Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland Stewart Island

Dovolená Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island je jedním z nejkrásnějších a nejuznávanějších cestovních cílů na Novém Zélandu. Leží jižně od Jižního ostrova a nachází se zde rozmanitá a nedotčená příroda, která je ideální pro dovolenou.

Stewart Island je známý svou neuvěřitelnou biodiverzitou a nádhernou krajinou. Tento ostrov nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k průzkumu přírody, ať už pěší túry po národním parku Rakiura, ponoření se do jasných vod oceánu při šnorchlování nebo pozorování zvířat, jako jsou tučňáci, albatrosi nebo tuleňi. Ostrov je také domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně kiwi, který je symbolem Nového Zélandu.

Jeden z nejznámějších trekků na Stewart Island je Rakiura Track. Tato 37 km dlouhá trasa vede skrz divoké pralesy, pláže a horské údolí, nabízí úžasné výhledy a je ideální pro milovníky outdoorových aktivit. Turisté si také mohou pronajmout kajaky a prozkoumat rozlehlé zátoky a ostrovy blízko pobřeží.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický život na Novém Zélandu, je tu také rybářská vesnice Oban. Tato malá osada je jediným obydleným místem na ostrově a nabízí příležitost poznat místní kulturu a tradice. Můžete si vychutnat lokální speciality v místních restauracích, koupit si tradiční řemeslné výrobky nebo se potkat s přátelskými místními obyvateli.

Stewart Island je ideální dovolená pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od ruchu města. Zde si můžete odpočinout a užít si krásu nedotčené přírody, zatímco se potápíte do relaxační atmosféry ostrova. Pobyt zde vám poskytne zážitky, které jinde nenajdete.

Aby se z vaší dovolené na Stewart Island stal skutečný zážitek, je doporučeno rezervovat své zájezdy a ubytování předem. Díky omezenému množství ubytovacích možností na ostrově je lepší jednat s rezervací v dostatečném předstihu.

Takže pokud hledáte klid a přírodu na své dovolené, je Stewart Island na Novém Zélandu tím pravým místem pro vás. Užijte si krásu ostrovního ráje, objevujte všudypřítomnou divokou přírodu a zažijte jedinečné zážitky, které budete milovat a vzpomínat na ně ještě dlouho po návratu domů.


Ubytování Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island je nejjižnější ostrov Nového Zélandu. Nachází se asi 30 kilometrů od města Bluff na jižním ostrově. Ostrov je stále domovem pro původní obyvatele - maorský kmen Rakiura, kteří na ostrov přišli před více než 800 lety. Stewart Island je známý svými národními parky, divokou přírodou a klidným životním stylem. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a obdivovat krásy Nového Zélandu, Stewart Island je určitě tou správnou volbou.

Ubytování na Stewart Island

Pokud plánujete návštěvu Stewart Island, je dobré si ubytování zarezervovat dopředu, zejména během hlavní turistické sezóny (listopad až březen). Na ostrově najdete několik možností ubytování, včetně kempování, hotelů a penzionů.

Hotel South Sea

Jeden z nejlepších hotelů na ostrově je Hotel South Sea. Tento hotel se nachází v centru Halfmoon Bay, nedaleko přístavu. Nabízí různé druhy pokojů s výhledem na moře nebo na město. Hotel South Sea také nabízí restauraci, bar a venkovní bazén.

Penzion Sails Ashore

Penzion Sails Ashore se nachází v oblasti Oban, asi 10 minut chůze od centra Halfmoon Bay. Penzion nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a s výhledem na moře nebo zahradu. Penzion Sails Ashore také nabízí vynikající snídaně.

Kemp Oban

Jediným kempem na ostrově je kemp Oban. Kemp se nachází v centru Oban, v blízkosti přístavu. Nabízí místa pro stany a karavany a také poskytuje základní vybavení pro vaření a grilování.

Co dělat na Stewart Island

Stewart Island je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Na ostrově najdete mnoho turistických tras a národních parků. Nejznámějším parkem je Ulva Island, která je domovem pro mnoho endemických druhů ptáků. Na ostrově se také nachází národní park Rakiura, který nabízí nádherné výhledy na moře a lesy. Oblíbenou aktivitou na ostrově je kajakářství a rybaření.

Závěr

Stewart Island je krásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete dovolenou na Novém Zélandu, určitě si zarezervujte několik dní na tomto ostrově. Najdete zde klid, přírodu a nádherné výhledy na moře. Vyberte si ubytování dle vašich představ a užijte si dovolenou na tomto úžasném místě.


Počasí Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island je třetí největší ostrov Nového Zélandu a nachází se na jihu země. Je to oblast s krásnou přírodou a divokým životem, která láká turisty z celého světa. Nicméně, jaké je počasí na tomto ostrově?

Stewart Island má převážně oceánské klima. To znamená, že zde jsou mírné a vlhké zimy a mírně teplejší leta, což umožňuje roční turistickou sezónu. Průměrná teplota v létě činí asi 19 °C a v zimě klesá na 8,5 °C.

Co se týče srážek, jsou na Stewart Island poměrně vysoké. Průměrné srážky se pohybují kolem 1 600 mm ročně, což znamená, že se jedná o nejvlhčí oblast Nového Zélandu. Největší množství srážek spadne v období zimy, zatímco léto je relativně suché.

S touto vlhkostí, je Stewart Island skvělým místem pro pěstování některých rostlin a lesů. Například zde rostou největší jedle na světě, které dosahují výšky až 80 metrů. V této oblasti žije také velké množství druhů ptáků, jako jsou albatrosi, pingvíni a různé druhy kakapů.

Pokud se chystáte navštívit Stewart Island, je lepší si s sebou vzít vhodné oblečení. Proti vlhkosti a dešti se nejlépe hodí nepromokavá bunda a kalhoty. V zimě byste měli mít s sebou také teplé oblečení a boty, aby vás nezastihlo překvapení. Nicméně, i když se počasí a oblaka často mění, určitě si máte na ostrově co užít!

Celkově je počasí na Stewart Island mírné, ale místy vlhké a deštivé. Turistická sezóna zde trvá po většinu roku a je zde mnoho aktivit pro turisty, které se mohou vzhledem k počasí lišit. Stewart Island je malý kout Nového Zélandu, který stojí za to navštívit pro jeho krásy a přírodní zázraky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Stewart Island


Dotaz: Jak se dostat na Stewart Island?

Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat na ostrov, je trajektem z města Bluff. Existují také letecké spoje z Invercargillu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Stewart Island?

Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy je teplé počasí a více světla. Nicméně, Stewart Island je krásný po celý rok.

Dotaz: Jaké druhy zvířat žijí na Stewart Island?

Odpověď: Na ostrově žije množství divokých živočichů, například tučňáci, kivi, albatrosi a delfíni.

Dotaz: Kde si můžu pronajmout obytný automobil na Stewart Island?

Odpověď: Na ostrově není možnost pronájmu automobilu, ale můžete si pronajmout elektrokolo nebo využít taxislužbu.

Dotaz: Jaké aktivity lze na Stewart Island podniknout?

Odpověď: Na ostrově můžete podniknout turistiku, rybaření, pozorování ptáků, kajakování a sledování tučňáků.

Dotaz: Jaký je rozsah cen za ubytování na Stewart Island?

Odpověď: Ceny se liší v závislosti na sezóně a na typu ubytování, ale ve většině případů se pohybují od 100 do 300 NZD za noc.


Letenka Nový Zéland Stewart Island


Stewart Island: Skrytý klenot Nového Zélandu

Nový Zéland je zemí neobyčejné krásy a přírodního bohatství. Jeho hlavní ostrov, známý jako Severní a Jižní ostrov, láká turisty z celého světa. Ale existuje ještě jeden malý kousek ráje, který často zůstává neobjevený - Stewart Island.

Letecká linka na Stewart Island je jednou z nejlepších způsobů, jak se tam dostat. Ostrov je umístěn asi 30 kilometrů jižně od Jižního ostrova, a je to největší ze tří ostrovů Paterson Inlet, které tvoří Rakiura National Park. Pro mnoho turistů je letecká cesta na tento ostrov jedinečnou zkušeností.

Při pohledu z letadla nabízí Stewart Island nádherný panoramatický výhled. Okouzlující pobřežní linie, bujné lesy a zvlněné kopce jsou působivou připomínkou mimořádné přírody Nového Zélandu. Tato nádherná krajina je domovem mnoha druhů ohrožených ptáků, jako jsou tučňáci, kivi nebo albatrosi, a mnoha dalších endemických druhů rostlin a živočichů.

Po přistání na Stewart Island si turisté mohou užívat mnoho aktivit. Prozkoumejte trasy jako Rakiura Track, který je jedním z nejkrásnějších trekingových okruhů na světě. Nebo se zapojte do lodního výletu a sledujte delfíny aee surfovat na mořských vlnách.

Dalším lákadlem Stewart Island je prostředí nezkrotné a nedotčené přírody. Ostrov je bezpodmínečně chráněný a jeho přírodní prostředí si uchovalo svou autenticitu a čistotu. Pro milovníky přírody a fotografy nabízí nekonečné příležitosti k objevení divoké flóry a fauny. Chcete-li zažít něco opravdu jedinečného, vyzkoušejte noční procházku a pozorujte ohnivku, kterou můžete spatřit jen na několika málo místech na světě.

Místní obyvatelé na Stewart Island jsou velmi přátelští a otevření. Setkat se s nimi při návštěvě jednoho z místních hospod nebo restaurací je skvělý způsob, jak se seznámit s kulturou a tradicemi tohoto ostrova.

Nejlépe si užijete Stewart Island, pokud si na ostrově zajistíte několik dní. Existuje několik ubytovacích možností, jako jsou hotely, penziony nebo kempy, které nabízejí různé cenové kategorie. I když je ostrov relativně malý, výhled na nádhernou krajinu a možnost pozorovat ohrožené druhy ptáků a rostlin v přírodním prostředí je prostě nepopsatelný.

Pokud hledáte místo, kde si odpočinout od ruchu a shonu města, Stewart Island je tou správnou volbou. Vstupte do jedinečného světa přírody a nechte se okouzlit krásami tohoto skrytého pokladu Nového Zélandu. Návštěva Stewart Island je zážitkem na celý život.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky