Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Grenada Carriacou Island

Dovolená Grenada Carriacou Island


Grenada je jedním z nejkrásnějších karibských ostrovů, který je známý svou neuvěřitelnou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatou kulturou. Pokud hledáte ideální dovolenou, Carriacou Island je jedním z míst, které byste neměli vynechat.

Carriacou Island je malý ostrov, který se nachází ve východní části Chorvatského moře a patří k západoindickým ostrovům. Ostrov je osídlený převážně afro-karibským obyvatelstvem, což mu dodává jedinečnou atmosféru a kulturu. Navzdory své malé velikosti, Carriacou se může pochlubit mnoha zajímavými místy pro turisty k prozkoumání.

Pokud rádi objevujete podmořský svět, západní pobřeží Carriacou je domovem mnoha krásných a nedotčených korálových útesů. Můžete se vydat na potápěčský výlet, kde se setkáte s pestrou mořskou faunou, jako jsou koráli, ryby, korýši a další mořské živočichy. Hlavními potápěčskými lokalitami jsou Barracuda Riff a Sisters Rock, které nabízejí nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky pod vodou.

Pro milovníky pláží je Carriacou Island stejně fascinující. Pláž Paradise je jednou z nejznámějších pláží na ostrově. Její bílý písek a průzračně modré vody vás okouzlí již při pohledu na ni. Pláž je ideálním místem pro relaxaci, opalování a koupání. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní svět nebo si odskočit do jednoho z místních plážových barů a ochutnat tradiční karibské koktejly.

Carriacou Island má také řadu historických a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Například zde najdete vnitrozemskou vesnici Hillsborough, která je hlavním městem ostrova. Můžete se projít jejími malebnými uličkami, navštívit místní obchody s uměleckými řemesly a ochutnat místní kuchyni v jedné z restaurací. V blízkosti Hillsborough se nachází také Belair National Park, kde můžete procházet přírodními cestičkami a obdivovat divokou flóru a faunu.

Chcete-li poznat více o historii Carriacou, můžete navštívit Carriacou Museum, které se nachází v George Townu. Zde najdete expozice o historii ostrova, jeho koloniálním dědictví a tradičním řemeslům. Mějte na paměti, že Carriacou a Grenada obecně jsou známé svou karnevalovou sezónou, která culminuje na ostrově Carriacou každý rok v únoru. Tento festival nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít místní kulturu, hudbu, tanec a tradiční karibskou atmosféru.

Carriacou Island je jedním z těch míst, které byste neměli minout na své cestě po Grenadě. Jeho nádherná příroda, úžasné pláže a bohatá kultura vytvářejí nezapomenutelnou dovolenou pro každého, kdo hledá dávku exotiky a dobrodružství.


Počasí Grenada Carriacou Island


Grenada a Carriacou Island jsou dvě krásné tropické destinace Karibiku s neuvěřitelným počasím a přírodní krásou. Pokud se rozhodnete cestovat do Grenady a Carriacou Island, bude pro vás užitečné vědět, jaké počasí očekávat.

Grenada

Grenada, známá též jako "Island of Spice" (Ostrov koření) je nejjižnějším ostrovem souostroví Grenada. Proslavil se díky svým výjimečným kořením a vynikajícím plážím a mistrovsky vonícím čerstvým ovocem.

Počasí na Grenadě je tropické, což znamená, že se zde vyskytují vysoké teploty a vysoká vlhkost po celý rok.

Období nejvyšších teplot trvá obvykle od června do září, kdy se teploty pohybují kolem 32 ° C. V tomto období se také vyskytují deštivé sezóny.

Od listopadu do února, kdy je nízká sezóna, jsou teploty mírnější, s průměrnou teplotou kolem 28 ° C a nižší vlhkostí vzduchu. Je to období ideální pro návštěvu této tropické destinace, když se slunce a teploty stále udržují, ale je méně pravděpodobné, že nastane deštivé období.

Carriacou Island

Carriacou Island, druhý největší ostrov v souostroví Grenada, je od Grenady vzdálen pouze 30 minut lodí. Carriacou je ideální cíl pro lidi, kteří hledají více klidu, intimní atmosféru a karibský životní styl, hraní kriketu na pláži a zpívání Calypso.

Podobně jako Grenada, i Carriacou má tropické počasí se všemi charakteristikami, které k němu patří. V období od června do září jsou teploty vysoké, až 32 ° C, a vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. V období od listopadu do února, jako na Grenadě, má Carriacou mírnější teploty a nižší vlhkost.

Chcete-li zažít Carriacou Island na maximum, navštivte období masopustu, kdy se konají tradiční Karibské karnevaly, kdy se lidi oblékají do prapodivných kostýmů a tančí na rytmy Calypso a Soca.

V každém případě, nezáleží na tom, kdy přijedete na Grenadu nebo Carriacou Island, připravte se na úžasné počasí doplněné nejlepším kořením a přírodními krásami. Nenechte si ujít tuto tropickou oázu a užijte si dokonalou dovolenou v Karibiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Carriacou Island


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědi na téma Grenada Carriacou Island jsou:

1. Jak se dostanu na Grenadu a Carriacou Island?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Grenadu, je letecky. Existuje mezinárodní letiště Maurice Bishop na ostrově Grenada, které nabízí lety z různých destinací v Karibiku, Severní Americe a Evropě. Poté můžete využít trajektové spojení nebo krátký let na Carriacou Island.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Grenadě a Carriacou Island?
Odpověď: Grenada a Carriacou Island jsou proslulé krásnými plážemi. Mezi nejpopulárnější pláže na Grenadě patří Grand Anse Beach, Morne Rouge Beach a Magazine Beach, zatímco na Carriacou Island jsou oblíbené pláže Paradise Beach, Tyrell Bay Beach a Anse La Roche.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Grenada?
Odpověď: Hlavními atrakcemi na ostrově Grenada jsou především přírodní krásy. Patří sem Grand Etang National Park s deštným pralesem a jezerem Grand Etang, kde si můžete vychutnat krásné výhledy a pěší túry. Dalšími zajímavými místy jsou přírodní bazény Concord Waterfalls, Annandale Falls a krásná botanická zahrada.

4. Co si mohu vyzkoušet na Carriacou Island?
Odpověď: Carriacou Island je známé jako ostrov plachetnic a nabízí skvělé možnosti pro potápění, šnorchlování a jiné vodní sporty. Můžete také prozkoumat tradiční karibské obce a získat jedinečný pohled na místní život. Mezi hlavní atrakce patří také Tobago Cays Marine Park, který nabízí úžasné podvodní scenérie.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování na Grenadě a Carriacou Island?
Odpověď: Grenada a Carriacou Island nabízejí širokou škálu ubytování, včetně luxusních letovisek, butikových hotelů, penzionů a apartmánů. Mnoho ubytování se nachází v blízkosti pláží, což umožňuje snadný přístup k moři.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědi na téma Grenada Carriacou Island. Pokud máte další dotazy, doporučuji kontaktovat místní turistické informační centrum nebo profesionály v cestovním ruchu.


Ubytování Grenada Carriacou Island


Grenada Carriacou Island je krásnou karibskou destinací, kterou si zamilují nejen slunolamci a vodní sportovci, ale také milovníci přírody a historie. A aby byl pobyt na ostrově co nejpohodlnější, potřebujete kvalitní ubytování.

Proto jsme pro vás připravili článek s tipy na nejlepší ubytování na Grenada Carriacou Island.

1. The Green Roof Inn
The Green Roof Inn nabízí útulné ubytování s nádherným výhledem na záliv Tyrrel a celou Carriacou. Tento hotel je ideální pro cestovatele, kteří hledají klid a soukromí. V ceně ubytování je zahrnuto snídaně a hosté si mohou užít také koupání v bazénu, lázeňské služby a pronájem jízdních kol.

2. Anse Bois de Rose
Anse Bois de Rose je malý, ale stylový resort, který se nachází na krásné pláži Tyrell Bay. Zdejší ubytování je vybavené moderním nábytkem, kuchyňskými spotřebiči a soukromým balkónem s výhledem na moře. Hosté si mohou vychutnat rozsáhlé zahrady, bazén a dokonce i jacuzzi.

3. Grand Anse Beach Palace
Grand Anse Beach Palace se nachází na největší a nejkrásnější pláži v Grenadě. Tento resort nabízí elegantní apartmány a vily, které jsou kompletně vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt. Hosté se mohou těšit na bazén, restauraci a plážové aktivity v okolí.

4. Coyaba Beach Resort
Coyaba Beach Resort není jen místo k ubytování, ale spíše celkový zážitek. Nabízí totiž luxusní ubytování, restauraci, bazén, lázeňské služby a soukromou pláž. Pokud hledáte pobyt s all-inclusive, můžete si zvolit tento resort bez obav.

5. Carriacou Grand View Hotel
Carriacou Grand View Hotel se nachází na kopci, což umožňuje úchvatný výhled na tyrrellský záliv. Tento hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje, stejně jako možnost stravování v restauraci. Hosté mohou využít také zahrady a bazén.

Závěr:
Grenada Carriacou Island nabízí mnoho možností kvalitního ubytování. Záleží především na vašich preferencích a potřebách. S těmito tipy na ubytování na ostrově si můžete být jisti, že váš pobyt bude nezapomenutelný a plný zážitků.


Letenka Grenada Carriacou Island


Grenada je ostrov ležící v Karibském moři a je známý pro svoji krásnou přírodu, úchvatné pláže a bohatou kulturu. Jednou z unikátních destinací na Grenadě je ostrov Carriacou, který leží jen několik kilometrů od hlavního ostrova.

Letenka na Carriacou je ideálním způsobem, jak se dostat na tento skrytý ráj Karibiku. Je to krátký let z hlavního mezinárodního letiště Maurice Bishop na Grenadě, který trvá pouhých 20 minut. Přestože je to krátký přelet, zážitek je nesporně nezapomenutelný.

Když přistáváte na Carriacou, budete ohromeni krásou ostrova. Ostrov je malý a klidný, zdejší krajina je tvořena malebnými plážemi, útesy a zalesněnými horami. Život na Carriacou je ještě neotřesený masovou turistikou, a tak se zde budete cítit jako v autentickém karibském ráji.

Pokud máte rádi pláže, nebudete na Carriacou zklamáni. Ostrov nabízí mnoho výběru, od mělkých a teplých pláží ideálních pro rodiny s dětmi, až po divoké a opuštěné pláže pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Právě kvůli svému klidnému a odlehlému charakteru je Carriacou ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout shonu a stresu každodenního života. Zde najdete autentickou karibskou kulturu a pohostinnost místních obyvatel.

Navštivte také městečko Hillsborough, hlavní město Carriacou. Setkejte se s místními a ochutnejte jejich tradiční jídla a nápoje. V městě najdete také různé obchody a trhy, kde si můžete zakoupit suvenýry a místní řemesla.

Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si pronajmout loď a vyrazit na výlet kolem Carriacou a okolních ostrovů. Můžete si vychutnat šnorchlování v korálových útesech a objevovat život pod hladinou. K dispozici jsou také možnosti rybolovu, jízdy na kajaku a další vodní aktivity.

Letenky na Carriacou jsou relativně dostupné, a to díky konkurenci mezi leteckými společnostmi a rostoucí popularitě Karibiku jako turistické destinace. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety na Grenadu, a přestup na Carriacou je snadný a pohodlný.

Carriacou je skutečnou perelou Karibiku. S malým počtem turistů a krásou přírody je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Jestliže se rozhodnete navštívit Grenadu, nezapomeňte si udělat výlet na tento nádherný ostrov, který vám poskytne zážitek na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky