Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Maroko Casablanca

Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Casablanca


1. Jak se dostanu z letiště do centra Casablancy?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je využít taxislužby před letištěm. Cesta by měla trvat přibližně 30-40 minut a cena je kolem 200 MAD (marockých dirhamů). Existuje také možnost využít autobusovou dopravu, ale trvá déle a je méně pohodlná.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Casablancy?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Casablancy je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. V létě mohou být teploty velmi vysoké.

3. Kde se nachází nejznámější turistické atrakce v Casablance?
Odpověď: Nejznámější turistickou atrakcí v Casablance je Hassanova II. mešita. Nachází se na pobřeží a je jednou z největších mešit na světě. Další zajímavá místa jsou například Medina Casablanca, staré město s úzkými uličkami plnými obchodů a tržiště, a La Corniche, pobřežní promenáda s restauracemi a plážemi.

4. Jaké jsou typické marocké jídla, která bych měl v Casablance ochutnat?
Odpověď: Mezi typická marocká jídla patří tagine (tradiční pokrm připravovaný v hlubokém hliněném hrnci), couscous (společně s různými druhy masa a zeleniny), harira (tradiční marocká polévka) a pastilla (křehké pečené křehké těsto plněné masem, ořechy a kořením). Měli byste si také vychutnat místní čaj s mátskou mi n a sladkostmi jako baklava.

5. Jakými jazyky se v Casablance mluví?
Odpověď: Hlavním jazykem v Maroku je arabština, ale v Casablance se také často mluví francouzsky, zejména ve veřejných institucích a obchodech. V turisticky častých oblastech se lze dorozumět také anglicky.

6. Má Casablanca nějaké luxusní hotely?
Odpověď: Ano, Casablanca má několik luxusních hotelů, které poskytují prvotřídní služby a mají moderní vybavení. Mezi nejznámější patří například Four Seasons Hotel Casablanca, Sofitel Casablanca Tour Blanche a Hyatt Regency Casablanca.

7. Co navštívit poblíž Casablancy?
Odpověď: Poblíž Casablancy je možné navštívit například město Rabat, které je hlavním městem Maroka. Můžete si prohlédnout krásné historické památky, jako je například Královský palác, Hassanova věž a Oudaïa kasbah. Další možností je prozkoumat město Marrákeš, známé svým tradičním medinou, jarmarky a paláci.


Ubytování Maroko Casablanca


Casablanca je nejen největším městem Maroka, ale také jednou z nejvíce fascinujících a kosmopolitních destinací v celé severní Afice. Jeho centrální poloha a bohatá historie přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tuto vzrušující metropoli, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám přinese pohodlný a autentický pobyt.

V Casablance najdete širokou škálu ubytování, které uspokojí každého cestovatele. Od luxusních hotelů až po příjemné penziony a plážové rezorty. Centrální část města nabízí pestrou směs ubytovacích zařízení, mezi které patří i známý Casablanca Four Seasons Hotel, který nabízí prvotřídní služby a výhled na oceán.

Pokud preferujete ubytování na pláži, můžete se ubytovat v jedné z mnoha plážových rezortů v Casablance. Tyto rezorty nabízejí komfortní pokoje, bazény, wellness centra a přímo přístup na bílé písčité pláže Atlantského oceánu. Mnohé z těchto ubytování zahrnují také restaurace a bar, kde si můžete vychutnat tradiční marockou kuchyni a osvěžující nápoje.

Při hledání ubytování v Casablance byste neměli přehlédnout i tradiční marocké riady. Riady jsou tradiční domy, které jsou přestavěny na malé luxusní hotely nebo penziony. Tyto ubytování vám poskytnou možnost zažít autentickou marockou atmosféru a architekturu. Mnohé riady mají vnitřní dvory se zahradami a fontánami, které nabízejí klidný únik od rušného ruchu města. Interiéry riadů jsou krásně zdobené tradičním marockým nábytkem a specifickými mozaikami.

Zároveň město nabízí možnosti prohlédnout si moderní plánování a luxusní hotely. Můžete se ubytovat v moderních věžích s výhledem na město a panoramatem zátoky Casablanca. Tato ubytování jsou vybavena nejnovějšími technologiemi a nabízejí prvotřídní služby, včetně fitness center, restaurací a konferenčních sálů. Z těchto vysokých budov máte také skvělý výhled na město, který je večer ještě dramatický díky nočnímu osvětlení.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - během svého pobytu v Casablance budete mít možnost objevovat fascinující historické památky, jako je mešita Hassana II., Casa Spaini nebo Staré město Medina. Také si můžete vychutnat ochutnávku místních pochoutek na slavném tržišti Marche Central. Tím si uchováte skvělé vzpomínky na svůj pobyt v jednom z nejvíce ikonických měst v Africe.

Svěží atmosféra, bohatá historie a rozmanitost ubytování činí Casablancu jednou z nejslavnějších turistických destinací v Maroku. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, nezapomeňte se zdržet dostatečně dlouho, abyste si mohli více krás tohoto fascinujícího města užít.


Dovolená Maroko Casablanca


Maroko je exotická země, která láká každý rok tisíce turistů. Jeho hlavním městem je Casablanca, která nabízí nejen krásné památky, ale také bohatou historii a fascinující kulturu.

Casablanca je největším městem Maroka a leží na pobřeží Atlantského oceánu. Jeho půvab spočívá v jedinečné kombinaci moderních staveb a tradiční architektury. Nejznámější památkou ve městě je Mešita Hassana II, která je jednou z největších mešit na světě. Její výstavba trvala více než šest let a k dokončení byly použity pouze tradiční materiály. Mešita je otevřená pro veřejnost a turisté zde mohou obdivovat její impozantní interiér a nádhernou dekoraci.

Další zajímavou památkou v Casablance je stará medina, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházení úzkými uličkami mediny se návštěvníci ocitnou v tradičním a autentickém marockém prostředí. Zde mohou zakoupit místní řemeslné výrobky, jako jsou kožené zboží, keramika nebo vyšívané textilie.

Nezapomenutelný zážitek představuje také návštěva tržnice Habous, která je známá svým pestrobarevným zbožím až po okraj naplněným tradičními předměty. Zde si mohou turisté vychutnat atmosféru hektického trhu, zkoumat místní suvenýry nebo ochutnat místní speciality.

Jedinečným místem v Casablance je i starý palác Royal Palace, který slouží jako sídlo marockého krále. Návštěvníci ho mohou obdivovat pouze z vnějšku, ale i to dává úctu jeho impozantní architektuře a významnému dědictví.

Mimo historických památek nabízí Casablanca také bohatý kulturní život, který se odráží v mnoha uměleckých galeriích, muzeích a divadlech. Turisté mohou navštívit Muzeum Maroko, které představuje bohatou historii a tradice země, nebo Galerii Villa des Arts, která vystavuje místní umělecká díla.

Maroko je také známé svými nádhernými plážemi, které lákají slunečníky po celý rok. Casablancu nevyjímaje, můžete si zde užít příjemný relax na písčitých plážích nebo si vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je surfování nebo windsurfing.

V neposlední řadě je také možné ochutnat místní marockou kuchyni, která je známá svými exotickými kořeněnými jídly. Restaurace a stánky s různými pokrmy jsou k dispozici po celé Casablanci.

Celkově vzato, Casablanca v Maroku je ideálním místem pro dovolenou. Nabízí nejen nádherné památky a fascinující kulturu, ale také příležitosti k relaxaci a objevování. Stane-li se Casablanca cílem vaší plánované dovolené, určitě nebudete zklamáni.


Počasí Maroko Casablanca


Casablanca je jedním z největších měst a hlavním průmyslovým centrem Maroka. Leží na pobřeží Atlantského oceánu a nabízí nádherné pláže a teplé počasí po většinu roku.

Maroko je známé svým příjemným středomořským podnebím, které se v Casablance projevuje zvláště příznivě. Počasí zde je ovlivněno teplým a suchým větrem z pouště Sahara a chladným Humboldtovým proudem ze severu. Díky tomu mají zdejší zimy mírné teploty okolo 15 °C a letní měsíce jsou příjemně teplé s průměrnou denní teplotou kolem 25-30 °C.

Jaro (březen - květen) a podzim (září - listopad) jsou obdobím, kdy je ve městě nejlepší počasí. Slunce svítí většinu dne, teploty jsou příjemné a příroda je krásně rozkvétající. Tato období jsou ideální pro turistiku a prozkoumávání města.

Letní měsíce (červen - srpen) jsou zde horké a suché s maximálními teplotami přesahujícími 30 °C. To může být pro některé turisty příliš horké, ale díky pobřeží můžete využít osvěžení a ochlazení ve vlnách Atlantského oceánu.

Zimní měsíce (prosinec - únor) jsou v Casablance mírné a příjemné s minimálními teplotami kolem 8-10 °C. Není to sice ideální relaxační počasí na pláži, ale je stále vhodné pro prohlídku historických památek, návštěvu medin (starých částí města) a objevování kultury Maroka.

Přestože je Casablanca známa příznivým počasím, měli byste se připravit na různé klimatické podmínky, zejména pokud se chystáte navštívit v horách nebo prozkoumávat poušť Sahara. V těchto oblastech může být vzduch suchý a teploty extrémní, ať už chladné nebo horké.

Vždy je dobré se informovat o aktuální předpovědi počasí před cestou do Casablanky, protože počasí se může lišit v závislosti na ročním období a lokaci.

Celkově je Casablanca ideální destinací pro ty, kteří stále hledají teplé letní počasí a chtějí prozkoumat bohatou kulturu a historii Maroka. Bez ohledu na období v roce, které si vyberete, určitě si užijete nádherné pobřeží, sluneční svit a pohostinnost místních obyvatel.


Letenka Maroko Casablanca


Maroko je exotická země plná tajemství a nezapomenutelných zážitků. Země ležící na africkém kontinentě přilákala ty, kteří se chtějí z dálky podívat, jak se mísí kultury a tradice, a jak se mezi pouštěmi a palmami starobylé města rozprostírají.

Mezi největšími a nejnavštěvovanějšími městy v Maroku patří i Casablanca. Město ležící na pobřeží Atlantského oceánu, má tolik kouzla a není divu, že se z něj stalo hlavní turistické centrum země.

Přeskočte se mnou tisíce kilometrů a usedněte pohodlně do židle letadla, neboť cesta k vašemu marockému snu, za dobrodružstvím a zážitky, začíná právě tady, s letenkou Maroko Casablanca.

Letecká společnost, kterému svěříte svou cestu, je samozřejmě na vás, ale můžeme Vám nabídnout nějaké možnosti, abyste se rozhodli opravdu pro ta nejlepší letenky.

Pojďme se podívat na několik leteckých společností, které nabízí letenky do Casablancy.

Společnost Emirates Airlines Vám nabízí přímé lety z Prahy do Casablancy. Využití této společnosti je opravdu zcela bezproblémové a snadné. Let, který je tohoto typu, trvá zhruba 9 hodin a cena je poměrně přijatelná (od 15 000 korun v letní sezóně).

Další letecká společnost, kterou bych Vám mohla doporučit, je Turkish Airlines. Turkish Airlines poskytuje spojení mezi Prahou a Casablancou s dobrým přestupem v Istanbulu. Cena letenky s tímto leteckým přepravcem se pohybuje v rozmezí od 12 000-19 000 korun.

Posledním doporučením naší volby je AirFrance/KLM. Tento letový program nabízí spojení z Prahy do Casablancy s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu. Letadla jsou čistá a úroveň servisu velmi dobrá, a cena se pohybuje od 11 000 do 20 000 korun.

Nezáleží na tom, zda se zde chystáte na romantickou dovolenou, či se chcete prostě projít po pláži a užít si příjemného odpočinku, nebo zde chcete poznat kulturu, tamější zvyky a tradice. Casablanca Vás nezklame.

Hlavní město Maroka, Casablanca, je zajímavým městem plným kontrastů. V západní části města můžete vidět mrakodrapy, které jsou rozmístěny po celém obvodu města a pak se velmi snadno dostanete do starobylých částí města, kde se nacházejí krásné staré budovy a náměstí.

Pokud chcete navštívit Casablanca a nevíte, kde začít, navštivte největší mešitu v Maroku - Hassan II. Tato monumentalní stavba láká turisty z celého světa.

Dalším místem, které nesmíte vynechat, je návštěva jezera Lalla Takerkoust. Je to oáza klidu a odpočinku. Zde se můžete kochat krásným výhledem na Atlasové hory.

Pokud chcete zkusit místní kuchyni, zkuste kuskus. Je to tradiční marocké jídlo podobné našim těstovinám. Často se podává se zeleninou, masem nebo rybou.

Tak pokud jste zatoužili po dovolené, kde si budete užívat pláže, zajímavé kultury, příjemného podnebí a krásné přírody, Maroko s Casablancou js ou jistou volbou. Vyrazte se podívat na toto exotické místo s velkou porcí dobrodružství a zážitků a začněte u letenky Maroko Casablanca.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky