Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


- Co je to Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je rezervace, která se nachází v jižním Ghanském regionu Volta. Je to domov pro původní druh opic, tzv. kolumbové, které jsou chráněny a mohou tady žít volně.

- Jaké druhy opic žijí v sanctuary?

V Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary žijí kolumbové opice (Colobus vellerosus). Jedná se o původní druh opic, který se vyskytuje pouze v některých částech západní Afriky.

- Jaké aktivity jsou k dispozici v Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

V parku si můžete projít několik turistických tras a pozorovat zdejší opice. Taky je možné si zarezervovat prohlídku s průvodcem. K dispozici je také pikniková zóna v centru parku.

- Je nutné mít očkování před návštěvou Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nepovinné očkování před cestou do Ghany není nutné. Některá očkování (např. proti žluté zimnici) mohou být doporučena na základě zeměpisné oblasti.

- Jaké jsou otevírací hodiny Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Sanctuary funguje každý den od 8 hodin ráno do 17 hodin večer.

- Jaká je cena vstupenky do Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Aktuální vstupné je 20 GHc pro dospělého a 10 GHc pro dítě.

- Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nejlepší období na návštěvu Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je od června do září, kdy je v této oblasti suché počasí a monzunové deště končí.

- Je možné fotografovat opice v parku?

Ano, je možné fotografovat opice v parku, ale je potřeba být opatrný, aby se nerozrušily. Pokud byste rádi fotili s bleskem, měli byste se nejdříve zeptat průvodce.

- Jaký je nejbližší letiště k Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nejbližší letiště je letiště v Akkře - Kotoka International Airport. Z letiště je třeba jet přibližně 200 km na sever do rezervace.

- Je nutné si předem rezervovat vstupenky do Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Rezervace není vysloveně velká, takže čekání není tolik obvyklé. Avšak v mimo sezóně je dobré kontaktovat park předem aby byl otevřen.


Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary: Uvědomte si, jak unikátní jsou kategorie affen podniky v Ghaně

Pokud hledáte nekonvenční turistickou atrakci, Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary by mohla být tou správnou volbou pro vás. Tato svatyně poskytuje útočiště pro mnoho druhů opic, včetně kategorie affen, což jsou velmi zvláštní a ohrožené druhy. Mnoho návštěvníků se sem sjíždí, aby mohli v interakci s těmito zvířaty zažít unikátní zážitek.

Svůj název dostala Tafi Atome Monkey Sanctuary díky vesnici Tafi Atome, kde se nachází. Tato svatyně je ve vlastnictví místní komunity a je útočištěm pro mnoho druhů opic v přirozeném prostředí. Návštěvníci se mohou projít po stezkách a pozorovat, jak tyto zvířata žijí ve svém přirozeném prostředí. Mezi druhy opic, které zde najdete, patří colobus, vepřík africký a samozřejmě i kategorie affen.

Kategorie affen jsou vynikajícími akrobaty a pro návštěvníky jsou velmi zajímavé. Tyto opice jsou velmi zvláštní kvůli svému vzhledu – má jen tři prsty na každé končetině a jsou neuvěřitelně mrštné. Mnoho turistů se sem stahuje kvůli možnosti interakce se zvířaty, i když přístup je velmi regulován a návštěvníci musí respektovat přísná pravidla ochrany zvířat.

Aby byla zvířata co nejvíce ochráněna, je pouze omezený počet osob vpuštěn do svatyně každý den. Navíc existují speciální příležitosti, kdy si mohou lidé kategorie affen předat ovoce a máznout si s nimi třeba rukou. Při návštěvě však musí být respektovány pravidla týkající se rychlosti a poté, co tempo udávají samotné zvířata.

Navíc, na svatyni Tafi Atome Monkey Sanctuary je také mnoho dalších možností, jak strávit čas. Můžete navštívit nedalekou školu a setkat se s místními dětmi, nebo navštívit trhy, kde se prodávají místní produkty. Všechny tyto aktivity jsou až překvapivě levné a zároveň i zábavné.

Pokud se chcete vydat na výlet k opravdovému zážitku, Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Budete mít příležitost vidět ohrožené opice kategorie affen a zároveň pomohnete místní komunitě ochranou této cenné svatyně.


Ubytování Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je známá svým bohatstvím afrického folklóru, kulturním dědictvím a přírodními divy. Jedno z takových fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, který se nachází v regionu Volta Ghana. Tento svatyně opic se nachází ve vesnici Tafi Atome a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít setkání a interakci s divokými a volně žijícími opicemi.

Sanctuary je domovem dvou druhů opic - posvátných opic Tafi a kusoklasých opic mona. Posvátné opice Tafi jsou považovány za spirituální bytosti a jsou chráněné místními obyvateli. Tyto opice jsou přirozeně družné a sociální zvířata. Mona opice jsou také velice zajímavé a mají charakteristickou černou skvrnku na zádech, což je značka jejich druhu. Jejich interakce je omezena, ale návštěvníci mají příležitost je pozorovat a sledovat jejich přirozené chování.

Když navštívíme Tafi Atome Monkey Sanctuary, můžeme očekávat nezapomenutelný zážitek. Den zde začíná krátkým povídáním o kultuře místních obyvatel a jejich vztahu k opicím. Poté nás místní průvodce provede lesními cestami, kde můžeme spatřit a přitahovat opice pomocí speciálních zvuků a gest. To je jako magnet pro opice, které přijdou blíže a začnou se pohybovat mezi námi.

Interakce s opicemi je klíčovou součástí návštěvy. Můžeme je krmit, hladit a dokonce se s nimi vyfotit. Je důležité dodržovat pokyny průvodců, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí opic. Tato interakce nám umožňuje sledovat jejich hravost, inteligenci a sociální strukturu. Je srdcervoucí vidět je se skupinou malých opic či opatrovat slabší jedince.

Sanctuary není pouze o opicích. Je zde také bohatá diverzita flóry a fauny, kterou návštěvníci mohou objevovat při procházkách po přírodních stezkách. Těší se zde různé druhy ptáků, motýlů a dalších zvířat.

Navštívení Tafi Atome Monkey Sanctuary pomáhá chránit tyto vzácné opice a jejich přírodní prostředí. Peníze z turismu jsou použity na ochranu lesa a na podporu místní komunity, která se angažuje v ochraně opic. Místní obyvatelé se také zapojují do vzdělávacích programů, které mají za cíl zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a zachování životního prostředí pro budoucí generace.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je neobyčejným a unikátním místem v Ghaně. Kombinace zážitků z interakce s opicemi, procházek přírodou a pochopení místní kultury je nezapomenutelná. Tato svatyně je příkladem toho, jak můžeme spojit ochranu přírody, ekoturismus a komunitní rozvoj pro společné dobro.


Dovolená Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Tafi Atome Monkey Sanctuary se nachází v malé vesnici Tafi Atome, v Ghaně, a je domovem pro výjimečný druh opic známých jako hořkoplody. Tento zvláštní a křehký ekosystém přitahuje turisty z celého světa, kteří sem přicházejí, aby se setkali s těmito vzácnými tvory a prozkoumali krásu ghanské přírody.

Pro místní komunitu je ochrana opic záležitostí velké důležitosti. Opice hořkoplody, také známé jako mona opice, jsou považovány za posvátné a mnoha obyvatelům slouží jako duchovní průvodci. To vytváří zvláštní vztah mezi člověkem a opicemi, které jsou v této oblasti chráněny.

Turisté, kteří navštíví Tafi Atome Monkey Sanctuary, mají jedinečnou příležitost prozkoumat přírodní rezervaci, která je domovem pro více než 200 opic hořkoplodých. V rezervaci se nachází přes 40 rodin opic, které žijí volně a vytvářejí si své vlastní společenství. Průvodce Vás provede oblastí a poskytne informace o životě a chování těchto opic.

Navštěva Tafi Atome Monkey Sanctuary není pouze o setkání s opicemi. Rezervace se rozprostírá na více než 800 hektarech a je bohatá na biodiverzitu a exotickou flóru a faunu. Můžete spatřit různé druhy ptáků, modravce a jiné vzácné druhy zvířat a rostlin. Procházka přírodou Vám umožní objevit krásu tohoto místa a spojit se s přírodou.

Místní komunita se také snaží udržovat tradice a kulturu této oblasti. Během Vaší cesty se setkáte s místními lidmi, kteří Vás zavedou do svého světa a ukážou Vám tradiční hudbu, tance a řemesla. Můžete si také vyzkoušet tradiční ghanskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Návštěva Tafi Atome Monkey Sanctuary nabízí nezapomenutelnou zkušenost. Budete moci nejen poznat a vidět tyto vzácné opice, ale také se ponořit do bohaté kultury ghanského lidu. Bezpečnost a ochrana opic je v této rezervaci prioritou, a proto je důležité dodržovat pravidla a respektovat prostředí.

Ghana je země s bohatou historií a neuvěřitelnou přírodou. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Ghaně, nezapomeňte navštívit Tafi Atome Monkey Sanctuary. Tato oáza klidu a krásy představuje zázračné místo, které Vás okouzlí a zanechá stopy ve Vašem srdci.


Počasí Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana, západoafrická země plná bohaté kultury a přírodních krás, nabízí cestovatelům mnoho zajímavých a unikátních míst k objevování. Jedním z těchto fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, což je chráněné území ve vesnici Tafi Atome. Kromě ochrany ohrožených druhů primátů nabízí také návštěvníkům příležitost nejen prozkoumat přírodu, ale také se dozvědět něco o tradičním životě této oblasti.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Tafi Atome Monkey Sanctuary, je možnost setkat se s ropuchovci tafeho, kteří jsou zde doma. Ropuchovci tafeho jsou jedněmi z nejvíce ohrožených primátů v Ghaně, a proto je zdejší chráněné území klíčové pro jejich přežití. Návštěvníci mají možnost pozorovat tato zvířata v jejich přirozeném prostředí a pochopit jejich chování a životní styl. Průvodci z vesnice také zajišťují informace o ropuchovcích tafeho a odpovídají na dotazy návštěvníků, což přispívá k vzdělávání a ochraně tohoto druhu.

Kromě ropuchovců tafeho můžete v Tafi Atome Monkey Sanctuary také potkat další druhy opic, jako je například Columbusova opice. Tato opice je mnohem častější a její populace zde prosperuje. Při prohlídce chráněného území vás pravděpodobně doprovodí a poskakovat na stromech vám bude připadat jako normální součást života v této oblasti.

Stejně fascinující jako živočichové je i místní příroda. Pěší túry v okolí vás provedou hustými deštnými pralesy a údolími, a budete moci obdivovat zeleň, která se rozprostírá na kilometry daleko. Budete se potýkat s různými druhy rostlin a stromů, které jsou jedinečné pro tuto část země. Pokud jste milovníkem přírody, Tafi Atome Monkey Sanctuary je skvělým místem k prozkoumání.

Samotná vesnice Tafi Atome je rovněž fascinujícím místem k návštěvě. Můžete si prohlédnout tradiční domy a pozorovat místní obyvatele při každodenních činnostech. Podle tradice zdejších obyvatel je známo, že ropuchovci mají určitou duchovní ochranu a za jistých okolností jim mohou obyvatelé prostřednictvím rituálů předávat zprávy nebo prosit o pomoc. Je fascinující pozorovat, jak lidé v Tafi Atome žijí v souladu s přírodou a s chápáním jejího významu pro svůj život.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Tafi Atome Monkey Sanctuary. Toto chráněné území nabízí jedinečnou příležitost vidět ohrožené druhy primátů a prozkoumat krásy ghanské přírody. Navíc budete mít možnost si prohlédnout místní život a kulturu v jedné z nejvíce autentických částí země. Ghana je plná překvapení a Tafi Atome Monkey Sanctuary je jedním z nich.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky