Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Uplistsikhe Cave Town

Počasí Gruzie Uplistsikhe Cave Town


Gruzie, krásná země v Kavkazu, je domovem mnoha překrásných památek a unikátních přírodních jevů. Jedním z nejzajímavějších míst, které lze v Gruzii navštívit, je jeskynní město Uplistsikhe, které se nachází v centrální části země. Toto historické místo láká turisty nejen svým bohatým kulturním dědictvím, ale také svým jedinečným počasím.

Uplistsikhe leží v nadmořské výšce asi 800 metrů nad mořem, ve vysoce položené oblasti, která je charakteristická svou horskou topografií. Díky tomu zde panuje specifické podhorské klima s mírnějšími letními teplotami a chladnějším zimním obdobím.

Letní období v Uplistsikhe je obvykle teplé a suché. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální prozkoumávat venkov okolo. Slunečné a příjemné počasí láká turisty k procházkám po okolní krajině a objevování kulturálních památek v jeskynním městě. Mnoho turistů využívá letního období k prohlídce této historické památky a exteriérových aktivit, jako je pěší turistika nebo jízda na kole po okolí.

Zimní období v Uplistsikhe je naopak chladnější a srážkovější. Průměrné teploty se pohybují kolem 5-10 °C, s možností výrazných teplotních poklesů během noci. Sněhová pokrývka není v této oblasti příliš běžná, ale občas se můžete setkat s krásnými zimními scenériemi, když padne sníh. I přes chladnější podnebí je zimní období vhodné pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout jeskynní město bez velkého množství ostatních návštěvníků.

Jarní a podzimní období v Uplistsikhe jsou obvykle mírná, s příjemnými teplotami kolem 15-20 °C. Tyto období jsou ideální pro turisty, kteří preferují klidnější atmosféru až na úkor teplého letního počasí. Barvy podzimu v této oblasti jsou nádherné, a tak mnoho fotografů a milovníků přírody se rozhoduje navštívit Uplistsikhe právě v těchto měsících.

Celkově lze říci, že počasí v Uplistsikhe je velmi příjemné a pestré. Každé období nabízí svoje výhody a možnosti turistických aktivit. Bez ohledu na roční dobu, kterou se rozhodnete navštívit jeskynní město, můžete si být jisti, že vás čeká fascinující zážitek a neuvěřitelné kulturní dědictví Gruzie.


Letenka Gruzie Uplistsikhe Cave Town


Gruzie je země plná historie a kultury, kterou můžete objevovat prostřednictvím svých cestovatelských dobrodružství. Pokud si chcete prožít nezapomenutelné zážitky, určitě nesmíte vynechat návštěvu Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe Cave Town je starověké jeskynní město v centrální Gruzii, které bylo vybudováno ve skalách v období mezi 6. a 11. stoletím. Jeho název znamená "pevnost hrdých", což odkazuje na jeho dominantní umístění na skalní skále, která se vypíná nad okolní údolí.

Toto jeskynní město je unikátní tím, že bylo vybudováno do skal a výběrem vhodného místa bylo možné vytvořit prostor pro domy, chrámy, jeskyně a další budovy. Atraktivita místa spočívá v jeho architektonických detailech a historické hodnotě, která zanechává dojem.

Když se rozhodnete navštívit Uplistsikhe Cave Town, měli byste se bezpochyby dostat na letiště v Tbilisi, hlavním městě Gruzie. Zde byste měli koupit letenku do města Gori, kde se jeskynní město nachází. Trvá to pouhých 30 minut, takže tato cesta je rychlá a bez problémů.

Cestou z Tbilisi do Gori se můžete těšit na úchvatné pohledy na křišťálově čistou řeku Mtkvari a na území v okolí města Gori, které je bohaté na vinice, olivovníky a další zdroje potravin.

Když dorazíte do města Gori, Uplistsikhe Cave Town je vzdáleno pouhých 10 kilometrů. Můžete se tam dostat tak, že si za pár lariů pronajmete taxi nebo, pro ty s menším rozpočtem, můžete využít veřejné dopravy.

Jakmile dorazíte k jeskynnímu městu Uplistsikhe, očekávejte, že ve vás probudí celou řadu emocí a dojmů. Budete přesyceni nádhernými dramatickými pohledy, které jsou inspirovány historickou hodnotou, a to vše bez toho, aniž byste museli udělat jakékoli fyzické úsilí.

Uplistsikhe Cave Town je skvělým místem pro turisty, protože zde připomenou atmosféru minulých dob a získaou cenné poznatky ze starých dějin tohoto úchvatného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Uplistsikhe Cave Town


1) Co je Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe Cave Town je starověké město vytesané v kamenné skále v Jižní Gruzii. Bylo postaveno kolem 6. století před Kristem a sloužilo jako důležitý obchodní a kulturní středisko.

2) Jak se dostat do Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe Cave Town se nachází asi 10 km východně od města Gori v Jižní Gruzii. Můžete se tam dostat autem, autobusem nebo taxíkem.

3) Kolik stojí vstupné do Uplistsikhe Cave Town?
Aktuální vstupné do Uplistsikhe Cave Town je 7 lari (asi 70 Kč) za dospělého a 3 lari (asi 30 Kč) za dítě.

4) Jaká je historie Uplistsikhe Cave Town?
Uplistsikhe Cave Town bylo postaveno během 6. století před Kristem a sloužilo jako důležitá obchodní a kulturní destinace. Bylo to také místo náboženského obřadu a bylo použito jako úkryt během válek. Během historie bylo město několikrát přestavěno a rozšířeno.

5) Co si vzít s sebou na návštěvu Uplistsikhe Cave Town?
Je doporučeno vzít si pevnou obuv a mírně teplé oblečení, protože v jeskyních může být chladno. Také byste si měli vzít vodu a ochranný krém proti slunci.

6) Jaká je délka prohlídky Uplistsikhe Cave Town?
Prohlídka Uplistsikhe Cave Town obvykle trvá asi 1 až 2 hodiny, záleží to však na vaší vlastní rychlosti a zájmu o historii místa.

7) Může být Uplistsikhe Cave Town navštívena během celého roku?
Ano, Uplistsikhe Cave Town může být navštívěna během celého roku, nicméně v letních měsících jsou největší horka, takže je zde větší pravděpodobnost dehydratace nebo úpalu. V zimě jsou jeskyně uzavřeny z důvodu sněhu.

8) Nabízí se průvodcovská služba v Uplistsikhe Cave Town?
Ano, vstupné zahrnuje průvodcovskou službu, která je k dispozici v několika jazycích (včetně angličtiny).

9) Nabízí se v Uplistsikhe Cave Town možnost zakoupit suvenýry?
Ano, při vstupu do Uplistsikhe Cave Town najdete několik stánků s turistickými suvenýry jako jsou mapy, knihy, magnetky a další suvenýry.

10) Jsou v Uplistsikhe Cave Town restaurace nebo obchody?
V samotné Uplistsikhe Cave Town se nenachází žádné restaurace nebo obchody. Nicméně v blízkém městě Gori najdete několik restaurací a obchodů.


Ubytování Gruzie Uplistsikhe Cave Town


Gruzie je zemí bohatou na historická a kulturní dědictví. Jednou z nejzajímavějších a unikátních destinací v této zemi je Uplistsikhe Cave Town, což je starobylé jeskynní město nacházející se ve východní části Gruzie.

Uplistsikhe, což v překladu znamená "skála s vyhrabanými dveřmi", bylo jedním z hlavních náboženských a politických center v regionu v době existence Jeskynního státu kolem 1. tisíciletí před naším letopočtem. Historikové se domnívají, že město bylo obydlené až do 13. století. Jeho poloha na výšině poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu, včetně řeky Mtkvari (Kury) a okolních hor.

Uplistsikhe Cave Town je vytesáno do skály a skládá se z mnoha jeskyní a zvířených tunelů. Při procházce městem můžete navštívit různé budovy, jako jsou chrámy, paláce, chlévy a obytné místnosti. Interiéry jeskyní jsou zdobeny různými malbami a reliéfy, které zachycují život v té době. Jednou z nejzachovalejších částí města je Velký chrám boha Sívana, který je vytesáný do skály a má měděnou sochu boha Sívana.

Návštěva Uplistsikhe Cave Town je jako cesta časem, která vám umožní prozkoumat a pochopit, jakým způsobem žili a fungovali obyvatelé tohoto města. Můžete si představit, jakým způsobem byly tyto jeskyně využívány jako obytné prostory, jakým způsobem se lidé potravovali a jakým způsobem se modlili a sloužili bohům. Je to jedinečná příležitost pro cestovatele, kteří mají zájem o historii a antropologii.

Nicméně, pokud plánujete návštěvu Uplistsikhe Cave Town, musíte si uvědomit, že toto místo nenabízí tradiční možnosti ubytování. Město je přístupné pro turisty, ale neslouží jako hotelový komplex. V blízkosti se však nachází město Gori, které nabízí různé možnosti ubytování. Gori je známé především jako rodné město Josefa Stalina a má poměrně rozvinutou turistickou infrastrukturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Uplistsikhe Cave Town, můžete se ubytovat v Gori a podniknout výlet do jeskynního města. Doporučuje se si rezervovat ubytování předem, protože turistický ruch v této oblasti je poměrně populární. Existují různé typy ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a pronájem apartmánů.

Navštěva Uplistsikhe Cave Town je jedinečným zážitkem, který vás vrátí do minulosti a umožní vám objevit skryté tajemství starověkých kultur. Je pochopitelné, proč toto místo přitahuje tak mnoho turistů z celého světa. Pokud plánujete navštívit Gruzii, nezapomeňte zařadit Uplistsikhe Cave Town na svůj seznam must-see destinací.


Dovolená Gruzie Uplistsikhe Cave Town


Gruzie je překrásná země plná historie a kultury, která dává turistům mnoho skvělých zážitků. Jednou z nejzajímavějších turistických destinací, kterou stojí za návštěvu je Uplistsikhe Cave Town.

Tento unikátní archeologický areál se nachází na břehu řeky Mtkvari, asi 10 kilometrů od města Gori v regionu Šida Kartli. Je to starověké jeskynní město, které bylo vytesáno do říčních břehů a skál v období od 6. století před naším letopočtem do 1. století našeho letopočtu. Zahrnuje více než 700 jeskyní a mnoho různých budov, které jsou propojeny chodbami a schodišti.

Výlet do Uplistsikhe je jedinečnou příležitostí pro každého turistu, který se zajímá o historii, kulturu a architekturu. Můžete tu vidět úžasné příklady středověké gruzínské architektury, včetně chrámů, kaplí, paláců, skladů a jeskyní, které se používaly jako byty. Nejvýznamnějšími stavbami jsou starověký chrám bohyně Velké Matky a královský palác. Tyto budovy jsou jedním z nejlepších příkladů gruzínského středověkého umění a architektury.

Chození po jednotlivých vytesaných cestách a schodech v Uplistsikhe podporuje pocit autenticity a pocitu, že se vracíte do minulosti a procházíte se skrz historickou cestu. Návštěva jeskynního městečka je fascinujícím způsobem, jak objevovat tajemná historická místa Grúzie.

Kromě toho lze v okolí najít různá občerstvení, kde si turisté mohou vychutnat tradiční gruzínské jídlo a pití. Je to skvělá příležitost ochutnat gruzínskou kuchyni a najít si před odjezdem kousek suvenýru, což bude nejen krásnou památkou, ale i skvělou vzpomínkou na nezapomenutelnou dovolenou.

Celkově lze říci, že návštěva Uplistsikhe jeskynního městečka je pro každého, kdo přijede do Gruzie nezapomenutelným zážitkem a zároveň toto místo umožní vám poznat tu pravou krásu a tradice Gruzie. Takže neváhejte, zapackujte a vydejte se na cestu a vychutnejte si překrásnou cestu do historické části gruzínské země.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky