Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Omán Jebel Akhdar

Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Jebel Akhdar


1. Co je to Omán Jebel Akhdar?
Omán Jebel Akhdar je horský region nacházející se v centrální části Ománu. Jeho název znamená „Zelené hory“ a vyznačuje se nádhernými výhledy, rozmanitou flórou a faunou a unikátními kulturními a historickými památkami.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak si Jebel Akhdar užít?
Co se týče aktivit, můžete se vydat na trekking, horolezectví, kempování, nebo prostě relaxovat v jednom z mnoha luxusních resortů v této oblasti. Nejlepší je tam být na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemnější.

3. Jak se tam dostanu?
Je dostupný silničním spojením. Zpravidla se nejčastěji cestuje z města Muskat po dálnici, cesta trvá asi dvě a půl hodiny.

4. Kolik stojí pokoj v resortu na Jebel Akhdar?
Ceny se liší podle resortu, ale za jeden pokoj se obvykle platí od 150 USD za noc.

5. Jaké jsou oblíbené atrakce v regionu?
Mezi nejnavštěvovanější místa patří nejvýše položená vesnice Ománského pobřeží, Bahla Fort, která patří do seznamu světového dědictví UNESCO, Dibba a nejznámější horský vrchol Jebel Shams.

6. Je v Octoberském období velká nadmořská výška v Jebel Akhdar nebezpečná?
Nadmořská výška není obvykle problémem pro turisty, ale s ohledem na to, že se mohou vyskytovat silné větry, je dobré být opatrný a mít s sebou vhodné oblečení. Dbejte na svou kondici při trekkingu a neztrácejte ze zřetele své okolí.

7. Jaké jsou zákonné požadavky pro vstup do Ománu?
Pro vstup do Ománu potřebujete vízum, které si můžete vyřídit na ománských ambasádách po celém světě. Pokud plánujete pobyt delší než 10 dní, budete muset zaplatit poplatek. Při vstupu do Ománu vám bude také vyžádán platný pas.

8. Jaké jsou klimatické podmínky na Jebel Akhdar?
Jebel Akhdar má subtropické podnebí, s horkými lety a mírnými zimami. Nejlepší roční období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemnější a zároveň je méně deštivých dnů než v létě.

9. Je potravinová situace v Ománu bezpečná pro turisty?
Veřejné stravování v Ománu je obvykle bezpečné, ale může se stát, že vás trápí žaludek, pokud nejste zvyklí na místní kuchyni. Je dobré dbát na hygienu a nejíst neznámá jídla z neznámých pramenů.

10. Můžete nám říci nějaké vhodné ubytování v Jebel Akhdar?
Mezi nejoblíbenější hotely patří Anantara Al Jabal Akhdar Resort, Alila Jabal Akhdar atd. Tyto hotely vám nabízejí komfort, který přesně potřebujete po náročném dni poznávání regionu.


Počasí Omán Jebel Akhdar


Omán, země na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova, je známý svým rozmanitým klimatem a jedinečnou krajinou. Jebel Akhdar, doslova znamená "Zelená hora", je jedním z nejatraktivnějších míst v Ománu, když se mluví o počasí.

Jebel Akhdar se nachází v centrální části Ománu a je součástí horského masivu Al Hajar. Jeho nadmořská výška, která dosahuje více než 3 000 metrů, ho zahrnuje do skupiny pohoří, která má výrazný vliv na počasí v regionu.

Typické klima Jebel Akhdar je odlišné od většiny ománského pobřežního klimatu. Zatímco pobřežní oblasti Ománu mají horká a suchá léta, Jebel Akhdar je ovlivněn vyššími nadmořskými výškami, což znamená, že se zde vyskytují mírnější teploty. Léta jsou zde mírnější a vlhčí, s teplotami kolem 25 °C. V zimě však může teplota klesnout pod bod mrazu a občas se objeví i sněhové srážky na vrcholcích hor.

Díky své nadmořské výšce a mírnému klimatu je Jebel Akhdar jedinečným místem pro pěší turistiku a outdoorové aktivity. Okouzlující horská krajina, která je pokrytá zelenými oázami a terasovanými zahradami, vytváří malebné scenérie a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu.

Dalším významným fenoménem, který ovlivňuje počasí Jebel Akhdar, je Monzun, který přináší deště v létě. Monzunový vítr tyto oblasti zvláště obdařuje vodou, což napomáhá v růstu zelené vegetace a zásobování okolních oblastí pitnou vodou.

Kromě toho, že nabízí unikátní počasí, Jebel Akhdar je také domovem řady vzácných rostlinných a živočišných druhů. Květinové druhy, jako je růže a levandule, ozdobují horské svahy a výrazně přispívají k barevnému kontrastu v této oblasti.

Jebel Akhdar je pro turisty stále více oblíbeným cílem, kteří chtějí objevovat krásy ománského vnitrozemí. Počasí zde poskytuje příjemného prostředí pro turisty, kteří chtějí užít horské túry, pikniky nebo jednoduše jen relaxovat v přírodě.

Zkrátka, Jebel Akhdar je jedinečné místo, kde se spojuje přítomnost horského klimatu s exotickou ománskou krajinou. Jeho rozmanitost a specifické podnebí ho činí jedním z nejkrásnějších míst pro poznávání krás Ománu.


Ubytování Omán Jebel Akhdar


Jebel Akhdar je jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších turistických cílů v Ománu. Vznášející se nad skalnatou pouští i žhavým pobřežím Ománského zálivu, Jebel Akhdar představuje útočiště klidu, krásy a neskutečných přírodních zázraků.

Jebel Akhdar, což v arabštině znamená "Zelená hora", je vápencový masiv ležící východně od hlavního města Maskat. Vrchol hory se tyčí přes 3000 metrů nad mořem, což mu poskytuje chladnější a příjemnější podnebí, které jde výrazně proti ománskému horkému suchu.

Při cestě na Jebel Akhdar se návštěvníci mohou těšit na nádherný pohled na úchvatnou krajinu, která je plná terasovitých polí, olivových hájů a vodopádů. Na této horské plošině převažuje chov koza arabského, který je pro tuto oblast typický. Na polích se pěstuje také různé druhy ovoce, zeleniny a různorodé bylinky, které tvoří základ ománské kuchyně.

Během návštěvy Jebel Akhdar je jedním z nejzajímavějších míst Wadi Bani Habib, malebná údolí plná nepřekonatelných panoramatických výhledů. Turisté mohou také navštívit vesnici Al Ayn, která je v UNESCO památka a známá svými starými irigacemi, které slouží k zavlažování polí a zahrad. Známé jsou také starobylé pevnosti, jako je Bahla Fort, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje vynikající architekturu.

Při ubytování na Jebel Akhdar jsou k dispozici různé možnosti. Luxusní hotely a resorty nabízejí pohodlné a moderní ubytování s nádherným výhledem na okolní hory a údolí. Existují také menší a tradičnější hotely, které umožňují návštěvníkům zažít autentickou ománskou atmosféru.

Během pobytu na Jebel Akhdar mohou turisté využívat různé aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika nebo horská cyklistika. Jebel Akhdar je také ideálním místem pro pikniky, odpočinek a relaxaci v přírodě.

Jebel Akhdar je opravdu oázou klidu a krásy, která umožňuje návštěvníkům odpočinout si od každodenního ruchu a uniknout do přírody. Ubytování na Jebel Akhdar je jedinečnou příležitostí zažít nádhernou ománskou pohostinnost a zároveň objevovat úžasné přírodní scenérie, které nikde jinde nenajdete.


Letenka Omán Jebel Akhdar


Pokud hledáte atraktivní a neotřelou dovolenou v exotickém prostředí, určitě byste měli zvážit návštěvu Ománu a především jedinečného horského masivu Jebel Akhdar.

Jebel Akhdar, česky znamenající "Zelená hora", se nachází v údolí Saiq na pohoří Hajar v centrálním Ománu. Co tuto lokalitu činí tak výjimečnou, je její jedinečnost a krása. Přestože se Omán často spojuje s pouštěmi a pobřežím, Jebel Akhdar nabízí úplně jiný pohled na tuto blízkovýchodní zemi.

První věc, která vás zaujme při příletu do Ománu, je ohromující krajina. Již z okna letadla uvidíte rozlehlé hory a útesy, které obklopují tuto krásnou část země. Ale to není nic ve srovnání s tím, co vás čeká, až se dostanete na samotnou horu Jebel Akhdar.

Přístup na Jebel Akhdar byl dlouho omezen pouze pro místní obyvatele, ale v posledních letech se lokalita otevřela i turistům. Za zobrazovací linkou se na Jebel Akhdar dostanete autem po serpentinovité silnici. Cesta je náročná, ale vyplatí se vám za tu nádheru, která na vrcholu hory čeká. Hory jsou zde pokryty zelenými stromy a keři, což je velmi neobvyklé v této suché oblasti.

Hlavním lákadlem Jebel Akhdar jsou jedinečné vesnice, které se zde nacházejí. Vesnice jsou postaveny na útesech a nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Stavby v těchto vesnicích jsou vytvořené z kamene a místní obyvatelé se zabývají převážně zemědělstvím. Můžete se projít po úzkých uličkách a poznat místní životní styl.

Dalším zajímavým místem je takzvaný "Růžový kaňon", který se nachází na vrcholu hory. Tento kaňon je oblíbený pro své úchvatné pohledy a je ideálním místem pro pěší turistiku nebo jednoduše pro odpočinek a obdivování přírody.

Při návštěvě Jebel Akhdar si také můžete vychutnat nádherný západ slunce nad horami. Tato mimořádně romantická a nezapomenutelná scéna je zárukou, že si tuto lokalitu zamilujete.

Letenky do Ománu a přesun na Jebel Akhdar jsou snadno dostupné, ať již z Evropy nebo ze zbytku arabského poloostrova. Můžete zvolit leteckou společnost, která nabízí přímé lety nebo přestupy v jednom z arabských či evropských center.

Jebel Akhdar je skutečným skvostem Ománu a jedním z jeho nejslavnějších přírodních krás. Máte-li rádi dobrodružství, krásnou přírodu a odpočinek na netradičních místech, pak je Jebel Akhdar pro vás tou správnou volbou.


Dovolená Omán Jebel Akhdar


Omán je zemí bohatou na nádherné přírodní scenérie a jedno z nejkrásnějších míst, které můžete v zemi navštívit, je horský masiv Jebel Akhdar.

Jebel Akhdar, česky znamenající "Zelená hora", je součástí pohoří Al Hajar, které se táhne přes severovýchodní Omán až do Spojených arabských emirátů. Nachází se v pohoří Al Jebel Al Akhdar, ve vnitrozemí Ománu, a tvoří tak jedno z nejvyšších a nejmalebnějších horských území v zemi.

Místo je proslulé svou unikátní přírodou, s grandiózními horskými vrcholy, údolími, kaňony a strmými skalními srázy. Návštěvníci mohou objevovat krásu Jebel Akhdar prostřednictvím horských túr, které nabízejí neuvěřitelné výhledy na tyto úchvatné scenérie.

Přírodní scenérie Jebel Akhdar je jedinečná také díky své pestrobarevné vegetaci. Výška hor znamená, že oblast dostává více srážek než okolní pouštní oblasti a umožňuje tak růst zeleně a květin. Jehličnaté stromy, endemické druhy rostlin a rozsáhlé ovocné sady jsou v Jebel Akhdar běžné. Výjimečnou atrakcí Je také dané místo pro obyčejného turistu tradičními terasovými zahradami, kde místní zemědělci pěstují ovoce, jako jsou broskve, třešně, jableka a hrozny.

Kromě přírodní krásy a zeleně je Jebel Akhdar také významným kulturním centrem. Na území se nacházejí starobylé vesnice s kamennými domy, kde se místní lidé zabydleli již po staletí. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností a ochotou sdílet svou kulturu s návštěvníky. V Jebel Akhdar můžete navštívit tradiční trhy, obdivovat umělecké řemeslo a ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na koření a dochucovadla.

Pro milovníky dobrodružství nabízí Jebel Akhdar také různé outdoorové aktivity. Například si můžete vyzkoušet horolezectví na jednom z mnoha skalních útesů nebo se vydat na treky a pěší tůry přes zelené údolí a horská jezera. Jedním z preferovaných výletů turisty je výstup na nejvyšší vrchol pohoří, vrchol Jebel Shams, který nabízí panoramatický výhled na celou oblast.

Pokud plánujete dovolenou v Ománu, nezapomeňte navštívit Jebel Akhdar. Toto horské území je ukrytým pokladem země a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na krásy ománské přírody a kultury.


99 procent uspokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka za nejlepší cenu

Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky