Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Čierna Hora Kotor

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Kotor


1. Jaká měna se používá v Černé Hoře?
Odpověď: Oficiální měnou Černé Hory je euro.

2. Kde se nachází Kotor?
Odpověď: Kotor je město v jižní části Černé Hory na pobřeží Jaderského moře.

3. Jak se dostat z letiště do Kotoru?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kotoru je letiště Tivat. Z letiště lze do Kotoru jet taxíkem, nebo autobusem.

4. Kde se nachází nejznámější pláže v Černé Hoře?
Odpověď: Nejznámější pláže v Černé Hoře se nacházejí v Budvě, Petrovacu a Herceg Novi.

5. Můžu si pronajmout auto v Černé Hoře?
Odpověď: Ano, v Černé Hoře si lze pronajmout auto u několika autopůjčoven, které se nacházejí například v Tivatu nebo Podgorici.

6. Co stojí za to vidět v Kotoru?
Odpověď: V Kotoru stojí za to vidět staré město a jeho hradby, katedrálu Sv. Tripuna, Muzeum města Kotoru a řadu dalších historických památek.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Černé Hory je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Pro občany zemí Evropské unie a několika dalších států není nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory. Pokud máte nejistotu, před cestou se zkontaktujte s černohorským velvyslanectvím v zemi, kde žijete.

9. Kde se nachází nejvyšší vrchol v Černé Hoře?
Odpověď: Nejvyšší vrchol v Černé Hoře se jmenuje Bobotov Kuk a nachází se v NP Durmitor.

10. Jaká je nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor?
Odpověď: Nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor je z města Zabljak, které se nachází v blízkosti národního parku. Zabljak je dostupný autobusem nebo autem.


Letenka Čierna Hora Kotor


Čierna Hora, země krásných hor a pláží, má co nabídnout turistům z celého světa. Mezi nejkrásnější místa této země patří město Kotor, které je navštěvováno rok co rok tisíci turisty. Pokud byste se také chtěli podívat do tohoto kouzelného města, nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je letecky.

Letenky do Černé Hory jsou dostupné z mnoha destinací po celé Evropě. Mnoho aerolinií nabízí přímé lety do Podgoricy, hlavního města Černé Hory, a z něj je již jen krátká cesta do města Kotor. Přímý let z Prahy do Podgoricy trvá zhruba 2 hodiny.

Z Podgoricy se pak můžete do města Kotor dopravit autobusem nebo půjčeným vozem, nebo si můžete objednat přímou transferovou službu od aerolinek. Nejlepší volbou jsou ale pronajatá auto nebo taxi, jelikož vám umožní snadno a pohodlně cestovat po celé Černé Hoře a navštívit tak další krásné místa.

Cestování letadlem do Černé Hory vám ušetří spoustu času a usnadní vám vaši dovolenou. Můžete si tak užívat krásné přírody a historických památek, které tato země nabízí, s minimálním množstvím stresu a starostí.

Pokud rádi cestujete a rádi objevujete nová místa, nenechte si ujít možnost návštěvy města Kotor a celé Černé Hory. S výhodnou letenkou a půjčeným vozem určitě neuděláte chybu, a budete mít jedinečnou příležitost poznat kouzlo této krásné balkánské země.


Ubytování Čierna Hora Kotor


Čierna Hora, překrásná země na Balkáně, je známá svou úchvatnou přírodou a nádhernými pobřežními městy. Jedním z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu, je malebné město Kotor. Aby vaše cesta do Kotoru byla dokonalá, je důležité vybrat si správné ubytování.

Kotor se nachází na břehu stejnojmenného zálivu a je jednou z nejstarších a nejlépe zachovaných středověkých osad v celé oblasti. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje turisty ze všech koutů světa. Kotor je známý svými úzkými uličkami, nádhernými kostely, gotickou katedrálou sv. Tripuna a impozantními hradbami, které obklopují celé město.

Při výběru ubytování v Kotoru máte mnoho možností. Město nabízí luxusní hotely, boutique hotely, penziony i apartmány. Všechna ubytování jsou rozprostřena po celém městě, takže můžete vybrat takové místo, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Pokud se rozhodnete zůstat ve starém městě Kotoru, můžete si užívat atmosféru a kouzlo tohoto historického místa přímo z vašeho okna. Existují hotely a penziony, které jsou umístěny v samých srdci města a nabízejí nádherný výhled na kamenné uličky a přístav. Mnoho z těchto ubytování vám také poskytne možnost pronajmout si jízdní kola nebo lodě a prozkoumat okolní přírodu a záliv.

Pro ty, kteří preferují klidnější pobyt, existuje možnost ubytování mimo centrum Kotoru, například v blízkých obcích jako je Perast nebo Dobrota. Tyto malé vesničky jsou oázou klidu a nabízejí úžasný výhled na záliv a okolní hory. Zde si můžete užívat relaxaci na soukromé pláži a prozkoumat malebnou krajina černohorského pobřeží.

Pro ty, kterým záleží na luxusu a pohodlí, jsou v Kotoru k dispozici i luxusní hotely s nejlepším servisem a vybavením. Tyto hotely nabízejí bazény, restaurace, wellness centra a mnoho dalšího, co vám zajistí dokonalý relaxační pobyt.

Důležité je poznamenat, že při plánování cesty do Kotoru je dobré rezervovat ubytování s dostatečným předstihem. Mnoho ubytování bývá brzy vyprodáno, zejména v letních měsících, kdy je Kotor oblíbenou destinací pro návštěvníky.

Ať už se rozhodnete pro ubytování ve starém městě Kotoru, v blízkých obcích nebo luxusní hotel, určitě nebudete litovat svého pobytu v tomto nádherném městě Černé Hory. Kotor vám poskytne nejen krásné ubytování, ale také mnoho historie, kultury a zábavy, které vás nevyčerpají.


Počasí Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je krásná země na pobřeží Jaderského moře, která láká turisty svými malebnými plážemi, horskou krajinou a historickými památkami. Kotor, přístavní město v Černé Hoře, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v této zemi.

Počasí v Kotoru je typicky středomořského charakteru. Máme zde mírné zimy a horká léta. Teploty v zimě se pohybují kolem 10 °C a občas je zde možné vidět i sněhovou pokrývku. Léto je však nejlepší dobou pro návštěvu Kotoru, kdy průměrné teploty dosahují až 30 °C. V červenci a srpnu mohou teploty stoupat až ke 40 °C, což je ideální počasí pro koupání a opalování na pláži.

Jelikož Kotor leží při moři, město má ovlivněno i mořskými vlivy. Mořské proudy a větry způsobují mírné změny v počasí. Větry přinášejí osvěžující chládek a mořská bríza je příjemná během horkých letních dní.

Dešťové srážky v Kotoru jsou nejčastější během podzimu a zimy. Největší množství srážek je zaznamenáno v listopadu a prosinci. Nicméně déšť v Kotoru je obvykle krátkodobý a intenzivní, takže neznemožní turistům vychutnat si místní přírodní krásy.

Kromě toho, místní příroda nabízí také nádherné horští krajiny a možnosti pro pěší turistiku. Teploty ve vnitrozemí mohou být mírně chladnější než u pobřeží, takže je dobré vzít si sebou teplé oblečení a déšťo-odolnou bundu, pokud se plánují výlety do hor.

Celkově lze říci, že počasí v Kotoru je velmi příjemné a ideální pro trávení dovolené u moře. Kombinace teplého slunečného počasí a čistého moře činí z tohoto města skvělé místo k odpočinku a relaxaci. Nezapomeňte však na ochranu proti slunci a hydrataci, abyste si užili svůj pobyt v Kotoru naplno.


Dovolená Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je malebná země, která se nachází na Balkánském poloostrově. Patří mezi oblíbené turistické destinace, a to hlavně díky svým nádherným plážím a působivé přírodě. Jedním z nejpůsobivějších a historicky bohatých měst v Černé Hoře je Kotor.

Kotor je starobylé přístavní město, které se nachází na malebném zálivu Boka Kotorská. Jeho unikátní kombinace horského pozadí, azurového moře a středověké architektury jej činí jedním z nejatraktivnějších míst na pobřeží Jaderského moře. Jeho historické centrum, které je součástí světového dědictví UNESCO, je plné úzkých, kamenných uliček, náměstí a impozantních staveb. Kotor je ideálním místem pro procházky po památkách a prozkoumání místní kultury.

Především je znám svou nádhernou katedrálou Svatého Trifuna, která je jedním z nejúchvatnějších příkladů románské architektury na východním pobřeží Jaderského moře. Dalšími zajímavými památkami jsou například Fortifikované město Kotor a zdejší Národní muzeum, které představuje bohatou historii a kulturu regionu.

Kotor je také skvělým výchozím bodem pro objevování nádherné přírody Černé Hory. Lidé, kteří si rádi užívají sluníčka a tepla, by měli navštívit blízké pláže Budva nebo Sveti Stefan. Kdo preferuje horskou turistiku, může vyrazit do národního parku Durmitor, který je domovem impozantního horského masivu s množstvím pěších tras a cyklostezek.

Kotor je také vyhlášený pro svůj živý noční život. Po setmění se město promění v centrum plné báječných restaurací, barů a klubů. Toto atmosférické prostředí je ideální pro posedění s přáteli a ochutnání místní kuchyně, která se specializuje na mořské plody a čerstvé produkty.

Každý, kdo navštíví Černou Horu, by neměl vynechat Kotor. Jeho historický a kulturální význam spolu s nádhernou přírodou ji činí jednou z nejnavštěvovanějších destinací v zemi. Ať už vás okouzlí jeho fascinující architektura nebo vás přitahuje nádherná příroda, Kotor je bezpochyby jedním z nezapomenutelných míst, které stojí za návštěvu.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky