Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Saint-Malo

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Malo


1. Kde se nachází Saint-Malo?
Odpověď: Saint-Malo se nachází v regionu Bretaně na severozápadě Francie.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Saint-Malo?
Odpověď: Nejčastější způsoby, jak se dostat do Saint-Malo, jsou letecky do letiště Rennes nebo letiště Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo, vlakem nebo autobusem z ostatních měst ve Francii, nebo autem přes dálnici A13 nebo A84.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve městě?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce ve městě patří opevněné historické centrum, katedrála Saint-Vincent, fortifikace Vauban, Muzeum města Saint-Malo a pláže.

4. Kolik dnů bych měl strávit v Saint-Malo?
Odpověď: Doporučuje se strávit alespoň 2 až 3 dny v Saint-Malo, abyste mohli prozkoumat město, jeho památky a okolní pláže.

5. Kde mohu najít ubytování ve městě?
Odpověď: V Saint-Malo je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Nejlepší je hledat ubytování ve středu města poblíž historického centra.

6. Můžu si koupit suvenýry ve městě?
Odpověď: Ano, v Saint-Malo je mnoho obchodů se suvenýry, kde můžete zakoupit tradiční bretaňské produkty, jako jsou klobouky, trička, košíky, řemeslné výrobky a suvenýry spojené s námořní tematikou.

7. Jaké jsou nejbližší pláže ve městě?
Odpověď: Nejbližší pláže ve městě jsou Plage du Sillon, Grande Plage du Eventail a Plage de Rochebonne. Všechny jsou písečné a vhodné pro koupání a slunění.

8. Máte doporučení na restaurace ve městě?
Odpověď: V Saint-Malo existuje mnoho restaurací nabízejících tradiční bretaňskou kuchyni, zahrnující čerstvé mořské plody, škeble a slaninu. Mezi doporučené restaurace patří La Brasserie du Sillon, Le St-Placide a Crêperie Gavotte.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny ve městě?
Odpověď: Pro rodiny s dětmi jsou v Saint-Malo ideální aktivity jako například návštěva akvária Marie, projížďka loďkou po pobřeží, procházka po hradbách a relaxace na pláži.

10. Má Saint-Malo blízko k dalším turistickým atrakcím v Bretani?
Odpověď: Ano, Saint-Malo je dobrým výchozím bodem pro návštěvu dalších turistických atrakcí v Bretani, jako jsou Mont-Saint-Michel, Dinan, Dinard a Cap Fréhel. Tyto zajímavá místa jsou vzdálena jen krátkou jízdu autem nebo vlakem od města.


Letenka Francie Saint-Malo


Francie je země známá svou bohatou historií, překrásnou přírodou a úchvatnými památkami. Jedno z nejpopulárnějších a velmi oblíbených turistických míst v této zemi je Saint-Malo, malebné město ležící na pobřeží Atlantského oceánu. Neustále láká návštěvníky z celého světa, kteří si přejí zažít vzrušení a krásu této destinace.

Jestliže se rozhodnete navštívit Saint-Malo, prvním krokem je rezervování letenky do Francie. Díky snadné dostupnosti Saint-Malo konečně letounem můžete si užít rychlou a pohodlnou cestu a přitom ušetřit spoustu času. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do blízkého letiště Rennes, které je vzdáleno přibližně 70 kilometrů od Saint-Malo. Po příletu do Rennes můžete využít autobusovou nebo vlakovou dopravu, abyste se dostali přímo do Saint-Malo.

Jakmile dorazíte do Saint-Malo, budete ohromeni krásou tohoto starobylého přístavního města. Jedná se o pevnost na pobřeží, která byla kdysi obývána piráty. Staré hradební zdi, které obepínají město, nabízejí nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Procházka po hradebních zdích je jednou z nejoblíbenějších aktivit mezi turisty.

Město samo o sobě nabízí spoustu malebných uliček, historických kostelů a budov, které prostě stojí za prozkoumání. Čtvrť Intra-Muros se pyšní typickou architekturou Bretaňského pobřeží, s úzkými uličkami, kamennými domy a malými obchůdky. Zde můžete také navštívit některé z místních muzeí, jako je Muzeum města a muzeum Jacquesa Cartiera, slavného francouzského mořeplavce.

Navštivte také pláže v okolí Saint-Malo. Tato oblast je známá svými nádhernými písečnými plážemi a krystalově čistou vodou Atlantského oceánu. Zde si můžete užít sluneční koupání, relaxaci na pláži nebo se zapojit do různých vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing.

Kromě toho nabízí Saint-Malo spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat přímořskou kuchyni a ochutnat čerstvé mořské plody a ryby. Nezapomeňte také ochutnat tradiční speciality jako je galette, bretaňskou slanou palačinku, nebo kouign-amann, sladkou pečivo.

Saint-Malo je takovým skrytým pokladem Francie, který stojí za to objevit. Lety do blízkého letiště Rennes jsou dostupné z mnoha evropských měst, takže si můžete snadno naplánovat prodloužený víkend nebo dovolenou v tomto okouzlujícím městě. Při plánování vaší cesty nezapomeňte zkontrolovat letenky a zarezervovat si je co nejdříve, abyste měli zajištěno místo a dostal se do Saint-Malo snadno a pohodlně.


Dovolená Francie Saint-Malo


Saint-Malo je krásné město a turistický magnet na severozápadě Francie. Město a jeho okolí jsou plné kulturních památek, úchvatné přírody a pláží, což z něj činí ideální cíl pro dovolenou.

Hlavní atrakcí města je krásná katedrála Saint-Vincent, která se vypíná nad městem. Katedrála byla postavena v 12. století a je jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě, s elegantními oblouky a vysokými věžemi.

Další památky, které stojí za návštěvu jsou náměstí Place Chateaubriand se slavným hradem, pláž Bon Secours a malý a útulný přístav. Saint-Malo má také mnoho historických a architektonických krás, jako jsou například dveře Porte Saint-Vincent nebo věž Tour Solidor.

Pro milovníky pláží nabízí Saint-Malo mnoho možností. Oblé pláže s jemným pískem jako například Plage du Sillon nebo Plage de Bon Secours jsou ideální pro odpočinek nebo pro aktivitu na slunci.

Saint-Malo má také mnoho skvělých restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat tradiční bretonskou kuchyni nebo jiné chutné místní speciality.

Další tipy na výlety zahrnují blízký přírodní park Mont-Saint-Michel nebo malebnou pláž Dinard, která je populární pro své elegantní villas a nádherný výhled na pobřeží.

Celkově je Saint-Malo skvělý cíl pro dovolenou, kde můžete objevovat krásy francouzského severozápadu. Ať už milujete kulturu, historii, pláže nebo výborné jídlo, Saint-Malo má všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Počasí Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné pobřežní město nacházející se v regionu Bretaň na severozápadě Francie. Jeho umístění nedaleko anglického průlivu a jeho historický půvab přitahují každoročně tisíce turistů. Jednou z důležitých informací, kterou turisté potřebují znát, je počasí v této části Francie.

Saint-Malo leží v oceánském klimatu, což znamená, že se zde mohou vyskytovat časté změny počasí. Město je známé svými větry a dešti, takže je vždy dobré být připraven na různé povětrnostní podmínky. Léto obvykle přináší mírnější teploty a vyšší srážky, zatímco zimy jsou chladnější a sušší.

Letní teploty v Saint-Malo se pohybují kolem 20-25 ° C, ačkoli v horkých dnech mohou překročit 30 ° C. Může být větrno a občas i zataženo, takže je dobré mít u sebe teplejší oblečení i během letních měsíců. Srážky jsou obvykle vyšší v létě, takže nezapomeňte zabalit deštník nebo nepromokavou bundu.

Zimy v Saint-Malo jsou mnohem chladnější, s teplotami kolem 5-10 ° C. Během zimního období bývá více slunečných dnů, ale může být také chladno a deštivě. Připravte si tedy teplé oblečení a nepromokavou obuv, abyste si mohli vychutnat procházku po pláži nebo prozkoumávání malebných uliček města.

Jaro a podzim jsou sezónami, které přinášejí mírné teploty a střední úroveň srážek. Teploty na jaře se pohybují okolo 10-15 ° C, zatímco v podzimních měsících jsou průměrné teploty okolo 15-20 ° C. Oblečte se do něčeho středního, které vám umožní regulovat teplotu.

Pobřeží Saint-Malo je známé také pro své příboje a odlivy. To je důležitý faktor, který je třeba zvážit při plánování návštěvy. Je třeba sledovat přílivové tabulky a nezapomenout se řídit pokyny místních úřadů.

Kromě toho může být Saint-Malo za oblačného počasí poněkud tajemné a okouzlující místo. Město s jeho hradbami, úzkými uličkami a malebnými plážemi nabízí nezapomenutelný atmosféru v kterémkoli ročním období. Nezapomeňte si tedy užít atmosféru a krásu Saint-Malo, ať je počasí jakékoli.


Ubytování Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné francouzské město, které se nachází v regionu Bretaně. Svojí krásnou polohou na severozápadě Francie při E Channel a svým bohatým historickým dědictvím láká každý rok tisíce turistů.

Při plánování svého pobytu v Saint-Malo je správné ubytování klíčovým faktorem pro příjemný a komfortní pobyt. Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří milují luxus a extravaganci, je v Saint-Malo k dispozici několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a nezapomenutelný pobyt. Takové hotely často nabízejí krásné výhledy na oceán, elegantní pokoje a vyhlášené restaurace s gurmánskou kuchyní. Mnoho z těchto hotelů se nachází v historických budovách a nese své vlastní unikátní příběhy.

Pro rodiny a ty, kteří preferují větší samostatnost, jsou v Saint-Malo k dispozici také apartmány a rekreační domy. Tyto vybavené ubytovací jednotky nabízejí větší prostor a samostatné kuchyňské zařízení, což umožňuje hostům vařit svá vlastní jídla a mít větší flexibilitu v jídle a čase.

Pokud jste spíše dobrodružné povahy nebo na rozpočet, pak by pro vás nejlepší možností mohlo být kempování. Saint-Malo a okolí nabízí různé kempy, které mají veškeré potřebné zařízení, jako jsou sprchy, toalety a možnost elektrického připojení. Kempy jsou často situovány v klidném prostředí, zatímco stále zůstávají blízko města a pláže.

Pokud jste milovníci historie, mohlo by vás zajímat ubytování ve starobylých budovách v historickém jádru města. Některé z nich byly přeměněny na malé, útulné hotely a penziony. Tyto ubytovací možnosti vám umožní strávit noc ve skutečném historickém prostředí a prozkoumat kouzlo minulosti.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, Saint-Malo vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný kouzla a historie. Každý typ ubytování má své vlastní výhody a dává vám možnost prozkoumat a zažít toto krásné město a jeho okolí.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky