Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Filipíny Batanes Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


Otázky:

1. Jaký je počasí na Batanes Islands?

2. Co je nejlepší období pro návštěvu Batanes Islands?

3. Jak se dostanu na Batanes Islands?

4. Kde se dá ubytovat na Batanes Islands?

5. Které památky a aktivity jsou nejlepší na Batanes Islands?

6. Jaké jsou místní speciality jídla na Batanes Islands?

Odpovědi:

1. Počasí na Batanes Islands je vlhké a tropické se střídáním suchého a mokrého období. Průměrná teplota je kolem 27 stupňů Celsia.

2. Nejlepší období pro návštěvu Batanes Islands je od listopadu do května, kdy je suché a slunečné počasí.

3. Nejlepší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letadlem z Manily nebo Laoag City na Ilocos Norte.

4. Na Batanes Islands se dá ubytovat v hotelu, penzionu nebo ubytování u místních rodin (homestay).

5. Nejlepší památky a aktivity na Batanes Islands jsou návštěva starobylých kamenných domů, procházky po plážích, horské túry, potápění a pozorování velryb.

6. Místní speciality jídla na Batanes Islands jsou uvedené následně: vakulinaw (místní rybí polévka), coconut crab (kokosový krab), lobsters (humři) a uvud balls (masové koule).


Dovolená Filipíny Batanes Islands


Pokud hledáte nevšední a krásné místo k návštěvě na své dovolené, měli byste určitě zvážit návštěvu Batanes Islands na Filipínách. Tyto nedostupné a těžko přístupné ostrovy leží na severu Filipín a nabízejí nádherné přírodní scenérie a kulturu, která je odlišná od zbytku Filipín.

Batanes je složen ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou obydlené. Ostrovy jsou úrodné a plné vegetace, ale také mají v sobě část z doby kamenné. Místní obyvatelé žijí spíše tradičním způsobem života. Proto je toto místo velmi zajímavé pro turisty, kteří chtějí poznat odlišnou kulturu a život v netradičních podmínkách.

Batanes nabízí nádherná místa ke koukání, jako jsou např. útesy a zátoky. Můžete si také vychutnat krásné pláže, kulturní památky a antické vesnice na stejnojmenných ostrovech. Tyto ostrovy přinášejí nezapomenutelné zážitky, dobrou atmosféru a klid. Toto místo je naprosto ideální, pokud si chcete užít odpočinku od ruchu velkoměst.

Zde najdete spoustu k belí, jako např. starobylý kostel, tržiště a malé muzeum. Kromě toho, můžete sledovat a učit se o životním stylu místních obyvatel. Místní kultura je velmi unikátní, protože se liší od jiných částí Filipín.

Zatímco budete na této malebné destinaci, můžete si také vyzkoušet místní jídlo. Kuchyně zde má svou zvláštnost, protože je silně ovlivněna klimatickými podmínkami Batanes. Jídla zde jsou připravována ze zvláštních druhů ryb a zeleniny, které rostou jen v této oblasti. Místní potraviny jsou také velmi zdravé, což je další důvod, proč byste si měli dát pozor na to, co jíte.

Kromě toho, Batanes nabízí nádherné pláže a jedinečné mořské výhledy. Můžete si pronajmout loď a plavit se kolem ostrovů, což je zážitek, který si budete pamatovat život. Můžete se těšit na vzrušující aktivitu, jako je potápění a surfování, kdy si užijete skvělou adrenalinovou zábavu.

Vzhledem k tomu, že se Batanes Islands nacházejí v této odlehlé části Filipín, cesta sem může být poněkud těžší. Musíte se připravit na delší let nebo dlouhé cesty lodí. Pokud však máte rádi dobrodružství a chcete se těšit z dovolené mimo západní konvenční turistiku, Batanes Islands bude pro vás tou ideální volbou.

Vzhledem k unikátnosti Batanes Islands a velmi příjemnému prostředí, které tato destinace poskytuje, není pochyb o tom, že by měla být na vašem itineráři, pokud navštívíte Filipíny. Toto místo vám poskytne vzpomínky, které si budete pamatovat celý život!


Počasí Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands jsou překrásným tropickým rájem nacházejícím se na severu Filipín. Toto souostroví se skládá ze třinácti ostrovů, z nichž pouze tři jsou osídleny. Tato odlehlá destinace se může pochlubit neuvěřitelně krásným a exotickým počasím, které ji předurčuje k turistickému ruchu.

Počasí na Batanes Islands je značně ovlivněno svým geografickým umístěním, protože ostrovy se nacházejí v oblasti, kde se střetávají teplé vody Pacifiku a studené vody Jihočínského moře. Přestože je počasí celoročně příjemné, Batanes se vyznačuje rozdílnými obdobími z hlediska srážek, teploty a síly větru.

V měsících červnu až září je na ostrovech období monzunových dešťů, kdy se srážky zvyšují. Během této doby se můžete setkat s častými bouřkami a silnými větry. Během deštivých období je také možné, že tropy postihnou silné cyklony, které mohou mít velký dopad na ostrovy. Je proto důležité sledovat aktuální předpovědi počasí před cestou na Batanes Islands.

Na druhou stranu, přelom letního a zimního období, tedy od listopadu do února, je na Batanes Islands suché počasí. Teploty se pohybují kolem 19-25 °C, což je ideální mírné klima pro turisty. Většina dnů je slunečných s minimálním množstvím srážek, což je skvělé pro prozkoumání okolních pláží, skalních útesů a malebných vesnic.

Jaro, což je období od března do května na Filipínách, přináší opět menší změny v počasí na Batanes Islands. Teploty stoupají a srážky jsou nižší než během monzunových dešťů. Toto období je také charakteristické nádhernou kvetoucí přírodou, což z Batanes činí ještě působivější místo pro návštěvu.

Batanes Islands jsou zkrátka destinací, která je příjemná k návštěvě po celý rok. Krásné a exotické počasí, úchvatné scenérie a přátelští místní obyvatelé jsou jen některé z důvodů, proč se sem turisté rádi vrací. Ať už se rozhodnete navštívit během suchých období, kdy můžete objevovat nedotčenou přírodu, nebo během deštivých období, kdy můžete prosedět pod přístřeškem a obdivovat dramatické atmosférické podmínky, Batanes Islands vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands - neuvěřitelný rajský koutek na Filipínách

Když přijde řeč na Filipíny, mnoho lidí si představí bílé písečné pláže, azurovou vodu oceánu a palmové stromy ohnuté pod váhou exotického ovoce. A tato představa není nijak daleko od pravdy. Filipíny se mohou pochlubit některými z nejkrásnějších pláží na světě. Ale to není všechno, co tato země nabízí.

Pokud jste dobrodružný cestovatel, když osobně upřednostňujete pevninskou krásu před pobytovými letovisky, pak byste měli vzít v úvahu návštěvu Batanes Islands. Tento malý souostroví se nachází na severu Filipín, v Luzonském moři. Je obklopeno modrozelenými vodami oceánu a skládá se z deseti ostrovů, které jsou natolik malebné, že se vám budou jevit jako místa vytržená z pohádek.

Jednou z hlavních výhod Batanes Islands je, že tyto ostrovy dosud zůstávají ve velké míře nedotčeny turismem. Ačkoli se stávají stále populárnějšími, přesto si uchovávají svou autentičnost a přirozenou krásu. Na rozdíl od jiných turistických destinací, které jsou plné davů lidí, zde si můžete užít klidného a relaxačního pobytu v přírodě.

Jako součást návštěvy Batanes Islands byste měli navštívit hlavní ostrov, který se nazývá Batan. Zde se nachází hlavní město Basco, které je centrem kultury a historie na ostrovním souostroví. Můžete navštívit místní památky, jako například fotogenní Basco Lighthouse, který vám nabídne úchvatný výhled na oceán.

Dalšími atrakcemi na ostrově Batan jsou skalní útesy, známé jako Marlboro Hills, které údajně připomínají šetrně zkropenými vrcholy. Tyto útesy jsou dokonalým místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít krásný výhled na zasněžené hory a průzračné modré vody.

Dalším ostrovem, který stojí za návštěvu, je Sabtang. Tento ostrov je známý svými tradičními vesnicemi, kde se stále dodržuje starý životní styl. Můžete se projít úzkými uličkami a obdivovat tradiční kamenné domy, zvané "vakul", které se staly symbolem Batanes.

Pokud jste milovníkem přírody, neměli byste také vynechat ostrov Itbayat. Tento ostrov vám nabídne úžasné skalnaté útvary a zajímavé geologické útvary. Můžete se vydat na procházku po Itbayatském hřebeni, což je neuvěřitelně malebná stezka s úchvatným výhledem na oceán.

Pokud plánujete navštívit Filipíny, Batanes Islands by určitě neměly chybět na vašem seznamu. Toto malé a autentické souostroví je skutečným rájem pro cestovatele, kteří touží po přírodě, klidu a kráse. Ať už se vydáte na pěší túry po útesech, objevujete tradiční vesnice nebo si jen užíváte slunce na pláži, Batanes vám nabídne nezapomenutelné zážitky a nejsou se nicím podobné.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skvělé místo pro jedinečné ubytování na Filipínách

Pokud hledáte exotické místo k pobytu, které vám nabídne skvělé výhledy, přístup k malebné přírodě a autentický pohled na filipínskou kulturu, neváhejte vyrazit na Batanes Islands. Tento skupinový souostroví, nacházející se na severu Filipín, je známé svým neuvěřitelným přírodním krásou a unikátními tradicemi.

Batanes Islands se skládají ze tří hlavních ostrovů - Batan, Sabtang a Itbayat. Když se ubytujete na těchto ostrovech, můžete očekávat nezapomenutelný zážitek. Místní obyvatelé, známí jako Ivatané, jsou nesmírně pohostinní a rádi sdílí svou kulturu a tradice s návštěvníky.

Na Batanes Islands najdete mnoho typů ubytování, které budou odpovídat různým preferencím. Oblíbenou možností je pobyt v tradičních kamenných domácích zvaných "lighthouses" (světlíky) nebo "vakuls" (domky odolné vůči silným větrům). Tato ubytování jsou postavena z místního kamene, kterým se staví většina budov na ostrovech. Tyto domy jsou nejen pevné a odolné vůči přírodním živlům, ale také poskytují jedinečný pohled na překrásné moře a zelenou krajinu.

Další možností je pobyt v moderních hotelích nebo penzionech, které nabízejí vybavené pokoje a běžné pohodlí. Tyto ubytování jsou přímo v sídelních oblastech a umožní vám lépe seznámit se s každodenním životem Ivatanů. Budete mít příležitost ochutnat tradiční jídlo, poslechnout si místní hudbu a naučit se tradičním řemeslům jako je tkaní nebo výroba kamenných dlaždic.

Pokud preferujete dobrodružnější zážitek, můžete si pronajmout jednodušší chatky nebo stanování na plážích či venkovských oblastech. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat přírodu a okolní ostrovy. Zde máte možnost vychutnat si jízdu na kajaku, šnorchlování, výlety na rybářských loďkách, nebo procházky po malebných horských stezkách.

Batanes Islands jsou také domovem mnoha kulturních a historických památek, které můžete navštívit během svého pobytu. Mezi nejznámější patří starobylé kostely všech tří ostrovů, které jsou postaveny ze stejného kamene jako místní domy. Tyto kostely jsou považovány za národní památky a nabízejí pohled na bohatou historii regionu.

Jedno je jisté - když se ubytujete na Batanes Islands, nejenže si užijete krásu přírody a jedinečné tradice, ale také získáte vzácný pohled na místní kulturu. Batanes je dosud relativně neobjeveným turistickým lákadlem a jeho neporušená krása a pohostinnost obyvatel vás naprosto okouzlí.

Takže jestli hledáte místo na Filipínách, kde se můžete ponořit do místní kultury, prozkoumat přírodu a prožít autentickou dovolenou, neváhejte navštívit Batanes Islands. Určitě to bude unikátní zážitek, který si na dlouho zapamatujete.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky