Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko São Miguel (Azory)

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko São Miguel (Azory)


Otázka: Jak se dostat na São Miguel?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat na São Miguel, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety na Azory a São Miguel je největším letištěm na ostrovech. Také je možné se na ostrov dostat trajektem z přístavu v Ribeira Grande, který spojuje São Miguel s ostatními ostrovy.

Otázka: Jaké jsou nejlepší pláže na São Miguel?
Odpověď: São Miguel nabízí několik krásných pláží. Nejpopulárnější pláže zahrnují Pláž Pópulo, Pláž Agua d'Alto a Pláž Santa Bárbara. Tyto pláže mají čistou vodu a jsou ideální pro opalování, koupání a surfování.

Otázka: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na São Miguel?
Odpověď: São Miguel nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější patří Lagoa do Fogo, kde se nachází jedno z nejkrásnějších jezer na ostrovech, a Sete Cidades, která je známá svými krásnými jezery obklopenými zelenými kopcemi. Dalšími zajímavými místy jsou Furnas, kde se nachází termální prameny a gejzíry, a Ponta Delgada, hlavní město ostrova.

Otázka: Co si vzít na São Miguel?
Odpověď: Doporučuje se vzít do São Miguel lehké oblečení a obuv, protože počasí na ostrově může být velmi proměnlivé. Doporučuje se také vzít si plavky a ručník pro návštěvu pláží a termálních pramenů. Je také dobré mít s sebou ochranu proti slunci, opalovací krém a ochranu proti hmyzu.

Otázka: Jaké jsou tradiční jídla na São Miguel?
Odpověď: Tradiční jídla na São Miguel zahrnují čerstvé ryby a mořské plody, jako je caldeirada (rybí guláš), lapas (mušle) a cracas (ježci). Dalšími tradičními jídly jsou cozido das Furnas (dušené maso a zelenina vařené v přírodních termálních pramenech), bolo lêvedo (palec tlustý chléb) a ananásový dort, protože São Miguel je známý svým ananasem.


Letenka Portugalsko São Miguel (Azory)


Portugalsko a jeho krásný ostrov São Miguel na Azorských ostrovech lákají každým rokem tisíce turistů z celého světa. Nejenže nabízí úchvatnou přírodu a malebné pláže, ale i jedinečnou kulturu a historii. Jestliže plánujete svou další dovolenou a váháte, kam vycestovat, letenka do Portugalska na ostrov São Miguel nemůže být lepší volbou.

São Miguel je největším ostrovem Azor, skupiny devíti portugalských ostrovů ležících uprostřed Atlantského oceánu. Tento ostrov, který je často přezdíván "Zelený ostrov", se pyšní bujnou zelení a je domovem několika kráterových jezer, termálních pramenů a vodopádů. Je to ráj pro přírodní nadšence a fotografy.

Pokud se rozhodnete vydat se na procházku po São Miguel, můžete se těšit na úchvatné scenérie na každém kroku. Navštivte Lagoa do Fogo, kráterové jezero, které se nachází v centrální části ostrova. Tento krásný přírodní útvar obklopený zelenými kopcemi a exotickou vegetací vás přímo uchvátí. Dalším fascinujícím místem je Sete Cidades, oblast se dvěma jezery obklopenými intenzivně zelenými kopci. Jedno z jezer je modré, zatímco druhé je zelené, a společně tvoří malebnou scenérii.

Pro milovníky termálních pramenů je procházka kolem Caldeira Velha téměř povinná. Toto malebné místo je ve skutečnosti vulkanickým údolím s teplými prameny a pozoruhodnou vegetací. Můžete se zde i vykoupat ve vodě, která je vytápěna žhavou lávou.

Pokud chcete zhlédnout impozantní přírodní útvary, navštivte Furnas. Toto údolí je domovem nejen dalších termálních pramenů, ale také jeřábů, gejzírů a bahenních lázní. Připravte se na pozorování sopečných aktivit v této oblasti, které často provázejí výbuchy páry a hromy z této mlhové, formální krajiny.

Kromě úchvatné přírody São Miguel nabízí také zajímavou historii a kulturu. Můžete navštívit některé z historických měst, jako je Ponta Delgada, hlavní město ostrova. Zde najdete malebnou architekturu, elegantní náměstí a také několik muzeí a galerií. Prozkoumejte také trhy, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je ananas, chovný na ostrovech. Zde také najdete mnoho příležitostí ochutnat čerstvé mořské plody.

Abychom to shrnuli, letenka do Portugalska na ostrov São Miguel je skvělou volbou pro milovníky přírody, historie a kultury. Úchvatné scenérie, termální prameny a kráterová jezera jsou jen některé z přírodních zázraků, které se zde nacházejí. Nezapomeňte také ochutnat místní speciality a prozkoumat historická města. Ať už jste dovolenou strávili aktivním poznáváním či odpočinkem u moře, São Miguel vás rozhodně nezklame.


Ubytování Portugalsko São Miguel (Azory)


Pokud plánujete cestu na Azorské ostrovy, určitě navštivte São Miguel - největší a nejznámější ostrov v archipelagu. Zde můžete zažít neskutečné přírodní scenérie, krásné pláže a dech beroucí výhledy. Ale stejně tak jako většina turistických oblastí, ubytování je důležitou součástí vaší cesty. Zde najdete několik tipů na ubytování na ostrově São Miguel.

1. Hotely

Existuje mnoho hotelů různých kategorií, od luxusních po střední a nízkou cenovou kategorii. Záleží jen na vašem rozpočtu a preferencích. Hotely na ostrově São Miguel nabízejí různé ubytování, od pokojů se soukromou koupelnou po rodinné pokoje a apartmány s výhledem na moře nebo na zahradu. Většina hotelů nabízí také restaurace, bary, bazény a wellness centra.

2. Penziony a apartmány

Další formou ubytování jsou penziony a apartmány v různých cenových kategoriích. Tyto typy ubytování jsou obvykle levnější než hotely, ale mohou být také více nezávislé. Většina apartmánů má vlastní kuchyňku, takže můžete vařit vlastní jídlo a ušetřit peníze na jídle.

3. Bed and breakfast

Bed and breakfast jsou stále populárnější na Azorech. Tyto malé rodinné hotely nabízejí nejen příjemné ubytování, ale i snídaně každé ráno. Většina bed and breakfast nabízí také možnost objednat si večeři.

4. Camping

Na ostrově São Miguel najdete jen několik kempů, ale jsou velmi populární pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu z první ruky. Kempery nabízejí vše od stanů až po karavany a mnohé kempy mají k dispozici plně vybavené kuchyně, sprchy a toalety.

5. Couchsurfing

A nakonec, pokud chcete zažít něco jiného a strávit noc s místním obyvatelem, můžete vyzkoušet couchsurfing. Toto je sociální síť cestovatelů, kteří nabízejí bezplatné ubytování cestovatelům po celém světě. Pokud se rozhodnete pro tento způsob ubytování, mějte na paměti, že byste měli mít aspoň nějaké základní znalosti portugalštiny a zůstat v kontaktu s hostitelem, aby byl vědom vášho příchodu.

V každém případě, ať už si vyberete jakékoliv ubytování, nezapomeňte užít si krásy ostrova São Miguel - nezapomenutelný zážitek jsou bezesporu i místní termální prameny a krátery sopky Sete Cidades a Lagoa do Fogo.


Počasí Portugalsko São Miguel (Azory)


Portugalsko São Miguel, nejlidnatější ostrov Azorského souostroví, je známý svým unikátním a překvapivě proměnlivým počasím. Nacházející se uprostřed Atlantského oceánu, ostrov São Miguel zažívá jak teplé a slunečné dny, tak i období dešťů a mlhavého počasí.

Ostrov São Miguel, který je také známý jako "Zelený ostrov", si svou pověst zaslouží díky svému úžasnému zelenému krajinářskému rázu, který je způsoben častými srážkami. Zdejší vegetace je bohatá na květiny, přičemž vstup do národních parků a zahrad, jako je například Jardim José do Canto, je pro návštěvníky magickým zážitkem.

Situovaný na severovýchodě Atlantiku, ostrov São Miguel je vystaven oceánskému klimatu, které mu umožňuje mít mírnou teplotu po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 20-25 °C, zatímco v zimě klesají na příjemných 14-17 °C. Je důležité zohlednit vysokou vlhkost vzduchu, což může v kombinaci se změnou teploty vytvořit mlhavé podmínky.

Během letních měsíců, které jsou od června do září, jsou ostrovy São Miguel vystaveny teplému a slunečnému počasí. To je také nejlepší doba pro koupání v oceánu, protože teplota vody dosahuje až 24 °C. Turisté si mohou užívat dech beroucích pláží, jako je Pláž Conch, která nabízí bílý písek a tyrkysové vody.

Ačkoli São Miguel během letních měsíců nabízí příjemné počasí, návštěvníci by se měli připravit na prudké změny počasí. Za jasných dnů může najednou přijít silný déšť nebo dokonce bouřka. Je tedy vždy dobré mít u sebe deštník nebo pláštěnku.

V zimě, která zde trvá od listopadu do března, jsou více pravděpodobné deštivé dny. V této době se teploty pohybují mezi 14-17 °C. Ačkoli zimní měsíce mohou být mokré, jsou stále vhodné pro turistické aktivity a prozkoumávání přírodních krás ostrova.

Z hlediska počasí, je ostrov São Miguel nejčastěji ovlivňován vlhkým vzduchem z Atlantiku, což způsobuje rychlé změny počasí. Vzhledem ke změnám počasí je vhodné mít při cestování na ostrov správné oblečení, s sebou deštník a předem zkontrolovat předpověď počasí.

São Miguel je tak neuvěřitelně zajímavý ostrov, který díky svému proměnlivému počasí nabízí skvělé podmínky pro prozkoumávání a objevování krás přírody. Turisté, kteří přijedou na ostrov, zde zažijí nezapomenutelné zážitky, které spočívají v jeho fascinujícím počasí a bohaté vegetaci.


Dovolená Portugalsko São Miguel (Azory)


Portugalský ostrov São Miguel, který je součástí souostroví Azorských ostrovů, je jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších míst na světě. Leží v Atlantském oceánu, zhruba 1400 km od pevninského Portugalska. Díky svému přírodnímu bohatství, fascinujícím krajinám a přátelským obyvatelům přilákává každý rok tisíce turistů.

São Miguel je také známý jako "Zelený ostrov" a když sem poprvé přijedete, okamžitě pochopíte, proč. Zdejší příroda je totiž opravdovým zázrakem. Můžete si užít úchvatné výhledy na sopky, nekonečné zelené pastviny, krásné pláže, vodopády a jezera. Nejznámějším jezerním útvarům jsou kráterová jezera Lagoa Azul, Lagoa Verde a Lagoa das Sete Cidades. Pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, je ostrov São Miguel opravdu rájem.

Pokud se rozhodnete navštívit São Miguel, nesmíte si nechat ujít návštěvu jeho hlavního města Ponta Delgada. Je to okouzlující město, plné historie a kultury. Můžete se procházet jeho úzkými uličkami, obdivovat historické budovy a navštívit muzea, která vám přiblíží historii tohoto místa. Pokud jste milovníky dobrého jídla, nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je přímořská kuchyně, čerstvé ryby a ovoce moře.

Dalším místem, které byste měli vidět na ostrově São Miguel, je termální oblast Furnas. Zde se nachází několik geotermálních pramenů a horkých pramenů, které jsou oblíbené pro lázeňské účely. Můžete si zde vychutnat termální koupel či navštívit místní parky a zahrady plné exotických květin a rostlin.

São Miguel je také oblíbeným místem pro vodní sporty, jako je surfování, potápění a rybaření. Právě zde se také koná několik mezinárodních soutěží v těchto disciplínách. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet i jízdu na horském kole či paragliding.

Azorské ostrovy jsou známé také svou pozorováním velryb a delfínů. Můžete si pronajmout loď a vydat se na moře, abyste tyto nádherné tvory mohli obdivovat ve volné přírodě. Pro milovníky přírody existují také organizované výlety po ostrově, které vám ukážou skrytá místa a tajemná zákoutí São Miguel.

Dovolená na ostrově São Miguel je takovou kombinací přírody, kultury a dobrodružství. Toto místo vám nabídne jedinečné zážitky a vzpomínky, které budou trvat celý život. Ať už jste milovníkem aktivního odpočinku, přírody nebo jen chcete relaxovat na pláži, São Miguel vám všechny tyto možnosti poskytne. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou na tento úchvatný ostrov, který vás okouzlí svou krásou.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky