Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary

Ubytování Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana je země známá svými bohatými přírodními krásami a zvířecími rezervacemi. Jednou z nejzajímavějších lokalit pro ubytování a prozkoumávání místní fauny je Wechiau Hippo Sanctuary.

Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v severozápadní části Ghany, v regionu Upper West. Toto svatostánek je domovem pro jednu z největších populací nilských koní v zemi a jednu z největších atrakcí pro turisty. Přestože se jedná o ochrannou oblast, turisté jsou zde vítáni a mají možnost se dozvědět více o těchto fascinujících tvorech.

Ubytování v Wechiau Hippo Sanctuary je opravdu unikátní. Turisté mají možnost zůstat v tradičních afrických chatkách, které jsou postavené v tradičním stylu místního kmene. Tyto chatky jsou vyrobeny z místních přírodních materiálů a nabízejí autentický zážitek z africké kultury. Každá chatka je vybavena pohodlnými postelemi, sítěmi proti komárům a základními toaletními potřebami.

Během pobytu v ubytování Wechiau Hippo Sanctuary mají turisté také možnost podniknutí několika aktivit a exkurzí. Jedním z nejpopulárnějších zážitků je plavba po řece a pozorování nilských koní ve svém přirozeném prostředí. Turisté se vypraví na malých lodích a přímo na řece budou mít možnost spatřit tyto ohrožené živočichy a pozorovat je v jejich chování. Při této exkurzi budou turisty doprovázet zkušení průvodci, kteří jim poskytnou informace o savech a uchování těchto divokých zvířat.

Další aktivitou, kterou mohou turisté v Wechiau Hippo Sanctuary podniknout, je procházka po rezervaci se zkušenými a kvalifikovanými průvodci. Během této procházky se turisté dozví více o místním ekosystému, flóře a fauně. Průvodci vysvětlí specifické aspekty rezervace a odpoví na otázky týkající se ochrany přírody.

Wechiau Hippo Sanctuary je také úžasným místem pro pozorování ptáků. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a láká ornitology z celého světa. Prochází různými biotopy, jako jsou mangrovové lesy, pastviny a řeky, což poskytuje bohaté prostředí pro ptáky. S trochou štěstí můžete spatřit vzácné druhy jako afrického sokola nebo pestře zbarveného ptáka lilie.

Ubytování v Wechiau Hippo Sanctuary je jedinečným zážitkem pro ty, kteří hledají dobrodružství a příležitost poznat místní ekosystém. Turisté mohou relaxovat v komfortních chatkách a současně se dozvědět více o zachování nilských koní a místní přírody. Pro milovníky přírody je Wechiau Hippo Sanctuary opravdu nepřehlédnutelnou destinací při jejich návštěvě Ghany.


Letenka Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana Wechiau Hippo Sanctuary: Skvělý útočiště pro ohrožené druhy hipopotamů

Ghana, západoafrická země s bohatou biodiverzitou, je domovem mnoha exotických zvířat a přírodních rezervací. Mezi těmito rezervacemi je jedno místo, které je zvlášť zajímavé - Ghana Wechiau Hippo Sanctuary. Tento světoznámý park je útočištěm pro ohrožené druhy hipopotamů a nabízí jedinečnou příležitost pro putování přírodou a pozorování těchto mohutných živočichů.

Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v severozápadní části Ghany poblíž vesnice Wechiau. Park, který byl založen v roce 1962, se rozkládá na více než 40 000 hektarech a je domovem přibližně 40 až 50 hipopotamů, což představuje přibližně 15 % populace hipopotamů v Ghaně.

Zvláštností tohoto místa je, že hipopotamy se v tomto prostředí dočkaly téměř absolutní ochrany. Hlavním cílem rezervace je chránit tato ohrožená zvířata před nepřetržitým lovectvím a také zachovat jejich přirozené prostředí - sladkovodní řeky a zaplavené plochy na okraji savany.

Kromě hipopotamů můžete v rezervaci Wechiau spatřit také řadu dalších druhů zvířat, jako jsou krokodýli, pásovec skvrnitý nebo různé druhy ptáků. Pro milovníky přírody je toto místo opravdovým rajem, kde se setkávají tropické lesy a savany.

Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha od října do března. Během tohoto období se mnoho vodních toků a bažin vypařuje, což umožňuje, aby hipopotamy i další živočichové byli viditelnější.

Při návštěvě parku si návštěvníci mohou vychutnat různé aktivity, jako je plavba na lodích po řece, pozorování hipopotamů, přístup k vyhlídkovým plošinám a procházky po přilehlých stezkách. Místní průvodci poskytují informace o fauně a flóře, stejně jako o důležitosti ochrany životního prostředí.

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je nejen jedním z nejvýznamnějších útočišť pro ohrožené druhy hipopotamů, ale také důležitým faktorem pro ekonomickou udržitelnost regionu. Díky návštěvě turistů získává rezervace finanční prostředky na údržbu a pokračování ochrany a také podporuje místní ekonomiku prostřednictvím zaměstnanosti a turistických služeb.

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je výjimečným místem, které stojí za návštěvu pro všechny milovníky přírody a zvířat. Zážitky, které zde můžete zažít, jsou opravdu nezapomenutelné a zanechají vás s pocitem úžasu nad bohatstvím a krásou africké přírody.


Dovolená Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana je země posetá neuvěřitelnými místy a není divu, že se stává stále populárnější mezi cestovateli. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli na své cestě navštívit, je Ghana Wechiau Hippo Sanctuary.

Ghana Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v Západní Africe a je domovem jedné z největších populací nilských koní v zemi. Toto unikátní přírodní útočiště se rozprostírá na více než 40 kilometrech a zahrnuje řeku Black Volta a okolní křoviny.

Zařízení pro ochranu nilských koní bylo založeno v roce 1996 a bylo založeno s cílem chránit populace nilských koní v této oblasti. Nilský kůň, také nazývaný hroch nilský, je druh kopytníka, který obývá vodu a mokřady a žije v řekách a jezerech v Africe. Ti, kteří navštíví toto svatyni, budou moci pozorovat teplomilné druhy zvířat, jako jsou krokodýli, hroši nebo pštrosi.

Svědkové neuvěřitelné fauny a flóry, kteří si touží odpočinout od hluku a dusna velkoměst, mohou zažít dobrodružství s průvodcem, který bude spolehlivým průvodcem a zároveň ochráncem přírody. Na stezkách se budete setkávat s živoucími plazy, dravými ptáky a jinými živočichy.

Vzhledem k tomu, že útočiště je chráněno, turisté musí mít hotovou rezervaci pro prohlídku. Rezervace lze provést na internetu nebo prostřednictvím místních cestovních kanceláří. Pro turisty, kteří cestují svým vozem, existuje parkoviště na několika místech začátku stezky. Osvědčenými ubytovacími možnostmi jsou tady možné bungalovy pod estetickým střechách nebo netradiční stanovou vesnici s možností tradičního pobytu u domorodců.

Toto místo je skutečným klenotem Ghana a každý, kdo touží po přírodě a života, by si měl udělat čas a navštívit Wechiau Hippo Sanctuary. Splňte si sen a zažijte exotickou dovolenou, která se zapsala mezi ty nejzajímavější.


Počasí Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je národní park nacházející se v západní Africe v Ghaně. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a je jedním z nejvýznamnějších stanovišť hrochů v západní Africe.

Klimatické podmínky v oblasti Ghana Wechiau Hippo Sanctuary jsou typické pro celou západní Afriku. Národní park se nachází v oblasti vlhkých rovin a deštných pralesů, což znamená, že zde vládne tropické klima. Místní klima je charakterizováno vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok.

Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 28 stupni Celsia. V nejteplejších měsících, jako je únor, může teplota stoupat i nad 30 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíce jsou květen ačerven, kdy může být teplota i pod 25 stupni Celsia.

Dešťové srážky jsou v této oblasti poměrně pravidelné a intenzivní. Největší množství srážek spadne v období mezi dubnem a zářím, kdy jsou deště velmi časté v důsledku tropických cyklón.

V oblasti Ghana Wechiau Hippo Sanctuary se nachází mnoho řek a vlhkých oblastí. Toto klimatické prostředí je útočištěm pro řadu druhů zvířat, kteří nemohou přežít v suchých oblastech, jako jsou například hrošíci. Vzhledem k tomu, že jsou hrošíci závislí na vodě, jsou hlavní atrakcí tohoto národního parku.

Celkově lze říci, že Ghana Wechiau Hippo Sanctuary je oblastí s tropickým klimatem, které je typické pro západní Afriku. Vysoké teploty, vysoká vlhkost a pravidelné deště společně vytvářejí ideální podmínky pro mnoho druhů zvířat, kteří zde našli svůj domov. Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, je doporučeno přizpůsobit se místnímu klimatu a vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Wechiau Hippo Sanctuary


Q: Kde se nachází Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Wechiau Hippo Sanctuary se nachází v západním Ghana, asi 6 hodin jízdy autem od hlavního města Accra.

Q: Jak se dostat do Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Nejbližší letiště je v Tamale, odkud se lze dostat na místní dopravu, jako jsou trojkolky (mototaxis) nebo taxíky, do Wa, což je nejbližší město k Wechiau Hippo Sanctuary. Odtud je možné objet malým vozem nebo mototaxi.

Q: Jaká je cena vstupenek na Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Vstupné na Wechiau Hippo Sanctuary je 20 Ghana cedi na osobu a 50 Ghana cedi za auto.

Q: Jaké je nejlepší období na návštěvu Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Nejlepší čas na návštěvu Sanctuary je od prosince do května, kdy je množství vody v řece dostatečné pro hipopotamy a současně je období sucha, kdy jsou hipopotamy většinou na břehu řeky a tedy lépe viditelní.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka Ghana Wechiau Hippo Sanctuary?
A: Prohlídka Wechiau Hippo Sanctuary trvá přibližně 2-3 hodiny.

Q: Může se v Ghana Wechiau Hippo Sanctuary kempovat?
A: Ano, ale nutno si zajistit vlastní vybavení a dopravu na místo.

Q: Jaká je šance na pozorování hipopotamů během prohlídky Sanctuary?
A: Šance na pozorování hipopotamů je vyšší během suchého období, kdy hledají útočiště v řece. Nicméně, jelikož se jedná o volně žijící zvířata, není pozorování zaručeno.

Q: Může se v Ghana Wechiau Hippo Sanctuary plavat?
A: Plavání je zakázáno kvůli bezpečnosti, hipopotamy jsou velmi agresivní a nebezpeční.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky