Pro příznivce přírody a dobrodružství je sopka Bantimurung zcela určitě nevynechatelná. Tato aktivní sopka, ležící v národním parku Bantimurung-Bulusaraung, láká turisty svojí překrásnou krajinou se strmými údolími, vodopády a jeskyněmi. Tito, kteří se rozhodnout vzdát se náročné túry na sopku, mohou navštívit národní park a obdivovat jedinečnou floru a faunu.

Makassar je také slavné gastronomické město, kde můžete ochutnat mnoho tradičních pokrmů. Nezapomeňte ochutnat "coto Makassar", slavnou polévku z hovězího masa a koření, nebo "konro", křehkou hovězí masovou polévku. Místní prodavači na ulici také nabízejí různé druhy mořských plodů připravených podle tradičních receptů. Je to nezapomenutelný zážitek pro chuťové buňky.

Při návštěvě Makassaru nezapomeňte trávit čas s místními lidmi, kteří jsou nejen velmi přátelští, ale také hrdí na svou kulturu a historii. Můžete být svědkem tradičních tanců, které jsou často předváděny během večerních představení, nebo se zúčastnit tradičních oslav a festivalů, které se konají po celý rok.

Makassar je skutečně fascinujícím městem s mnohostrannými atrakcemi a možnostmi pro dobrodružství. Jeho exotická atmosféra, zdobená pestrou kulturou a přírodou, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou indonéskou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Makassar


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Indonésie, konkrétně Makassaru, mohou být následující:

1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Makassaru?
Nejlepší čas k návštěvě Makassaru je obvykle v období od června do října, kdy je na ostrově Sulawesi suché období.

2. Jak se dostat do Makassaru?
Makassar je dobře přístupný prostřednictvím mezinárodního letiště Sultan Hasanuddin Airport. Mezinárodní lety sem přicházejí především z jiných asijských zemí.

3. Jaká jsou zajímavá místa k navštívení v Makassaru?
V Makassaru jsou mnohá zajímavá místa, jako jsou památky, jako Fort Rotterdam a Sultan Palace, památník Mandala, pláže Losari a Akkarena a historická vesnice Bantimurung.

4. Jaké jsou tradiční jídla v Makassaru?
V Makassaru se můžete těšit na tradiční jídla, jako je Coto Makassar (korejský vývar), Konro (grilovaná žebra), Pallubasa (hovězí vývar) a Sop Saudara (vývar se zeleninou a mořskými plody).

5. Jaký je typický způsob dopravy v Makassaru?
V Makassaru se nejčastěji využívá rikša (bentor) nebo motocykl (ojek) pro krátké vzdálenosti. Dále jsou také dostupné taxíky nebo veřejné autobusové dopravy.

6. Má Makassar nějaké pláže?
Ano, Makassar má několik pláží, z nichž nejznámější jsou pláže Losari a Akkarena. Ty nabízejí krásný výhled na moře a možnost relaxace.

7. Jak vypadá počasí v Makassaru?
Makassar má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a průměrnou teplotou okolo 30 °C po celý rok. Musíte se tedy připravit na teplé a vlhké podmínky.

8. Kterou měnu používají v Makassaru?
Místní měnou v Makassaru i celé Indonésii je rupie (IDR). Doporučuje se vyměnit si peníze v místní směnárně nebo bankovním automatu.

9. Jaké jsou populární tradice a festivaly v Makassaru?
Ve městě Makassar se slaví různé tradice a festivaly, například tradice Toraja, která zahrnuje pohřební rituály a festivalovou přehlídku tradičního umění a kultury.

10. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání okolí Makassaru?
Nejlepší způsob prozkoumání okolí Makassaru je využití místních dopravních prostředků a průvodce, který vám pomůže přiblížit se k místní kultuře a zajímavostem.


Ubytování Indonésie Makassar


Indonésie nabízí mnoho krásných a zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je město Makassar, které se nachází na ostrově Celebes. Je to velké a rušné město, ale přesto zde najdete mnoho klidných a pohodlných míst k ubytování.

Pokud hledáte ubytování v Makassaru, máte na výběr ze široké škály možností. Mezi nejoblíbenější patří hotely, apartmány a hostely.

Hotely v Makassaru

Makassar je plné různých hotelů, které nabízejí vysoký standard a pohodlí. Mezi nejlepší hotely v Makassaru patří Hotel Santika Makassar, Mercure Makassar Nexa Pettarani a Four Points by Sheraton Makassar. Tyto hotely nabízejí příjemné pokoje s klimatizací, satelitní televizí, Wi-Fi připojením a minibarem. Hostům je také k dispozici bazén, posilovna a restaurace.

Apartmány v Makassaru

Apartmány jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí více soukromí a nezávislosti. V Makassaru najdete mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí vybavenou kuchyň a prostorné pokoje. Mezi nejoblíbenější patří Bumi Asih Residence, Apartemen Royal Spring a Sahid Mutiara Makassar. Tyto apartmány jsou vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak pro služební cesty.

Hostely v Makassaru

Hostely jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň zažít místní atmosféru. V Makassaru najdete mnoho kvalitních hostelů s výbornými hodnoceními od předchozích hostů. Mezi nejoblíbenější patří Red Planet Makassar, Tune Hotel Makassar a IBIS Budget Makassar Airport. Tyto hostely nabízejí čisté pokoje s vlastní koupelnou, bezplatné Wi-Fi připojení a snídani.

Celkově lze říci, že Makassar má mnoho krásných a pohodlných míst k ubytování. Široká škála možností dává každému hostovi možnost najít ubytování podle svých představ a potřeb. Ať už hledáte luxusní hotel, prostorný apartmán nebo přátelský hostel, určitě v Makassaru najdete to pravé pro vás.


Počasí Indonésie Makassar


Makassar, také známý jako Ujung Pandang, je jedním z největších měst v Indonésii a leží na ostrově Sulawesi. Město se nachází na jihu země, což zajišťuje poměrně teplé a vlhké počasí po většinu roku.

Indonésie kromě své krásné přírody, bohaté historie a rozmanité kultury, nabízí také zajímavé a rozmanité klimatické podmínky. Makassar není výjimkou a má tropické klima s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Teploty v Makassaru jsou celoročně příjemné a téměř se nemění. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 °C až 32 °C, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými měsíci. Během nočních hodin teplota mírně klesá, ale stále zůstává relativně vysoká.

Ve městě je vysoká vlhkost vzduchu, která se pohybuje kolem 80 % až 90 %. To způsobuje, že se počasí jeví ještě horké a dusné, i když se teplota nezdá tak extrémní. Vlhkost vzduchu je způsobena přítomností moře, které obklopuje ostrov Sulawesi.

Makassar je také známý svými silnými dešti, které mohou přicházet v průběhu celého roku. Největší množství srážek se obvykle vyskytuje během monzunové sezóny, která trvá od listopadu do března. Během této doby se mohou vyskytnout krátkodobé bouře a průtrže mračen, které mohou způsobit povodně a další problémy s odvodněním.

I přes občasné deštivé období se Makassar těší slunečným dnům téměř na celý rok. Cestovatelé se mohou těšit na krásné západy slunce a možnost strávit čas na pláži.

Pokud plánujete návštěvu Makassaru, doporučuje se výběr léta jako nejlepšího období. Teploty jsou stále vysoké, ale méně deště znamenají méně problémů s cestováním a vychutnáváním venkovních aktivit.

V každém případě je důležité být připraven na podnebí a vhodně se oblékat. Doporučuje se lehké a prodyšné oblečení vyrobené z přírodních vláken, které pomohou udržet pokožku suchou a snížit pocit horka. Nesmíme zapomenout na ochranu proti slunci, jako jsou sluneční brýle, krém s vysokým ochranným faktorem a klobouk.

Makassar je fascinujícím městem Indonésie s jedinečným klimatem, které nabízí slunečná a teplá počasí po většinu roku. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, budete mít jistě příležitost poznat krásy indonéské kultury a přírody.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky