Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Letecká doprava se stává čím dál oblíbenějším způsobem cestování, a to zejména díky rychlosti a pohodlí, které nabízí. Pokud plánujete svou další dovolenou a rádi byste navštívili exotickou destinaci, pak byste měli zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol.

Ostrov Bohol se nachází ve Visayanském souostroví na Filipínách a patří k jedné z nejkrásnějších destinací světa. Poblíž Boholu se nachází také malebný ostrov Panglao, který je spojený s Boholem pevninským mostem. Společně nabízejí jedinečnou kombinaci pláží, přírodních krás a unikátních geologických útvarů.

Jednou z hlavních atrakcí Boholu jsou tzv. Chocolate Hills neboli Čokoládové kopce. Tyto kopce jsou tvořeny více než tisíci kužely, které vypadají jako čokoládové bonbóny. Během suchého období se travnaté kopec promění v hnědou barvu, což jim dodává jejich charakteristický vzhled. Z vrcholů kopců se můžete vydat na vyhlídkové místo, odkud se vám naskytne úchvatný pohled na tuto přírodní památku.

Další zajímavou atrakcí na Boholu je tzv. Tarsier Sanctuary. Tento rezervát je domovem pro malá zvířata nazývaná tarseri filipínské. Jsou známé svými velkými očima a dlouhými prsty. V rezervátu se můžete procházet a pozorovat tyto fascinující tvory ve volné přírodě. Jejich zachování je důležité, protože se jedná o ohrožený druh.

Pakliže si přejete relaxovat na pláži, Paku Beach na ostrově Panglao je pro vás ideální. Tato pláž nabízí bílý písek, jasně modrou vodu a možnost potápění se, šnorchlování či jiných vodních aktivit. Pokud si chcete vychutnat klid a romantiku, mohli byste navštívit pláže Doljo a Alona, které jsou soukromější a méně přeplněné turisty.

V neposlední řadě, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat do oblasti Loboc, kde se nachází jedna z nejkrásnějších řek na Filipínách. Můžete si pronajmout loď a vzdát se řekou, podívat se na okolní přírodu a vychutnat si klid a pohodu.

Pro svou cestu na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island, si můžete zakoupit letenku do hlavního letiště v Manile nebo Cebu. Poté si můžete zajistit vnitrostátní let na letiště na Boholu. Můžete využít například letecké společnosti Philippine Airlines nebo Cebu Pacific Air.

Pokud sníte o dovolené na exotickém ostrově s impozantními přírodními krásami, nezapomeňte zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island. Tato destinace vám nabídne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou oblíbeným turistickým cílem díky své přírodní kráse a pestré kultuře. Jedno z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Bohol, který se nachází v oblasti Visayas. Tento ostrov nabízí mnoho zajímavých atrakcí, jako jsou Panglao Island a neuvěřitelné přírodní útvary - Chocolate Hills.

Panglao Island

Panglao Island je malý ostrov, který se nachází nedaleko od Boholu. Je obklopený tyrkysově modrou vodou, bílými plážemi a křišťálově čistou vodou. Pláže jsou ideální pro relaxaci a koupání, ale také nabízejí mnoho vodních aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfování a rybaření.

Pro milovníky přírody je Panglao perfektním místem pro pozorování životního prostředí pod mořskou hladinou, kde se můžete potkat se želvami nebo plachtit s delfíny.

Chocolate Hills

Nejikoničtější atrakcí na ostrově Bohol jsou Chocolate Hills. Tyto kopcovité útvary se skládají z přibližně 1 268 stejně vysokých kopců, které vypadají jako čokoládové kopečky, zejména během suchého období, kdy tráva kolem nich usychá. Tento fenomén je způsoben přirozenými a geologickými faktory. Chocolate Hills jsou kulturním symbolem Filipín a jedním z nejočekávanějších turistických cílů v zemi.

Další zajímavosti na Boholu

Ostrov Bohol má také další zajímavé a atraktivní místa, která stojí za návštěvu. Patří sem mnoho kulturních památek, jako jsou kostely, muzea, památníky a mnoho dalšího. Například můžete navštívit Tarsier Sanctuary - rezervaci pro malé noční mývaly Tarsier, které jsou endemické na Filipínách.

Pro milovníky dobrodružství jsou k dispozici výlety do kopců, rafting po řece Loboc a mnoho dalších aktivit. Ostrov Bohol nabízí mnoho možností pro každého, ať už hledáte relaxaci nebo adrenalinové dobrodružství.

Jak se dostat na Bohol

Ostrov Bohol má vlastní mezinárodní letiště, Tagbilaran Airport. Z Manila létá mnoho leteckých společností, jako je například Philippine Airlines a Cebu Pacific. Cesta letadlem trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

Pokud se rozhodnete pro cestu trajektem, můžete cestovat z Cebu nebo dalších blízkých ostrovů. Cesta trajektem trvá od 1,5 do 3 hodin.

Závěr

Ostrov Bohol je vynikajícím místem pro odpočinek a relaxaci, ale také pro dobrodružství. Nabízí mnoho zajímavých aktivit pro každého a je ideálním místem pro ty, kteří hledají něco nového a jiného. Panglao Island a Chocolate Hills jsou nejlepšími atrakcemi ostrova, které stojí za to vidět. Zkrátka, Filipíny Bohol jsou skutečně zážitkem, který stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Bohol?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Bohol. Nejjednodušší možností je let z Manily na letiště v Tagbilaranu, které slouží jako brána na Bohol. Alternativně můžete také letět do letiště v Cebu a odtud pokračovat trajektem do přístavu Tagbilaran.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na ostrově Bohol?
Odpověď: Na ostrově Bohol je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Chocolate Hills, historický chrám Baclayon, Tarsier Conservation Area, Loboc River s veslařskou lodí se stolováním a procházka na vodopádě Mag-Aso.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chocolate Hills?
Odpověď: Návštěva Chocolate Hills obvykle trvá asi 1-2 hodiny. Závisí to na zvolené trase a na vašem zájmu o prozkoumání tohoto přírodního úkazu. Některé z nejlepších míst pro výhled na Chocolate Hills jsou vybaveny vyhlídkovými plošinami.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Panglao?
Odpověď: Panglao Island je připojen s ostrovem Bohol mostem, takže se na něj dostanete snadno autem nebo motorkou z centra Tagbilaranu. Také tu najdete trajektovou přepravu z přístavu Tagbilaran přímo na Panglao Island.

Dotaz: Co stojí za to vidět na ostrově Panglao?
Odpověď: Na ostrově Panglao si určitě nenechte ujít návštěvu Alona Beach, která je populární destinací pro plážové aktivity a potápění. Další zajímavá místa zahrnují Bohol Bee Farm, Shell Museum a Hinagdanan Cave.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol je obvykle během suchého období mezi listopadem a květnem. Tyto měsíce nabízejí stálé podmínky pro plážové aktivity a turistické výlety. Mějte však na paměti, že je to také nejrušnější turistická sezóna, takže očekávejte větší množství turistů a vyšší ceny.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím a neustálým teplem, které láká turisty z celého světa. Ostrov Bohol není výjimkou. Nachází se ve středních Visayánských ostrovech a nabízí krásné přírodní scenérie, historické památky a písečné pláže.

Klima na Boholu je charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Nejteplejší období je od března do května, kdy se teploty mohou pohybovat okolo 30 ° C. Vlhkost vzduchu je v té době také vysoká, což může být pro některé turisty nepohodlné.

Deštivé období na Boholu je mezi červnem a listopadem, kdy přicházejí monzunové deště. Tyto deště mohou být často silné a bouřlivé, ale obecně jsou krátkodobé. Pokud plánujete návštěvu ostrova v této době, je doporučeno si vzít do batohu deštník nebo pláštěnku.

Když se podíváme na Panglao Island, které je spojeno s Boholem mostem, zde najdeme stejné klimatické podmínky. Panglao je však známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a azurově modrou vodou. Toto místo je výborné pro milovníky slunění a ležení na pláži. Průměrná teplota na Panglao Island se pohybuje okolo 28 ° C.

Dalším velkým lákadlem na Boholu jsou Chocolate Hills, které jsou považovány za jedno ze sedmi přírodních divů Filipín. Tato zvláštní geologická formace zahrnuje více než 1 200 kopců, které vypadají jako čokoládové hrbolky. Vytvořeny byly erozí a zvětráváním vápenatých hornin. I když hojné srážky během deštivého období mohou způsobit, že kopce ztratí svou čokoládovou barvu, stále je toto místo velmi fascinující k vidění.

Vzhledem ke klimatickým podmínkám na Boholu, je nejlepší čas na návštěvu tohoto ostrova mezi prosincem a únoru, kdy je teplota příjemná a srážky jsou výrazně nižší. Turisté mohou užívat slunečního záření na plážích, objevovat rozmanitost podmořského světa nebo se vydat na exkurzi do Chocolate Hills.

Ať už se rozhodnete navštívit Bohol a jeho okolí v jakémkoli období, nezapomeňte vzít sluneční krém, lehké oblečení, plavecký oblek a připravit se na tropické podnebí. Ať už jste milovníkem sluníčka nebo přírodních krás, ostrov Bohol a jeho okolí, včetně Panglao Island a Chocolate Hills, vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii a nabízejí neuvěřitelně různorodé možnosti cestování. Jedním z nejpopulárnějších míst na Filipínách pro turisty, kteří hledají tropický raj, je ostrov Bohol spolu s přilehlým Panglao Island a unikátními Chocolate Hills.

Bohol je ostrov nacházející se v centrální části Filipín, který je snadno přístupný trajektem z ostrova Cebu. Nabízí návštěvníkům nádherné bílé písečné pláže, úchvatný podvodní svět, malebné horské oblasti a fascinující kulturní památky. Jedním z hlavních lákadel Boholu jsou přírodní zajímavosti nazvané Chocolate Hills.

Chocolate Hills jsou více než 1 200 vápencových kopců rozmístěných v oblasti velké více než 50 čtverečních kilometrů. Během suchého období získávají kopce svou charakteristickou hnědou barvu, která je připodobňována ke kusům čokolády, a odtud pochází jejich jméno. Toto je jedno z nejzapamatovatelnějších míst na Filipínách a rozhodně stojí za to ho navštívit.

Dalším nezapomenutelným místem na Boholu je Panglao Island, který je spojený s hlavním ostrovem mostem. Panglao Island je rájem pro milovníky pláží a vodních sportů. Na ostrově najdete nádherné korálové útesy s bohatým podvodním životem, což činí z Panglao Islandu vynikající místo pro šnorchlování a potápění. Můžete se také vydat na jednodenní výlet lodí a vidět žraloky a delfíny ve volné přírodě.

Pokud si chcete odpočinout na pláži a užívat si klidného pobytu, existuje mnoho luxusních letovisek na Panglao Islandu, která nabízejí prvotřídní služby a ubytování. Naopak ti, kteří chtějí poznat místní kulturu, mohou navštívit některou z tradicionálních vesnic v okolí a poznat život místních lidí.

Pobyt na ostrově Bohol může být také kombinován s návštěvou jiných oblíbených destinací Filipín, jako je například El Nido na ostrově Palawan nebo Boracay. Díky zlepšující se infrastruktuře je cestování po Filipínách stále snazší a více pohodlné.

Pokud plánujete cestu na Filipíny a hledáte jedinečné místo, je ostrov Bohol a Panglao Island určitě tou správnou volbou. S jejich krásnými plážemi, fascinujícími kulturními památkami a neuvěřitelnými přírodními úkazy budou Paper tyto destinace stále vzpomínat.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky