Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bulharsko Balčik

Počasí Bulharsko Balčik


Bulharsko je známé svojí příznivou teplotou, což je důvod, proč se každý rok tisíce lidí vydávají na dovolenou do této země. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější regiony Bulharska patří i Balčik s nádherným pobřežím Černého moře.

Celkové počasí v oblasti Balčiku

Balčik, stejně jako většina přímořských oblastí Bulharska, mívá v létě vysoké teploty. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje okolo 28°C a rozdíl mezi dnem a nocí činí zhruba 10°C. V noci se teplota snižuje na asi 18-20°C, takže pokud plánujete výlety do místních restaurací nebo barů, nezapomeňte si vzít s sebou oblečení na převlečení.

V září se teploty mírně snižují a v říjnu už bývá dost chladno na to, abyste se museli obléknout do kalhot a mikiny. V zimě, od listopadu do února, bývá většinou chladně a vlhko, teploty se pohybují okolo 6°C až 10°C. Proto je lepší Balčik navštívit v létě nebo na jaře.

Léto v Balčiku

V létě jsou teploty v Balčiku stále příjemné, ale také může být poměrně vlhko, obzvláště v červenci a srpnu. Mnozí lidé si užívají slunce a pláž, ale také musí být opatrní, aby se neopálili příliš. V létě také může být mraky a deštivé dny, ale obvykle jsou tyto dny jen krátkodobé a slunce opět vyjde rychle.

Jaro a podzim v Balčiku

Jaro a podzim jsou období, kdy je v Balčiku méně turistů, ale stále je tam příjemné počasí. V dubnu a květnu teploty rostou a návštěvníci si mohou vychutnat krásné slunečné dny, když bývá okolo 20°C. V září a říjnu jsou teploty opět příjemné a procházky na plážích či spánek na pláži jsou tak stále dostupné.

Závěr

Obecně, počasí v Balčiku je příznivé po většinu roku. Chcete-li si užít leto, lépe se vydat do města během července a srpna. Pokud preferujete klidnější pláže a méně turistickou atmosféru, můžete si vybrat měsíce jaro či podzim. Stačí si jen dát pozor na déšť, nezapomeňte, že země má vlhké klima celý rok. Každopádně, i tak si užijete krásné počasí a nezapomenutelnou dovolenou ve městě či na pláži v Balčiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balčik


Jaké je nejlepší období k návštěvě Balčiku?

Nejlepší období pro návštěvu Balčiku je od června do září, kdy jsou teploty mírné a průměrná teplota moře dosahuje 25-26 ° C.

Jak se dostanu do Balčiku?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Balčiku, je letecky do letiště Varna, odkud se můžete dostat do Balčiku autem nebo autobusem. Také existují přímé autobusové spoje z hlavních měst Bulharska.

Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Balčiku?

Mezi nejlepší pláže v okolí Balčiku patří pláže Albena, Kranevo, Zlatník a Riviera. Tyto pláže jsou dobře vybaveny a nabízejí mnoho zábavy a vodních aktivit.

Jaké památky stojí za návštěvu v Balčiku?

Hlavní turistickou atrakcí v Balčiku je palác královny Marie, který se nachází na útesu nad mořem. Dále stojí za návštěvu Zahrady Balčik, archeologický park a místní muzeum.

Kde se dá ubytovat v Balčiku?

V Balčiku najdete mnoho možností ubytování - od hotelů a penzionů až po apartmány a soukromé vily. Nejlepší možností je rezervovat si ubytování předem na internetu.


Ubytování Bulharsko Balčik


Bulharsko je krásná a rozmanitá země nabízející mnoho turistických atrakcí. Jedním z míst, které by měli turisté určitě navštívit, je město Balčik. Toto malebné město se nachází na severovýchodě Bulharska a je známé především svým ubytováním.

Balčik je oblíbenou turistickou destinací díky svému klidnému přímořskému prostředí a bohaté historii. Jeho nejvýznamnější atrakcí je zámek Balčik, který byl kdysi letní rezidencí rumunské královny Marii. Zámek je postaven ve stylu orientálního paláce a nachází se na útesu s výhledem na Černé moře. Dnes je zámek přístupný veřejnosti a slouží jako muzeum s expozicemi představujícími život královny Marie.

Kromě zámku Balčik je město také známé svými nádhernými zahradami. Nejznámější je zahrada Botanického parku v Balčiku, který byl vytvořen také královnou Marií. Park zabírá plochu přes 6 hektarů a hostí více než 2000 druhů exotických rostlin. Procházka tímto parkem je nezapomenutelný zážitek a představuje dokonalou kombinaci krásné přírody a historické architektury.

V Balčiku najdete také řadu hotelů a guesthousů, které nabízejí ubytování pro turisty. Vzhledem k tomu, že město je oblíbenou turistickou destinací, existuje zde mnoho možností volby ubytování.

Cestovatelé zde mohou najít přímořské hotely s výhledem na moře, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat slunce a plážové radovánky. Tyto hotely často nabízejí také bazény, wellness centra a restaurace s místními specialitami.

Pokud preferujete klidnější a intimnější atmosféru, mohli byste zvolit menší rodinné hotely nebo penziony. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí přívětivější prostředí, přátelskou obsluhu a pocit domova.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a tradiční kulturu, je v Balčiku také možnost ubytování v původních bulharských domech a apartmánech. Tyto ubytovací zařízení vám umožní prožít autentickou bulharskou atmosféru a poznat místní tradice.

Bulharsko je známé svou pohostinností a přátelským přístupem k turistům. Výběr ubytování v Balčiku je rozmanitý a odpovídá různým preferencím a potřebám cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo autentický bulharský dům, v Balčiku určitě najdete ideální ubytování pro váš pobyt v této krásné části Bulharska.


Letenka Bulharsko Balčik


Bulharsko je oblíbenou turistickou destinací pro cestovatele z celého světa. A jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku je město Balčik. Nedaleko od mořského pobřeží Černého moře, Balčik je znám pro své nádherné zahrady, historické památky a krásné pohledy na moře. Pokud hledáte levné letenky do Bulharska a chtěli byste navštívit i město Balčik, máme pro vás několik tipů.

Letiště, kam si kupovat letenky

Nejbližším letištěm k Balčiku je letiště Varna, které je vzdáleno 45 km od města. Varna je velké letiště s mnoha spoji z různých evropských destinací, takže si můžete najít letenku Balčik za rozumnou cenu. Pokud letíte z Prahy, brněnského nebo ostravského letiště, můžete si koupit letenky do Varny se společnostmi Ryanair, Wizz Air, Smartwings nebo ČSA.

Jak se dostat z letiště do Balčiku

Existuje několik způsobů, jak se dostat z letiště do města Balčik. Nejjednodušší variantou je taxi, které vás přiveze přímo k vašemu hotelu v Balčiku. Pokud preferujete společnou dopravu, můžete si rezervovat transfer předem u některého z místních dopravců.

Další možností je pronájem auta, což je ideální řešení, pokud chcete mít plnou volnost a možnost naplánovat si výlety i do okolí Balčiku. Na letišti Varna je několik autopůjčoven, jako jsou například Avis, Europcar nebo Hertz.

Co vidět v Balčiku

Balčik je malé přímořské městečko, které má hodně turistických atrakcí. Nejzajímavějšími památkami jsou zahrady v paláci Královny Marie, které se nacházejí na útesu nad mořem. Tyto zahrady jsou skutečně nádherné a nabízejí návštěvníkům úchvatný výhled na moře. V paláci samotném najdete malé muzeum, které ukazuje historii tohoto místa, která sahá až do dob Římanů.

Další zajímavostí v Balčiku je kaple Sv. Anastázie, která se nachází na vrcholu kopce s výhledem na moře. Kaple je velmi malebná a pro místní obyvatele má velký význam.

Pokud máte rádi plážové aktivity, pak se určitě vydejte na písečnou pláž v městečku Albena, které je pouhých 10 km od Balčiku. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších na celém bulharském pobřeží Černého moře.

Balčik je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bulharsku a stojí za to, když tam zamíříte během svého pobytu v této zemi. A na nákup letenek do Bulharska si určitě nezapomeňte předem porovnat ceny a vybrat si ten nejvýhodnější let.


Dovolená Bulharsko Balčik


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Země nabízí nejen krásné pláže a příjemné středomořské počasí, ale také mnoho historických památek a malebné přístavní městečko Balčik se svou bohatou historií je jedním z těchto fascinujících míst, která stojí za návštěvu.

Balčik se nachází na severovýchodním pobřeží Bulharska, přibližně 40 kilometrů od letoviska Zlaté písky a 50 kilometrů od letoviska Albena. Město je známé svým krásným přístavem, bílými skalami a úžasnými výhledy na Černé moře. Zdá se, že zdejší krajina vypadá jako z pohádky.

Největou atrakcí v Balčiku je zámek královny Marie. Již od roku 1924 sloužil jako letní rezidence rumunské královny. Nyní je zámek otevřený veřejnosti jako muzeum a turisté se mohou projít po zahradách a pokochat se nádherným výhledem na pobřeží. V zahradách zámku se nachází i botanická zahrada, kde lze obdivovat různé druhy rostlin, které byly zaslány královnou Marií z celého světa.

Dalším zajímavým místem v Balčiku je zajímavá skalní zahrada. Nachází se na břehu moře a je tvořena unikátními skalními útvary. Ty vytvářejí malá úkryty a jeskyně, které dodávají této lokalitě tajemnou atmosféru. Skalní zahrada je ideálním místem pro procházku a fotografování.

Pro ty, kteří by se rádi ponořili do historie a kultury místa, je v Balčiku i kostel Santíma Trojce. Tento kostel je jednou z nejstarších památek v městě a byl postaven v 19. století. Její elegantní architektura a nádherné fresky jsou zcela určitě návštěvy hodné.

Balčik má také nabídku pro milovníky mořského života. Můžete se vydat na lodní výlet a prozkoumat pobřeží, zaléhat si na pláži nebo se jen tak procházet ulicemi a obdivovat místní život. Na promenádě najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a nakoupit suvenýry.

Pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, nechte si Balčik na svém seznamu míst, která musíte navštívit. Toto kouzelné přístavní město vás určitě okouzlí svou nádhernou přírodou, bohatou historií a přívětivým prostředím.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky