Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s exotickou a pestrou kulturou, plážemi a překrásnou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější místa v Indonésii patří Lombok, který leží v souostroví Malých Sund. Lombok je známý svými bílými plážemi, vzácnými korálovými útesy a také horou Rinjani.

Co se týče počasí na Lomboku, je to především tropické podnebí, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku. Teploty se pohybují mezi 25 až 35 stupni Celsia a vyšší. Nejvhodnější období pro návštěvu je suché období od května do října, kdy je méně dešťových srážek. V této době je také nižší vlhkost vzduchu, což je příjemnější pro turisty.

V období dešťových srážek, které trvá od listopadu do dubna, může napršet až 3 000 mm srážek za měsíc. Deštivé období je však také krásné, protože vegetace je zelenější a vše okolo je příjemně chladné. Vodopády jsou v této době plné vody a vytvářejí nádherné scenérie.

Pokud plánujete návštěvu Gili ostrovů, také budete mít příležitost vychutnat si podnebí podobné jako na Lomboku. Jsou známé svými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a skvělou atmosférou. Suché období je nejlepší čas pro šnorchlování a potápění, protože viditelnost je v této době nejlepší.

Mt. Rinjani, nejvyšší hora Lomboku a jedna z nejatraktivnějších hor v Indonésii, je vrchol, který láká mnoho dobrodruhů. Výstup na vrchol zahrnuje několik dní pevného pěšího výstupu a táboření na svazích hory. Nejvhodnější období pro výstup je od července do srpna, kdy jsou nižší srážky a více slunečního svitu.

Vzhledem k exotickému podnebí na Lomboku, je důležité se připravit na horké a vlhké počasí. Doporučuje se nosit lehké a prodyšné oblečení, chránit se před slunečními paprsky a hydratovat se dostatečným množstvím vody. Také byste se měli připravit na možnost dešťových srážek a mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro deštivé dny.

Celkově řečeno, Lombok, včetně Gili ostrovů a hory Rinjani, nabízí nádhernou přírodu a panoramata, která stojí za to vidět. Je však důležité vzít v úvahu počasí a vybrat si nejvhodnější období pro návštěvu, aby byla vaše cesta co nejpříjemnější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


1. Jak se dostat z Bali na Lombok?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vzdušnou cestou. Existují také trajektové spoje mezi dvěma ostrovy.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří Kuta, Tangsi (Pink Beach), Selong Belanak, Mawun a Senggigi.

3. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
Odpověď: Existují pravidelné trajektové spoje mezi Lombokem a Gilis. Cesta trajektem trvá asi 30 minut.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Gili ostrovech?
Odpověď: Mezi populární aktivity na Gili ostrovech patří potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, cyklistika, pozorování želv a noční plavání s planktonem.

5. Jak se dostat na vrchol Mt. Rinjani?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je najmout si průvodce a provést túru z vesnice Senaru nebo Sembalun. Túra na vrchol trvá obvykle 2-3 dny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lombok?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lomboku je v období sucha, které zhruba trvá od května do září.

7. Jaká je místní kuchyně na Lomboku?
Odpověď: Místní kuchyně na Lomboku je ovlivněna indonéskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, včetně pikantního grilovaného kuřete, rybích pokrmů a plodů moře.

8. Jak se pohybovat po Lomboku?
Odpověď: Nejběžnější způsoby přepravy po Lomboku jsou taxi, moto-taxi (ojek), pronájem skútru nebo soukromý vůz s řidičem.

9. Jaké jsou populární turistické atrakce na Lomboku?
Odpověď: Mezi populární turistické atrakce na Lomboku patří chrám Pura Lingsar, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, památník kultury Sasak v Banyumulek a tradiční vesnice Sade.

10. Jaká je místní měna na Lomboku?
Odpověď: Místní měna na Lomboku je indonéská rupie (IDR). Je doporučeno vyměnit si peníze před příjezdem na ostrov nebo využít bankomatů na Lomboku.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s mnoha ostrůvky, které nabízejí dychtivým cestovatelům neopakovatelné zážitky z průzkumu exotických krajů i dovolené plné relaxace na březích tyrkysového moře. Mezi nej atraktivní místa, která by si cestovatel v Indonésii neměl nechat ujít, patří Lombok a Gili ostrovy.

Lombok – krásný ostrov plný exotiky

Lombok se nachází na východním pobřeží ostrova Bali a patří k jedněm z mála málo objevených turistických destinací v Indonésii. Ostrov Lombok je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí zároveň opalovat a prozkoumat exotiku balíčkovou do jedné dovolené. Na ostrově se najde spousta možností, jak trávit čas např. procházkou po krásné přírodě, bránit opulentních pláží či skvělých surferských podmínek.

Když jsme už u opulentních pláží, nejatraktivnější jsou na jihu ostrova. Mezi nej navštěvovanější relaxační destinace patří Kuta Lombok se svým dlouhým širokým pískem a krásnými zátokami.

Na severním pobřeží se nachází Senaru, odkud lze vyrazit na túru na sopku Mt. Rinjani. Mt. Rinjani je druhou nejvyšší sopkou Indonésie a jednou z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších v této oblasti světa. Pro naprosté milovníky přírody je v okolí sopky Mt. Rinjani k dispozici trasa, která téměř v celé své délce vede národním parkem.

Gili ostrovy – rajská oáza plná dravého okolí

Tři malé ostrovy mezi Bali a Lombokem - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, poskytují dokonalou dovolenou na pláži s čirým tyrkysovým mořem a bílým pískem. Vody kolem Gil Islands jsou nejlepší místo v Indonésii, aby si lidé vyzkoušeli šnorchlování s úžasným korálovým útesem a především s ohromující škálou druhů ryb. Jeden z hlavních důvodů, proč se turisté těší na návštěvu Gilis, jsou netradiční druhy dopravy – Gili Transports jsou broučci náklaďáčků s přívěsným vozíkem.

Do Gilis se lze dostat loděmi z hlavního města Lomboku Bangsal. Cesta z Bangslu na Gilis trvá zhruba 15-25 minut a cena závisí na druhu přepravy. Cena se pohybuje v rozpětí od 1,50 $ do 10 $.

Celkově Indonésie, zejména Lombok a Gili ostrovy, nabízejí dychtivým cestovatelům unikátní zážitky z prozkoumání exotických krajů, ale také nabízí neuvěřitelně krásné a relaxační prostředí plné tyrkysových moří. Pokud uvažujete o této destinaci na vaší příští dovolenou, pak neváhejte a vydajte se do Indonésie, abyste zažili jedinečné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky